فرمول یک ایران – مدیر پیشین فرمول 3 کارلوس ساینز، ترور کارلین باور دارد که کارلوس ساینز به طور کامل بر چارلز لکلرک در فراری غلبه می کند.

کارلین باور دارد که فراری کارلوس ساینز را دست کم گرفته است، ترور معتقد است که ساینز در خودروی برابر بر لکلرک غلبه می کند.

وقتیکه اعلام شد کارلوس ساینز برای فصل 2021 به تیم فراری می پیوندد و در کنار چارلز لکلرک قرار می گیرد، خیلی از افراد فکر می کنند که کارلوس قرار است نقش راننده شماره دو را برای چارلز بازی کند. خیلی از طرفداران فراری از ساینز به عنوان باریچلو بعدی یاد می کنند اما به گفته مدیر پیشین ساینز، این طرفداران اشتباه می کنند.

اگر ساینز سرعت خوبی را نشان دهد، فراری نمی خواهد که مزاحم پیشرفت وی شود. در نهایت، ساینز نیز قرار است که برای قهرمانی فراری بجنگد و تمام ویژگی هایی که در حال حاضر تیم ایتالیایی می خواهد را در اختیار دارد – جوان، تهاجمی و مهم تر از همه باهوش است!

مدیر پیشین وی در فرمول 3 کاملا انتظار دارد که او چارلز لکلرک را به چالش بکشد:

فراری اگر فکر می کند که دارد یک راننده شماره دو استخدام می کند پس (باید گفت) که آنها کارلوس را دست کم گرفته اند. امیدوارم که اینها چنین کاری نکرده باشند. من می دانم که این داستان در جریان است که ردبول یک راننده شماره یک دارد، مرسدس یک راننده شماره یک دارد و فراری یک راننده شماره یک دارد اما فکر نمی کنم که با وجود کارلوس چنین چیزی (در فراری) وجود داشته باشد.

من فکر می کنم که کارلوس وحشتناک خوب است.

شاید چارلز در مرحله تعیین خط از او بتواند کمی بهتر باشد ولی وقتیکه کار به مسابقه می کشد، کارلوس کاملا از روی او رد می شود. من فکر می کنم که کارلوس در آنجا برای موقعیت خودش خواهد جنگید، او واقعا اینکار را می کند.

من فکر می کنم که فشار در واقع روی شانه های چارلز قرار می گیرد. وقتیکه کارلوس سطح واقعی خودش را نشان بدهد می تواند آن نمایش شگفت انگیزی باشد که تیفوسی ها را خیلی خیلی خوشحال کند. او خیلی بالغ و جدی شده است.

فراری قرار است که جوانترین ترکیب خودش را در طی 50 سال گذشته در فصل 2021 داشته باشد.

49 دیدگاه

 1. Mohammad44

  14

  4

  مخصوصا این موضوع زمانی نمود پیدا می کنه که همه عملا فکر می کنن شارل راننده اوله وبه همین خاطر فشار زیادی روش قرار می گیره و بر عکس کارلوس بدون فشار می تونه کارش رو انجام بده

  • Seb the great

   5

   9

   نه کارلوس واسه وینگمن شدن اومده فراری لکلرک هم تو تعیین خط خوبه و هم تو ریس ولی پارسال واقعیو ندیدم وگرنه میتونستیم بهتر قضاوت کنیم ولی در کل لکلرک راننده قابلیه

   • Mohammad44

    5

    5

    حالا بگیم چارلز تو تعیین خط از لوییس بهتره یه چیزی ولی خدایی دیگه مکس نه
    هر جور حساب می کنم انصافا مکس سریعتر نیست

   • بیژن

    7

    4

    به نظرم درست گفته ساینز به مراتب از لکلرک بهتره و منم کاملا بهش اعتقاد دارم و زمان همه چیز رو مشخص میکنه

  • meraj

   0

   0

   شایداین فشار داخل سال دومی که تو فراری هست براش سخت باشه اما فراتر از انتظار عمل میکنه مثل پارسال که خیلیا میگفتن حتی سکو هم نمیگیره!

 2. 77Ali

  10

  2

  لكلرك وتل رو شكست داد ٤ دور قهرمان جهان رو درسته كه وتل مشكلات پايدارى ماشين داشت تو تعيين خط ها و يكى از دلايل اصلى بود وگرنه راحت دوم جهان ميشد حتى ولى با اين وجود لكلرك به عنوان سال اول تو فرارى فوق العاده عمل كرد و سرعتش تو تعيين خط ها فوق العاده ست به نظرم فقط ورستپنه كه سرعت تعيين خط لكلرك و داره حتى شايد شايد بشه گفت سرعت تعيين خط ورستپن و لكلرك از هميلتونم بيشتره ولى درسته تو رييس هنوز يكمى ميلنگه( البته نسبت به راننده هاى سطح يك منظورمه) كه البته نشون داده فوق العاده سريع ميتونه پيشرفت كنه نسبت به مسابقه هاى اول تو رييس خيلى بهتر شده بود از اونطرفم كارلوس ساينز فصل قبل ريساى فوق العاده ايى داشت درسته ولى ماشين خوبيم زير پاش بود قطعا مكلارن بست اف ده رست بود فصل قبل ولى با اين وجود به نظرم اگر مشكلات ماشين واسه لندو نبود ساينز خيليم بيشتر از لندو امتياز نمياورد اگر كمتر نمياورد
  با تمام اين چيزا به نظرم لكلرك اگر نقص فنى هاى مداوم و زياد نداشته باشه به راحتى شكستش ميده

  • mehdi vettel

   13

   1

   امسال فشاری رو چارلز نبود
   اگه از سب شکست می‌خورد میگفتن از چهاربار قهرمان جهان شکست خورده

