فرمول یک ایرانچارلز لکلرک درباره عملکردش در گرندپری توسکان 2020 که هزارمین مسابقه فراری در فرمول یک هم بود، گفت که نبود ثبات در عملکرد SF1000 دارد او را کلافه می‌کند.

لکلرک در تعیین خط توانست با نتیجه ای امیدوارکننده در رده پنجم برای شروع مسابقه قرار بگیرد. راننده موناکویی توانست که با استارتی در ابتدای مسابقه به رده سوم برسد اما از آنجا به بعد بود که نشان داد فراری سرعت لازم برای حفظ آن رده را ندارد. می‌توان به جرئت گفت که پیست موجلو، امسال میزبان یکی از هیجان انگیزترین مسابقات چند فصل اخیر بود، در حالیکه شاهد دو پرچم قرمز به دلیل برخورد بین رانندگان بودیم با این حال در انتها لکلرک قادر بود که بین دوازده ماشین باقی مانده در پیست تنها به رده هشتم برسد.

عملکرد خوب لکلرک در تعیین خط اما ناامیدی در مسابقه

با اینکه عملکرد تیم اصیل ایتالیایی از ابتدای فصل ۲۰۲۰ بسیار کمتر از انتظارات بوده اما نتیجه تعیین خط لکلرک در پیست موجلو، پیستی که صاحبش هم خود فراری است، به تیم و هواداران این نوید را می‌داد که ممکن است نتایج بهتری از آنچه که تصور می‌کردند در انتظارشان باشد. اما دوباره ثابت شد که SF1000 ماشین غیرقابل پیش بینی‌ای است و لکلرک صبرش را در اینباره دارد از دست می‌دهد، می‌گوید که نمی‌تواند پیش بینی کند که چه زمانی ماشین عملکرد خوبی خواهد داشت:

ما فقط کند بودیم، چیز زیادی نیست که بتوانم به آن اضافه کنم. ما سرعت لازم را نداشتیم، من استارت خوبی داشتم، فکر کنم خودم را در بهترین موقعیت ممکن قرار دادم، دو ماشین مرسدس که جلوی من بودند داشتند از من فاصله می‌گرفتند در نتیجه هوای بدون تلاطمی پیش روی من بود، ولی فقط خیلی زیاد با ماشین در تقلا بودم.

باید صادقانه کار کنیم و سعی کنیم که [خودرو را] بفهمیم، زیرا در برخی مسابقات ما در تعیین خط خیلی رقابتی نبودیم و در مسابقه عملکرد بهتری نشان دادیم، که ابتدای فصل اینگونه بود، اما الان به نظر می‌رسد که در تعیین خط کارمان را خیلی خوب انجام دادیم ولی سپس در طول مسابقه خیلی با ماشین در تقلا بودیم.

لحظات سختی است.

چارلز لکلرک - فرمول یک توسکان موجلو 2020

چارلز لکلرک – فرمول یک توسکان موجلو 2020

گله کردن فتل از نحوه شروع دوباره مسابقه پس از پرچم قرمز

هم‌تیمی لکلرک، سباستین فتل که در رده دهم مسابقه را به پایان رساند، استفاده از استارت با ترتیب قبل پرچم قرمز را برای شروع دوباره مسابقه مورد نقد قرار داد، و باور دارد که این روش تنها به بخشی از رانندگان کمک می‌کند. او گفت که این ورزش باید بیشتر روی سبقت گرفتن رانندگان تمرکز کند تا مطمئن شود آنها می‌توانند سبقت بگیرند، فتل پس از مسابقه در اینباره ذکر کرد:

من بخاطر نمی‌آورم که در یک روز این تعداد استارت را انجام داده باشم، معمولا شما فقط یک استارت دارید. باید بگویم که من واقعا طرفدار آن قانون نیستم [استارت بر اساس رده بندی پس از پرچم قرمز] زیرا اگر شما در سمت درست پیست باشید در نتیجه یک برتری بزرگ نسبت به آنهایی دارید که در سمت کثیف پیست هستند. ما در مونزا هم این را دیدیم. زمانیکه نصف مسابقه گذشته در پیست و خارج از خط مسابقه ای شما کلی تیکه لاستیک دارید و من فکر نمی‌کنم که این عادلانه باشد.

شاید ما باید روی ساختن ماشین هایی تمرکز کنیم که سبقت گرفتن برایشان آسان تر باشد و نه اینکه آنها را در یک موقعیت شانسی قرار دهیم.

لکلرک پس از این مسابقه در جدول قهرمانی رانندگان به رده هشتم نزول کرد و فتل در رده سیزدهم باقی ماند. تیم فراری نیز در جدول قهرمانی سازندگان در رده ششم تیم ها قرار دارد.

