فرمول یک ایرانچارلز لکلرک راننده موناکویی تیم فرمول یک اسکودریا فراری امید دارد که همتیمی اش یعنی سباستین فتل به حضور در فرمول یک ادامه دهد.

آیا سباستین هنوز سرعت لازم را برای ادامه دادن در فرمول یک در اختیار دارد؟

مطمئنا! فکر نمی کنم که در این مورد هیچ شکی وجود داشته باشد. هرکسی که به سرعت او شک و تردیدی دارد نیاز دارد تا کمی بیشتر در مورد فرمول یک بداند.

البته چارلز به قول خودش پیوسته از سب می پرسد که چه برنامه ای دارد ولی ظاهرا سب صحبتی نمی کند:

من تلاش کردم تا او را تحت فشار قرار دهم و کمی بیشتر بدانم، به این خاطر که من خیلی دوست دارم بدانم که او چه کاری قرار است انجام دهد. واقعا امید دارم که او در پدوک بماند، مطمئنا او شایسته این موضوع می باشد. اما او چیزی به من نگفت.

سباستین فتل و چارلز لکلرک

سباستین فتل و چارلز لکلرک

چارلز لکلرک از سرعت تک دور خودروی فراری در فرمول یک بریتانیا راضی بود اما از عملکرد این خودرو در دورهای مسابقه ای اصلا راضی نبود:

سرعت مسابقه ای چیزی است که ما خیلی شدید در آن با چالش روبرو شدیم، بنابراین قطعا نیاز داریم که روی این موضوع کار کنیم. اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که سرعت تک دور باز کمی بهتر از چیزی است که انتظارش را داشتیم. این خوب است.

ما یک رویکرد انقلابی نسبت به سطح داونفورس خودروی خودمان انتخاب کردیم و به نظر که دارد در (شبیه ساز) تعیین خط جواب می دهد اما در (حالت) مسابقه ای نه. بنابراین ما نیاز داریم که داده ها را بررسی کنیم تا برای فردا ببینیم چه باید کنیم.

بالانس خودرو فوق العاده طوری بود که شرایط برای رانندگی کردن سخت شده بود و خیلی خیلی سخت بود که اشتباهی مرتکب نشد. ما مطمئنا نیاز داریم که در این مورد کار کنیم. در غیر اینصورت طی کردن دورهای زیادی در طول مسابقه آن هم با چنین بالانسی یک چالش عظیمی خواهد بود.

مشکل پیش آمده در اینترکولر و پدال ترمز، روز جمعه پر دردسر و بدی را برای سباستین فتل رقم زد:

یک روز بهم ریخته بود. ما یک مشکلی با پدال ترمز داشتیم و باید متوقف می شدیم تا آن را برطرف کنیم، بنابراین کمی سختی بود تا ریتم خودمان را پیدا کنیم.

در کل،هنوز کمی یادگیری برای فردا داشتیم. فکر می کنم که ما نیاز داریم خودرو را بهینه سازی کنیم. خواهیم دید که فردا کجا خواهیم بود.

27 دیدگاه

 1. ALEX-ALBON

  8

  7

  معلومه که چیزی از برنامه آیندش ب تو نمیگه.. وقتی که رسما اعلام میکنه افراد تیمش افراد درستی نیستن
  سباستین در جواب سوال دلیل ترک فراری (من به دنبال افراد درست درکنار خودم هستم)
  بیاد ب شما بگه که پشت پرده برین تیم آیندشم با سیاسی بازی مجاب کنن ب نبستن قرارداد حداقل برای 1 سال؟
  فتل خوب شناخته مدیرای فراری رو.. از ابتدا کاش اینطور بود
  ماشین که تمرینا دیروز فاجعه بود.. مگه خودش یکاری بتونه انجام بده تو اون گاراژ بدون مکانیک

  • Ghombolfang

   3

   3

   داداش تو خیلی ریزبین و دقیق نظر میدی باهات حال می کنم ، به نظرت ردبول آینده داره طرفدارشون بشم ؟ به نظرم مکس خیلی باحاله ولی این یارو آلبون عقبه ، تصادف میکنه همش.

