فرمول یک ایرانسرجیو پرز راننده مکزیکی فرمول یک می گوید که تنها چندساعت پیش از خروجش در روز چهارشنبه از سرانجام خودش با خبر شد و کسی پیش از آن چیزی به او نگفته بود.

پرز برای فصل 2021 یک قرارداد داشت زیراکه سال قبل یک قرارداد سه ساله بسته بود و احساس می کرد که صندلی او امن است. اما سرجیو اعتراف کرد که تنها در روز چهارشنبه بود که در طی یک تماس تلفنی با لارنس استرول دریافت که تیم دارد به سمت جهت دیگری می رود:

کسی به من چیزی نگفت اما من خودم چند موضوع را متوجه شده بودم. تاییدیه نهایی دیروز آمد. موردی نیست، هفت سال با تیم بودم. می دانم که همه چیز یک شروع و یک پایانی دارد. ما هنوز نه مسابقه تا پایان کار داریم می توانیم باعث افتخار یک دیگر شویم.

پرز می گوید فرضیاتی که پیشتر مطرح شده در مورد پیوستن سباستین فتل به این تیم، ناپدید شده بود و این حسی بود که دریافت می کرد و احساس می نمود که صندلی او در این تیم برای 2021 امن خواهد بود:

این پاسخی بود که من از تیم می گرفتم که گویی تیم می خواست مرا نگه دارد و باقی ماجرا. یک سری مذاکراتی در پشت صحنه در مورد قراردادها و چیزهای دیگر صورت گرفته بود که من دوست ندارم در مورد آنها صحبت کنم به این خاطر که این چیزها باید بین من و تیم باقی بماند.

مواردی در قرارداد بودند که ما باهم مرور کردیم. در نهایت، آنها به طور رسمی دیروز به من بیان کردند که با من ادامه نمی دهند. انتظار این موضوع را نداشتم. ولی همینی که هست. من این موضوع را درک می کنم، این مذاکرات در جریان هستند و احتمالا بیشتر از آن چیزی که من فکرش را می کردم به طول کشید.

شاید کمی شفافیت بیشتر می توانست به آینده خودم کمک کند که در پس آن به دنبال یک نقشه جایگزین باشم که احتمالا چیزی تغییر نمی کرد.

سرجیو در مورد گزینه های پیش روی خودش نیز بیان کرد:

فکر می کنم که الان دیگر همه چیز یک گزینه به حساب می آیند. هدف اصلی من این است که در فرمول یک باقی بمانم. احساس می کنم که من هنوز خیلی جوان و گرسنه هستم و می خواهم در فرمول یک ادامه دهم. اما باید تیم خوبی باشد.

تیمی که بتواند حداکثر انگیزه لازم را به من بدهد تا من بتوانم 100 درصد خودم را در هر دور به نمایش بگذارم. همینطور باید یک پروژه بلندمدت باشد، هدف برای 2022 بوده، به این خاطر که انتظار دارم تغییرات قواینین یک نقش اساسی را بازی کنند.

این دلیل اصلی من برای ادامه دادن در فرمول یک 2022 می باشد به خاطر اینکه فکر می کنم فرصت های زیادی وجود خواهد داشت. انتظار ندارم که تصمیمم به زودی گرفته شود.

زمان لازم را برای(تصمیم گیری) اتخاذ می کنم. اگر که من چیز جذابی را در فرمول یک پیدا نکنم، به سری های دیگه مسابقه ای فکر می کنم…خواهید دید که چه خواهد شد.

39 دیدگاه

 1. ّFerrari

  5

  0

  با این قرارداد سب فهمیدم فرمول یک برعکس 90 درصد قابل پیشبینی بودن برنده مسابقاتش گاهی وقتا ی حرکتایی زده میشه که ی دون س کلا ..
  سافنور گفته بود ترکیب ما دو سال پیش مشخص شده بود
  به ی روز نکشید (دوستان کمتر از 24 ساعت) پرز جاشو به سب داد.

 2. iman88

  13

  0

  جالبه که روندی که طی کرد خیلی مشابه پروسه ای بود که سب طی کرد.اما طبیعتا کمتر بهش پرداخته خواهد شد چون به قول مهریار “نه این راننده سباستین فتله و نه تیمی که ازش جدا میشه فراریه”.
  جالبه که حتی بوسیله ی مشابهی هم بهش اطلاع دادن؛با یه تلفن!

