فرمول یک ایران – استفانو دومنیکالی، مدیر فرمول یک کاملاً مطمئن نیست که لوئیس همیلتون قراردادش را با مرسدس تمدید کند اما امیدوار است که این مهم رخ دهد.

با پایان فرمول یک 2020، قرارداد لوئیس همیلتون هنوز تمدید نشده است. تاخیر بیش از حد معمول در تمدید قرارداد راننده بریتانیایی شایعات زیادی را پیرامون علت تاخیر آن مطرح کرده است و احتمال می رود که بحث مالی مشکل اصلی باشد. ممکن است دستمزد همیلتون تحت تاثیر عملکرد جورج راسل قرار گرفته باشد و یکی از مباحث مذاکره باشد.

دومنیکالی طی هفته های گذشته با همیلتون صحبت کرده است و در این باره گفت:

ما در موقع کریسمس صحبت کردیم. او در حال آماده سازی است اما به من نگفت که آیا قرارداد خود را با مرسدس امضا می کند یا تمدید نمی کند.

البته او یک فرصت عالی دارد، نه تنها در مورد خود ورزش، بلکه صاحب اعداد و ارقام (رکورد) باشد و به عنوان قوی ترین در جهان شناخته شود. او همچنین این فرصت را دارد تا نقشی فراتر از ورزش داشته باشد.

قهرمان شدن یک چیز است، اما انجام آن در بعد دیگر چیز دیگریست. امیدوارم که به عنوان یک علاقه مند، همه چیز به سرعت حل شود.

مدیر فرمول یک در ادامه افزود:

رانندگان در مرکز آینده فرمول یک خواهند بود. من فکر می کنم آنها روح واقعی ورزش ما را نشان می دهند – چهره آنها، توانایی آنها. من می گویم که از آنها، نه تنها به عنوان راننده، بلکه به عنوان سفیران ورزش ما تعبیر کنید. آنها برای آینده بسیار مهم خواهند بود.

ما در دهه گذشته آنقدر راننده خوب نداشتیم که الان داریم. ما رانندگان جوان باورنکردنی داریم، یک رکورد باورنکردنی برای لوئیس [رقم خورده که فرصتش] برای دیگران نیز وجود دارد، بنابراین چالش بزرگی وجود دارد.

68 دیدگاه

 1. Dr¡ft€r

  18

  1

  وقتی در پیست رقابت قهرمانی نباشه اینم روشی برای هیجان انگیز کردن محیط فرمول۱ هست

  • داریوش

   14

   0

   بر عکس نظر بقیه دوستان ، من با نظر شما کاملا موافقم
   با شخصیتی که از همیلتون سراغ داریم ، بحث مالی در این شرایط کرنایی یکم غیرقابل تصوره
   بیشتر جهت در کانون توجهات بودن و سرگرم کردن بقیه هست
   توی پیست که رقابتی نیست ، حداقل اینجا یکم هوادارا سرگرم میکنند
   صرفا نظر شخصی ، لطفا جهت گیری نکنید

   • Dr¡ft€r

    10

    1

    تو این روزهای بی خبری اگر خبر پیوستن باتن به ویلیامز کار میشد بهتر بود که بنظرم اتفاق خوبی برای این تیم ریشه دار هست

 2. MERC

  18

  1

  ما مرسدس رو به عنوان تیم منطقی و برپایه اصول محکم میشناسیم
  امیدوارم که اصولشون رو برای هیچکس و هیچ چیز زیرپا نزارن.

  • علیرضا

   12

   1

   با اونکه دوست دارم تمدید کنه ولی به شدت با حرفت موافقم چون ژرمنها معروف هستن به نظم و دیسیپرین و انجام اصول کاری … اگه مشکل دارن سریع جورج رو جایگزین کنن .خلاص

   • Mahmood.ghaedi

    6

    2

    علیرضا
    جرج قرارداد داره و درسته با ی ریس موافقت کردن ولی ایا ویلیامز با کل فصل موافقت میکنه یا نه خیلی مهمه

  • Mahmood.ghaedi

   6

   2

   Merc
   من طرفدار لوییس هستم ولی مرسدس مهمتره و با حرفت موافقم
   هیچ راننده ای توی هیچ تیمی مهمتر از اون تیم نیست چ برسه ب کمپانی بزرگی مثل مرسدس
   و بنظر من مرسدس مهمتر از لوییسه
   ولی خب راننده ای هم نیست ک بتونه جایگزین لوییس بشه بخصوص وقتی ک سال بعدش تغییر قوانین داریم