39 دیدگاه

  • Mekaeel

   8

   2

   ببین چه بلایی دارن سر این دوتا میارن به خدا دیگه منم دارم افسردگی میگیرم چه برسه به این دوتا
   فتل که رفتنیه ولی امیدوارم به این پسر رحم کنن و حداقل یه ماشین دستش بدن که جونش توی خطر نباشه واقعا تصادف بدی داشت توی مونزا خدا رحم کرد

 1. IMAN_SH_LH44

  12

  0

  بنده خدا این دومین مسابقه ای که تو استارت خوبه و بعدش تو کفی تک تک ازش رد میشن.بلژیکم دقیقا همین بلا سرش اومد.حالا ماشین یه طرف، فراری استراتژیستاشو از کجا پیدا میکنه؟ واقعا کسی میدونه؟ پلن cاین بود که با هارد زیر ۱۵دور بزنی؟ البته دقیق یادم نیس ولی فکر کنم ۱۰یا۱۱دور زد باهاش.بعدش رفت تو مدیوم و میخواست تا ته مسابقه باهاشون بره که حالا رد فلگ دادنو بقیه داستان…

 2. CL16

  7

  13

  خیلی حیف شد واقعا به امسال امید داشتم لعنت خدا به تو هورنر جذابیت یه ورزش با شکایتت به فنا دادی داشت قشنگ میشد تازه f1 حداقل 2016 اونقدر فاصله داشت مرسدس یه روزبرگی بود ولتری واقعا خیلی راننده سطح پایینتریه به نسبت لوییس باز دم غیرت پیستای ایتالیا گرم دو تا مسابقه جذاب به ما داد

 3. S5

  21

  4

  چارلی جون به این زودی خسته شدی؟ تازه اولشه. یادت باشه که از فصل بعد فتلم دیگه نیست که بخاطر جلوتر تموم کردن از اون برات سوت و کف بزنن و مقصر اصلی نتیجه نگرفتن فراری خودت میشی. منتظر جمله ” چارلی بیش از اندازه به ماشین فشار میاره” باش.

 4. iman88

  6

  1

  صحبتهایه سب چند ساعت قبل تو این سایت کاملا منتشر شد.بجاش اشاره ای به صحبتهاش در مورد عملکرد فراری تو مسابقه می کردید.

 5. Ali

  3

  6

  فصل دیگه شرایط فراری بهتر میشه، نمیگم میاد توی رقابت با مرسدس ولی با ردبول رقابت میکنه، مشکل اینجاس که فراری خیلی روی موتور سال قبلشون حساب باز کرده بودن، و بعد این که اجازه استفاده از اون موتورو ازشون گرفتن فرصت عکس العمل نشون دادن در طراحی ماشین امسال رو نداشتن، فراری خیلی شانس اوورد که این اتفاق توی بازه ای پیش اومد که میتونن بیشتر هزینه کنن، سال بعد ماشین بهتری خواهد داشت فراری، امید به سال دیگه داشته باشین البته نه در حد رقابت برای قهرمانی

   • Kh.k

    8

    2

    با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان
    مطمئن باشید هیچ موقع وضعیت فراری اینطوری نمیمونه وحتما برای سالهای آینده با قدرت برمیگرده
    به امید اینکه اون زمان خیلی دیر نباشه تا حداقل این راننده جوون آینده دارهم هدر نره

   • Mehdi

    8

    0

    به امید بازگشت پرشکوه بهترین وبا اصالت ترین تیمF1 البته فکرکنم3سالی طول میکشه😒

   • ALEX-ALBON

    2

    3

    هر سال میگیم سال آینده.. ولی بدتر شد
    امید بدنیست. چ میشه کرد.سال بعد بینوتو مقصر نتیجه نگرفتن تیم و خودت اعلام میکنه لک جون.. اونوقت حس الان فتل میاد سراقت.

   • Ghombolfang

    6

    1

    داداش دوست دارما ولی سراغت دلبندم نه سراقت ! قربون اون چهره ملیحت بشم من.