   • Mahmood.ghaedi

    6

    0

    دوست عزیز طرفداری چیزی نیست ک بقیه ب ادم بگن طرفدار این ادم یا این تیم شو
    ببین از کی خوشت میاد یا از چ تیمی خوشت میاد
    این رانندها 20 از بهترینهای دنیا هستن
    واسه تیم هم اینطور نیست ک مرسدس مثلا الان قدرت اوله همیشه همینطوری بمونه ی دوره فراری بود ی دوره ردبول بود الان مرسدسه دو سال دیگه ک قوانین جدید اعمال میشه معلوم نیست کی قدرت اصلیه
    شما هم ببین از کی خوشت میاد

   • Ghombolfang

    5

    0

    ممنون داداش از راهنماییت ولی خب موتو جی پی تکلیف معلومه روسی ! اصن همه چیش فرق میکنه ولی فرمول یک هرکی یه چیزیش خوبه همیلتون تجربه داره، ورستاپن سریع میره ولی *، لکلرک خوشتیپه آینده داره ولی ماشینش داغونه ، فتل هم میگن پیر شده ولی قیافش مهربونه دست به آچارم هست انگار
    بقیه زیاد باحال نیستن به نظرم ولی بازم دارم بالا پایین میکنم بهترینشو انتخاب کنم.

   • ALEX-ALBON

    4

    0

    Ghombolfang
    سلام.. ممنون.. ببین دوست خوبم من یه پیشنهاد خیلی ساده برات دارم
    شما برای انتخاب تیم مورد علاقتون و راننده مورد نظرتون اول نیاز داری که با این رشته ورزشی آشنا بسی و کلا راننده ها و تیمها و عملکرد اونها و اخلاقیات راننده ها رو بهتر بشناسی
    پس بیا یه کاری کنیم تا راحت تر نتخاب کنی
    شما این فصل و تا انتها نگاه کن همه ریس هارو وانتهای فصل بالاخره به یک نتیجه گیریه کلی میرسی راجع ب این ورزش و همه اون چیزهایی که به شخص خودت بیشتر هیجان میده..مثلا ممکنه دوست داشته باشی راننده مورد علاقت همیشه بهترین ماشین و داشته باشه و قهرمان باشه..خب او وقت میری سراغ گزینه هایی مثل مکس و همیلتون
    یا شایدم دلت بخواد راننده مورد علاقت همیشه باتلاش خودش وچالشهایی که تیمش نسبت ب قدرت موتورشون دارن امتیاز بگیره و هیجان رو توی دیدن سبقت راننده مورد علاقت از بقیه راننده ها دنبال کنی میری سمت نوریس یا ساینز یا ریکارد و لکلرک یا فتل یا پرز یا آلبون
    این دیگه بستگی به شناختی که از راننده های ف1 در طول دیدن فصل پیداکردی وخودت بستگی داره
    مثلا اگه شما طرفدار لویس همیلتون باشی خیلی کم برات پیش خواهد اومد که این راننده رو توی پخش زنده ببینی چون معمولا خط1 و توی تعیین خط میگیره و از ابتدای مسابقه تا انتهاش فقط برای تعویض لاستیکها میتونی ببینیش و میره برای خودش و آخر مسابقه هم که برنده اون ریس هستش
    اما اگه طرفدار کسی مثل آلبون یا نوریس بشی از اول تا آخر ریس میتونی رقابت اونها رو توی پخش زنده ببینی و لذت ببری چون معمولا کارگردانهای تلوزیونی ف1 بیشتر رقابتهای چرخ ب چرخ و سبقتها رو نشون میدن تا اینکه راننده ای که اوله و 50با نفر دوم ثانیه فاصله باز کرده و همه روهم 1دور لپ میکنه به جز خودش و.. بازم عذر میخوام اگر زیاده گویی کردم دوست عزیز..

