فرمول یک ایرانمکس ورشتپن پس از تمام شدن رقابت فرمول یک ایتالیا 2021، در مصاحبه اش گفت که تمام طول رقابت همه چیز برایش خوب پیش رفت به جز استارت دوباره اش پس از پرچم قرمز.

مکس ورشتپن در جایگاه اول قرار داشت و در آستانه استارت دوباره رقابت بود که در پیچ های ریوازا کنترل ماشین را از دست داد. او به خوبی توانست کنترل ماشین را در دست بگیرد و دوباره قطار پشت سرش را کنترل کند.

ورشتپن در این باره گفت:

خوش شانس بودیم که اسپین نشدیم.

مکس ورشتپن در شرایطی جایگاه اول را نگه داشت که اوایل رقابت بخش هایی از پیست خیس و بخش های دیگر نسبتا خشک بودند و رقابت با اسپین و برخورد بسیاری از رانندگان دیگر همراه بود:

رقابت امروز بسیار چالش برانگیز بود به خصوص در اوایل آن. راستش را بخواهید، ماندن در پیست بسیار سخت بود. پیست بسیار لغزنده بود.

رقابت میان لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن در دوره ای که همه تیم ها لاستیک های اینترمیدیت خود را با لاستیک های نرم تر عوض می‌کردند، به اوج خودش رسید و همیلتون برای لحظاتی در صدر قرار گرفت. مکس ورشتپن در رابطه با آن بازه زمانی گفت:

مشخصا انتخاب زمان مناسب برای تعویض لاستیک ها در بازه ای که پیست هنوز خیس است، هیچوقت آسان نیست.

به جز آن لحظه در استارت دوباره رقابت، همه چیز خیلی خوب پیش رفت و من بسیار از این موضوع خوش حالم.

مکس ورشتپن در مورد سبقت فوق العاده اش از رانندگان ردیف اول در ابتدای رقابت هم گفت:

خودم هم بسیار تعجب کردم. فصل قبل ما برای شروع کمی مشکل داشتیم و فکر می کنم ما واقعا برای بهتر شدن آن تلاش کردیم و از همین حالا در بحرین و در شرایط سخت مثل امروز، نشان دادیم که کار فوق العاده ای انجام داده ایم.

59 دیدگاه

 1. Hamoon

  12

  4

  سبقت درست سر پیچ یک و رانندگی بدون اشتباه بعدش کار خودشو کرد

  • |ZXE-LECLERC16|

   3

   8

   تصویر پروفایل من تقدیم به دوستان محترمی که میگن برخورد تقصیر راسل بود و بوتاس دیگه جا نداشت بهش بده…

   • Majid

    13

    5

    برای اینکه مسیر خشک مسیری بود که والتری داشت میرفت و نمی تونست برای راه دادن به راسل مسیر خیس رو انتخاب کنه و راسل هم ریسک بزرگی کرد و از مسیر خیس خواست سبقت بگیره که با یک ذره جابجایی والتری کنترلشو از دست داد. این تنها بی تجربگی راسل بود.

   • ابوالفضل

    12

    4

    به نظر منم بوتاس فضای کافی رو داده بود ولی راسل تنهایی گند زد به مسابقه دوتا مرسدس ها

   • Farzad🏁

    1

    5

    به نظرم برخورد تقصیر هیچ کدومشون نبود ، راسل راهش باز باز بود و داشت رد میشد نمیدونم چی شد خوردن به هم ! شاید به خاطر لغزنده بودن

 2. Farzad🏁

  15

  3

  دمت گرم سالار .
  واقعا ردبول بدون مکس قطعا هیچی نیست .
  واقعا تعجب کردم چرا پرز اون سبقت های مسخره وقتی سیفتی کار تو پیست بود رو انجام داد !!

  • رضا سلطانی

   5

   1

   به نظرم فقط تقصیر پرز نبود!
   نه گسلی و نه ریکیاردو و نه خود پرز قانون رو نمی دونستند!
   و از اون بدتر خود تیم ردبول هم اینو نمی دونست
   فکر کنم قانون اینو میگه که کسب حق سبقت نداره اما اگر راننده ای در زمان سیفتی کار خودش رده از دست بده لزومی ندارند بقیه که رده اش را پس بدهند

   • Farzad🏁

    4

    1

    منم دقیق نمیدونم
    قوانین انقد زیاده که خود تیم هام یه چیزایی رو نمیدونن مثل اینکه ، چه رسد به ما .