   اگه شکستش هم میداد همه تحسینش میکردن که همین الان دارن تحسینش میکنن

   لکلرک رو هنوز زیر فشار ندیدیم
   امسال معیار خوبی میتونه برا سنجش عملکرد لکلرک زیر فشار باشه اونم به عنوان راننده اول فراری در کنار کسی که دیگه چیزی تو فراری برا از دست دادن نداره و هیچ فشاری روش نیست

   اگه امسال سب رو راحت شکست بده، اونوقت میشه به لکلرک خیلی امیدوار شد برا قهرمانی جهان

   • 77Ali

    12

    0

    اره موافقم تحت فشار تو فرمول وان نبود حتى امسالم اگر وتل و شكست بده يا نده بازم نميشه گفت چون معلوم نيست وتل با توجه به اتفاقات پيش اومده به اين فصل چطور نگاه ميكنه ممكنه كاملا بى انگيزه شه و يا ممكنه فوق العاده با انگيزه و شكست ناپذير شه چون سال اخرشه تو فرارى ولى تحت فشار بودن لكلرك و تو فرمول ٢ و ٣ ديديم كه پشت هم قهرمان شد تا الان لكلر كريرش خيلى شبيه لويس بود اميدوارم به همون اندازه بتونه موفق شه ، در اخر بايد منتظر بمونيم ببينيم چى ميشه

 3. THE MINDBLOWER

  8

  8

  دقیقا منم معتقدم که کارلوس از چیزی که بنظر میرسه نزدیکتره.
  چون ما اینجا یکی رو داریم که رسانهها گنده ش کردن و یکی که همه اندرریت بوده توی این 5سال.
  واموس کارلوس

 4. itg

  6

  4

  لکرک راننده خیلی دقیقیه
  از خیلی جهات شبیه همیلتونه
  اعتماد بنفسشم عالیه
  تنها رقیبش ورشتپنه
  که اونم نقاط ضعفش از لکرک بیشتره
  فقط عجیبش اینه که sf1000برای فتل ساختن
  بعد قبل از مسابقات فتل قرارداد نبستن
  کلا تیم عجیبیه

  • Hasan Mohebbi

   10

   4

   میشه بگید دقیقا کجاش شبیه همیلتونه؟؟؟
   هیچ راننده‌ای شبیه راننده دیگه‌ای نیست. این که لوئیس میاد میگه لکلرک شبیه منه از رو مکرشه وگرنه تا حالا از جایی نشنیدم بگه الگو من لوئیس بوده.
   سبک رانندگی لکرلک یا همه یا هیچ است. تو مونزا و اسپا و برزیل و اتریش و سیلورستون و حتی ژاپن اینو دیدیم که برزیل و ژاپن منجر به برخورد شد حتی موناکو هم برخورد داشت.
   لکلرک هم اگه میخواد قهرمان بشه نباید دنبال وینگمن باشه.
   سانیز هم اگه میخواد به سرنوشت مسا دچار نشه باید تمام تلاشش رو بکنه و جلو کسی کم نیاره.
   باید تو فرمول یک بی‌رحم باشی اکه مهربون باشی میشی یکی مثل بوتاس. یه تو سری خور بدبخت که کسی به عنوان راننده فرمول یک قبولش نداره.

   • itg

    0

    2

    بیشتر میبینی???

 5. Amin

  10

  4

  نه دیگه اونقدرام بزرگش نکنیم
  فراموش نکنیم لکلرک پارسال تو مونزا از اول ریس تا آخرش تحت فشار مرسدس ها بود!ولی پا پس نکشید و کم نیاورد (البته یکی دوتا اشتباه هم داشت که طبیعیه)
  در ضمن ساینز فعلا از فتل بهتر نیست و ماشین فراری هم بیشتر رو مد تعیین خطه تا ریس پیس
  رو لکلرک هم فشار زیادی وجود نداره اون قرارداد بلند مدت داره و جوون تر از ساینزه و گاراژ هم پشتشه ساینز حداقل یکسال باید فراتر از عملکرد ۲۰۱۹ لکلرک رو داشته باشه که بتونه دستِ بالا رو بگیره

 6. Babak Asa

  5

  2

  اینکه همیشه میگم فراری مدیر و تیم ورک خوبی نداره کم کم داره معلوم میشه
  بعد از تاد و شوماخر و سرخیو مارکیونه بزرگ فراری دیگه فراری نمیشه
  اگر فراری ثبات داشت همیلتون درنگ نمیکرد و میومد فراری

 7. REZA.M

  6

  6

  خنده دارترین حرفیه که توی چند ماه اخیر شنیدم.
  ساینز اول باید از روی جنازه عمو متیا و عمو نیکلاس (تاد) رد بشه.

 8. armin90

  8

  1

  به موردي كه ما بهش توجه نميكنيم بحث استراتژيه معلومه كه فتل راننده ي بهتري هم از ساينز و هم از لكرلك هست ولي داخل يه تيم حتي اگه بحث راننده اول و دوم رو بذاريم كنار اولويت با راننده اي هست كه تو تعيين خط جلوتر باشه كه معمولا لكلرك از فتل سريعتر بود و سبقت درون تيمي بيشتر با اجازه گاراژ اتفاق ميوفته ،موضوع دوم فتل به خاطر سنش يه روحيه جنگنده داره كه قبل از بازنشستگي دوران اوجش رو تكرار كنه ولي ساينز يه راننده ي جوان كم افتخار هست پس تو يكي دو فصل اول چند تا سكو هم واسش افتخار هست پس بيشتر ميتونه در اختيار تيم باشه ، نكته اخر هم تركيب ساينز لكلرك براي تيم به شدت منطقي هست لكلرك يه راننده ي سريع تو تعيين خط و حتي تو مسابقه هست به شرط اين كه درگير نشه ولي ساينز يه راننده ي كاملا با ثبات در درجه اول براي جمع كردن امتياز تيم و راننده مسابقه اي درگير با توانايي سبقت و دفاع بالاست ،پس وقتي لكلرك تو تعين خط خوب كار كنه ساينز مكس و مرسدس هارو درگير كنه تا لكلرك بتونه يه فاصله اي ايجاد كنه كه ديگه قابل جبران نباشه ، مثل كاري ك بوتاس براي مرسدس ميكنه ،مثل هميلتون يه دور خوب تو تعين خط ميزنه بوتاس با حمله و دفاع جلوي مكس و فراري ها هم لاستيكشون رو خراب ميكنه هم به هميلتون اجازه ميده فاصله بگيره ، براي همين ميبينيم هميلتون خيلي راحت بدون سبقت يا درگيري تو آخر مسابقه با ٢٠ ثانيه اختلاف از نفر دوم برنده ميشه.