   • Ghombolfang

    2

    1

    حاجی دم شما گرم چه بچه های باحالی داره اینجا این همه مای تازه وارد رو تحویل گرفتن…آقا راستش طاقت ندارم تا آخر فصل زودتر دلم میخواد طرفدار شم بیام وسط کل کل !!
    فقط یه موضوعی : میشه طرفدار دو نفر همزمان شد که اگه یکیشون اوت شد اون یکی باشه امتیاز بیاره مارو هم خوشحال کنه ؟ من همزمان با مکس و لوییس و چارلز و سب حال میکنم میخوام فعلا واسه اینکه خیالم راحتتر باشه با لوییس و مکس شروع کنم اگه شما ناراحت نمیشی چون نظرتو قبول دارم ، ظاهرا طرفدار آلبونی ولی من اصن باهاش ارتباط برقرار نمیکنم بین فراری ها هم چارلز خوشتیپه ها رانندگیشم بدک نیست ولی فتله بیشتر به دل میشینه بعدشم انگار کلی قهرمان شده قبلن ولی فراریه خیلی رو مخیه!
    با جازت من یه درخواست دوستی میدم دنبال بچه های باحال کاردرست فنی میگردم راهنماییم کنن. یا حق.

   • Amir

    3

    0

    ادم باحالی هستی

 2. ramin

  9

  5

  نه پ باید بره فرمول2
  فرمول 1 بدون فتل تسورش سخته.

   • mohammad

    3

    0

    منظورش تصور بود

   • ALEX-ALBON

    1

    0

    Amir
    باحالی از خودتونه.. لایک داری

  • ALEX-ALBON

   2

   0

   Mahmood.gh
   مرسدس به100 دلیل-تا 10 سال دیگه هم قدرت مطلقه.

   Ghombolfang
   فتل اخلاق فوق العاده ای داره.. ب نظرم همون و دنبال کن..4 دوره قهرمان جهان و داره و احتمالا با گروه خونی شما خیلی میخونه..
   خخخ بازم نظر بنده صرفا شخصی هستش و شما در تصمیم گیری آزادی دوست عزیز..

  • ALEX-ALBON

   1

   0

   منظوزم 50 ثانیه فاصله باز کرده.. اشتباه تایپی بود..
   عذز خواهم

 3. a Ferrari lover

  3

  13

  ولی خداییش لکلرک ادم با سیاستی هست
  امسال هر چی مصاحبه کرده از خوبی فتل گفته تا تنش تو تیم در نگیره یا اگه هم گرفته به بیرون درز نکنه
  نه مثل فتل بیاد بگه کند بودن امسال فراری به من ربط نداره

  • Danial

   10

   1

   خب غیر این چیزی بگه عجیبه
   لکلرک میدونه قرارداد طولانی داره و سال بعد فتل هم نیست معلومه ازش الکی هم شده تعریف میکنه
   اگه با لکلرک هم حرکتی که رو فتل زدن رو میزدن مطمعن باش چیزای بدتری میگفت باز به نظرم خیلی مراعات کرده فتل
   تا جایی هم که میدونم از فتل در مورد کند بودن سال 2022 فراری پرسیدن که گفته اون سال ارتباطی به من نداره

  • M-T

   13

   2

   با یه تلفن بهش گفتن دیگه قرارداد نداریم با هم چی بگه دیگه ؟
   تو این 5 سال این همه جور تیمو کشید و این همه اذیت شد چیزی نگفت حتی با وجود بلای پارسال روسیه و آمریکا
   ببخشیدا ولی انداختنش بیرون بازم از خوبیای تیم بگه ؟ اصلا از کدوم خوبی بگه ؟ از ماشین خوب از استراتژی خوب از مدیر خوب از همه مهمتر مکانیکای خوب که دیروز خود سب تا ارنج رفته بود تو ماشین

   • meraj

    7

    0

    درسته واقعا مسخرست که یه باره با یه تلفن بگن که امسال دیگه به تو نیازی نداریم بعدش بگن با فتل مذاکراتی داشتیمو به این نتیجه نرسیدیم که ادامه بدیم اخه روتو برم متیا

 4. meraj

  10

  1

  ای کاش سباستین به روز های اوجش برگرده

 5. ....

