فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم فرمول یک مرسدس در لیست 100 شخص تاثیرگذار در جهان قرار گرفته است.

شش دوره قهرمان جهان که به احتمال زیاد امسال هفتین قهرمانی خود را هم کسب خواهد کرد، وارد لیستی شده است که شامل افراد سیاستمداران، خوانندگان، فعالان و ورزشکاران می‌شود و این به دلیل تلاش های او برای مبارزه با نژاد پرستی است.

ادوارد فلسنتال، مدیر و سردبیر مجله تایمز در رابطه با این لیست و افرادی که امسال در آن قرار گرفته اند گفت:

100 نفر انتخابی مجله تایمز همواره نشان دهنده حالت کلی جهان هستند و روی آن تاثیر می گذارند.

کار های هرکدام از آن ها روی زندگی ما تاثیر گذاشته است و ما را برای دنیایی سالم تر تحت تاثیر قرار می دهند. دنیایی متعادل تر.

این دومین سالی است که لوئیس همیلتون در لیست 100 نفر تاثیرگذار مجله تایمز قرار می گیرد و این در حالی است که پرستاران و پزشکان بیشتر از هر زمان دیگری در این لیست قرار گرفته اند و 54 نفر هم زن هستند.

عمکلرد همیلتون برای مبارزه با نژاد پرستی روی افراد زیادی تاثیر گذاشته است اما شاید بابا والس، راننده نسکار بیشتر از هر کس دیگری از این راننده فرمول یک تاثیر گرفته باشد:

من تنها راننده نسکار سیاه پوست در این سطح از رقابت ها هستم.

به همین دلیل وجود لوئیس همیلتون به عنوان راننده فرمول یک خیلی برای من اهمیت دارد.

او نشان می دهد که ما در این رقابت ها حضور داریم و تقریبا هر بار هم کنترل تمام پیست را در اختیار می گیرد.  این به من انگیزه می دهد که کار مشابهی بکنم.

لوئیس همیلتون و جنسن باتن - مسابقه گرندپری بریتانیا 2017

لوئیس همیلتون و جنسن باتن

جنسن باتن هم از همیلتون طرفداری کرد

جنسن باتن هم تیمی سال  های قبل لوئیس همیلتون هم گفته است که همه باید طرفدار لوئیس همیلتون باشند حتی اگر به عنوان یک شخص او را دوست نداشته باشند.

باتن سه سال هم تیمی همیلتون بود. او به این مورد که توانسته است یک بار همیلتون را در رقابت بر سر قهرمانی شکست دهد افتخار می کند:

من در حال حاضر همیلتون را آن طور که باید نمی شناسم اما در فصل 2012 او بسیار با استعداد بود.

من باید خیلی تلاش میکردم تا بتوانم او را شکست دهم و مشخصا هر روز نمیتوانستم این کار را بکنم. اما حداقل به اندازه کافی این کار را کردم و از دستاوردم راضی هستم.

جنسن باتن در ادامه به عمکلرد همیلتون در مبارزه بر علیه نژاد پرستی اشاره کرد و باور دارد که همه باید طرفدار او باشند حتی اگر او را به عنوان یک شخصیت دوست ندارند چرا که همیلتون رانندگی کثیفی ندارد و با رقبای خود جنگ روانی نمی‌کند:

در حال حاضر او در جایگاهی است که می تواند ریلکس باشد و به موضوعاتی غیر از رانندگی فکر کند. حرف های او شنونده های زیادی دارد و خوش حالم که عقایدش را مطرح می کند. این به ورزش و اوضاع کلی ورزش کمک می کند.

چه طرفدار به عنوان یک شخص باشید یا نه، باید به عنوان یک راننده طرفدار او باشید.

او به شدت با استعداد است و جنگ روانی به راه نمی اندازد. او هیچوقت رانندگی کثیفی ندارد و در واقع فکر میکنم که او بی حاشیه ترین راننده ای است که تا به حال با او رقابت کرده ام.