 9. alireza_h

  1

  5

  صرفا خواسته به ساینز اعتماد به نفسی رو برگردونه که با موج فعلی راه افتاده «ساینز راننده دوم فراری» احتمالش می‌رفت باعث تخلیه روانی و افت اعتماد به نفس ساینز شده باشه…

  به شخصه اما ساینز رو یه راننده متوسط می‌دونم که حتا اگر نوریس هم پارسال بدشانس نبود مثه بقیه هم‌تیمی‌های قبلی ساینز، می‌تونست شکستش بده…

  فراری باید ریکیاردو رو می‌آورد؛ حتا کویات و مگنوسن با تمام نخبه نبودنشون از ساینز گزینه بهتری بودن (مگنوسن با سبک رانندگی خاصش و کویات به عنوان تنها هم تیمی که تا حالا تونسته ریکیاردو رو شکست بده…)

  • امید نورمحمدی

   1

   9

   مقایسه لکلرک با همیلتون و یا سب و یا آلونسو و کیمی و حتی مکس همسن و سال آنهم بنفع لکلرک در هر زمینه ای یک مقایسه احساسی و غیرمنطقی است.
   آینده نشان خواهد داد که این روزها چگونه مسابقاتی که میبایست در بالاترین سطح دنیای موتور اسپرت باشد چگونه یکی یکی بزرگان خود را از دست خواهد داد و جولانگاه یک عده راننده متوسطی میشود که بهتر از آنها در رده های دیگر حضور دارند.
   زمانیکه صندلیهای تیمها بر اساس بازار سهام و بورس و اسپانسر و سرمایه و شرطبندی و کلیه موارد غیر ورزشی تقسیم شود بندرت شاهد رویش راننده ای مثل مکس خواهیم بود. راننده هایی که تمام تواناییشان را در مسابقات مجازی و شبیه ساز کسب میکنند آینده ای روشن را نمیتوانند برای این رشته رقم بزنند. وقتی متولی یک رسانه باشد چه انتظاری میتوان داشت؟!
   روزگاری نه چندان دور در خط استارت بزرگانی مثل کیمی و سب و همیلتون و آلونسو و شوماخر و باتن و … منتظر شروع مسابقه بودند و بزودی سوای مکس باید شاهد رقابت گروژان و لکلرک و نوریس و راسل و اکون و ساینز و مگنوسن و ریکیاردو باشیم.
   این نامش جوانگرایی نیست. تاریخ این رشته نشان میدهد استعداد ها و نوابغ جوان یکی یکی و در کنار بزرگان درخشیدن را آغاز میکردند نه اینکه در میان متوسطها یک یا دونفر بهتر باشند!
   فراموش نکنیم اولین برد سباستین وتل با در تیم دوم ردبول بدست آمد و دو سال طول کشید تا این استعداد شکوفا شود. امروز راننده گان بدون برد و سکو روی صندلیهایی مینشینند که سابقا برای بدست آوردن آنها رقابتی سنگین بین استعدادهایی بس درخشان وجود داشت.
   در این دوران اغراض شخصی و سلیقه ای و کدورتهای بچه گانه و گوش بفرمان استاد بودنها موجب این مقایسه های بی محتوا میگردد.

   • Hasan Mohebbi

    11

    1

    امید خان ارادت داریم خدمت شما ولی شما دیگه شورش رو دراوردین. لکلرک راننده فراریه و طرفداران زیادی داره به عنوان یه فراری فن دوست ندارم به راننده‌های تیمم به هر شکلی بی احترامی بشه.
    الان ۲۰۰۵ و ۶ کی با شوماخر رقابت کرد الونسو جوون و تازه کار به همراه کیمی. کیمی ۲۰۰۳ و چهار هم رقابت میکرد. بعدش شوماخر رفت و جاش کیمی گرفت الان طرفداری شوماخر بیان بگن این بچه تو فشار کم میاره یا مسا تو فشار کم میاره و نمیتونه با الونسو رقابت کنه.

    یا همون همیلتون همه به عنوان کسی که قراره تازه تجربه کسب کنه بهش نگاه میکردن ولی اومد نشون داد میتونه رقابت کنه البته وقتی یه ماشین رقابتی داشته باشه. بعدش جنسن باتن قهرمان شد. اگه همه طرز فکر شما رو داستن میگفتن جنسن متونه قهرمان شه در حضور قهرمانایی چون کیمی الونسو و همیلتون ولی شد.

    بعدش سباستین اومد و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ رو درو کرد. اگه همه مثل شما فکر میکردن به نظرت اون زمون چی بهش میگفتند.

    همه اینا رو گفتم تا بگم هم مکس هم لکلرک هم ساینز هم راسل و هم نوریس و حتی پرز و مگناسنم میتونن قهرمان بشن البته اگه ماشین رقابتی داشته باشند.

    فرق الان با اون موقع قدرت بی‌چون و چرای مرسدسه والسلام.