  9

  4

  فتل تو روزای اوجش نیست ولی هنوز هم اونقدر کند نیست که بگیم راننده سریعتر دیگه ای تو دنیا وجود داره که الان تو فرمول یک نباشه و بخواد جای فتل رو بگیره
  با احترام باید بگم فتلِ امروز هم از نیکو هالک و هم از فرناندو سریعتره
  تو فرمول دو هم فکر نمیکنم فعلا کسی در حد فرمول یک باشه،لطیفی ک پارسال نتایج خوبی رو کسب کرده بود عملکرد امسالش رو داریم میبینیم…!
  ردبول ماشین خوبی داره و حضور فتل هم برا ۲۰۲۲ هم امتیازات تیمی می‌تونه کارساز باشه مواردی ک عمرا نه با آلبون و نه با گسلی یا کویات ب دست نمیاد

  • Muhammad

   0

   0

   به نظرت اکه بره ردبول ازش حمایت میکنن ؟
   اگه اینطوری بشه کاری میکنه ورشتاپن از ردبول فرار کنه

 6. majidsf64

  1

  1

  ماشینه لوئیس و فتلو عوض کنید ببینیم اون وقت در مورد همیلتون چیا خواهند گفت😆 و فتل چه شود.

 7. Hidden5410

  2

  0

  فتل صحبت کنه که فراری خرابش کنه قطعا سکوت میکنه

 8. JBjb

  2

  4

  کاش خداحافظی کنه این فرمول یکی که حداقل هشت سال ( با 2021 ) زیر سلطه ی مطلق هیولای مرسدس هست و خواهد بود ارزش موندن و ادامه دادن نداره( با همه ی شایستگی کارخانه مادر در اشتوتگارت و مهندسین نابغه و پرتلاش در مقر فرمول یک مرسدس در انگلیس ) فقط در صورتی ادامه دادن ارزش داره برای سب که یکی از دو صندلی مرسدس رو داشته باشه.

  • Muhammad

   3

   0

   بله فتل و لکلرک ای کاش تو مرسدس همتیمی بشن یه مارک وبر شماره دو از لکلرک خواهیم دید در اونصورت
   مرسدس هم داره کاری میکنه که ماشینشم واسه خیلیا به دل بشینه مثلا همین رنگ سیاهش

 9. امید نورمحمدی

  5

  1

  با درود.
  در مورد اتفاقات این آخر هفته تا آخر تعیین خط گفتار در جای خودش گفته خواهد شد. نکته ای که من شخصا میخواستم در زیر این تیتر به آن اشاره کنم در باره لکلرک است.
  کسانی که بنده را حدودا میشناسند و به نظرات من تا حدودی اشراف دارند میدانند که من آنتی لکلرک بودم و تقریبا در تمامی نوشته های قبلی در مورد این راننده منتقد وی بودم. ولی هر انسانی با توجه به اطلاعاتی که بدست میاورد میتواند تغییر دیدگاه و نظر داشته باشد و بنده هم از این قاعده مستثنا نیستم.
  در اینجا بعنوان یک سب فن از طرفداران لکلرک که تاکنون با دلیل و بیشتر بی دلیل از من ناراحت شده یا گله مند هستند عذرخواهی میکنم. او راننده ای با آینده ای است اگر فراری وی را وارد بازیهای کثیف خود نکند. او با اخلاق است اگر مشاوران و بزرگترهای پیرامون او اجازه دهند به همین گونه بماند. بنظر من او ذاتا راننده ای حرفه ای و با اخلاقی حرفه ای است. احترامی که او و طرفدارانش برای سب قائل هستند از تصور من بیشتر بود. و احترامی که سب به چارلز لکلرک میگذازد نیز برای من که ادعای طرفداری او را دارم میبایست از طرف من هوادار هم گذاشته شود.
  امیدوارم روزی برسد که شارل یا چارلز لکلرک را در اوج موفقیت ببینیم و اولین قهرمانی جهانش را با هم جشن بگیریم.
  پ.ن : علت تغییر نظر من هیچ ربطی به مطلب درج شده در سایت نداشته و حدود یک هفته است که بنا به دلایل کاملا شخصی که شرح مختصری از آن در بالا گفته شد تصمیم به عذرخواهی از طرفداران لکلرک گرفتم.

  • Hassan Mohebbi

   0

   0

   امید خان همیشه من از خوندن کامنت‌هات لذت میبردم ولی این کامنت لذتش چند برابر بود.
   الان خوش‌حالم که دیدگاهت رو عوض کردی هرچی باشه ما هممون فراری فن هستیم.
   شارل هم میگفت بهترین دستاوردش این بوده که در کنار سب رانندگی کرده و خیلی چیزا ازش یاد گرفته. یه جورایی الگوش بوده.
   😍گرنده کیمی❤گرنده سب❤گرنده شارل😍