 

 

68 دیدگاه

 1. behrang 1350

  9

  13

  با اینکه طرفدار لوییس نیستم ولی تلاش او برای مبارزه با نژادپرستی قابل ستایش است . با جمله آخر باتن موافقم و همیلتون هیچوقت کثیف یا پرریسک رانندگی نمیکند چون با هیولایی که دارد مطمئن است در موقعیت دیگری از حریفش براحتی عبور میکند و در واقع نیازی به ریسک و رانندگی پرخطر ندارد

 2. ّera Ferrari

  18

  9

  “او به شدت با استعداد است و جنگ روانی به راه نمی اندازد. او هیچوقت رانندگی کثیفی ندارد و در واقع فکر میکنم که او بی حاشیه ترین راننده ای است که تا به حال با او رقابت کرده ام.”
  همیلتون ؟؟؟؟
  سه فصل اخر که رقابت قهرمانی (2016 با نیکو و 2017 و 18 با سب) بود همیلتون خیلی خیلی بی حاشیه بود ، حاشیه ای هم برای کسی ایجاد نمیکرد !!!

   • mohammad

    7

    7

    گرفتن پنالتی تو کانادا 2018 که صدای همه قهرمانان اتوموبیل رانی رو درآورد

   • Mahmood.gh

    5

    6

    چ ربطی ب لوییز داره سب اشتباه کرد سر پیچ پیچ برید برگشت تو پیست داورها جریمش کردن چ ربطی ب لوییز داره
    مگه لوییز جریمش کرد؟
    بعد اگه این کثیفه تو سیفتی کار دوبار بزنی ب نفر جلویت ی بار از پشت ی بارم بیای بقلش بزنی بهش کار تمیزیه؟
    اینو مثال زدم واست چون مثالی زدی ک ربطی ب لوییز نداشت و ظرفش کسی بود ک اون کار تو باکو کرد

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    6

    2

    بارسلون 2016 با نیکو رزبرگ زد جفت مرسدس ها رو دی ان اف کرد و نیکو که هد بود رو به همراه خودش نابود کرد چون نیکو ازش سبقت گرفته بود اونم تو پیچ اول، کانادا 2016 با نیکو رزبرگ که بنده خدا رو بیچاره کرد بازم تو پیچ اول. آذربایجان هم که زد بال جلوی سب رو ترکوند. بعدشم بعد از بارسلون اسپانیا چنان جنگ روانی راه انداخت که رزبرگ سه تا گرندپری بعد از اون به خودش نیومد. ولی خداییش یکبار 21 گرندپری سال 2016 رو ببینید با مصاحبه های قبل و بعد از ریس و تعیین خط و کنفرانس های قبل و بعد ریس ها. معنی جنگ روانی تجلی می یابد براتون

   • mohammad

    4

    3

    18 پنالتی رو گرفت همه هم گفتند فتل مقصر نبود و حتی لویس می توست همون جا رد بشه
    17 هم باکو رو یادته تست ترمز کرد تو سیفتی کار

   • Mahmood.gh

    3

    3

    دوست عزیز خودت میگی جنگ روانی راه انداخت کامنت خودت ی بار دیگه بخون بعد اسپانیا 2016 از عمد زد ب روزبرگ؟
    بعد باکو ک سب تو سیفتی کار دوبار زد ب لوییز کار تمیزی بود؟
    ولی جنگ روانی لوییز کثیفه
    تمام تصادفات لوییز از عمد بوده و کثیفه
    ولی تصادفات سب حتی اشتباهم نیست یکی دیگه مقصره

   • Mahmood.gh

    2

    2

    دوست عزیز اتریش اون سال هم دور اخر لوییز از روزبرگ سبقت گرفت ک خوردن بهم سرچ کن ببین مقصر کی بود اگه نظر سید خودمون و ادمینها رو قبول داری ببین نداری ببین نظر کارشناس های خارجی چی بود نیکو داخل پیچ داشتبعد تا وسط پیچ ک ن بیشتر امد بعد شروع کرد فرمون داد ک برخورد کردن و لوییز بیرون رفت ولی بال جلو نیکو شکست
    همه گفتن مقصر نیکو بوده

  • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

   5

   4

   دلیل اینکه هم تیمی درس و حسابی هیچوقت تو مرسدس نیست جناب رزبرگ قهرمان 2016 هستند که با همه جنگ ها و بلاهایی که سرش درآورد، بازم با 5 امتیاز بیشتر قهرمان جهان شد و همیلتون موند و یکی مثل بوتاس بی خطر، که توی 2017 و 2018 باید ترمز می گرفت تا لوئیز ازش رد بشه تا دوم بشه تو جدول از سب عقب نمونه

   • Mahmood.gh

    3

    2

    دوست عزیز ن ک فراری دستور تیمی نمیده پارسال یادت رفته پارسال میگم ک زندیکه احتمالا یادت هست
    بعد خدایی2017و2018 سب بخاطر دستورات تیمی مرسدس قهرمان نشد؟
    شما کلکسیون اشتباهات و اسپینها نمیبینی دستور تیمی مرسدس میبینی
    بعد دستور تیمی مرسدس بحث درون تیمی و بخودشون ربط داره اصلا از عمد اینکار میکنن ک رقیب قهرمان نشه ک همه تیمها اینکار میکنن شما دقت کنی یادت میاد هر ریس یا با مکس میزدن بهم یا اسپین داشت یا اشتباه تیم استراتژی داشت مقصر ایناهم لوییزه دیگه

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    3

    2

    صد در صد معتقد به این هستم که در هر دو سال 2017 و 2018 اگر دستورات تیمی نبود امتیازات بین بوتاس و لوئیز تقسیم می شد نه اینکه همیشه وقتی لوئیز کم میاورد با دستور تیمی بیاد جلوی بوتاس تموم کنه تا بتونه به سب برسه. تا سیلورستون اگر این دستورات نبود امتیازات سب دو برابر بود. در عوض سب تنها بود و کیمی فقنط دردسر برای سب. دستور تیمی هم که به کیمی نمی دادن چون اون کار خودشو می کرد. خوش بحال لوئیز. در ضمن در 2017 پر افتخار ترین راننده که هنوز تو مسابقات بود با 4 عنوان قهرمانی سب بود و لوئیز با سه قهرمانی به دنبالش و مرسدس به غیر از ماشین برتر، هم تیمی در خدمت و مدیریت قوی و استراتژی های برتر، همه کار براش کرد. در صورتیکه فراری تو نیم فصل فقط سوتی داد و هم تیمی هم که کلا هیچ کمکی نبود جز مصیبت

   • پویا اردلان

    0

    0

    ببخشید شما خوبی؟؟
    امیدوارم این کامنت گرچه مدتی ازش گذشته ولی تایید بشه.
    واقعا نمیدانی مفهوم رانندگی کثیف چیست؟؟؟

    خوب ایا الان در ایران اگر بگویی نمیدانم برایم توضیح دهید زشت است؟؟
    خوب بپرس ابتدا بهت بگویند بعدا نظراتی بده که وقتی یکنفر میخواند شوکه نشود.
    واقعا شما در بین دوستانت هم مینشینی به عنوان یک فرد آگاه معرف حضور هستی؟؟؟
    مهم این نیست کسی که حتی نمیداند مغهوم رانندگی کثیف چیست , چه میگوید مهم این است اسطوره ها و قهرمانان جهان چه میگویند.

    فعلا که مشاهده میکنید جایگاهش را .

    راستی ،از راننده شما ، که اینرا قبول دارم بی تکرار هم هستش ،چه خبر.؟؟؟
    مالدونادو هم تقریبا بی تکرار است. البته میدانید که یکبار فتل را رد صلاحیت هم کرده در فرمول رنو.

    موفق باشید‌

   • Hassan Mohebbi

    9

    7

    وقتی پیچ یک رو بگیری و بری دیگه تمیز معنایی نداره ولی وقت تو هر مسابقه رقابت نزدیک و چرخ به چرخ داشته باشی اونوقت میشه تمیز بودن و نبودنش رو معلوم کرد. این رو میشه برای همه راننده‌ها مطرح کرد. ولی برزیل ۲۰۱۹، اتریش ۲۰۲۰، اسپانیا ۲۰۱۶ و … . اگه تو این چهار فصل هم یه راننده جنگنده‌ای جای بوتاس بود حداقل با همتیمیش تمیزیش معلوم میشد.