  • THE MINDBLOWER

   5

   1

   دقیقا.
   دوس داشتم چکو و سب یه فصل حداقل یه فصل هم‌تیمی میشدن.
   باید دید ۲۰۲۲ برای چکو چی داره چون احتمال آلفا و هاس براش از همه بیشتره و میدونیم این دوتا تیم‌هایی نیستن که بتونن خودشونو بالا بکشن و امیدم واسش رقابت تو میدفیلد هست.
   چکو هنوزم داره چوب اشتباه ۲۰۱۳ خودش رو داره میخوره.

 3. sebastian

  16

  3

  کاربر BAHRAM فک کنم شما به جای فرمول یک یه ورزش دیگرو دنبال میکردی فک میکردی فرمول یکه.
  فرمودین فتل استعداد نداره و متخصص قهرمان نشدن با ماشینای خوبه؟
  و همینطور فرمایش کردین که همیلتون میتونست با فراری ۲۰۱۸ قهرمان بشه؟
  جواب قسمت اولو نمیدم چون هر کی موتور اسپورتو دنبال کنه میدونه که این حرف ارزش تکون دادن انگشت و جواب تایپ کردنم نداره
  و جواب دومیم باید بگم که بله هملیتون اگه ویلیامز ۲۰۱۸ هم داشت قهرمان میشد دلیلشم همه میدونیم.
  بیاید سعی نکنیم فاز مخالف ورداریم که مثلا حالیمونه.
  ففط از ورزش لذت ببریم

 4. Mekaeel

  5

  0

  به نظر میرسه لارنس هم بینوتو وار پرز رو بیرون کرده بهتر نبود همون موقع که با سب به توافق رسیدن بهش میگفتن؟ خیلی ازش خوشم نمیاد ولی راننده بدی نبود و زحمت زیادی هم برای ریسینگ پوینت کشید و شایسته احترام بیشتری بود

  • ّFerrari

   3

   1

   ولی من اتفاقا من دوست داشتم حتی حتی برای ی فصل هم چکو برای تیمای بالا جدول برونه!
   تصمیم سب تا چه حد درسته نمیدونم (فقط به عنوان ی طرفدار) این ی قمار بزرگ بود از طرف سب..
   دوست داشتم سب بمونه در فرمول یک ولی نه به هر قیمتی ، امیدوارم خوش بدرخشه ولی دوست نداشتم جای چکو بیاد
   چکو یکی از راننده هایی بود که بی مهری استعدادشو هدر رفت

   • Sebbbbb

    1

    1

    داداش فرمول یک همینه. اگه راننده ای بخواد ازین مرام و معرفت ها به خرج بده دیگه نباید شاهد هیچ نقل و انتقالاتی باشیم.
    مطمئن باش همین سرجیو پرز هم اگه از فراری پیشنهاد داشت با سر میومد! رودربایستی با فتل نداشت

 5. Hassan Mohebbi

  3

  2

  پرز خداییش حیفه، خداییش😔.
  من که خیلی ازش خوشم میاد با همین ماشین خیلی کارا کرد خیلی جنگنده بود. امیدوارم به اونچیزی که لیاقتش داره بره.
  😍گرنده چکو💪

 6. Mahmoud

  5

  0

  واقعا ردبول باید یا پرز یا هالکنبرگ رو بگیره واقعا این دوتا راننده میتونند سرعت خوبی رو از ردبول بکشند بیرون و میتونند خیلی از آلبون بهتر باشند. آلبونم باید جای کویات بزارنش.
  واقعا پرز حیفه!!

 7. Mehryar Salehi

  6

  0

  من واقعا دوست دارم بیاد ویلیامز چون با این همه اسپانسر، از لطیفی چیزی کم نداره.از لحاظ عملکرد هم که خیلی جلوتره و البته تجربه اش واقعا به درد میخوره.

  اما یکم فکر کنم زیادی داره در رابطه با این راننده اغراق میشه که چرا هیچوقت شانس حضور توی یک تیم تاپ رو نداشته؟
  ۲-۳ تا مصاحبه با افرادی که باهاش کار کردن سالهای ۲۰۱۴-۲۰۱۵ در اومد از دوران کاریش تو سائبر، مک لارن و یکی از فرمولاهای پایین تر (فرمولا ب ام و؟ درست یادم نیست).
  تمام این افراد متفق القول بودن که این بشر غیر قابل تحمله رفتارش و به هیچ وجه ارتباطش با اکثریت اعضای تیم خوب نبوده.
  وگرنه عملکردش تو مک لارن ۲۰۱۳ طوری نبود که بخواد کنار گذاشته بشه بخاطر یک روکی مثل کی مگ.