    اگه لوئیس تو مرسدس نبود نیکو همه قهرمانیا رو درو میکرد پس مشکل ماشین نه راننده وگرنه الونسو تو مکلان ۲۰۱۵ تا ۱۸ چیکار تونست بکنه. ایا الونسو استعدادش تموم شده نه بابا ماشین رقابتی نداشت. الان فتل این چند سال ماشین نداشت و بیا قول بهت بدم فراری تا چند سال دیگه هم شاید ماشین رقابتی نده و اگه قهرمان نشه مشکل لکلرک نیست مثل این چند سال که مشکل سب نبود.

    بعدشم این قهرمانا خدا نیستن. صدبار دیگه هم میگن خدای رانندگی نیستن. همشون ماشین قهرمانی داستن الان مکلارن ماشین قهرمانی داره یا رنو یا هاس و یا ویلیامز و ریسینگ پونت که اینجور در مورد این راننده‌ها صحبت میکنید. الان تنها کسی که میتونید بگیدش راننده متوسطه بوتاسه اونم چون ماشین قهرمانی داره ولی هیچ کاری نمیکنه.

    درضمن رفتن فتل به خودش مربوطه و ربطی به اومدن لکلرک نداره باس تمدید میکرد. باس میموند و خودش رو تو چالش قرار میداد. اگه واقعا قهرمانی با فراری ارزوشه پس باید بمونه و براش تلاش کنه. تازه حالا که داشت فشار از روش برداشته میشد و به دوش لکلرک گذاشته میشد.

    چطور اون زمون که لکلرک داشت جای کیمی رو میگرفت همه خوش‌حال بودین و چیزی در مورد راننده متوسط و عزیز دردونه نمی‌گفتید و قهرمان نشدن فتل رو در اصل به خاطر کیمی میدونستید و کمک نکردنش به سب، ولی الان… .

    مشکل چیه مشکل اینه که شما فتل فن‌ها هم یه وینگمن برای فتل میخواستین مثل همیلتون که هر وقت خواستن بهش بگن بکش کنار تا همتیمی قدرت‌مندت ببره. ولی یه بار نخواستید که بد وجود یه همتیمی قوی قهرمان بشه هرچند کیمیهم خیلی دیگه تو فاز رقابت نبود.

    این رو بدونید چه فتل فنا چه لوئیس فنا، اگه هم‌تیمیاشون تونستن راننده‌هاتون رو شکست بدن ازشون بد نگید چون تنها رقیباشون همینا بودن و با کوچیک کردن اونا در اصل یعنی کوچک کردن راننده‌های خودتون.

    در ضمن فن‌های عزیز چه فتل فن، چه لوئیس فن و چه الونسو فن برای بزرگ کردن راننده‌هاتون و کوچک کردن راننده‌های جوان نمیخواد اسم راننده‌های دیگه رو بیارید‌ کنار اسم راننده‌هاتون. هرچند اوردن اسم اونا در اصل برای در امان ماندن از ترکش‌های احتمالی از طرف طرفداران اون راننده‌هاست.

    امید خان اگه من از همین تریبون استفاده کنم و بگم سب و لوئیس در کنار هم بهترین تاریخ هستن و تو رو خدا دست از سر لکلرک بدبخت بر بردار، برمی‌داری؟ لوئیس فن‌ها هم از دست مکس بد بخت برمی‌دارن؟

    خسته شدیم از بس نبوع نبوع کردید. بابا نبوغشون تو مسابقه برزیل که رقابی‌ترین مسابقه فصل بود دیدیم. ول کنید دیگه از بس فتل و لوئیس و الونسو کردید.
    اقا قبول اینا خدای رانندگین و بقیه یه اماتور شما میتونید نگاه نکنید و خبراشم دنبال نکنید. و دست از سر این راننده‌های جوون بردارید حالا دیگه.

    بسه دیگه…
    دیگه حال از عبارت “فلانی بهتر از فلانیه” و “فلان راننده یه بچه ننه‌ست” و یا “فلانی به خاطر پول اومده” به هم میخوره.
    اقا هرچی که هست این راننده‌ها هستند و دارن راننده‌هاتوت رو تحت فشار میگذارن چه دوست داشته باشین چا نداشته باشین.

    امید خان ما ارادت داریم خدمتتون ولی حالا دیگه فکر اعصاب ما هم باشه.

   • Amin

    2

    3

    جناب محبی عزیز:چیزی ک ما همیشه تو جملات شما دیدیم همین ماشین برتر ماشین برتر بوده و البته تعریف از کیمی!
    بهتره شما هم در جهت اصلاح رفتار دوستان فتل فن و لوییز فن،رچ خودتون هم بازنگری کنید و این لفظ رو کنار بذارید و بشینید مسابقات رو تماشا کنید ،هرراننده ای اگه تونس پشت ماشین قهرمانی یا برد بشینه می‌تونه از موقعیتش استفاده کنه!
    موردی ک راننده مورد علاقه شما(کیمی)درش هیچ استعدادی نداشت،نمیدونم مدیرای فراری چرا الکی کیمی بی انگیزه رو نگه داشته بودن؟ بهتره یه سر به مقایسه از آمار فتل و کیمی تو فراری زمانی که هم تیمی بودن بندازید تا متوجه بشید کیمی کی بوده!
    راننده ای که پشت ماشین خوب می‌نشست ولی خب یا توانایی مسابقه دادن رو نداشت یا نمیخواست
    (البته بنده کیمی قبل از قهرمانی جهان رو خیلی قبول دارم ولی اینکه پشت ماشین برد بشینی اما تمام قدرتشو استخراج نکنی و ب خودت زحمت ندی فقط از یک آدم بی مسولیت برمیاد)
    با احترام …

   • Hasan Mohebbi

    4

    0

    امین جان من اگه میام میگم گرنده کیمی دیگه بعدش نمیام بگم سب و لوئیس راننده‌های متوسطی بودن. این کاریه که الان شما (به عنوان یه لوئیس فن) می‌کنید. یعنی این‌که مکس رو راننده نمی‌دونید و از لکلرک حمایت می‌کنید و برعکسش بعضی از فتل فن‌ها (علی خصوص امید خان) هستند که از مکس حمایت میکنند ولی لکلرک رو اصلا راننده‌ای در حد اف یک نمیدونن.