    صرفا نقد بود کسی به خودش نگیره.

   • Mahmood.gh

    4

    4

    حسن تصادفات ی چیزه عادیه چی این تصادفات کثیف بود؟
    خب اگه اینا کثیف بود اون تصادف سب و مکس چی میگی بهش فکر یادم نیست کدوم پیست بود فکر کن سیلوراستون بود سب زد پشت مکس این ی مثال بود
    از هر راننده میشه کلی تصادف گفت اگه هر تصادفی ک لوییز میکنه کثیفه
    پس کل مسابقات کثیف کاریه

   • Hassan Mohebbi

    1

    1

    ببین محمود جان منم خودم گفتم برای همه راننده‌ها میشه مطرح کرد.
    بحث بر سر اینه که این اقای هم‌وطن داره میگه “شما باید (به کلمه باید توجه کن) طرفدار لوئیس باشید چون تمیز رانندگی میکنه و جنگ روانی راه نمینداره!!!!!”
    خب میخوام بگم همون ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ همه دیدند چه کارهایی میکنه (خودش تو کتابش یه چند تایی کارایی که با خودش کرده رو گفته) فقط یه نفر مثل لوئیس بود اونم جناب الونسو بود. اون پول میداد، لوئیس تهدید به افشای رازهای تیم میکرد. همین‌ها باعث میشه من این دو نفر رو خیلی دوست نداشته باشم هرچند سطح رانندگی بالایی داشتند و بهدخودشون و طرفدارانشون احترام میگذارم).

    خب کارایی (یعنی این‌کارها: دادن پول به مهندسا و تهدید تیم به افشای رازهای تیم و افشای تلمتری) که این دو نفر انجام دادن کدوم راننده‌های دیگه انجام دادند؟؟؟؟ خداییش سب تاحالا تیم ردبول و فراری رو تهدید کرده؟؟؟؟ یا کیمی یا ریکاردو یا مکس یا همین خود باتن؟؟؟؟

    یادمه همین باتن تو پادکستی که سید گذاشته بودتو کتابش گفته بود از قهرمانی‌هایی که همتیمیشان باید رو خط پایان ترمز کنه خوشم نمیاد. خب، میخوام بگم الان خوشت میاد اقای باتن؟؟؟؟ اگه مایکل یه بار ترمز زده ولتری که تعداد دستوراتش از تعداد انگشتان دست هم بیشتر شده!!!

    بحث بر سر این راننده و اون راننده نیست بحث بر سر اینه که یه چیزایی رو دارن با رسانه بزرگ‌نمایی بزرگ‌نمایی میکنند و واسه خودشون فکت بیرون میدند!!!

   • سامان

    0

    0

    لامصب تو یه کلاس دیگه رانندگی میکنه.تو اسپا که 10 ثانیه پنالتی گرفت و از آخر رسید به 7م تو 15 دور باقیمانده.اونجا نشون داد دست بالا تو فرمول یک فعلن خودشه.

  • AHMADREZA_F1

   8

   1

   یادمه قبلا همین شخص حرفای درست و حسابی در مورد دیگری میزد و شما از حرفاش نه از خودش تمجید میکردین!

   بماند که قبلا پرواز دلفینارو شاهد بودیم!!!

  • Amir Bagheri

   14

   6

   از حرف مردم، اون چیزی رو برداشت میکنید، که دوست دارید.
   شاید منظورش این بوده که نسبت به بقیه‌ی راننده‌ها، کثیف بازی نمیکنه.
   بعدشم، اینجور که میگید،”کثیف” رو تعمیم دادید به همه‌ی مسابقه‌هاش.

