فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون می‌گوید روشی که سباستین فتل درباره بدست گرفتن و حل کردن موقعیت فعلی خود یعنی خروج از فراری در پیش گرفته نشان دهنده قدرت شخصیت اوست، و امید دارد که برای او اتفاق بسیار مثبتی در سال ۲۰۲۱ بیافتد.

قهرمان چهار دوره مسابقات فرمول یک در پایان امسال تیم فراری را ترک خواهد کرد پس از آنکه این تیم ترجیح داد که قرارداد جدیدی با وی امضا نکند و کارلوس ساینز از تیم مک‌لارن جایگزین فتل می‌شود.

در حال حاضر فتل برای سال بعد وضعیت مشخصی ندارد، اما می‌دانیم که او برای ۲۰۲۱ درحال مذاکراتی با تیم ریسینگ پوینت است که سال بعد به استون مارتین تغییر نام خواهد داد. راننده تیم مرسدس، همیلتون اخیرا درباره آینده فتل نظر نداده، اما بهبود عملکرد فتل با وجود تقلاهایش با ماشین SF1000 فراری را ستوده:

من نظراتی در گذشته داده ام، اما دیدم که او چه مسابقه مشکلی در سیلورستون داشت، و تمام کاری که می‌توانم انجام دهم این است که با وجود موقعیتی که وی در آن است، با او همدلی کنم و سعی کنم تا آن را درک کنم.

زیرا که این نمی‌تواند هیچوقت حس خوبی باشد، اینکه به شما بگویند از شما خواسته نمی‌شود که دیگر با تیم ادامه بدهید، مخصوصا وقتیکه به تیمی می‌پیوندید، در آن تیم جا می‌افتید، از همه چیزتان مایه می‌گذارید، از دل خودتان مایه می‌گذارید.

اما فکر می‌کنم روشی که او دارد پیش می‌رود و راهی که او ادامه می‌دهد تا سعی کند به تیمش کمک کند، تنها نشان می‌دهد که چه شخصیت بزرگی دارد و چه تعهدی به مسابقه دادن دارد.

امیدوارم اتفاق واقعا مثبتی برای او در پیش رو رخ بدهد.

گرندپری موناکو 2019

لوئیس همیلتون و سباستین فتل – موناکو 2019

وضعیت نامشخص سباستین فتل برای آینده

راننده آلمانی همیشه در طول دوران رانندگی همیلتون در فرمول یک، یکی از بزرگترین رقیبان وی بوده است. هر دو آنها در سال ۲۰۰۷ اولین حضور خود در فرمول یک را رقم زدند و در سالهای ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در رقابتی نزدیک با هم، برای کسب قهرمانی مسابقه می‌دادند. در ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ شاهد بودیم که این رقابت بسیار شانه به شانه دنبال می‌شد اما این فتل بود که در هر دو فصل قهرمانی را به همیلتون باخت.

از آن موقع که جدایی فراری و فتل تایید شده است، نقل و انتقالات رانندگان به سرعت اتفاق افتاد تا گزینه های پیش روی فتل بسیار محدودتر شود. در صورتیکه فتل فرصت رانندگی برای استون مارتین را از دست بدهد، تنها گزینه های واقع گرایانه برای او اگر بخواهد در فرمول یک ادامه دهد، یا تیم هاس یا تیم آلفارومئو خواهد بود.

فتل هیچ نشانه ای از علاقه به رانندگی در حوزه های دیگر از خود نشان نداده، و اوایل این ماه در مصاحبه ای گفته بود که او هیچ چیز دیگری خارج از فرمول یک را بررسی نکرده. بازنشستگی هم یک گزینه دیگر برای او محسوب می‌شود. همیلتون هنوز درباره آینده‌اش با مرسدس پس از اتمام قرارداد فعلی اش در پایان امسال، چیزی را تایید نکرده. اما بسیاری عقیده دارند که وی یک قرارداد جدید با مرسدس امضا خواهد کرد. تنها قهرمانی که رسما برای سال ۲۰۲۱ حضورش تایید شده، فرناندو آلونسو است که پس از دو سال دوری از فرمول یک، با تیم رنو به پیست مسابقه باز خواهد گشت.