 3. Siya

  14

  0

  دقیقا شده حکایت با دست پس میزنه با پا پیش میکشه برای هر دو طرف
  مرسدس میدونه که لویس این قهرمانی رو به هر قیمتی میخواد به خاطر همین جرج راسل رو برای اهرم فشار به همیلتون استفاده میکنه تا از درخواستهاش کم کنه و لویس هم میدونه که این قهرمانی برای مرسدس خیلی مهمه و ممکنه آخرین قهرمانی دوران هیبرید باشه پس تا اونجایی که بشه میخواد از مرسدس امتیاز بگیره ولی مطمئن باشید هردو با هم کنار میان و قرارداد امضا میشه

  • RADU

   7

   5

   اتفاقا به نظر من مرسدس دست بالا رو داره
   تو این فصل هم دیدیم یه راننده نسبتا خوب تونست مرسدس رو رام کنه
   پس آنچنان کار سختی نیس بخاطر همین منم موافقم که مرسدس داره راسل رو اهرم قرار میده برا همیلتون بعضی ها میگن آوردن راسل ریسک منم میگم ریسکه اما ریسکش خیلی با احتمال پایینه در هر صورت مرسدس آنقدر قوی هست که با دو تا راننده نسبتا خوب هم قهرمانی سازندگان رو کسب کنه فقط نگرانی هوادار ها برا همیلتون هستش که اگه نشد میخواد چیکار کنه قطعا همه میدونیم با یه سال بیرون نشستن اتفاق خاصی نمیفته

   • @sebvr

    5

    7

    درسته.. وفق پیدا کردن با ماشین مرسدس آسونه و این درسی بود که از مسابقه ی بحرین گرفتیم … یه تئوری می مونه اینکه همیلتون از رانندگی خسته شده و میخواد یه سال کنار بکشه و داره پول رو بهانه میکنه و پول زیاد کمی اونو به سمت راندن میبره …. ولی راننده های قدیم مثل جیمز هانت حاضر بودن از جیب خوشون بزنن ولی رانندگی کنند ….

   • RADU

    6

    5

    برای من مسابقه بحرین جالب بود
    راسل تونست اگه نگیم بهتر،،میشه گفت مثل عملکرد همیلتون رو تو مسابقات قبل داشته باشه بخاطر این میگم دست بالا رو مرسدس رو داره اما مرسدس هم قطعا دوست داره با همیلتون ادامه بده اما منطق حکم میکنه که به هر قیمتی این کار رو نکنن .
    برا من جالب بود در حال حاضر اگه فتل هم بدون صندلی بود و همیلتون هم قراردادی امضا نکرده بود اون موقع چی میشد !!!

 4. arshia

  2

  1

  مرسدس که قطعا قرارداد همیلتون رو تمدید می کنه . علاوه بر تجربه و مهارت و مارکتینگ خوب مرسدس این ریسکو هیچ وقت انجام نمی ده تو این مقطع پر افتخارترین راننده فرمول یک رو با جوان مستعد عوض کنه و هم همیلتون هم مرسدس خوب می دونن که سال بعد اسم مرسدس رو کنار پر افتخارترین راننده فرمول یک قرار می ده بخاطر همین هم اهرم فشار همیلتون بیشتر شده .

  ولی از این بحث ها بگذریم الان تو فرمول یک جز فتل و همیلتون هیچ خبری نیست ؟ قبول دارم این دو نفر رسانه هارو به سمت خودشون می کشن ولی همه اخبار سایت در مورد این دو نفر شده یکم لوس شده ای کاش جای اینا یکم مطالب اموزشی و پادکست قرار بدین .قبلا حداقل افرادی تو سایت بودن مثل اقا مهریار که اطلاعات و اخبار خوبی از همه تیم ها داشتند الان دیگه فعالیت نمی کنن نمی دونم چرا

 5. danialhatami

  7

  1

  *آیا این احتمال وجود دارد که همیلتون امسال در فرمول 1 نباشد؟

  نه. بریتانیایی سال گذشته موفق به کسب هفت عنوان قهرمانی جهان شد و نگاهش به رکورد هشتمین دوره این فصل است. این راننده اتومبیلرانی که اخیراً شوالیه شده هنوز قصد ندارد دستکش و کلاه ایمنی خود را آویزان کند. این واقعیت که او در حال حاضر سخت تمرین می کند – همانطور که در شبکه های اجتماعی گفت هر روز از کوه بالا می رود – ثابت می کند که برای فصل آماده شده است.
  *پس چرا او هنوز قرارداد را امضا نکرده است؟

  این یک سوال خوب است ، بدون پاسخ روشن. مرسدس و همیلتون به طور مداوم تأکید کرده اند که می خواهند به مشارکت خود در زمینه تنظیم استاندارد تا پایان سال گذشته ادامه دهند ، این فقط یافتن زمان برای نشستن و انجام آن بوده است.