   • mohammad

    6

    4

    من فقط متن رو خوندم ومتن هم چیزی بودکه قبول نداشتم البته فقط این قسمتش رو وگرنه از همون ابتدا با آلونسو تا همین آخر با رزبرگ و فتل جنگ روانی رو داشته والبتهکثیف رونمیدونم هرکی چه تعبیر میکنه ولی داشت رزبرگ رو ز قهرمانی محروم می کرد

   • Amir Bagheri

    6

    4

    محروم کجا بود؟
    خب میخواسته اول بشه. البته من ۲۰۱۶ ندیدم. شاید چیز دیگه‌ای بوده.
    اینطوری که نمیشه راننده‌ی فرمول‌یک بود خب.

   • Amir Bagheri

    4

    0

    محمد جان نظر هر کسی محترمه. من رو ببخشید که تند رفتم.🌹

   • mohammad

    3

    0

    امیر جان عزیزی همه دوره هم دوستیم کمی هم کل کل می کنیم من خودم به فرمول یک میرسم میشم یه نو جون 14- 15 ساله

   • Amir Bagheri

    2

    0

    محمد جان فدایی داری🌹🙏🏻🙋🏻‍♂️

 3. INDECENT

  16

  10

  “من تنها راننده نسکار سیاه پوست در این سطح از رقابت ها هستم.”
  اصن خودشون تنشون میخاره برا تفاوت گذاشتن بین رنگ پوست ها بعد از دنیا شاکین:/

  • iman88

   14

   6

   تفاوت رو اونایی گذاشتن که قرنها این مردمو به بردگی گرفتن.تفاوت رو اونی گذاشت که 5 دقیقه پاشو رو گردن یه سیاه پوست فشار داد.

  • Amir Bagheri

   12

   4

   تنشون‌ میخاره؟!☹
   هنوزم که هنوزه‌ از تو مدرسه از دست بعضی از سفید پوستا‌ در امان‌ نیستن.
   بهشون بی‌دلیل شلیک میشه.
   به زنها و دخترای‌ کوچیک ….. میشه!
   تنشون میخاره؟!
   از دنیا هم شاکی نیستن‌. از نژاد‌پرستی خسته هستن.
   تازه اون بنده‌ی خدا، تو آمریکا راننده‌ی حرفه‌ای شده که ناموس‌ نژاد‌پرستیه‌. وقتی میگه من تنها‌ راننده‌ی‌ سیاه‌ ناسکار‌ هستم، یعنی کلی سیاه‌ دیگه هستن که چوب لای چرخ‌ پیشرفتشون میره.
   حالا من هرچی بگم فایده نداره.

 4. Silver Arrows

  12

  1

  تبریک میگم ✌️ خیلی هم عالی
  اما خب در مورد جنگ روانی با باتن هم عقیده نیستم. به نظرم لوییس جنگ روانی داره و این لزوما بد نیست. این هم بخشی از رقابته و تا زمانی که از مرز اخلاقیات رد نشه نمیشه اون رو بد دونست.

  • Arshan Petrova

   10

   12

   بعضی از حرفاش کلی و کلیشه ایی بود و در حد شعار…
   با قسمت باقیمانده در مورد همیلتون موافق نیستم
   اینکه همیلتون یکی از بهترین راننده های فرمول در حال حاضر است بر کسی پوشیده نیس ولی به اندازه افتخاراتش طرفدار ندارد و قهرمان مغرور و نچسبی هست …

   • ...m6...

    7

    8

    مغرور و نچسب؟ لوییس؟ شوخی میکنی…

   • Amin

    5

    6

    قهرمان چسبناک باید چه جوری باشه؟

 5. ...m6...

  8

  12

  همه طرفدار لوییس هستن…. اونایی ک میگن نه فلان راننده خیلی خوبه و فلان، اوناهم طرفدار لوییس هستن….حتی اونایی ک میگن لوییس بده، اونا هم طرفدار لوییس هستن😉

  لوییس چند ساله ک بیخیال جنگ روانی شده… رقباش بدون جنگ روانی شکست خوردن🙁

  • mohammad

   4

   9

   این جمله برای سب هست دیگه برای همه استفاده نکنید لوث می شه
   مرسدس بنز:
   همه طرفدار سب هستند حتی اگه ادعا کنند طرفدارش نیستند
   حالا شما طرفدار سب هستید یانه؟

   • Amin

    6

    2

    داداش تا جایی که ما شنیدم این جمله برای سب نیست،در اصل جمله ای شبیه ب این رو فتل تو ستایش از فراری گفته…
    البته اگه مرسدس چنین چیزی گفته باشه بنده جایی نخوندم …

   • iman88

    3

    0

    این جمله رو سب در مورد فراری گفته.چندتا از کاربرا هم درمورد خود سب به کار بردنش.