 3. Engineer

  10

  5

  اگه انقدر دوست دارم مکس رو چون توی تیمی که رویاهام رو ساخت با فتل
  داره مثل اون زمان فتل عمل میکنه

  مایکل-سباستین-فرناندو-جنسون-کیمی-مکس-شارل-جورج-لندو-پیر-میک

  رانندگان دوست داشتنی

  • Amir borouji 5

   7

   1

   کیمی رایکونن به دلیل اینکه در شروع مجدد مسابقه قوانین را رعایت نکرده است، 30 ثانیه پنالتی دریافت و از محدوده امتیازات خارج شد با این وجود استبان اکون شد 9 ام فرناندو آلونسو 10 ام و اولین امتیاز فصل خودش رو دشت کرد اون بنده خدایی که میگفت وتل و ناندو زنگ تفریحن .
   زنگ کلاسا به صدا دراومده
   وتل هم که با بد شانسی و اشتباه تیم امروز مواجه شد اما مطمئنم و امید دارم بهش در مسابقات آتی بهتر و بهتر میشه

   • رضا سلطانی

    6

    0

    واقعا این قوانین عجیب و غریب یقه ی همه رو گرفته امسال! چه با تجربه چه تازه کار!

 4. mehdi vettel

  12

  2

  تبریک به طرفداران مکس
  امروز واقعا عالی بود مکس
  استارت عالی و بعد هم سریع و کم اشتباه تو مسابقه

  برعکس لوئیس امروز مسابقه متوسطی داشت
  از یه طرف استارت ضعیف و اون اشتباه رو تایر های اسلیکس ولی از اون طرف هم سرعتش آخرای استینت اینترمدیتش عالی بود و مکس رو قشنگ زیر فشار گذاشته بود و بعد از پرچم قرمز هم خیلی خوب کامبک زد و دومی رو گرفت

  امیدوارم تا خود ابوظبی ردبول و مرسدس با همین فاصله کم با هم رقابت کنن و یه فصل قشنگ ببینیم

 5. milad

  10

  3

  این مسابقه یک چیزی را ثابت کرد که وجود بتاس کنار همیلتون به عنوان وینگ چقدر ضروریه.پرز امروز کار خودش را به خوبی انجام داد و برد را برای ردبول میسر کرد.

 6. ALIREZA

  6

  1

  نمیدونم یادتون هس یا نه ولی دیشب زیر پست نوشتم که امروز بعد پیچ اول مکس صدرنشین هس چون از سوم استارت زدن در ایمولا و روسیه خیلی بهتر از اول هس …مسابقه عالی بود و مشخصه هیجان زیادی این فصل حاکم هس

 7. Dr¡ft€r

  7

  2

  ۲ امتیاز رایکونن در این مسابقه اندازه قهرمانی ارزش داشت کاش جای بوتاس تو مرسدس بود

  • Erfan

   10

   1

   هرچقدر رایکونن خوب بود بدبختانه وتل خیلی خیلی بد بود با تمام اتفاقات و بدشانسی ها

   • Dr¡ft€r

    5

    0

    بعد از مسابقه استیواردها ۳۰ ثانیه پنالتی برای رایکونن در نظر گرفتند و از رده نهم به رده سیزدهم سقوط کرد

 8. محمد

  7

  3

  چرا توی پیچ یک بهش جریمه ندادن؟به‌هر‌حال

  • Farzad🏁

   5

   4

   چون جریمه نداشت .
   همیلتون هم دقیقا همیچین سبقتی از پرز گرفت .

   • ابوالفضل

    7

    1

    وقتی دید به مکس جریمه نمیدن همین کارو با چکو کرد

 9. alireza ti

  10

  1

  به نظرم مکس پر از عطش قهرمانیه و اینکه لیاقتشم داره و ماشینشم خوبه اما اما اما نیاز به ثبات در طول فصل داره این رقابتی که امسال من میبینم هیچ جای اشتباهی نداره ۴ تا اشتباه در طول فصل منجر به از دست رفتن قهرمانی میشه مکس چیزی از لوئیس کم نداره تنها چیزی که کم داره اون کولبار تجربه اس که لوئیس داره این نظر شخصیه من قهرمانیه امساله مکس خیلی در گرو رانندگی چکو هست که به نظرم چکو میتونه مکسو قهرمان کنه اما لوئیس به نظرم کمتر به والتری بسته اس قهرمانیش

 10. Siavaghsh

  7

  4

  چقد خوش شانسه؟؟؟!!
  چه ماشینی زیر پاشه!!!