  *آیا ورود قهرمان دفاعی جهان بدون قرارداد غیر عادی است؟
  بله ، اما موارد مشابه قبلاً نیز اتفاق افتاده است. مک لارن به کارزار انتخاباتی 1993 خود ادامه داد و در حال مذاکره با راننده ستاره آیرتون سنا در مورد قراردادش بود. و دوباره ، لازم به ذکر است که به نظر نمی رسد همیلتون و مرسدس خیلی نگران وضعیت موجود در این مرحله باشند.

  همیلتون تمرکز خود را بر روی تمرینات خود آغاز کرده است تا اطمینان حاصل کند که در این مرحله مهم قرار دارد و روز سه شنبه گفت که او خوب کار می کند و احساس سلامتی و قدرت ذهنی می کند.

  پس از پایان دوره آموزشی ، توجه به مقدمات مسابقه معطوف می شود ، زمان کار در کارخانه برای کار بر روی پروژه 2021 است و سپس فرصتی برای آزمایش ماشین جدید در یک مکان نابود شده قبل از آزمایش خود در فصل بحرین فراهم می شود.
  به احتمال زیاد همیلتون و ولف سرانجام تمام جزئیات را در طول این پنجره چکش می زنند.

  *چرا آنها وقت نکرده اند که این قرارداد خیلی مهمی را مرتب کنند؟
  اول اینکه ، مشخص نیست که آنها به کدام مرحله از مذاکرات رسیده اند. ممکن است به توافق رسیده باشد اما اعلام نشده است. به همین ترتیب ، ممکن است توافق نشده باشد و کارهایی برای انجام وجود دارد. چیزی که قطعاً درست است این است که همه گیری Covid-19 باعث شد همدیگر رو در رو برای همیلتون و رئیس مرسدس بنام توتو ولف دشوارتر شود. اگر زندگی عادی بود ، فضای کافی برای جمع شدن در آشپزخانه ولف برای دستیابی به یک معامله وجود داشت ، مانند گذشته. اما این امکان پذیر نبود

  با پایان یافتن قهرمانی سریع ، هر دو تصمیم گرفتند تا پس از فصل در مورد کمربند بحث کنند. هیچ استرسی وجود نداشت زیرا هر دو می دانستند که فقط مسئله این است که چه موقع ، و نه اگر ، به توافق برسند.

 6. armin

  7

  2

  در اینکه لوییس راننده عالی هستش شک نیست،ولی واقعا دوست دارم الان که به این موفقیت ها رسیده بیینم با ماشین متوسط چیکار میکنه والبته مطمعنم مرسدس با ترکیبه راسل و بوتاس هم قهرمان سازندگان میشه و تو رانندگانم ممکنه یکم چالشی بشه و لی بازم یکی از مرسدس قهرمان میشه.

 7. itg

  5

  11

  راسل که هیچ بالاتر از راسل هم به گرد پای همیلتون توی این سطح نمیرسه
  حالاها بقیه کار دارن که همیلتون بشن
  یک مسابقه عملکرد راننده رو نشون نمیده
  کاربرمهریار صالحی کجاست ؟!

  • آرشا

   9

   1

   itg..
   ببین. همیلتون راننده خوبیه اما جورج راسل فقط یه مسابقه نشست پشت ماشین مرسدس ولی همه دیدن پتانسیل اون ماشین چقدره،تازه اگر چند مسابقه به طور منظم پشت w11می نشست ونقاط قوط ماشین راتاحد ممکن شناسایی میکرد وبه کار میبرد دیگه ببین چطور ازاون ماشین کار میکشید.
   شمابرید مقایسه دورپول ولتری ودورراسل راببینید برای ترمزگیری پیچ یک راسل چون حدآخرترمزماشین رانمیشناسه نزدیک۱دهم فقط سریه ترمز گرفتن ازدست میده.