 6. سباستین فتل اسطوره بی تكرار

  6

  0

  قائل شدن هیچ فرق و تفاوتی در نژاد انسانها صحیح نیست مگر در شخصیت و رفتار و عملکردشون، نه رنگ و نژاد و جنسیت. نمیشه خودت برای خودت تفاوت قائل بشی و بعد نژادپرستی رو متهم کنی. برای مثال وقتی شخصی خودشو جدا می کنه و میگه من تنها سیاه پوستم در این ورزش، خودش داره تفاوت قائل میشه که من فرق دارم! یا فمینیست ها که خودشون خواهان حقوق برابر زن و مرد هستند و بسیار درست هم هست، اما خودشون بیشتر تفاوت قائل میشن و دلیل عدم موفقیت در این زمینه های برابری نژادی و جنسیتی همین بوده. در کل تاثیر افراد مشهور در جواممع مختلف برای این کار خیلی مهمه مثل زحماتی که مایکل جکسون در این زمینه کشید و چقدر هجمه به اون وارد کردند برای خنثی سازی اون. در ضمن به نظر شخصی من، تاثیر مخالفت با تبعیض نژادی وقتی سب و لوئیز کنار هم زانو زدند و دارند به این مساله اعتراض می کنند خیلی بیشتره، بخصوص وقتی سب اینگونه عمل می کنه. چون از نظر اونهایی که به تبعیض معتقدند اعتراض رنگین پوستان اهمیتی ندارد چون اصلا اونها رو به حساب نمی آورند و بنابراین اعتراض سفید پوستان، نفوذ و تاثیر بیشتری برای تسلیم شدن نژادپرستان خواهد داشت. البته ما در ایران بیشتر تبعیض قومی داریم تا نژادی، اما دوستانی که در کشورهای اروپایی یا آمریکایی که تقریبا همه شون چند ملیتی هستند زندگی کردند یا می کنند بهتر متوجه منظور من خواهند شد.

 7. Hassan Mohebbi

  8

  2

  متناقض صحبت کرده؟!!
  “چه طرفدار به عنوان یک شخص باشید یا نه، باید به عنوان یک راننده طرفدار او باشید.”
  خب این جمله اگه واقعا از خود جنسن نقل قول شده واقعا داره اجبار رو میرسونه خب من نمیخوام به عنوان راننده طرفدارش باشم ولی به عنوان یه شخصیت تاثیرگذار تحسینش میکنم. یا اینکه یه مشکل نگارشی و ویرایشی از طرف اقای خضری بوده که احتمالا جای “شخص” و “راننده” باید عوض بشه که اینجور تناقضش و اجبارش در طرفداریش رفع میشه.

  خب در مورد جنگ روانی هم که دیگه هرکسی که دوتا مسابقه فرمول یک دیده باشه متوجه میشه که این حرف حرف مفتی بیش نیست (به نظرم بابد یه دور کتاب خودش رو بخونه و به پادکستای سید عزیز در مورد جنجال لوئیس و فرنادو گوش بده). فوراکزمپل: مصاحبه بعد گرندپری باکو ۲۰۱۹ و تعیین خط اسپانیا ۲۰۱۹.

  ولی اقای باتن تو مبالغه و مظلوم‌نمایی با اختلاف رتبه اول رو داره. اسپا امسال “ردبول دست برتر رو داره”، انگلیس ۲۰۱۹: “صندلیم شکسته فستسلپ… لاستیکام از بین رفته فستسلپ” (با احترام فراوان به طرفداران همیلتون و باتن).