 11. 33🦁Ali

  -5

  20

  What a good time you made us happy
  واقعأ نباید از جمع کردن ماشین که نگذاشت اسپین بشه گذشت دمش گرم تکمیل کرد خوشحالی ما.
  تو استارت خیس با چنگ و دندون گرفت رده👍.

  • MortezaLoveFerrari

   6

   3

   وقتی میبینم با ردبول میبره دلم برا روزای خوب سب تنگ میشه

  • farshad.b

   8

   0

   سلام علی جان پست قبلی شلوغ بود اینجا بهت تبریک میگم . ولی پرز واقعا اشتباهات نا امید کننده ایی داشت . استارت نه چندان خوب (بخاطر خیس بودن زمین قابل توجیه بود ) ولی سبقت در زمان سیفتی کار و دریافت جریمه چه معنی داره !! و بعد از پرچم قرمز جایی که با سافت باید برای سکو میجنگید اسپین شد . لااقل میتونست چند دور جلوی لوئیس دفاع کنه که شاید توی سرنوشت سکوی چارلز هم میتونست تاثیر بذاره . تازه بعدش هم دوباره اشتباه داشت . واقعا این کارها رو اگر البون انجام میداد چی راجبش میگفتند . نمیخوام بکوبمش ولی پرز اومده که هم کمک مکس باشه و هم امتیاز برای رد بول جمع کنه و باید خیلی بهتر از اینها باشه . فراموش نکنیم که ماشین امسال خیلی با ثباتر و سریعتر از ماشین پارسال البونه . البته اینهم درک میکنم که مدیران رد بول ناچار به انتخاب پرز بجای البون بودند ولی دو سه ریس دیگه اگر شرایط تغییر نکنه شاید دادن شانس دوباره به البون اجتناب ناپذیر باشه . اما همیلتون که نشان داد بزرگان هم اشتباه میکنن ولی با این تفاوت که اشتباه همیلتون تحت شرایط مسابقه بنوعی بهش تحمیل شد و جایی که جورج سعی کرد سریع در حقش لطف کنه و راه بده به ضرر لوئیس تمام شد ولی اوج نبوغ و تجربه لوئیس اینجا بود که با حفظ خونسردی با دنده عقب از گراول خودش را نجات داد . شاید نود درصد رانندگان در شرایط مشابه بعد از کمی عقب رفتن , با دنده جلو سعی میکنن به پیست برگردند ولی همیلتون فهمید که استفاده از دنده جلو در این گراول گل آلود مساوی با گیر کردن و تمام شدن مسابقشه . و چه جانانه برای سکو جنگید و بهش رسید نوش جانش و مستحقش بود و نشان داد بعد از یک اشتباه میشه با تلاش و تفکر به نتیجه مطلوب رسید . البته کمی هم چاشنی شانس و پرچم قرمز به موقع . به اندسته از دوستانی که به کلمه خوش شانسی حساس هستند عرض کنم که خوش شانسی صفت بسیار خوبیه (لطفا اگر مخالف هستید هر چی خوش شانسی دنیاست رو برای بنده آرزو کنید ) . امروز مکس هم در شروع مجدد خوش شانس بود و خودش هم در این پست پذیرفته . اونجایی بد میشه که تمام تلاش و افتخارات و مهارت این دو راننده را بذاریم بحساب شانس که دیگه همه میدانیم اینطور نیست . اتفاقا بعضی اوقات خوش شانسی در همه رشته های ورزشی لازمه ولی بی شک همیلتون با تیز هوشی و مهارتش اینهمه افتخار رو بدست اورده . پس منصف باشیم و از رقابت امسال لذت ببریم که پس از مدتها دارای جذابیت و نزدیکی نفرات و تیمها شده . اما پرچم قرمز در حق بعضی از رانندگان خیلی ظلم ایجاد میکنه مثل چارلز بنده خدا که انهمه اختلاف ایجاد کرد در چهل دور و به یکباره با یک پرچم قرمز هیچ شد و این یعنی “بدشانسی” . البته قبول دارم قانونه و برای همه یکسان ولی قانون بدی هست .