  جایی که قرار گرفته شاید به نوعی نتیجه رفتارهای خودشه وگرنه هم پاش به مک لارن رسید و هم یک دوره ایی صحبت از پیوستن به فراری بود.

 8. BAHRAM

  5

  11

  خیلی جالبه سرجیو پرز با اینکه دوسال دیگه قرارداد داشت رو به راحتی و با یه تلفن کنار گذاشتن اونوقت فراری که نخواست با رانندش تمدید کنه رو تا این حد بزرگ کردن و میگفتن بهش بی احترامی شده خیلی دوستدارم نظرات فتل فنارو الان بدونم

   • BAHRAM

    7

    7

    تذکر برای چی؟ مگه حرف بدی زدم یا توهین کردم ؟ سرجیو پرز دو سال دیگه قرارداد داشت برعکس فتل که دیگه سال اخر قراردادش هست کاری که ریسینگ پوینت کرد دقیقا همون کاری بود که فراری کرد اما فراری دیگه تمدید نکرد و قبل از شروع فصل هم تکلیف فتل رو روشن کرد دقیقا کاری که ریسینگ پوینت نکرده و این موقع از فصل دست پرز رو گذاشتن تو پوست گردو
    کار فراری بد بوده حالا کاری که ریسینگ پوینت انجام داده حتی بدتر هم بوده چی ؟ چرا درموردش صحبت نمیکنید و این رفتار با یک راننده رو محکوم نمیکنید؟ من دقیقا یادمه اقای امید نور محمدی که از جمله تئوریسین های طرفدار وتل هستش گفت این کار فراری باعث میشه تیمهای دیگه هم انجامش بدن و بایپ محکومش کرد بعد مصاحبه همیلتون در حمایت از وتل این حرفو زدن الان نظرتون چیه؟

   • amir salar 5

    2

    2

    Bahram:
    مگه حرف های یه گروه طرفدار خاص باید باعث بشه که جنابعالی هر طور دلت بخواد رو اعصاب باقی طرفدارا پیاده روی کنی؟
    هرکسی مسئول کامنت خودشه
    اما در مورد فتل عزیز من تحریف تاریخ نکن
    فراری چند هفته مونده به شروع فصل تازه اعلام کرد با فتل تمدید نمیکنه و زمانی که خیلی از تیما برنامه ریزی واسه فصل بعدشون انجام داده بودن فتل رو بدون تیم گذاشتن اگر فراری زمستون به فتل میگفت نمیخوان باهاش تمدید کنن شاید فتل از مکلارن یا جاهای بهتری سر در میاورد

  • iman

   8

   11

   Bahram جان نظرات فتل فنا که مشخصه،از نظر این دوستان همیشه و همه جا حق با وتله و همه دنیا در تلاشن که به این ابر قهرمان آسیب برسونن و جلوی درخشش ایشون رو بگیرن،یه فلش بک به مونزای ۲۰۱۹ بزن و کامنتای بعد از اون رو ببین تا واقعیت ماجرا رو متوجه بشی

   • BAHRAM

    4

    4

    حق با شماست ایمان خان ولی خب خدارو شکر دیگه داستان ها تموم شد

   • Mahmoud

    4

    3

    آقا ایمان اگر بخوایم با طرز تفکر شما پیش بریم پس هرکس فتل فن نیست باید فتل رو بکوبه و اون رو یه راننده ای که لایق فرمول یک نیست نشون بده. این آقا بهرام هرچی دهنش اومده به فتل چسبونده!! این درست نیست که. حتی اگر نظر یه شخصی اینه نباید اینو اینطوری بگه. منم تا الان احترام نگه داشتم و همیشه هم نگه میدارم. ولی این درست نیست که ایشون هرچی خواست بگه و ما هیچی نگیم!!