 8. Saeedreza

  10

  4

  یاهمه طرفدار لویس همیلتون باشین یا با زور طرفدار همیلتون میشین
  همیلتون پاک و تمیز بدون حاشیه هست همه ملزم به طرفداری از همیلتون هستن
  باتن مثل اینکه يه سفر به کره شمالی داشته یا هم کرونا گرفته داره هزیان میگه

  • Mahmood.gh

   8

   9

   😂 اگه تصادف با البون بنظرت کثیفه ب بقیه میگیم اصلا از کنارش زد نشن
   لوییز اگه بخواد کثیف کار کنه
   کثیف کاریاش واسه کسی میذاره ک رقیبشه م اون کسی ک اصلا حساب نمیشه
   نکنه فکر کردی البون رقیب لوییزه و لوییز کثیف کاری کرده
   اخع مگه لوییز اصلا رقیب داره ک بخواد سرشون کثیف کاری دربیاره

   • Amin

    6

    7

    خخخ… آلبون تو همین فصل مسابقه چند نفر رو خراب کرده؟؟؟
    طرف خودش بلد نیست بغل ب بغل بره مشکل از لوییزه؟

  • ALEX-ALBON

   5

   3

   Amin
   نمیخواستم جواب کامنتت و بدم ولی تعصبت واقعا بیش از منطقت هستش
   دوست محترم سبقت آلبون از ریکاردو رو دیدی؟
   مقایسش کن با سبقتهاش ازآقای لویس-در برزیل و اتریش خیلی شبیه هم اند نه؟ منتها میدونی چرا تو سبقت از ریکاردو برخوردی نداشت؟ نخیر دوست عزیز ناشیگری در سبقت گیری نیست مسعله اینه که ریکاردو راننده ایه که رانندگی تمیز برازندشه نه لویس. اگه بازم لویس بود بازهم آلبون و میترکوند.
   خوش تیپ

  • Mahmood.gh

   6

   4

   اتفاقا لوییز کارهای بدم تو جونی کرده ک زسادم تمیز نبوده دو سال اولش با فرناندو هم تیمی اطلاعت تیم ب بیرون داد تمیز نبود
   ولی بازم منم بودم هرکاری واسه رسیدن ب قله میکنم چند سال دیگه همه وقتی میخوان پرافتخارترین راننده نام ببرن میگن لوییز همیلتون پرافتخارترین راننده مسابقاته

   • ALEX-ALBON

    6

    3

    بله 2016 هم مرسدس و تهدید کرد ب لو دادن اطلاعات درون تیمیشون که توتو یه جلسه با نیکو گذاشت و بعدم رزبرگ و انداختن بیرون
    رسیدن به قله به هر قیمتی کاریه که فقط از یک نفر بر میاد..
    خودتون حدس بزنین اون کیه.
    لویس اصلا اصلا رانندگی کثیفی ندارد.. اصلا.

   • Mahmood.gh

    2

    5

    اولا اینی ک شما میگی کاملا زاده ذهن شماس
    2016 توتو لوییز مقصر دونست بعد جفتشون تهدید کرد ک کم کردن از قرداد و جریمه لوییزهم تهدید کرد ک میره از تیم بعد نیکی لائودا باهش حرف زد و راضیش کرد بمونه
    این چیزی ک خود لائودا گفت تو همین سایت سرچ کن
    از قوی تخیلت استفاده نکن با سند ی چیزی بگو شاید شما چیزی میدونی ک لائودا نمیدونسته
    بعد اقای محترم رفتار راننده بیرون پیست بهش نمیگن رانندگی کثیف
    کاری ک تو پیست میکنه میشه رانندگی کثیف
    ولی خب انتظاری هم نیست از کسایی ک وقتی کم میارن ب رنگ پوستشم گیر میدن بخوان بعضی چیزهارو قبول کنن و همه چیز بهم ربط میدن