   • 33🦁Ali

    6

    1

    سلام داداش بزرگ فرشاد خان..
    تبریک بهت برد دلچسبی بودش تو پیست بارونی.
    هنوز 21گرندپری مونده پرز هم بهش امیدواریم که بهتر بشه این پیست خیس و کنترل سخت بود واقعأ مگه ندیدی دور فرمیشن چندین راننده اسپین میشدن ولی مسابقه های بعدی پرز قوی خواهیم دید کاش امروز بودش بالا امتیاز تیمی بود حداقل برای ردبول…
    پرز دیگه باید قوی‌تر از آلبون ظاهر بشه تا نیم فصل تیم رو ناأمید نکنه.
    بعدش داداش از جانب خودم میگم عملکرد همیلتون به ما طرفدارای مکس هیچ ربطی نداره بهتره فقط رو راننده خودمون متمرکز باشیم از مکس لذت ببریم و بس، تلخ و شیرین.
    البته من این مدلی هستم.

   • Erfan

    2

    0

    فرشاد به نظرم با همون تعیین خط باید از مقایسه چکو و آلبون بگذریم. درسته چکو اشتباهاتی داشت ولی کی اشتباه نداشت؟ همیلتون، بوتاس، مکس هم اشتباه کردن. ساینز کلکسیون اشتباهاتو داشت. نباید توقع داشته باشیم راننده ای که دومین ریسشه بدون اشتباه باشه اونم توی این وضعیت. درباره سبقت هاش توی پرچم قرمز هم مگه نباید تیم بهش میگفت؟

   • farshad.b

    1

    0

    اقا عرفان عزیز سلام . در رابطه با اشتباهات پرز , چند اشتباه داشت که تا حدی به خاطر شرایط پیست قابل توجیه بود و به قول شما همه اشتباه داشتند ولی دو سه اشتباه داشت که برای یک راننده با ده سال تجربه اونم در ماشینی که اگر از مرسدس بیشتر نباشه کمتر هم نیست جای سئواله . تا انجایی هم که من متوجه قانون شدم سبقتش در زمان پرچم قرمز نبود بلکه در زمان سیفتی کار اول مسابقه بود که قانون میگه رانندگان با دیدن اعلایم کنار پیست باید سرعتشان رو کم کرده و از سبقت اجتناب کنند و خود داوران قبل از حذف سیفتی کار اگر راننده ایی جابجا شده بود و جایگاه از دست داده بود توسط داوران به محل مستحق خود هدایت میشه و بعد سیفتی کار خروج میکنه . علایم کنار پیست به اطلاع رسانی توسط تیم ارجعیت داره . مثالش هم جریمه پارسال همیلتون برای عدم توجه به علامت بسته بودن پیت لین . حالا من خیلی هم خوشحال میشم که پرز خودش رو در سطح بالایی ارائه بده و کمک دست مکس و رد بول باشه . توی همین ریس حتی اگر پنجم هم تموم میکرد قابل قبول بود چون امتیاز تیمی از مرسدس جلو میزدن ولی افسوس که نه تنها جلو نزدند حتی الان از سمت مک لارن بشدت تهدید میشن . به چارلز نگاه کنید و ببینیم چطور با خودرویی ظعیفتر با چنگ و دندان داره برای فراری امتیاز جمع میکنه . حالا از اون دست طرفدارانی نیستم که بگم با یک ریس باید راننده رو قضاوت کرد ولی امیدوارم یه پرز بی عیب و نقص رو در آینده نزدیک ببینیم .

  • 33🦁Ali

   11

   0

   احساس من بر اینه که تو استارتهای آینده همیلتون خشن تر نشون میده اگه مکس کنارش باشه.

  • 33🦁Ali

   5

   1

   مسابقه اول همیلتون رو استراتژی و سبقت غیر مجاز مکس برنده شد بعدش شروع شد به مکس ضعیف نشون دادن که با ماشین سریع نتونست از همیلتون ببره و شکست خورد در صورتی فقط اندرکات دیدیم تعیین خط هم نشون میده ماشین مرسدس و ردبول نزدیک هم هستن هیچ کس نمی تونه مرسدس ضعیف تر از ردبول بدونه، یعنی اگر این مسابقه همیلتون جای مکس بودش از رده سوم استارت می گرفت و اشتباه عجیب مکس میرفت تو دیوار اون وقت چی حکایتی داشتیم با بعضیا که ترجیح میدن همیلتون ببره تا مکس.
   حالا دیدین قهرمان 7دوره هم تو فشار چه اشتباهاتی ازش سر میزنه.
   یعنی مکس استارت نابود کرد تا بدونن مهاجم بودن یعنی چی.