    لوئیس و سب لیاقت قهرمانی داشتن و دارن ولی منکر شدن استعداد مکس و لکلرک و جونایی چون ساینز و نوریس و راسل یعنی تعصب بیش از حد.

    کیمی هم اگه لیاقت فراری نداشت از ۲۰۱۴ تا ۱۸ نگه‌ش نمیداشتند. همون کیمی بی انگیزه در جهت پیشرفت تیم خیلی کارا کرد. حالا با اومد لکلرک صداش در اومد که چقدر رو جو تیم تاثیر داشته. شاید خیلی علنی بهش دستور نمیدادن ولی با سکوهایی که میگرفت خیلی امتیاز برای تیم و همتیمیش جمع میکرد. و از اون طرف فشارم به امتیمیش نمیاورد. چون مونزا ۲۰۱۸ نشون داد توهین به یه قهرمان باعث میشه دودش به چشم خودشون بره.

    بعدشم کیمی هم از سب و هم الونسو تو دورانی که همتیمی بودن شکست خورده. هر راننده‌ای یه دوره‌ای داره ولی بازم میگم این که بیام لکلرک و مکس و حتی بعضی راننده‌های جوون دیگه رو به صفت گیمر خطابشون کنیم و همیلتون و فتل و الونسو رو خدای رانندگی بدونیم یه کار کاملا تعصبی و به دور از حرفه‌ای‌گری است.

    بعدشم یه بار دیگه دقیق بخون چی نوشته‌م تا متوجه بشی من دارم از تمام راننده‌های جوون حمایت میکنم کل مطلبی که نوشتم در مورد این جووناست نه کیمی که شما میای بحث کیمی رو باز میکنی و کیمی رو میندازیش وسط.

    من از احساسی رفتار کردن و ملیتی رفتار کردن و همچنین از بزرگ کردن بیش از حد یه سری راننده‌ها خودداری میکنم. کاری که شما میکنید بت ساختن از بعضی راننده‌هاست.

   • Hasan Mohebbi

    4

    0

    این رو یادم رفت که بگم کیمی پدره و باید حواسش به چیزای دیگه هم باشه شاید یکی از دلایل کند بودنش تو فراری این باشه. بازم نمیدونم ولی احتمالش هست. فتل هم میتونه یکی از دلایل تمدید نکردنش این باشه چون فتل پدر سه فرزنده.

    امین جان بزار خیالت رو راحت کنم تعصب من رو کیمی در حد صفر و تا حالا هم به خاطر کیمی با کسی بحث نکردم. حالا اگه من دوسش دارم واسه وجود خودشه و البته رانندگیش نه قهرمانیش. هیچ وقت من راننده‌های مورد علاقم رو واسه برداشون دوست ندارم و نداشتم. بلکه به خاطر رانندگی، اخلاق و اون شخصیتشون داخل و خارج پیست هست که دوسشون دارم.
    موفق باشی امین جان.
    با دقت‌تر کامنت بخون.

   • Mahmood.gh

    2

    0

    امیددوست عزیز
    چیزی ک نمیشه جلوش گرفت پبر شدن تمام موجودات زندش و رانندها هم پیر میسن و نسل جدید مباد جاشون تک تک رانندهای نسل قدیمی ک نام بردی هم زمانی ک وارد فرمول وان شدن از نظر خیلی‌ها بچه های خامی بودم و بعدش امدن و قهرمانیها جهان شدن
    بعد خدایی راسل اکون نوریس ساینز و لکلرک واقعا خوبن احتمالا شما مسابقات کامل نمیدیدن یا فقط ب 3 نفر اول فقط دقت میکردین ک اونطوری هم اگه بود نظرت درباره لکلرک باید فرق میکرد

   • iman

    4

    0

    Hassan جان با تمام صحبتات موافقم ولی یه چیز رو باید در نظر گرفت اونم احساسات مخاطبینه، این راننده های جوان تقریبا همشون بسیار با استعدادن و توانایی به چالش کشیدن همتیمیهاشون رو دارن همونطور که چارلز انجام داد ولی جز مکس و چارلز هیچکدوم اون جذابیت و کاریزمای لازم برای جذب مخاطب رو ندارن، شما فرض کن 2021 فتل نباشه فرناندو برنگرده و کیمی هم احتمال فراوان بازنشست خواهد شد، شما رو نمیدونم ولی خود من حداقل تا بخوام با مثلا ساینز ارتباط بر قرار کنم مدتها زمان خواهد برد، دو شب پیش ریس اروپا 2012 رو از یوتیوب تماشا میکردم و خط استارت رو که نگاه میکردم پر از نامهای بزرگی بود که هرکدوم صدها هزار هوادار از اقصی نقاط جهان داشتن، شوماخر بزرگ، فرناندو، فتل، همیلتون، کیمی، باتن، نیکو، ماسا.واقعا جذاب بود اون سالها.این نفرات تا بخوان از لحاظ محبوبیت به اون سطح برسن زمان خواهد برد

   • armin90

    1

    0

    اقا iman دليل اين كه ميگيد ريس ٢٠١٢ براتون جذاب بوده ٢ تا چيزه اوليش گذر زمان يعني اين كه همين راننده هاي جوان الان رو ٧،٨ سال ديگه ببيني كلي استوره درونشون ديده ميشه بعدش هم در دوران توربو بود و يك رقابتي هم وجود داشت نه مثل سلطه ي مرسدس تو دوره ي هيبريد ، ما طرفداراي فراري اگه به اون زمان برگرديم دلمون ميخواست ٢٠١٠ يا ٢٠١٢ كه فتل ميليمتري از آلونسو قهرمان شد خدا خدا ميكرديم فتل يه خراب كاري بكنه كه آلونسو قهرمان بشه ، ولي الان كه فتل تو فراري هست به ٤ تا قهرمانيش افتخار ميكنيم و ديدن ويدئو هاي برد فتل تو ردبولم واسمون لذت بخشه.