 6. امید نورمحمدی

  11

  13

  گویا دوستداران لکلرک از واقعیات فراری هستند و چشم بروی آن میبندند. لکلرک مسابقه را در فاصله 3 ثانیه ای با کیمی و رده نهم تمام کرد و بخاطر پنالتی داشتن 5 ثانیه ای کیمی به رده هشتم رسید.
  واقعیت این است که بعداز استارت سوم عملکرد لکلرک و سب تقریبا مشابه بوده و سبقتهای آنها هم مشابه هم بوده. حالا اگر بابت رده هشتم بخاطر کیمی خوشحال هستید من خیال ندارم شادی کسی را خراب کنم!
  هم در مونزا و هم در جهنم توسکان در شروع مسابقه و استارت لکلرک عالی عملکرد و کسب رده کرد. در مونزا با اشتباه محض خودش از مسابقه خارج شد و در توسکان همه و از جمله سایر راننده ها و تیمها میدانستند که اگر فراری در استارت از آنها پیشی بگیرد بعد از چند دور براحتی از او رد خواهند شد و در استراتژی خود اینگونه موارد را لحاظ میکنند که در سه مسابقه قبل کردند.
  درگیر شدن با ماشینهای فراری در شلوغی و بلوای استارت اشتباه است و این بر هیچکسی پوشیده نیست.
  عملکرد سب هم از ابتدای فصل تا اینجا همانی بوده که تیم فراری میخواسته. مسلما سب نه انگیزه ای دارد و نه فشاری میاورد و نه قرار است در آینده تیم نقشی داشته باشد. او مهمان این فصل فراری بوده و تیم هم به راننده ای که بعداز 6 سال میخواهد به تیم دیگری بپیوندد امکانات کامل نمیدهد و او را در جریان جزییات قرار نمیدهد. رسما سب راننده دوم تیم در این فصل است و مثل همه تیمها بهترینهای ممکن در اختیار راننده اول و امید اول تیم قرار دارد.
  این مقایسه هایی که منشا آن در رسانه ملی است در این فصل فاقد ارزش است. تا همینجای فصل هم عملکرد سب در مسابقات علیرغم تمام مواردی که گفته شد بیشتر از حد انتظار بوده و همین چند امتیازی هم که گرفته برای فراری بنوعی غنیمت جنگی محسوب میشود! در مجارستان و اسپانیا که تنها سب بود که برای تیم امتیاز گرفت. DNF شدن اتریش 2 هم که مشخص است مقصر آن چه کسی بود.
  بنظر من فراری برای کسب همین امتیازات هم میبایست از سب متشکر باشد. حداقل او هزینه تصادف شدید در این روزهای بحرانی فراری روی دستشان تا اینجای فصل نگذاشته و بسیار آرام مسابقات را پشت سر گذاشته و طی 4 مسابقه گذشته هم هرگاه همتیمی جوان او تقلا کرده مجددا به همان جایگاه او بازگشته.
  اینها حقایقی هستند که وجود دارند. ربطی به سلیقه و نظر شخصی هم ندارد. همه تیمها آنچه در توان دارند و بهترینها را برای راننده اول و ماندگار خود فراهم میکنند نه برای راننده دومی که از الان راننده تیم دیگریست….
  بهتراست برای زدن سب به چیزهای دیگری بپردازید. دوران مقایسه این دو راننده حداقل از اول این فصل تمام شده است.

  • Shabneshin

   16

   6

   چرا اصلا باید کسی بخواد فتل را بزنه؟ چه نفع و ضرری واسه کسی داره؟ خسته نمیشین از اینهمه بحث بی‌پایان و بی فایده؟
   خود فتل اینقدر با رسانه ها و راننده ها مشکل نداره که ما داریم. کافیه یکی بگه فتل الان خوب نتیجه نمیگیره. تمام فصول فرمول یک را شخم میزنن که عکسش را ثابت کنن.
   یکی از خصوصیات بارز ما جماعت اینه که یکی را(فرق نمیکنه چکاره باشه،ورزشکار،هنرمند،مذهبی….)آنقدر بالا میبریم تا برامون مقدس میشه.چیزی هم که مقدس باشه ازنظر انسان، نقدپذیر نخواهد بود.باور کنین طرفدارای نرمال فراری و فتل هم ازاین ادبیات خسته شدن.بسه

 7. BAHRAM

  7

  10

  تا همینجا هم از جون مایه گذاشتی پسر حدودا ۷۰ درصد امتیازات تیم رو بدست اوردی با ماشینی که به هیچ وجه در حد سکو‌ نبود سکو گرفتی تو تعیین خط ها از رانندهای دیگه که ماشین سریعتر داشتن سریعتر بودی دمتم گرم اما الان باید ایرادهای ماشین پیدا بشه امروز یه خبری خوندم که برام ناامید کننده بود متاسفانه تیم هنوز نتونسته ایرادهارو بطور کامل پیدا کنه و مسابقات زیادی هم باقی نمونده ایرادها پیدا نشه نمیشه به فصل بعد امیدوار بود