   • Mohammad44

    3

    3

    علی داداش تو همین مسابقه هم ردبول ماشین برتر بود که لوییس داشت فشار می آورد تا برسه که اشتباه کرد و به فنا رفت(تو انتهای دو تا استینت اول لوییس به وضوح سریعتر بود) در مجموع مکس برد چون تو مجموع فاکتورها بهتر عمل کرد یعنی شاید یه ذره کندتر بود ولی با استارت بهتر و حوصله ی بیشتر برد رو به دست آورد و الحق که شایسته اش بود چون تو مسابقات اینچنینی صبر و حوصله است که در اولویته نه لزوما سرعت

 12. Ali

  7

  2

  هنوز خییلی زوده و رقابت خیلی تنگا تنگه ولی یه حسی بهم میگی امسال ردبول قهرمان میشه حالا یا اون مال مکسه یا قهرمان سازندگانه یا هر دو عه . ولی میشه

 13. armin

  7

  1

  چيزي كه خيلي جذابه اينكه ٢ مسابقه از فصل جديدو ديدم كه هر دو فوقالعاده جذاب بودن.
  نكته بعد راننده هايي كه تازه به تيم جديد رفتن همگي نياز به زمان دارن،البته سباستين كه واقعا بد شانسه ،مكانيكا فقط رسيدن ماشينه لنسو درست كنن و سب از پيت لين شروع كرد و هر دو ماشين مشكل گيربكس داشتن ولي ماله سب شديد تر و البته ١٠ ثانيه هم خطايه ناشي از اشتباه تيم !
  مكس خيلي خوب بود ،لوييس هم عالي .ولي سورپرايز واقعي لندو بود كه فوقالعاده رانندگي كرد.فراري ها بهتر شدن والبته ساينز كلي اشتباه داشت كه با رانندگي خوب جبرانش كرد.

 14. Mahmoud

  5

  1

  مکس واقعا خوب بود! تبریک بهش و طرفداراش.
  البته همیلتون هم داشت پا به پاش میرفت و از لحاظ سرعت چیزی کم نداشت واقعا حداقل من به این جمع بندی نرسیدم که ردبول خیلی سریع تره…!
  مکس توی دو تا مسابقه اشتباه بزرگی نداشته ولی توی تعیین خط ایمولا اشتباه داشت…البته توی رقابت قهرمانی حتما راننده ها اشتباه میکنند ولی مکس باید حواسش جمع باشه که با کی طرفه و از اشتباهاتش درس بگیره و دیگه تکرار نکنه.
  امیدوارم مسابقات جذاب بمونه و بلکه جذاب تر بشه!

 15. Erfan

  -5

  9

  امیدوارم ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم نده تا تو قهرمان نشی

 16. Abbas

  5

  0

  درود،تبریک ب مکس فنا و دوستانی ک تیم ها و راننده های مورد علاقشون خوب بودن،اصن تبریک ب همه،موفق باشید،ضبط شده مسابقه رو دیدم😭😭😭😭

 17. Majid

  5

  2

  تو پیست خیس هیچ منطقی حکم فرما نیست. هرکسی ممکنه برنده بشه یا امتیاز بگیره یا از دور خارج بشه و هیچ جور نمیشه تیم هارو باهم مقایسه کرد. نبود والتری باعث شد لوییس از طرف پرز دفاع کنه و راهو برای مکس باز کرد و لوییس هم باید کمی کوتاه میومد تا صدمه نبینه. لوییس دوتا اشتباه انجام داد و اولی رو از دست داد. ولی قطعا مرسدس نسبت به هفته قبل سریعتر شده و امیدوارکننده است.

 18. Farzad🏁

  2

  1

  دوستان بودجه فراری ردبول و مرسدس و مکلارن و مرسدس برای این فصل چقدر بوده ؟

  • رضا سلطانی

   2

   0

   والا همه سقف بودجه داشتند محدود به ۱۴۵ میلیون دلار
   البته به نظرم این تیم های بزرگ از یه جاهای دیگه ای هم پول تزریق می کنند به تیم !

 19. حسام

  5

  6

  الان معلوم شد کی خوش‌شانسی آورده!!!

  قابل توجه بعضی‌ها!!!