 10. امید نورمحمدی

  4

  4

  متاسفانه هیچکس موضوع را از زاویه دید سب و یا زاویه دیگری نگاه نمیکند و فراری را بعنوان عاقل و دانای کل درنظر میگیرند و چون این دانای کل هیچوقت اشتباه نمیکند! و همه تصمیمات آنها فقط برای کسب افتخارات ورزشی گرفته میشود!!! پس مبنای تحلیل را بر فرضیه ای میگذارند که میتواند از اساس اشتباه باشد.
  ما همیشه عادت کرده ایم که جای دیگران فکر کنیم و بر این فکر هم استوار بمانیم و حتی یک درصد هم برای اشتباه خود درنظر نگیریم!
  بیایید کمی موضوع را از شروع تمرینات پیشفصل نگاه کنیم. در شرایط عادی قرار بود بعداز مسابقه اسپانیا (فکر کنم ششمین مسابقه) سب و فراری مذاکرات را آغاز کنند. قبل از استرالیا داستان بیانیه های تیمها و فراری و فیا پیش آمد و شطرنج فراری علیه سایرین آغاز شد . کل ماجرا و تمام حواشی دال بر شکست فراری و مشخص شدن تقلب بزرگ آنها بود. بخصوص مصاحبه تاد که صراحتا اعلام کرد او مایل بوده همه چیز شفاف بیان شود و متاسف بود که طبق بندهایی از قانون نمیتواند اینکار را انجام دهد.
  با لغو و عقب افتادن مسابقات بحث جدی کاهش سقف بودجه پیش آمد و موضع تند و عصبی فراری و تهدید به خروج از فرمول 1 که با پاسخ تندتر مک لارن (زک براون) ادامه یافت و براون مطرح کرد که فرمول 1 بدون فراری هم میتواند موفق باشد! سکوت زیرکانه مرسدس در موارد بالا نشان میداد دست مخالفین فراری آنقدری پر هست که نیاز به ورود مدیران مرسدس نباشد.
  از طرفی طی یک مصاحبه سب هم موافقت و همراهی خود را با کاهش سقف بودجه و اهمیت دادن به تیمهای میانه اعلام کرد و گفت فراری هم در آینده با این موضوع کنار خواهد آمد. این اظهارنظر در شرایطی از سب منتشر شد که بحث مذاکرات سب و فراری در اوج بود و حواشی زیادی پیرامون آن وجود داشت. و همین اظهار نظر بعلاوه اظهارات برنی اکلستون و توصیه به سب موجب شد تا بیشتر هواداران به این فکر کنند که سب با فراری تمدید نخواهد کرد و به احتمال زیاد قصد دارد به مک لارن برود که امروز روشن شده که اصلا چنین قراری نبوده.
  به هر دلیلی سب تمایلی برای ادامه همکاری با فراری را نداشت و فراری هم حاضر نبود برای نگه داشتن او تلاش زیادی کند و طبق شایعاتی که این روزها شنیده میشود نظر فراری بر موکول کردن مذاکره به فصل زمستان بوده که با مخالفت سب مواجه شده و گویا اصلا قرارداد یکساله یا دوساله ای درکار نبوده و کار به اینجا هم حتی نرسیده است.
  کلیه مطالبی که در بالا عرض شد هیچکدام نظر شخصی بنده نبوده و همه بنوعی آنهارا میدانند.

  و اما ساینز… بدون شک هیچ راننده ای حاضر به بستن قرارداد بعنوان راننده وینگمن لکلرک نخواهد شد مگر اینکه کارمند فراری باشد . ساینز یک راننده خوب با تواناییهای خوب است و میتواند در فراری به موفقیت برسد.
  نکات مهمی در گفته های کارلین وجود دارد که نمیتوان براحتی از آنها گذشت : امکان برتری نسبی لکلرک در تعیین خط و عملکرد بهتر ساینز در مسابقه. امکان ایجاد مزاحمت از طرف فراری برای ساینز بنفع لکلرک. هوشیاری ساینز. دست کم گرفته شدن ساینز توسط فراری آنهم در شرایطی که با این راننده قرار داد بسته شده!!!
  واقعا جالب است که کارلین معتقد است فراری ساینز را دست کم گرفته ولی با او قرارداد بسته! این گفته های پارادوکسیکال از مدیر برنامه های سابق ساینز حاوی اشارات جالبی است:
  فراری میتواند بنفع یک راننده شرایط را برای راننده دوم بطرق مخفی سخت و بنا بگفته کارلین ایجاد مزاحمت کند! فراری با کسی قرارداد بسته که او را دست کم میگیرد!
  از طرفی تاکیدی هم بر روی ضعف لکلرک در مسابقه میکند که کاملا مشهود است. در مجموع از گفته های کارلین میتوان تصور کرد که درفصل 2019 چه اتفاقاتی درون این تیم ایتالیایی افتاده و چه بر سر سب آمده که اینگونه نگرانیه یک دست اندرکار فرمول یک ابراز میشود.