   • itg

    2

    4

    کلا فرمول یک بیست راننده داره
    قطعا همشون مدعی هستن

  • RADU

   5

   2

   ولی بحرین صحت حرف شمارو نشون نمیداد که هیچ کاملا حرف شما رو نقض میکرد و اینکه نمیشه روش سرپوش گذاشت و چشم هارو ازش بست

 8. n3x0

  6

  2

  آینده مرسدس مشخصا جورج راسله حالا اینکه جلوی لوییس چقدر انعطاف نشون بدن و باید دید نهایت تو 2023 جورج راننده 1 مرسدس میشه البته هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست و اینکه ممکنه با تغییر قوانین 2022 مرسدس ماشین برتر نباشه و مسلما لوییس هم با توجه به افزایش سنش نمیتونه اون عملکرد همیشگی خودش و داشته باشه

 9. AM-PHD

  8

  0

  یکی پست قبل گفته بود عکس هارو تفسیر کنیم، الان قیافه دومینیکالی شبیه ما ایرانیاست وقتی داریم قیمتا رو میبینیم :/

  • @sebvr

   6

   5

   یا میشه گفت : قیافه ی همیلتون فن ها وقتی میبنن هنوز تمدید نکرده

 10. SUPER FAST 16

  10

  1

  شک ندارم یه اتفاقی برای ممدو افتاده وگرنه خودش به تنهایی تا الان ۱۵تا کامنت گذاشته بود😂😂

  • مَمَّدو

   10

   2

   اوهوی! حواسم بهتون هستا! فقط امروز مهمون داشتم دستم بند بود … قِصِر در رفتین

 11. Amir5

  7

  0

  خبر فردا همیلتون از فرمول یک خداحافظی کرد ؟ سوپرایز سال ۲۰۲۱ اینه آیا؟

 12. Ali

  4

  7

  از خیلی از شما که طرفدار فرمول یک هستین بعیده که به خاطر فقط یک مسابقه فکر کنین راسل تهدیدی برای همیلتون هست، اونم در پیستی که چند پیچ ساده بیشتر نداشت، بهتونم بگم در همون مسابقه شانس اول مکس بود که متاسفانه تصادف کرد، قهرمانی رو به یک مسابقه نمیدن به کل فصل میدن، راسل راننده اینده داری هست ولی هنوز خیلی مونده تا در حد قهرمانی باشه، توی همین فصل یادتون هست که با یک اشتباه ماشینو پشت سیفتی کار به دیوار کوبید؟، بله مرسدس انقدر ماشین خوبی داره که قهرمانی سازندگان رو به دست بیاره برای فصل اینده ولی فراموش نکنین مکس حتی با این اختلاف ماشین ها با بد شانسی سوم شد، حالا اگر یک راننده الفا، که از این مدل راننده ها کم داریم در گرید مثل همیلتون یا فتل یا شاید بشه گفت ریکیاردو، در مرسدس نباشه احتمال این که راننده ای از تیم دیگه قهرمان بشه یا دوم بشه زیاد میشه به خصوص اگر پرز بتونه به مکس کمک کنه

  • Engineer

   5

   1

   دوست من اگه راسل تهدیدی برای همیلتون نیست
   شما برو آمار ورشتپن نسبت به آلبون رو ببین
   آمار راسل نسبت به لطیفی رو هم ببین
   آمار لکلرک نسبت به قهرمان 4 دوره فتل رو هم ببین

   میفهمی اون ها تقریبا همتیمی هاشون رو نابود کردن در صورتی که همیلتون نسبت به همتیمیش فقط برنده شده نتونسته نابودش کنه

   درسته بوتاس خیلی از امثال آلبون و لطیفی بهتره
   ولی اینورم به قول شما که میگید همیلتون از راسل و ورشتپن بهتره ایستاده

   چرا همیلتون توی آمار نمیتونه مثل ورشتپن و آلبون بوتاس رو نابود کنه؟

   برای اینکه همیلتون اسمش گندست
   همیلتون خوبه-بوتاس متوسط
   ورشتپن عالی-آلبون ضعیف
   راسل عالی-لطیفی ضعیف
   لکلرک عالی-فتل خوب

   و همین باعث شده راسل و ورشتپن همتیمی هاشون رو نابود کنن ولی لکلرک و همیلتون فقط برنده شدن
   که باز هم شاهدیم که لکلرک جوان راننده خوب قهرمان 4 دوره رو سخت تر شکست داده تا همیلتون بوتاس رو
   تازه قهرمان 7 دوره هم هست

   • Mohammad44

    1

    3

    خدایی جای دیگه نگو اینارو بهت می خندن حتی متعصب ترین مکس فن هایی که من تو این سایت می شناسم با وجود این که ممکنه فکر کنند مکس بهتره اینو قبول دارن که لوییس عالیه و این قضیه تا اون جایی که می دونم بین بیشتر کاربر ها صادقه حالا این که شما متوسط می دونیش دیگه…
    لامصب طرف قهرمان هفت دوره ی جهانه هر چه قدر هم که ماشینش هیولا بوده و وینگ من داشته از نظر شما بازم همه اینو قبول دارن در بدترین حالت جز ده تا و یا پنج تای برتر تاریخه و قطعا متوسط خوندنش توهین به شعور خود آدمه