 20. 33🦁Ali

  6

  2

  واقعیت همه دیدن از استارت تا پرچم شطرنجی نیازی به توجیح نیست.

  • حسام

   3

   3

   بله مخصوصا برخورد ناجوانمردانه با لوئیس در استارت
   خوش‌شانسی رو هم که خودش گفته ما که نگفتیم
   من طرفدار مکس بودم از دیروز نظرم عوض شد

 21. Riva

  3

  0

  سلام
  تبریک به همه طرفدارای فرمول یک بخاطر مسابقه پر هیجان امروز
  از ادمین ها محترم و همینطور دوستان عزیر یه سئوال در مورد داوری و زمان اعلام جریمه از سوی داورها داشتم
  موضوعی که تو سالهای اخیر خیلی بیشتر پیش اومده و شاید هم قبلا بوده و بنده توجه نکردم
  به عنوان مثال در مسابقه امروز ، زمانی به سب جریمه زمانی رو اعلام کردند که تنها چند دور از پیت استاپش گذشته بود ، در حالیکه جریمه مربوط به اتفاقی بوده که اول مسابقه افتاده و برام عجیب بود که چرا خیلی زودتر به تیم اعلام نشده
  هر چند ممکنه گاهی نوع جریمه به گونه ای باشه که تاخیر در اعلام، فرقی به حال راننده و تیم نداشته باشه ، اما مواردی مخصوصا تو سالهای اخیر بوده که این تاخیر ، تیمی رو مجبور به یه پیت استاپ اضافی کرده
  در مورد اتفاق امروز مطمئن نیستم ، چون متوجه نوع جریمه نشدم
  میخواستم بدونم آیا برای خود داورها و زمان اعلام رای هم محدودیتی وجود داره ؟
  آیا قانونی برای جبران اشتباه و احیانا ضرر رسوندن به یک تیم یا راننده پیش بینی شده؟
  ببخشید اگه طولانی شد
  ممنون از همگی

 22. Hossein1382

  2

  0

  سلام فیلم کامل مسابقه رو کجا میتونم پیدا کنم؟؟؟

  • @sebvr

   1

   0

   سلام از موتور اسپورتیو

   • @sebvr

    0

    0

    بله البته خب خیلی به صرفه هستش

  • حسام

   0

   0

   حسین۱۳۸۲😀
   از تلوبیون طبق روز و ساعت دانلود کن

   • حسام

    0

    0

    اون خنده اتفاقی اومد

 23. meysam8

  0

  4

  کانادا ۲۰۱۹ وقتی فتل افتاد بیرون و برگشت گفتن چون همیلتون رو مجبور کرد ترمز کنه باید پنالتی میگرفت، لکرک مجبور به ترمز نشد؟چرا سریع برگشت جلوی لکرک!!!! قوانین برای همیلتون و ورشتاپن فرق داره

  • Amir

   0

   0

   چون موقع مسابقه نبود و موقع شروع مجدد بود و سبقت تا قبل از شروع مجدد ممنوع است غیر اینکه خود راننده رده از دست بده و کامل از پیست خارج شه و بر نگرده تا مدت مشخصی , ولی اینجا مکس سریع برگشت .

   • meysam8

    0

    1

    اگه تو برگشت برخورد میکرد چی؟ همه دیدن که لکرک ترمز کرد تا بر خورد نکنه
    اگر لکرک سمت چپ بود چی ایا بازم باید بر میگشت
    چین ۲۰۱۶ تو سیفتی کار و ورودی پیت لین فتل ۲ تا سبقت گرفت ، قوانین مشخصه حداقل سرعت و ایمنی