25 دیدگاه

 1. ّFerrari

  4

  1

  به احتمال زیاد بلژیک تکلیف وتل مشخص میشه
  ی نشریه آلمانی(اسمش رو یادم نیست) گفته بود قرارداد وتل با استون مارتین نهایی میشه!
  ولی حالا نمیدونم باید برای وتل خوشحال بود یا نه.
  سید جان میشه ی مطلب یا در جواب همین کامنت بصورت مختصر و کامل سرمایه گذاری های ریسینگ پوینت رو بگی ؟
  منظورم اسپانسرها ، مالک تیم ، بودجه تیم و از این موارد چجوری هست!

 2. mn.a

  11

  0

  سرجیو پرز تو مصاحبه خبری گفته به نظر نمیاد قرار باشه تیم خواهان قطع همکاری باشه و همه چیز مثل قبل در جریان هست. از طرفی هم یک سری رسانه ها احتمال دادن خبر تصمیم نهایی از همکاری فتل و استون مارتین در گرندپری بلژیک اعلام خواهد شد. در چند روز گذشته ساعت به ساعت خبرهای ناامید کننده از فصل آینده فتل از رسانه ها به گوش میرسه. بسیار مایوس کنندست برای ما دوست داران فتل.

 3. Dr!fter

  16

  1

  امیدوار باشیم که فتل با ریسینگ پوینت به توافق برسه چون عدم حضورش در مسابقات فصل بعد یک ضایعه بزرگ برای فرمول یک خواهد بود

 4. Hassan Mohebbi

  7

  0

  یه سوال. اگه ریسینگ پوینت بشه استون مارتین اونوقت اسم استون مارتین از تیم ردبول برداشته میشه یا هنوز پسوند تیم ردبول میمونه؟
  یه سوال دیگه مگه قرار نبود مرسدس به ریسینگ پوینت پاوریونیت نده؟ چون اگه بخواد به این تیم بده به مکلارن و ویلیامز هم بده و با خودش میشه چهارتیم که موتور مرسدس دارند!!! میتونه به سه تیم موتور بده؟

 5. م.یوسفوند

  3

  5

  اصلا گیرم با استون مارتین قرارداد امضا کنه،کل فصل رو باید واسه رده امتیازی مسابقه بده مثله آلونسو،تلخ تر اینکه دیگه شاید هیچوقت فتل مسابقه ایی رو نبره،اصلا فکرشو نمی‌کردم اتفاقی که واسه آلونسو افتاد واسه فتل هم بیفته،بهرحال شاید خداحافظ مرد انگشتی،خداحافظ قهرمان بی حاشیه،خداحافظ آخرین قهرمان مکتب قدیم،

  • ایرن

   7

   0

   با وضعیت فعلی فراری و اینکه سال دیگه هم قرار نیست قوانین تغییر کنه و اححتمالا تیمها از شاسی امسال برای سال آینده استفاده میکنند اگر توی فراری هم بمونه دوباره همین اتفاقی که شما گفتی توی استون مارتین براش خواهد افتاد میفته. والا امسال استون مارتین (ریسینگ پوینت) برتر از فراری بوده.

   • O.Sh

    3

    1

    والا فرناندو ماه امکان اینو داره که کاری رو بکنه که شاید 100سال دیگه هم تکرار نشه

    نایجل منسل هم بعد خروج از فراری قهرمانی ایندی کار فرمول یک شد

    آلن پراست هم بعد فراری چهارمی رو گرفت

 6. Hamed

  8

  2

  شرایط جوری هست که ببینم تعجب نمیکنم قبل ریسای آخر فصل فتل فراری رو ترک کرده باشه و یه راننده موقت به جاش برونه
  به نظرم تنها انگیزش برای رفتن به استون مارتین فصل بعد اگر در حد رقابت نباشن قبول دستمزد سالانه بالاش میتونه باشه یجورایی تکرار آلونسو تو مک لارن