   • Engineer

    5

    0

    لطفا یک بار دیگه بخونید.
    من تا به حال نگفتم همیلتون راننده متوسطه.
    گفتم همیلتون خوبه بوتاس متوسط.
    فتل خوبه مثل همیلتون.
    شما میگی جز 10 نفر تاریخ.
    من میگم هم فتل و هم همیلتون جز 5 نفر تاریخن.
    من گفتم فتل و همیلتون خوبن.
    ولی راسل و ورشتپن و لکلرک عالین.
    شوماخر هم عالی بود.
    من فکر نمیکنم همیلتون و فتل و آلونسو که هر سه تا جز 10 نفر تاریخن و فتل و همیلتون که جز 5 تان در جوانی و سن و سال راسل و ورشتپن و لکلرک انقدر خوب بوده باشن.
    نگاه به قهرمانی ها نکن اون ها تو دوره ی خوبی افتادن.
    این ها توی بدترین دوره یعنی نسل هایبرید و برتری مرسدس.
    وگرنه به لحاظ استعداد ورشتپن و لکلرک و راسل کم از همیلتون و فتل نیستن.
    ممکنه در آینده پرافتخار تر هم بشن.

    15 سال پیش که شوماخر 7 قهرمانی و کلی رکورد داشت میگفتن کسی حالا حالا ها بهش نمیرسه.
    دیدید که به 20 سال نکشید.
    حالا تو از کجا مطمنی که ورشتپن و راسل و لکرلک رکورد ها رو نشکونن؟

    وقتی که رکورد هارو شکوندن توام جایی حرف از همیلتون نزن

    چون بهت میخندن

   • Mohammad44

    1

    3

    در مورد متوسط بله درست می فرمایید و اشتباه کردم و عذر می خوام ازتون اما با بقیه کامنت کاملا مخالفم اولا تو لیست من سب جز ۵ تا نیست همونطور که احتمالا تو لیست خیلی ها ممکنه لوییس جز ۵ تا نباشه اما در مورد استعداد لوییس توصیه ام به شما مرور ۲۰۰۷ هست اون موقع می بینی ای بسا مستعد تر از اونها باشه بذار اینطوری بگم اشتباهات امثال سب و لوییس در زمانی که شما می فرمایید تو رقابت قهرمانی جهان کمتر از آینده های حال حاضر بوده که هرگزحتی در شرایط نزدیک به قهرمانی نبودن
    در مورد تیکه ی آخر کامنتتون به بنده هرگز نخواهد خندید همونطور که هیچکس به بزرگی شوماخر و طرفدارانش نخندیده
    به قول استادمون خدا قوت دهد شاد و پیروز باشید😂

 13. a Ferrari lover

  4

  2

  واقعیت اینکه مشکل قرارداد لوییس مدتش هست مرسدس مشکلی نداره یه فصل یا دو فصل دستمزد بالا لوییس رو بده چون قطعا یه قهرمانی قطعی براشون داره این کار ولی قرارداد 4 ساله این چیزیه که مرسدس نمیخواد مرسدس نمیخواد وقتی قوانین تغییر کرد اگه رقابت شدید سر قهرمانی شکل گرفت نمیخواد یه راننده 37 یا 38 ساله با دستمزد نجومی پشت ماشین باشه و شاید یه راننده افت کرده که مجبوره کلی پول بهش بده (دقیقا مثل اوزیل در آرسنال)

  • بیژن

   4

   8

   شما آثاری از افت در لوئیز دیدی که ما ندیدیم ؟
   امثال لوئیز با زندگی سالم حتی دراین سن در بهترین شرایط قرار دارن
   مثل رونالدو و لبرون جیمز
   من به عنوان فن لوئیز اتفاقا دوست دارم لوئیز سال بعد نیاد اصلا
   تا همه متوجه بشن تیم بدون لوئیز چقدر افت میکنه .

   • a Ferrari lover

    3

    4

    شما توانایی پیش‌بینی آینده رو داری من در مورد حال حرف نزدم که میگی لوییس الان خوبه اره اون الان در اوجش هست ولی دوساله دیگه چی معمولا آدم اروم افت نمیکنه بلکه یهو از صخره می افته پس هیچی معلوم نیست و درمورد کامنت خودت من فکر می کنم قطعا نبود لوییس مشکلات کوچیکی برای مرسدس داره ولی مشکل بزرگی ایجاد نمیکنه

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    4

    4

    ولی لوئیس هر تیمی بره خیلی برای اون تیم عالی میشه چه از لحاظ پیشرفت خودرو چه اسپانسرینگ و اینکه که لوئیس تداوم داره که فعلا لا اقل امسال من از هیچ کدوم از راننده ها ندیدم.حالا تجربه او به کنار…و چیز های دیگه که من تازه کار نمیدونم.