 24. Mehdi)Shabneshin)

  2

  1

  جالبه که اساتید اینجا و مخصوصا زیر پست اصلی مسابقه، یکی از فکت‌هاشون اینه که اونجای پیست جای سبقت گیری نیست!
  هرکجای پیست تحت هر شرایطی اگر راننده بتونه طبق قانون و ضوابط سبقت بگیره، حتما میگیره.اگر برداشت دوستان درست بود که باید قسمتهای مختلف پیست تابلو سبقت ممنوع میکاشتن!
  خدمت مهریار جان
  دیروز هم گفتم مطمئن نیستم، الان بیشتر فکر میکنم ۷۰-۳۰ والتری مقصره. البته که معتقدم به سمت جورج تغییر مسیر نداد، اما بهش راه هم نداد.
  و یک سری دیگه از دوستان جوری حرف میزنند که انگار سند هر پست خبری را به نام اون راننده ای میزنند که اسمش توی تیتر اومده و طرفدارای بقیه راننده ها حق ندارن زیر اون پست از راننده دیگه ای صحبت کنند.ما جماعت اصولا ظرفیت دیدن و پذیرفتن موفقیت یکی دیگه را نداریم، حالا وای به حال کسی که چندین سال پشت سرهم موفق باشه.هزارتا برچسب میزنیم بهش، از خوش شانسی گرفته تا توهم توطئه و پوست موز و هزارتا چیز دیگه.پس برای بقیه نسخه نپیچید که زیر پست فلان راننده از فلان راننده حرف نزنید یا شماکه طرفدار جورجی چرا در مورد مکس حرف میزنی. هرکسی آزاده هرچی که بخواد درمورد هرکسی که بخواد بگه.

 25. Amir.Redbull99

  0

  1

  واقعا خوشحالم از اینکه ماشین رقابتیه.اگرچه بنظرم بازم همیلتون قهرمانه ولی شانس قهرمانی مکس بیشتره تا قهرمانی تیمی ردبول.ولی پرز هنوز مسابقه دومشه نمیشه از الان قضاوت کرد. همینکه تو تعیین خط مکسو شکست داد تو مسابقه دوم جای بسی خوشحالیه برا پرز و برخلاف البون و گسلی که خودشونو انگار باخته بودند بنظرم از اونا واقعا بهتره
  مهمترین فاکتور برای قهرمانی توسعه ماشین تو طول فصله مخصوصا نیمه دوم فصل.
  توسعه ماشین بهتر قهرمان رو مشخص میکنه تو ادامه فصل

 26. mahyar

  1

  0

  سلام دوستان . من و خانواده همه کورونا گرفتیم توی اون حال هوای فرمولا یک و (حال خودم خیلی بد نبود) دلم پیش بقیه خانواده بود نفهمیدم چی شد . خیلی دوست داشتم در کل مکس ببره ولی اونقدر این مریزی بده که برای دشمنم هم نمیخوامش . مواظب باشید دوستان تورو خدا رعایت بکنید .
  مادرم 3 بار بردم دکتر تا سرم بزنه . پدر بیمارستان خوابید باید چند روز زیر اکسیژن بمونه . خیلی ترسناکه رعایت بکنید .
  استارت مسابقه خیلی جذاب بود و مکس ی استارت هیولا داشت و پرز هم همینطور این دوتا مثل دوتا هیولا پشت سر لویس داشتن میتاختن . به نظر میرسه که این پیست زیاد مناسبه پول پوزیشن نیست .
  بریم سر رانندگی مکس .
  اونقدر سر کوالی گفتیم اشتباه کرد توی سکتور 3 ماشین چمن زنی و… که یکشنبه جبران کرد .
  لویس : میشه گفت تا قبل از این که بال جلوش رو بشکونه . (البته قصدش این بود که ماشین رو اسپین بکنه که در بیاد به جاش ماشین مستقیم رفت تو دیوار) فقط در تعقیب مکس بود . بعد از رد فلگ دیدیم که این عجوبه انگلیسی چجوری جبران کرد . عالی بود لویس . واقعا” ماشین برترهمیشه معنای پیروزی نیست و اینو میشه از همتیمی لویس فهمید .
  رانندگی پرز درواقع من بهش امیدوارم . به نظرم توی کوالی نشون داد که میتونه ردبول رو رام بکنه .
  حالا با ماشین جدید خورد به بارون .
  ترکیه پارسال رو به یاد بیارید که چجوری رانندگی کرد . توی بارون اونم پیستی که با وجود خشک بودنش پیست اسکی هست .
  تصادف بوتاس و جرج خیلی ترسناک بود . با اون سرعت پیچیدن تو دل همدیگه .
  خدا رحم کرد بهشون . رفتا راسل هم خیلی بد و بچه گانه بود . توقعم این بود که بره و کمک کنه از ماشین بیاد بیرون … خیلی زشت بود حرکتش
  درکل که دوستان امیدوارم فصل خوبی باشه . تا اینجاش که قشنگ بود .
  این کورونا هم برگرده بره توی همون سوراخی که ازش اومده .

  • MERC

   1

   0

   آرزوی بهبودی هر چه سریع تر برای شما و خانواده محترم رو دارم.