 7. امید نورمحمدی

  7

  4

  با درود
  من سب فن هستم و خیلی هم سب فن هستم و نکاتی که عرض میکنم را بعنوان طرفدار صددرصدی سب درنظر بگیرید.
  از روزی که خبر احتمال رفتن سب به ریسینگ پوینت آمده من واقعا و از ته قلبم ناراحت شدم. رفتن او به این تیم موجب خروج زودهنگام چکو پرز میشه که یه جورایی غیرمنصفانه است. از طرفی این تیم در شان سب نیست. داستان آلونسو با مک لارن خیلی متفاوته. مک لارن و ویلیامز تیمهای کوچکی نیستند و آلونسو برای ارتقای مک لارن به این تیم رفت و میدونست قرار نیست ماشین رقابتی داشته باشه. من شخصا ویلیامزو به ریسینگ پوینت ترجیح میدم.
  اخبار کپی کاری ریسینگ پوینت هم مزید بر علته . در حال حاضر شاید بدنامترین تیم حاضر در مسابقات همین تیم استروله. شخصیت استرول جوریه که دست به هرکاری برای موفقیت میزنه. تقلب و کپی کاری و رشوه و … هیچ ناراحتی هم بابتش نداره و بقول معروف “پولشو میده”!
  سب از هر زاویه ای نگاه کنیم مرد اخلاق فرمول یکه و همه درباره صداقتش و شخصیتش صحبت میکنند.
  ببینید نزدیکترین رقیبش که همیلتونه و 2010 و 2012 هم از سب شکست خورده و تا دو سال قبل هم رقبای جدی بودند چگونه و با چه لحنی از سب صحبت میکنه. لکلرک که فراری سعی کرد اونو دشمن سب نمایش بده ببینید درباره سب چه صحبتهایی کرده و چه ارتباط نزدیکی با سب داره.درباره نظرات راننده های قدیمی مثل پراست و باتن و … هم که خودتون بهتر میدونید.
  بنظرم سب به ریسینگ نخواهد رفت و به احتمال زیاد 2021 غایب خواهد بود ولی از 2022 احتمال بازگشتش به فرمول 1 بسیار بیشتر خواهد بود. ماشینها تغییر میکنند و قوانین عوض میشوند و چالشی جدید برای این راننده خواهد بود و شاید جذابیت بیشتری براش داشته باشه.
  تصور حضور سب در ریسینگ پوینت و همتیمی شدن با پسر میلیاردر صاحب تیم برای من سخته و حاضر نیستم به قیمت دیدن سب در فرمول 1 اونو توی هر تیمی ببینم…

  • Mehryar Salehi

   11

   0

   لازمه در جریان باشید که لارنس استرول جزو معدود میلیاردرهایی هست توی لیست فوربز که حتی یک مورد پرونده رشوه، فساد مالی یا فرار مالیاتی تا بحال نداشته.اگر نگم استثنا هست توی این موضوع، جزو معدود افراد هست با این سلامت کاری.
   و البته بعید میدونم مطلع نباشید که هنوز یک دهه از افتضاح مرسدس تو پرونده رشوه اش نگذشته.پرونده ایی که ۱۸۵ میلیون دلار جریمه دادن تا مختومه بشه. برندی که شما ازش بعنوان “کسی که هیچوقت تقلب نمیکنه” یاد میکنید.

   وارونه جلوه دادن حقایق، صرف تنفر از یک شخصیت، خجالت آوره.

  • ایرن

   3

   0

   با فرض اینکه اخبار رفتن سب به ریسینگ پوینت درستباشه اخمالا دلیل تاخیر در اعلام رسمی این خبر همین حواشی به وجود اومده برای طراحی امسال خودروی این تیم هست.

 8. amir.h.n997

  9

  3

  با اینکه راننده محبوب من لوییس هست اما از این وضعیت سب خوشحال نیستم حقش این نبود و فراری لیاقتش رو نداشت همونطور که لیاقت آلونسو رو نداشت اما بازم وضع فراری اون زمان به خرابی الان نبود و تیمش مضحکه عام و خاص نبود .
  دوست داشتم توی مرسدس ببینمش اما دو پادشاه در یک اقلیم نگنجد
  به نظرم سب با پایین اووردن سطح توقعش میتونه ریسینگ پوینت رو قبول کنه که حداقل فرمول یک ازش بی بهره نمونه
  هرچی فکرشو میکنم روزی که فرمول یک بدون لوییس و سب بمونه هوادارا با چه امیدی میخوان یه ریس رو تماشا کنن !

 9. mehdi.jafari1383

  1

  0

  با اینکه طرفدار همیلتون هستم ولی سب واقعا دوست داشتنیه و دوست دارم سالی دیگه با یک تیم قوی مانند ردبول و … باشه تا با برگشت رقابت بین سب و همیلتون جذابیت رقابت این دو برگرده

دیدگاه خود را بیان کنید