  • 77Ali

   8

   3

   لكلرك با دنياى مجازى تواناييشو كسب كرده ؟؟؟؟؟
   لكلرك قهرمان فرمول ٣ و ٢ عه جهانه
   بزرگان فرمول وان دارن از استعداد راسل و لكلرك و ورستپن حرف ميزنن اونوقت شما ميگى قرار فرمول يك و چند تا اماتور برونن؟ باز خدارو شكر ورستپن و راننده قبول دارى ، لكلرك تازه كار بازى كامپيوترى سب بزرگ رو شكست داد ( من خودم سب فنم يه وقت سو تفاهم نشه ) فصل قبلش اريكسونو نابود كرد
   راسل ٢١-٠ كوبيتسا رو پودر كرد ، البون هم با وجود اينكه تو نيم فصل دوم تو يه سرى پيستا مثل استين اولين بارش بود ميروند تو تعيين خط ها نهايتا ٠.٣ يا ٠.٤ كند تر از مكس بود بعد شما اينارو اماتور ميدونى؟؟؟؟؟؟
   بعد يه چيزم گرفتين دستتون هى ميگيد ضعف لكلرك تو ريس ضعف لكلرك تو ريس ميشه بگى تو كدوم ريس ضعيف بوووود؟
   تو اسپا يا تو مونزا ؟ يا تو بحرين كه داشت ميكند و ميرفت ؟ يا تو استراليا ؟ يا تو كانادا كه ١٠ دور بيشتر بيرون نگه داشتنش ؟ يا تو سنگاپور ؟
   هى ريسش ضعيفه ضعيفه
   اره تو اين دوسال شايد يه ريس خارق العاده نداده ولى ريسش ضعيف نيست ديگه
   حتى تو اتريشم ٥ دور از مكس دفاع كرد اخرشم كه حالا واردش نميشيم
   تو رقابت تن به تن و حمله و دفاع هم اگه ميخواى صرفا سيلورستون و رقابتش با كس هست

   بعد از اونطرف هى ميگيد ساينز اندرريته اقا اگه مشكلات ماشين واسه لندو نبود كه لندو هم شكست ميداد ساينزو لندويى كه نفر سوم شد تو فرمول ٢ پشت راسل و البون كه البته همين ٢ تا سال قبلش مغلوب شارل شدن
   حالا هر توهمى ميخواى ميتونى داشته باشى مبنى بر اينكه نسل جديد اماتورن ولى واقعيت يه چيز ديگست
   البون به مراتب با كيفيت ترى رو فصل بعد ميبينى
   و همين امسال اگر مرسدس و بدن دست راسل نميگم هميلتونو قطعا شكست ميده اما قطعا به چالش ميكشه قهرمان ٦ دوره جهانو اونم نه از اين چالش مشقى هايى كه بوتاس انجام ميده

 11. 33🦁Ali

  3

  1

  Mohammad44
  هر وقت این 3نفر ماشین برابر داشتن می تونیم نظر بدیم واسه سریع ترین تک دور..هر چند فعلأ تجربه چندین ساله لوئیس (ماشینش به کنار)تو تعیین خط ها میچربه به چارلز و مکس منکرش نیستم@
  تو تعیین خط
  فراری که هنوزم تو مستقیما حرف اول میزنه
  مرسدس هم تو پیچ ها بهترین زمان بدست میاره مخصوصأ سکتورای سوم
  ردبول هم مکمل هر دوی اینهاست که یه لول از هر دو کمتر هست تو مستقیمی و پیچ ها که باید ببینیم امسال هوندا ارتقاء داده چطور جواب میده..
  (پیست مکزیک و تا حدودی برزیل واسه ردبول )
  (مونزا و اسپا واسه فراری)
  تو اکثر تعیین خط ها
  1مرسدس
  2فراری
  3ردبول

  • Mohammad44

   3

   3

   از جهت برابر بودن ماشین و اینا درست ولی تجربه ی لوییس و پول پوزیشن گرفتن هایی که کسی فکرشم نمی کرد نشون برتری لوییس نسبت به مکس تو این فاکتور در حال حاضره حالا شاید سال دیگه مکس در این زمینه دست بالاتر رو داشته باشه

 12. نصرت

  3

  5

  واضحه هدف فراری از جذب کارلوس بالا بردن شانس قهرمانی سازنده هاس
  منطقیه تا لوییس هست دیگه واسه قهرمانی راننده ها هزینه و ریسک نکنه وگرنه با سب تمدید میکرد یا دنبال یک گزینه با پتانسیل قهرمانی میرفت که خیلی هزینه بره و با توجه به شرایط خاص فعلی خطرناکه بخواد رو گزینه ای که درصد بردش پایینه دوباره قمار کنه واسه همین کاملا تصمیم منطقی گرفته تا با قهرمانی یا حداقل یک رده خوب تو سازنده ها تیم جون دوباره بگیره واسه دوران پسا کرونا و پسا هملیتون بتونه با هزینه کمتر به قهرمانی جهان حمله کنه
  هرچند بوتاس و البون واسه امتیاز جمع کردن با اختلاف از همه بهترن ولی مشکل قراردادها را هم در نظر بگیرید

  • Hasan Mohebbi

   5

   2

   دوست عزیز شما هم خیلی بیش از حد همیلتون رو گنده کردین.
   تو فرمولا راننده حرف اخر رو میزنه. همین ۲۰۱۹ اگه لوئیس نبود بوتاس قهرمان میشد?
   فرمولاست، تنیس و پینگ پونگ نیست که.

   • M-T

    3

    3

    آقای محبی عزیز این کامنت شما نقص کامل تمام طوماریه که اون بالاتر نوشتین !!!
    قبول لوئیز ماشین خوب داشته قهرمان شده ولی قرار شد توانایی هیچ راننده ای رو زیر سوال نبریم ولی شما اون بالا قصه مینویسی این پایین میگی ماشینش این نبود فلان میشد بهمان میشد

   • Hasan Mohebbi

    5

    1

    دوست عزیز کجاش نقضه؟؟؟
    دوستمون جوری نوشته پسا همیلتون؛ که یعنی تا همیلتون تو مسابقات باشه کسی رنگ و بوی قهرمانی نمیبینه. یعنی لکلرک و مکس اصلا توانایی رقابت باهاش ندارن که این اوج تعصبه.

