فرمول یک ایرانمیکا هاکینن معتقد است که والتری بوتاس و مکس ورشتپن می‌توانند لوییس همیلتون را برای قهرمانی فرمول یک به چالش بکشند، اما فراری قادر به رقابت با ردبول و مرسدس نخواهد بود.

لوییس همیلتون قهرمان سه فصل گذشته فرمول یک بوده است و اگر این فصل هم قهرمان شود، با رکورد فوق‌العاده مایکل شوماخر برابر خواهد شد و هفت دوره قهرمانی جهان را به نام خود ثبت می‌کند.

والتری بوتاس از فصل 2017 که به مرسدس پیوسته است، نتوانسته همیلتون را به چالش بکشد اما میکا هاکینن حدود یک ماه قبل گفته بود که به عقیده او، والتری بوتاس می‌تواند قهرمان فصل 2020 فرمول یک باشد و البته هاکینن همچنان به این موضوع باور دارد:

والتری بوتاس قطعا در شرایط فوق‌العاده‌ای است. او برای آغاز فصل جدید، چه از نظر ذهنی و چه فیزیکی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

او چند ماه قبل عملکرد بسیار خوبی از خودش نشان داد. به همین دلیل او در سطح بسیار خوبی قرار دارد و اطمینان دارم که والتری نتیایج خیلی خوبی خواهد داشت.

لوییس قطعا رانندگی بسیار خوبی خواهد داشت. اما آیا لوییس همیلتون هم به اندازه والتری بوتاسی که از هر زمان دیگری بهتر است، سطح اهدافش را بالاتر برده است؟ چراکه باید دائما پیشرفت کرد.

شما باید همیشه بهتر باشید. و این برای ذهن و بدن بسیار خسته کننده است و به نظم بسیاری احتیاج دارد. حالا والتری آماده است اما آیا همیلتون هم شرایط مشابهی دارد؟

میکا هاکینن - تاریخ فرمول یکمیکا هاکینن - تاریخ فرمول یک

میکا هاکینن – تاریخ فرمول یک

میکا هاکینن معتقد است که فراری در سطح تیم‌های برتر نخواهد بود

میکا هاکینن احساس می‌کند مکس ورشتپن هم شرایط مشابهی داشته باشد. هاکینن معتقد است که دیگر رانندگان ممکن است آمادگی لازم برای رانندگی مهاجمانه او را نداشته باشند. البته از نظر او فراری اصلا در شرایطی نیست که دو تیم برتر را به چالش بکشد:

من باور دارم که مکس ورشتپن هم با ردبول تا نهایت حد ممکن تلاشش را خواهد کرد.

مکس معمولا تهاجمی است. او ریسک زیادی می‌کند. با این وجود آیا رانندگان دیگری که برای مدت زیادی از رقابت ها فاصله داشتند، می‌توانند واکنش مناسبی نسبت به حرکت های مکس نشان دهند؟

ردبول و مرسدس بهترین عملکرد ها را در تمرین ها داشتند. آن‌ها خیلی خوب و بسیار سریع بودند. پس این تیم ها در سطح بالایی هستند. آیا فراری هم می‌تواند آن‌جا باشد؟ مطمئنم که آن‌ها هم آنجا خواهند بود اما آیا در سطح مرسدس و ردبول خواهند بود؟ فکر نمی‌کنم.

9 دیدگاه

 1. armin90

  2

  7

  اتفاقا به نظر من امسال فراري به شدت ميتونه فشار بياره ، چون اولأ تست هاي پيش فصل او كاتالونيا برگذار ميشه ، كه معمولا مكس توش خوب عمل كرده پس نميشه نتيجه ي كلي از ماشين ردبول گرفت كه چقدر خوبه ، دومأ تو دور هاي مسابقه اي پيش فصل اگه يادتون باشه افت تاير فتل كمتر از هميلتون بود ،٢٠١٩ كه فراري تو تعيين خط خوب عمل ميكرد ولي مسابقه رو خراب ميكرد به خاطر بيش فرمانياش و از دست رفتن تاير بود كه احتمالا شاسي امسال خيلي بهتر شده ميتونن تايرهارو راحت تر مديريت كنن ،سومأ فراري تو مونزا و اسپا شانس اول پيروزي هست تو اتريش هم دست بالا مرسدس رو داره بقيه پيست ها هم اميد به سكو يا حتي برد رو دارن به جز مجارستان ، اين هم داشته باشيم اگه سوچي و بحرين هم اگه برگذار بشه باز شانس فراري بيشتر ميشه، شايد مرسدس با يه ماشين فضايي دوباره بياد همه رو شكه كنه ، ولي مطمئنم مكس هم رده با فراري ها هست ولي شانس بردن اتريش و كاتالونيا رو داره

 2. Sohrab

  6

  5

  ولتری که اصلا در حده قهرمانی نیست هر وقت هر چی گفتن گفته چشم
  اما مکس و ردبول خیلی امیدوار کننده ظاهر شدن
  اگه موتور هوندا هم دوام و پایداری و قدرتی اندازه مرسدس تولید کنه که چه شود

 3. Amin

  4

  8

  جناب هاکینن مطمعن باش لوییز امسال از همه سال ها انگیزه بیشتری داره
  بزنه این دوتا رکورد مهم رو مال خودش کنه تمومه

 4. itg

  2

  5

  همیلتون توی مدیریت استهلاک خودرو عالی عمل میکنه
  چیزی که مکس و بوتاس حالاها باید یاد بگیرن
  بعدشم بزرگترین عامل پیروزی همیلتون تیم ثرک خوب مابینشونه و البته به همراه چاشنی شانس
  اطلاعات درباره تعداد تعویض موتور فصل قبل کسی نداره؟

  • Amin

   1

   4

   لوییز فقط پنالتی نگرفته سر استفاده از قطعات مختلف موتور!از سیستم بازیابی انرژی تا خود موتور
   بوتاس هم که فقط تو برزیل موتور زد
   برا امسال هم خبر خاصی نخوندم چون تو بهترین حالت موتور برا هفت مسابقه بازدهی مطلوب داره ولی خب فعلا ک هشت نه تا ریس قطعی شده پس حداقل یکبار تعویض موتور رو خواهیم داشت

دیدگاه خود را بیان کنید