  • داریوش

   6

   2

   لکلرک راننده خوبی هست ولی فراموش نکنید که الان بدون فشار رسانه ای و بدون استرس داره رانندگی میکنه
   فصل بعد عیار لکلرک مشخص میشه امین جان
   فعلا یک سیبل و در حقیقت سپر محافظ به نام سب کشیدن اطراف چارلز جوان
   ولی فصل بعد از این خبرا نیست و در ضمن ساینز قطعا فروتنی سب نداره

 8. Mehdi LH44

  3

  2

  نه اتفاقا خیلی خوبه هر کسی که خلاف به این سنگینی میکنه که در باره فراری سال گذشته‌ از موتور غیر قانونی استفاده کرده (با این که راننده های فوقالعاده ای داره) لیاقتشه این بلا سرش بیاد مثل خلاف مرسدس تو سال 2018 در باره لاستیک ها که دیدیم قهرمانی رو از دست دادن مثل تیم ریسینگ پوینت همین امسال در باره داکت ترمز کپی کاری که به رنو و در کفی ها حتی به آلفا تائوری داره زمان از دست میده

 9. Ash

  9

  3

  من که هرچی بنویسم ادمین تایید نمیکنه چرا دیگه کامنتارو بخونم
  دلخورم ادمین چون امسال آقای بهرام و آقای صالحی و … دیگران هرچی میخوان میگن و اگر کسی جواب بده به بی دانشی متهمه
  بهر حال دیگه کامنت نمیخونم و کامنت نمیدم ولی خداییش دلخورم
  تمام

  • siamak

   6

   7

   آقای آش !
   یعنی اگه این دو نفرو ….. ! که معلوم نیست منظورتون از چند نقطه چند نفر دیگه اند در سایت نباشند و کل سایت در انحصار و اختیار شما و همنظران شما باشه ، مشکل حله و کماکان از نظرات دبش شما بهره مند میشیم ؟ بابا تمامیت خواهی و ایجاد جو انحصار و خفقان دیگه تا چه اندازه ؟!….
   لطفآ اجازه بدید دمکراسی ، حداقل از نوع نوشتاری اش رو در این سایت تمرین کنیم ! بد نیست آستانه تحملمونو برای شنیدن نظر مخالفمون قدری بالا ببریم دوست عزیز .

   • Ash

    2

    1

    آش نه دوست من اش درسته
    *

   • siamak

    1

    0

    ممنون از توضیح به موقع شما در مورد نام کاربری تون . حتمآ منبعد خودمو تصحیح میکنم .
    ولی اونچه که منو خوشحال کرد ، اینکه کماکان پستها رو میخونید و پست میگذارید .
    به واقع ترک کردن این سایت با همه صمیمیتهاش کار سخت و مشکلیه .

 10. iman88

  7

  1

  😂😂😂😂
  Ghombolfangدر حال حاضر هیچ لذتی برای بعضی ها بالاتر از ناکامی لکلرک نیست.99 درصد محتوایه کل کامنتهای بعضی ها به پیدا کردن سرنخ هایه عملکرد ضعیف یا دلایل غیر فنی عملکرد خوبشه.تو 2 سالی که تو فراری بوده هرجور حساب کنی عملکردش اگر نگیم بهتر بوده حداقل در سطح همتیمیش بوده.سال اولش تو ف1 همتیمیشو له کرده و بعد از الونسو بهترین راننده میدفیلد معرفی شده اونم به عنوان یه روکی .تو سطوح پایه پله پله با بهترین نتایج بالا اومده.نمیدونم تا الان باید چیکار میکرده که نکرده و اگر در حد و اندازه سب نیست و کلا عددی نیست این همه وقت و انرژیو احساسات اشفته و ساختن اطلاعات غلط غلوط ،مثل این راننده با پول صندلی گرفته و ماشینشو اشخاص متفاوتی میسازن و سوخت بیشتری بهش میدادن و هزارتا داستان دیگه،این وسط چیکار میکنه؟بعد از اولین چرخ به چرخش با لوئیس یه دفعه لوئیسی که تا فصل قبل از جانب همین اقایون”راننده کفی” خطاب میشد تبدیل شد به “بهترین و اماده ترین راننده حال حاضر” “سریع ترین راننده تاریخ””اسطوره”و خیلی چیزهایی که حتی طرفداراشم درموردش نمیگن.
  بعدم چنان از منطق تاریک دیگران و احساسات و تعصباتشون حرف میزنن که انگار خودشون …
  دوست عزیز یا نخون یا فقط بخون و بخند .چون اگر هزارتا مدرک بیاری که ثابت کنه حرفشون اشتباه است ،کوچکترین تاثیری نداره و دو روز بعد میبینی این بار از همون تصورات فکت ساختن و این ور و اونور جار میزنن.
  منتظر چیزایی که قراره در اینده بهم نسبت بدین هستم.

دیدگاه خود را بیان کنید