  • Sebbbbb

   2

   3

   خطاب به کاربر BAHRAM
   اول هر تیم و راننده طبق قراردادی که موجوده هرکدوم حق و حقوقی نسبت به هم دارن و مطمئن باش مدیر برنامه اون راننده یه جوری قرارداد میبنده و همه حالت ها رو پیش بینی میکنه. مثلا شک نکن تو قرارداد پرز بندی وجود داره که اگه از تیم های برتر پیشنهاد داشت بتونه بره. تیم هم واسه خودش این حق رو قائله که اگه راننده بهتری (یا راننده دلخواهش) رو خواست بتونه قرارداد قبلی رو فسخ کنه.
   بعدام فتل با 4 دوره قهرمانی متوالی در فرمول یک با پرز فرق میکنه. الان کریستیانو رونالدو و داگلاس کاستا هر دو در یوونتوس بازی می کنند اما نباید انتظار داشته باشیم باشگاه با رونالدو همونطوری رفتار کنه که با داگلاس کاستا رفتار میشه.

  • Sebbbbb

   2

   3

   BAHRAM
   شما بیشتر از اونکه دلت برای پرز سوخته باشه دوست داشتی فتل امسال بدون تیم بمونه.
   از اقا سید میخوام کامنت های این کاربر رو رصد کنه.
   قصدش تنش درست کردنه.

  • داریوش

   3

   3

   بهرام جان که فکر کنم قبلا امین جان بود یا دکتر یا هر چی ، نظر ما فتل فن ها ، جمله ای از استاد محمود احمدی نژاد هست که نمیتونم اینجا بنویسم

  • iren

   3

   2

   آدما معمولا طرفدار یکی هستند. بعضیا هم طرفدار کسی نیستند در عوض با یه نفر خاص ضدیت دارن. اگرم گاهی از کسی طرفداری میکنند در اصل هدفشون زدن اونیه که ضدیت دارن باهاش.
   من که ترجیه میدم به جای اینکه تمام توانم رو معطوف ضدیت و تخریب کسی کنم به کسی که طرفدارشم و دفاع از اون بپردازم.

 9. mehdi vettel

  5

  4

  الان فاز دلسوزی یه سری رو برا پرز متوجه نمیشم
  خود پرز دو سال پیش به زور اسپانسر خودش رو تو تیم نگه داشت و آکون که بهتر از پرز بود اون فصل به خاطر ورود استرول به راحتی از تیم بیرونش کردن و یک فصل کامل بیرون F1 بود

  همین فصل هم درسته تو اتریش، پرز واقعا خوب بود ولی تو چندتا مسابقه اخیر استرول کاملا سرتر بوده و بهتر نتیجه گرفته

  • Sebbbbb

   1

   0

   اینا فاز دلسوزی ندارن. فاز پدرکشتگی با فتل رو دارن و آنتی فتل هستند.
   الان قهرمانی فتل با تیم جدید خیلی میچسبه.

 10. Mahmood.gh

  1

  0

  دوتا تکته هست ک دوس دارم بگم
  اول اینکه نظر بعضی از دوستان میخوام درباره کپی کردن ریسینگ پوینت از مرسدس بپرسم قبلا نظراشون گفتن دوستان میخوام بدونم الان ک سب رفته این تیم نظرشون هنوز همونه یا تغییر کرده؟
  و نکته دوم کلا بنظرم سب ریسک خیلی خیلی بزرگی کرد رفت ریسینگ پوینت سال دیگه هم با همین ماشین مسابقه میدن ک خوبه حداقل از فراری خیلی خیلی بهتره ولی سال بعدش چی قوانین عوض میشه کلا باید ی ماشین متفاوت بسازن بعداین تیم اصلا در توانش هست ماشین رقابتی بسازه میتونه ماشینی در حد قهرمان چهار دوره جهان بسازه چیزی ک سب باهاش واسه سکو رقابت کنه ن مثل امثال برا کیو دو بجنگه و امدن تو ده تا رده امتیازی
  ک شخصا بعید میدونم این تیم بتونه ماشین خوب طراحی کنه اگه میتونستن ک کپی کاری نمیکردن

  • Aria

   1

   0

   فكر كنم استون مارتين ميخواد يه پروژه تازه شروع كنه اينكه مث مرسدس موفق بشه احتمالش كمه ولي قطعا اومده كه با تغيير قوانين برا قهرماني جهان رقابت كنه البته ناگفته نمومه كه تو شاسي قطعا سال بعد بهترن و مسئله مهم براي سال اينده اين تيم پاور يونيته

دیدگاه خود را بیان کنید