 14. Shumi1

  6

  1

  لوییز همیلتون یکی از بهترین راننده های دو دهه اخیره،خودمن شخصا خیلی سبک انخاب ریسینگ لاینشو دوست دارم انشالا حالا حالاها هستش چون خیلی خوب خودشو نگه داشته تا این سن و فک نمیکنم مشکلی یر قراردادش وجود داشته باشه بیشتر احساس میشه که یه جور بازی درجریانه باشناختی هم که از توتو و همیلتون وجود داره خیلی بعیده درگیر اینجور شرایطی بشن

 15. Kamran

  7

  0

  تفسیر تصویر امروز دومنیکالی:
  چه بدبختی داریم تروخدا با قرتی بازی های این بچه ببین شب سالی چطوری مارو عنتر و منتر خودش کرده😏

 16. مَمَّدو

  8

  1

  عکسش خیلی باحاله . خخخخ
  یه سوال؟ منظورش از سفیران ورزش ما خواهند بود چیه؟ مثلا ورزشکارها یه قُلَّک میگیرن دستشون درب به درب واسه فیا پول جمع میکنن؟
  و راستش من نمیتونم به کسیکه هم مدیر فراری بود و هم لامبورگینی اعتماد کنم. شبیه جاسوس دو جانبه هست!

 17. @sebvr

  3

  0

  اقا دیروز بحث پورشه 919 بود تو نوربررینگ گفت از چند تا مقاله واستون یه چیزهایی دربارش گلچین کنم….:
  پورشه 919 هیبرید. اتومبیلی که شرکت پورشه با آن توانست 3 بار متوالی در سال های 2015، 2016 و 2017 برنده مسابقه 24 ساعته ی لمان، یکی از بزرگ ترین مسابقات اتومبیل رانی حال حاضر جهان شود. پورشه در سال 2018 این خودرو را بازنشسته و آن را به موزه ی این شرکت منتقل کرد. اما قبل از اعلام بازنشستگی این اتومبیل، شرکت پورشه تحت برنامه ای با نام 919 tribute این خودرو را برای نمایش عمومی و همچنین تست و شکستن رکورد برخی پیست ها در تعدادی از شهر های بزرگ دنیا به نمایش گذاشت.
  و تازه رکورد نوربرینگ و اسپا هم زد…. تو اسپا از مرسدس {{فرمول یک}} پارسال هم سریع تر بود… چه شاهکاری از این بهتر…؟!

  • مَمَّدو

   5

   0

   مهندسی پورشه رو خیلی دوست دارم. آخه کی میتونه از ۶ عدد سیلندر و ۴ لیتر حجم و تنفس طبیعی ۵۰۰ اسب نیرو استخراج کنه؟ نه واقعا غیر جی تی سه جای دیگه دیدین؟
   اونم از رکوردهای نوربر رینگ که ۱۰ تای اول یا انواع پورشه خیابونی هست یا ماشین های ۱۰۰۰ اسبی!

   • AmirAli

    2

    0

    حیفه که این کمپانی ها وارد صنعت فرمول یک نمیشن
    بابل موتور ارزون تر بیارید رو کار تا کمپانی های دیگه هم علاقع نشون بدن خب…

 18. امید نورمحمدی

  6

  3

  مدیران ایتالیایی همگی دچار نوعی وسواس فکری هستند! “ما در دهه گذشته آنقدر راننده خوب نداشتیم که الان داریم.” فکر میکنم ایشون هنوز متوجه حضور جیوانتزی و لطیفی و میک شوماخر (روکی) و مازپین (روکی) و راننده ژاپنی تائوری (روکی) نشده است. 5 نفر از این راننده های “فقط” بنا بدلایلی غیراز عملکردشان در مسابقات روی صندلی نشسته اند که میشه 25 درصد رانندگان!!!
  تازه من فقط به حداقل رانندگان بدون رزومه مناسب اشاره کردم و روکی ها.! خداوند آینده این رشته را از چنگال مدیران نا لایق رها کند!
  و اما همیلتون که بدون شک تمدید خواهد کرد و ورود یک مدیر رده بالا به این بحث خیلی از سر بی خردی و بسیار غیر حرفه ایست.
  مدیران نالایق و متعصب ایتالیایی همین تیم فراری را جمع و جور کنند کفایت میکند . واقعا یک فراری ضعیف نیمی از جذابیت و هیجان مسابقات فرمول 1 را نابود میکند و در حال حاضر بزرگترین آسیب را همین مدیران به این رشته وارد کرده اند.
  اصلا منتظر دیدن فصلی شبیه به 2020 نیستم…. اگر ایتالیاییها اجازه دهند!!!