 9. امید نورمحمدی

  7

  10

  من اصلا کاری به هموطن بودن باتن با لوییس بزرگ ندارم. به صحبتهاش درباره شکست دادن همیلتون در فصل 2012 هم اصلا اعتنایی نمیکنم. من بعنوان یک سب فن شش دانگ از طرف شخص خودم صحبت میکنم.
  لوییس همیلتون یک اسطوره فعال است و هنوز حرفهای زیادی در این رشته دارد. قوانین تغییر کنند یا نکنند و مرسدس در فرمول 1 بماند یا نماند هیچ تاثیری در اسطوره بودن همیلتون ندارد.
  از بعد شخصیتی من نسبت همیلتون احساس خوبی نداشتم ولی طی دو فصل اخیر بیشتر با شخصیت او آشنا شدم. مبارزه او با نژادپرستی بسیار فراتر از حد و حدود فرمول 1 است و مرزهای این رشته را هم درنوردیده است. کمتر راننده ای بدین شدت وارد اینگونه مسایل میشود. قهرمانیهای او پشتوانه ای شده برای رسیدن صدای او و این بهترین ثمره هر قهرمانی است.
  بدون شک لوییس همیلتون رکوردهای شوماخر را خواهد شکست و شاید 8 یا 9 قهرمانی جهان هم بدست آورد و این حق مسلم اوست.
  در این فصل که برای راننده مورد علاقه من در فراری جهنمی درست کرده اند و از همه طرف به او میتازند و بسیار غیرمنصفانه درباره او قضاوت میکنند هم همیلتون یکی از حامیان سب بوده و هست. در بدترین شرایط هم از او دفاع میکند.
  همیلتون بنظر شخصی من بهترین راننده دوران فرمول 1 در همه ابعاد است.

  • 『メ91』ÁLIEN

   3

   5

   به کسایی که بهت دیس میدن توجه نکن

   حالا شاید منظور باتن یه چیز دیگه بوده وگرنه جنگ روانی تو f1 خیلی خوبه ایجاد کنی و حریفت رو شکست بدی، البته به اندازش نه توهین، از نظر بعضیا بخاطر ۵ ۶ تا مسابقه محدود همیلتون، مثل برزیل ۲۰۱۹ چون همیل به آلبون زد دیگه اون کثیف ترین راننده دورانه🤔😶😔
   والا تمام راننده ها حتی همین وستپن هم کم نداشته از این چیزا یا بهتره بگم اسطوره برخوردها و کله شقیا بود یه دوره ای
   یا مثلا چارلز و سب، مگه کم تو این دوسال برخورد کردن؟؟؟ هربارم برای گرفتن رده بوده، بیشتر اوقاتم مقصر صد در صد یکیشونه،(مثل برخورد آلبون و لوییز،) پس قطعا هردوتاشون چند باری مقصر بودن، پس باید گفت چارلز و سب کثیف بازی میکنن و مثلا راننده بدین؟ کل تاریخ رانندگیشون کثیف بازیه یعنی؟
   کمی فکر کنیم😏🙏❤

   • iman88

    3

    0

    ÁLIEN
    این اصلا یه حسنه.ولی ما یه جوری ازش حرف میزنیم که انگار یه ضعف شخصیتیه.به چالش کشیدن ذهنی حریف تو ورزش حرفه ای یه تواناییه که ورزشکارای کمی بهش مسلطن.این کاملا ریشه در شخصیت ادم داره و تو خیلی از مراحل زندگی میتونه باعث پیشرفت بشه.اما مثل خیلی از توانایی هایه انسان که ذاتا نه خوبن و نه بد میتونه در خدمت اهداف خوب یا بدی قرار بگیره.مثل،غرور و جاه طلبی

 10. امید نورمحمدی

  2

  0

  اینجا چه خبره؟ از لوییس حمایت میکنم دیسلایک میگیرم. از مکس تعریف میکنم دیسلایک میگیرم. از سب حمایت میکنم غیراز دیسلایک ناسزا هم میشنوم!
  مثل اینکه اصلا نباید به واکنشها هیچ توجهی کرد . گویا نویسنده متن از خود متن بیشتر برای حضرات کاربر اهمیت داره!!!

دیدگاه خود را بیان کنید