    اقا من قبول دارم لوئیس خوبه و منکر استعداد فوق‌العادش نیستم اونم کسی که این همه رکورد داره ولی این که کسی رو در حد رقابت با اون ندونیم یعنی تعصب بیش از حد.

   • بیژن

    2

    1

    اقای محبی شما خیلی ادعای اصول دارین ولی تا یکی از طرفدارای همیلتون بیاد از همیلتون تعریف کنه شما تو اکثریت موارد میای میخوای همیلتون رو کوچیک کنید . با این حرفهای شما نه همیلتون کوچیک میشه نه با تعریف شما بزرگه ولی شما که رفتار بقیه رو در این موارد زیر سوال میبرین خودتون نباید مثل بقیه رفتار کنید . کاره بقیه دوستانی که اینجوری مثل شما رفتار میکنند اشتباه . میشه گفته مثلا مکس از لکرک بهتره یا برعکس ولی زیر سوال بردن یه راننده قطعا درستی نیست . در مورد حرفای بلا و اینجاتون که اگه لوئیز نبود و این حرفا فلان راننده قهرمان میشه این خودش نشون دهنده عالی کار کردن همیلتون تو مرسدس هستش . ولی منم مثل شما قبول ندارم تا همیلتون هست کسی قهرمان نمیشه با اینکه طرفدار سرسخت همیلتون هستم .علاوه بر ماشین خوب یه راننده از نظر روانی باید خیلی قوی باشه و خونسرد تو مواقع حساس مثل شوماخر ،لوئیز،سب،پراست

   • نصرت

    0

    0

    من نه طرفدار لوییس هستم نه تعصب دارم فقط منطقی به قضیه نگاه میکنم و کسب قهرمانی راننده را با توجه به شرایط کلی تیم ها از نظر فنی،مالی، تیم مدیریتی و پتانسیل راننده کنار هم میذارم مرسدسو منسجم ترین تیم میدونم که به این عنوان برسه ولی درمورد قهرمانی سازنده ها شانس تیم های دیگه هم با تغییر ترکیب راننده خیلی بالاست
    شکم ندارم فراری اولویتش همینه ولی ردبول بخاطر توان مالی بالاش دنبال ریسک بیشتره

 13. Mohammad.gh

  5

  0

  ساینز به نظرم خیلی پخته و کم ریسک رانندگی میکنه و معمولا هم به بهترین شکل نقشه هارو پیاده میکنه
  اما اون تو شرایط متفاوتی بوده الان بحث فراری و تیم های صدرنشین و برد مسابقست باید دید تو این شرایط چکار میکنه هرچند که قبلا هم سطح بالای رانندگیشو نشون داده
  امیدوارم فراری اجازه رقابت به راننده ها بده
  درباره صحبت جناب نورمحمدی که راننده های فعلی رو افرادی میدونن که با پول صندلی خریدن
  نوریس و راسل و… که گفتید قهرمان رده های پایینتر بودن
  ریکیاردو هم که دیگه واقعا نیاز به تعریف نداره
  شما که مقایسه میکنید، فتل و باتن و همیلتون و آلونسو رو نسبت به دهه 90 بخواین مقایسه کنید یه مشت پسر بچه هستن در مقابل مردانی جنگجو، شما افرادی مثل شوماخر منسل سنا پراست و… رو ببینید
  کاریزمای مایکل شوماخر جوری بود کل گرید ازش حساب میبردن
  اما آلونسو به عنوان قهرمان جهان میاد مک لارن بخاطر مشکلات و طرفداری تیم از یه بچه روحیشو از دست میده و فصلشو خراب میکنه
  همیلتون هم همین مسئله رو تو کریرش داشته فتل همچنین
  اما میشه گفت چون مثه نسل قبلشون نبودن راننده نیستن؟ فرمول یک داره عوض میشه، راننده ها هم همینطور
  درسته شاید از نظر من و شما راننده آرمانی یه چیز دیگه باشه اما دلیل نمیشه استعداد وتوانایی افراد رو زیر سوال برد
  من تو گرید فعلی از نظر اخلاقی واقعا فتل رو دوست دارم چون حس میکنم برخلاف خیلیا آدم ریاکاری نیست و خودشه
  اما یه سری ضعف هایی داشته که تقصیر خودش بوده، کسی هم منکر استعداد و توانایی فوق العادش نیست

 14. Hamed

  5

  2

  عده ای از عزیزان دیگه خیلی مهارت راننده های نسل جدید رو دست کم گرفتن درسته تو این چندسال اخیر چنتا راننده پولکی امثال استرول هم خودشون رو وارد این عرصه کردن ولی همینایی که بالاتر ازشون اسم برده شده والا همه مراحل رو مثل همون راننده های نسل قدیم از پایه طی کردن اومدن بالا و پاش زحمت کشیدن یسریشون هم فنی واقعا بچه های مستعدی هستن حالا اخلاقی من کاری ندارم سنشون کمه به هرحال پخته نشدن قطعا کاریزمای ستاره های باتجربه فعلی رو ندارن ولی فرمول 1 در نهایت باید راهش رو با همین جوونها ادامه بده

  • Amin

   2

   2

   در مورد لکلرک و عملکردش تو بحث روانی بود فک کنم (دقیق یادم نیست)
   تو همین سایت ی پست کار شده بود
   توصیه میکنم دوستانی ک لکلرک رو قبول ندارن اونو بخونن
   هرچند احتمال خیلی زیاد خوندن ولی انگار باور نکردن

 15. daniel65

  0

  6

  فرراری واسه خاطر لکرک رویای شیرین وتل بر باد داد و به زیر کشیدنش.حالا ساینز بیاد از روی لکرک رد بشه.؟؟؟؟؟؟!!!!!!رویای من هم رنگ باخت ،

دیدگاه خود را بیان کنید