  • مَمَّدو

   6

   2

   داغ دل منو تازه کردین. حسرت دیدن یه فراری رقابتی چندین ساله به دلمون مونده. آی‌ی‌ی‌ی خداااا

   • امید نورمحمدی

    7

    2

    ممدو جان یکم 2017 و 2018 داغ بود . 2019 هم امیدوار کننده بودند و حداقل پول پوزیشن و سکو و برد و .. هم داشتند که ناگهان!!!
    2020 نمود مدیریت جناب پدر متیا و گروه کر کلیسای سن پیر در رم بود و نه هیچ چیز دیگری!

 19. امید نورمحمدی

  6

  2

  ممدو گرامی : من انگشت کوچکه شما هم نمیشم. بدون تعارف و گزافه گویی دارم میگم. شما هم رشته ات منطبقه و هم خیلی خیلی بیشتر از این حقیر از این رشته آگاهی و اطلاع دارید.
  من “فقط” یک هوادار مختصر و مفیدم که با ذهنم و نظر شخصیم اتفاقاتو تحلیل میکنم. من کجا و شما کجا؟

  • مَمَّدو

   5

   2

   با این سخنتون بنده رو آب نفرمایید مهندس عزیز. من بی چاپلوسی و تعارف از شما خیلی یاد گرفته ام. ممنونم ازتون.

   • Mahdi

    2

    4

    واقعا حسرت به دل خیلی ها هست یه ماشین رقابتی ثابت دیگه به جمع برتر ها بپیونده
    دوستان بیاین فراموش نکنیم که مدیران تیم های فرمول یک باهوش ترین افراد دنیان و رانندگان اون تیم ها که همتون میدونین توسط مدیران تیمها انتخاب میشن بهترین رانندگان دنیان
    در نتیجه با اینکه همه ی راننده ها عالین (فقط کمی باهم فرق دارن بخاطر شخصیت شون که همین شخصیتشونه ک روی رانندگی شون تاثیر میذاره)
    همین مکس خم راننده عالیه ایه اما امسال برخلاف پارسال که ثابت بود متاسفانه جزو راننده های نیمه ثابت رقابتی هست پارسال فراری ها فقط نیمه رقابتی بودن و تمسال ک کلا حذف شدن

    پس باور کنین هر راننده ای یا هر تیمی به جمع رقابت بپیونده عالیه
    والا ۲۰۱۰ بود که فتل خودشو ثابت کرد
    همون حدودا بود که توی اخرین گرندپری ها راننگان چمپیون میشدن

    سو وات د فاز؟

    🤦🏻‍♂️🤣

 20. SUPER FAST 16

  4

  1

  آقا مهریار و پدر گرامی شون، پیدا نیستین؟،لطفا یه اعلام حضور بکنین

  • مَمَّدو

   4

   1

   اون چه پیغامیه که پروفایلش میده؟!

   • AM-PHD

    5

    0

    404 مال حذف شدن اکانت از سیستمه، میشه همون بَن شدن

   • @sebvr

    3

    2

    حذف شده… فکر کنم خودش اکانتش رو حذف کرده چون کار دیگه ای نکرده بود که بخوان مسدود {{بن }} کنن

   • Mahdi

    1

    2

    پروفایل کی؟
    من؟

  • siamak

   4

   3

   super fast 16 عزیز . باسلام .
   بنا به دلایل شخصی مهریار با سایت همراه نیست ! اینکه او خودش از همراهی با سایت لفت داده ، یا لفت داده شده مهم نیست و در اصل قضییه تغیری ایجاد نخواهد کرد .
   خوشبختانه سایت f1 ایران سایتی قائم بفرد نیست و حضور دوستان آگاه ، مطلع و صاحبنظر باعث میشه تا عدم حضور یک عضو محسوس نباشه .
   از شما دوست عزیز که این مطلب بار خاطرتون بود و سراغ مهریار رو گرفتید ممنونم . قبلآ نیز عزیزان گرامی fast boy 44 – Iman 88 – Medi shabneshin پیگیر عدم حضور او بودند که نیابتآ از طرف مهریار از یکایک شما عزیزان بامحبت سپاسگزاری میکنم . بواقع باید قدردان محیط صمیمی این فروم و اعضاء بامحبت و فهیم آن بود .

