فرمول یک ایرانمکس ورشتپن هفته گذشته و در فرمول یک بریتانیا 2020 توانست با انتخاب یک استراتژی متفاوت نسبت به مرسدس، شرایط بهتری داشته باشد و به راحتی پیروز گرندپری هفته گذشته باشد. اما این هفته استراتژی متفاوتی را در پیش گرفته است و احساس می‌کند که این بار لاستیک های سافت دوام بیشتری خواهند داشت.

هفته گذشته مکس ورشتپن با لاستیک های هارد مرحله دوم تعیین خط را به پایان رساند تا بتواند در روز مسابقه زمان بیشتری را در پیست بماند اما هر دو ماشین مرسدس از لاستیک های مدیوم استفاده کردند و لاستیک هایشان دوام لازم را نداشت.

همانند هفته قبل، در گرندپری اسپانیا هم مدیریت لاستیک ها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت چرا که دمای پیست بسیار بالا است و در طول تعیین خط دیروز دمای پیست به 50 درجه هم رسید.

تیم فرمول یک ردبول تصمیم گرفت که این بار استراتژی مشابهی نسبت به مرسدس داشته باشد و مکس ورشتپن با لاستیک های سافت در پیست حاضر خواهد شد.

از مکس ورشتپن در مورد استراتژی این هفته سوال شد که او در پاسخ گفت که احساس می‌کند  لاستیک های سافت دوام مناسبی خواهند داشت و می‌توانند از عهده بخش اول رقابت بر بیایند:

فکر می‌کنم لاستیک سافت برای شروع مسابقه خوب است. معمولا نرم ترین لاستیک کمی چالش برانگیز است چون خیلی زودتر حالت خود را از دست می‌دهد.

فکر می‌کنم در پیست مناسب باشد.

مکس ورشتپن - فرمول یک اسپانیا 2020

مکس ورشتپن – فرمول یک اسپانیا 2020

ورشتپن و ردبول باید دوباره خودشان را نشان دهند

پس از آن مکس به شوخی گفت که احساس می‌کند با جایگاه سوم “قرارداد” بسته است. او در تمام طول این آخر هفته نتوانست زمان نزدیکی نسبت به مرسدس ثبت کند اما مکس ورشتپن به فرصت هایی که در رقابت به وجود می‌آیند امیدوار است و از سرعت ردبول در بلند مدت راضی است. او روز جمعه دورهای زیادی را به ثبت رساند:

من روز جمعه احساس خوبی نسبت به دورهای بلند (شبیه ساز مسابقه ای) داشتم. بالانس و پشت ماشین و همچنین لاستیک ها خوب بودند.

یکشنبه روز جدیدی است. ما همگی باید تلاش کنیم و دوباره خودمان را نشان دهیم.

مشخصا من دوست دارم که به آن ها نزدیک باشم و به آن ها فشار بیاورم.

استراتژی های متفاوت در مسابقه بارسلونا

الکساندر آلبون، هم تیمی مکس دیروز جایگاه ششم را به دست آورد و گفت که با وجود این که لاستیک های سافت “بد نیستند” و نشانه هایی از خرابی نشان نمی‌دهند، انتظار دارد که فردا رقابت کند و با سرعت کمی را شاهد باشیم چراکه همه سعی میکنند یک بار توقف کنند و از لاستیک هایشان مراقبت کنند:

در ترافیک و آغاز مسابقه، فکر میکنم روند طولانی داشته باشیم چون همه سعی میکنند تا حد ممکن دور بزنند.

احتمال دارد که فردا استراتژی های متفاوتی هم داشته باشیم. هم یک توقف و هم دو توقف.فکر میکنم این موضوع به میزان دوام لاستیک در روز گذشته هم مربوط است. باید دید چه می‌شود و خودمان را با دیگران وفق دهیم.

تقریبا مشابه سیلورستون است که ما با قرار گفتن در ترافیک شانس خود را از دست دادیم. شما باید جاهایی که میتوانید توقف داشته باشید را پیدا کنید.

با وجود قطار های دی آر اس خیلی سخت است که از چندین ماشین سبقت بگیرید.

14 دیدگاه

 1. a Ferrari lover

  3

  4

  ردبول خیلی به مرسدس نزدیکه دیروز مکس به 0.7 رسیده بود در حالی که تو تایم های جمعه تو تم دور ردبول 1 ثانیه عقب بود حالا تو سرعت مسابقه ای باید ببینیم به احتمال زیاد مرسدس مثل مسابقه های قبلی به راحتی نمیتونن از مکس جدا بشن

 2. ....kh:n....

  0

  2

  نگفتم لاستیک سافت برای شروع مناسبتره….
  الان همین لاستیک سافت می شود لاستیک هارد مسابقه ی موناکو که البته امسال توی تقویم نیست.

 3. iren

  4

  0

  به عنوان یه مخاطب فرمول یک کاملا آماتور میپرسم.
  میشه گفت با توجه به مشکلات لاستیکی مرسدس توی بریتانیا، اگر مکس توی اون مسابقه استراتژی ای کاملا مشابه مرسدس هم انتخاب میکرد باز هم نتیجه تفاوت خاصی نداشت؟ چون در تمام طول مسابقه مرسدس با لاستیک ها در حال کلنجار بود و راندمان کارشون رو پایین آورده بود ولی برای مکس این اتفاق نمیفتاد و میتونست از سرعت بالاتری بخاطر کیفیت بهتر لاستیک ها استفاده کنه.
  بازم میگم این فقط یه فرض هست از یه فرد آماتور که امیدوارم کسایی که اطلاعات بیشتری دارند پاسخ بدند که آیا میشد این فرض درست باشه یا نه.

  • Shabneshin

   5

   1

   درست میگی دوست عزیز
   مدیریت لاستیک یک بحث است و مشکل لاستیک بحث دیگه.وقتی لاستیک هارد روی هردو مرسدس بعداز فقط هفت دور شروع به تاول زدن و پوسته شدن میکنه یعنی مشکل اساسی دارن وربطی به مدیریت لاستیک نداره.یعنی همونطور که گفتید درصورت انتخاب استراتژی مشابه باردبول بازهم قادربه شکست مکس نبودند.درنظرداشته باشید این به معنی انکار رانندگی و مدیریت عالی مکس نیست

 4. Amir Bagheri

  7

  2

  عجب هوای گرمی!
  به امید خدا، انگار مشکل مرسدس با گرما هم داره کمتر میشه.
  برای یک و دوی بعدی مرسدس آماده‌اید؟!؟!😂
  ◀️ البته شوخی بود دوستان. تیم‌ها و راننده‌ها، مزد زحمتشون رو میگیرن.

 5. 33🦁Ali

  4

  1

  مکس باید تو استارت تا انتهای سکتور اول مراقب ماشینهای ریسینگ باشه چون اونا سریعتر هستن اونجا.
  واقعأ منم اصلأ خوشحال نیستم که مکس باید با این شرایط فعلی همش رو سومی تمرکز کنه.
  استارت واسه آلبون خیلی مهم هست که می تونه تو طول مسابقه راننده های ریسینگ به چالش بکشه.

دیدگاه خود را بیان کنید