   • SUPER FAST 16

    3

    3

    اقا سیامک شما لطف داری .
    من که خیلی ازش یاد گرفتم هرجا هست پاینده باشه .منم اکانتم یه بار حذف شده.اگه که بخام دلایلشو بگم فکر نکنم کامنتم تایید بشه به هر حال سلام ما رو بهش برسونین .دل تنگش میشیم.

  • siamak

   3

   3

   super fast 16 عزیز .
   پاسخ کامنت شما رو دادم ، ولی با گذشت چند ساعت بنا به هردلیل تآئید و منتشر نشد !

   • iman88

    2

    4

    عرض ارادت سیامک جان.
    ندیدن مهریار بین بحثهایی که همینجوری روز بروز از محتوای مفیدشون کاسته میشه جای افسوس داره.امیدوارم حداقل به درخواست خودش اکانتش مسدود شده باشه.اتفاقی که باتوجه به جو اینجا کاملا قابل درکه.
    ———-
    ارزوی شادی و سلامتی برای هردوی شما عزیزان دارم.

 21. Behrooz

  2

  1

  دوتا احتمال این وسط هست . یک اینکه مشکل همیل قرارداد والتریه ، و اون میخواد تا زمانی که خودش باشه تمدید بشه که دیگه دغدغه ذهنی از این لحاظ نداشته باشه و یه احتمال دیگم مربوط به خودشه که میخواد یکساله قرارداد ببنده و با توجه به تغییر قوانین فصل بعد انتهای فصل مجدد تصمیم بگیره ولی مرسدس مخالفه و اونا میخوان حداقل دو یا سه ساله ببندن .

 22. امید نورمحمدی

  6

  2

  Mahdi : این فرض شما “دوستان بیاین فراموش نکنیم که مدیران تیم های فرمول یک باهوش ترین افراد دنیان و رانندگان اون تیم ها که همتون میدونین توسط مدیران تیمها انتخاب میشن بهترین رانندگان دنیان” بر چه اساسیه؟ چه سندی برای این صحبتتون دارید؟ کی گفته لطیفی راننده ای بهتر از ورلاین و هالکنبرگه؟
  از کجا اطمینان دارید پدر متیا از “باهوشترین!” انسانهای کره زمینه؟ اصلا کی گفته باهوشترین و انسانها جذب فرمول 1 میشوند؟
  اینجور محکم از چیزی صحبت کردن اصلا منطقی نیست و بیشتر احساسیه. بنا بگفته رسمی توتو ولف این مدیران بیشتر در زمینه “بیزنس” و کسب درآمد در این رشته فعالیت میکنند. حالا چطور شما کلی دانشمند و اندیشمند و نابغه در ارگانهایی مثل ناسا و سازمان بهداشت و کمیته بین المللی نجوم و ریاضیات و فیزیک و شیمی و بیولوژی و داروسازی و … را کمتر از پدر متیا و سایر مدیران میبینید بسیار عجیب و غیرمنتظره است!!!
  باور بفرمایید (باز هم با استفاده از کلمات توتو ولف) جهان بدور یک رشته غیر ورزشی نمیگردد چه برسد به مدیر یکی از تیمهای این رشته و راننده ایکه در استخدام اون مدیره و ….

  • SUPER FAST 16

   3

   4

   اقای نور محمدی
   کاملا باهاتون موافقم🙂. که پدر متیا بهره وری هوشی کمی داره و با همین عقل ناقصش( به نظر شما )فهمید که باید به همکاری با راننده افت کرده خودشون پایان بدن.
   و ببین این داستان پایان همکاری چقدر واضح و نمایان بوده که نیاز به هوش و ذکاوت خاصی نداشته.(حتی یه احمق هم فهمیده که فتل بدرد فراری نمیخوره)اینا رو خودتون به یه روایت دیگه گفتین.(برداشت از حرف شماست)
   حالا اگرم فراری یه شخص رو از زمان شوماخر اسطوره ایی توی تیم خودش داره و شما به راحتی با چند خط نوشته هوش مدیر پر افتخار ترین تیم فرمول یک رو زیر سوال میبرین.
   و خواننده های نظر شما فارق از طرف داری .خودشون میدونن که کی از شعور و هوش کمی برخوردار هست که همیشه با تیکه پرانی و استفاده از کلمات نامناسب سعی در تخریب افرادی داره که تو کل کره زمین انگشت شمار هستن.