فرمول یک ایران – پس از آنکه تست ویروس کرونا یکی از اعضای تیم مکلارن مثبت اعلام شد تعدادی از کارکنان این تیم در ملبورن قرنطینه شدند که آندرس سیدل مدیر این تیم و آندره استلا برای اینکه این افراد احساس تنهایی نکنند و روحیه خودشان را حفظ کنند تصمیم گرفت که تا پایان قرنطینه در ملبورن حضور داشته باشد.

یکی از کارکنان تیم مکلارن در روز پنجشنبه به ویروس کرونا مبتلا شد و طی یک زنجیره اتفاقاتی منجر به لغو فرمول یک استرالیا و همینطور به تعویق افتادن دیگر مسابقات شد. به دنبال این مسئله، چهارده نفر از اعضای دیگر تیم مکلارن که امکان تماس آنها با فرد مبتلا بود در ملبورن قرنطینه شدند و باقی افراد تیم به انگلیس بازگشتند و برای 15 روز این افراد اجازه ورود به کمپانی مکلارن را ندارند و باید در خانه بمانند.

لندو نوریس - بحرین 2019

لندو نوریس

اما سیدل مدیر این تیم فرمول یک به مانند یک رهبر واقعی عمل کرد و اعضای تیم خودش را در استرالیا رها نکرد و با آنها باقی ماند:

من تمام کارها را در طول شب انجام دادم و با کارکنانم در ملبورن بودم تا از آنها حمایت کنم.

سیدل به همراه زک براون تصمیم به کناره گیری تیم مکلارن از گرندپری استرالیا گرفت و پافشاری می‌کرد که هیچ راه دیگری ندارد و سلامت و ایمنی کارکنانش بالاتر از هرچیزی قرار دارد:

من باید بلافاصله تصمیم می گرفتم و تصمیم گرفتم که از مسابقه کناره گیری کنم. تصمیم من تحت حمایت کامل مدیران تیم بود. هیچ گزینه دیگری برای من نبود. در چنین مواقعی، ایمنی کارکنانم برای من بالاتر از هرچیزی دیگری قرار دارد.

زک براون نیز دیروز بیان کرد که:

من مفتخرم که اعلام کنم که کارمند مکلارن که به ویروس کرونا مبتلا شده بود الان در حال بهبودی کامل می باشد و علائم این ویروس در وی از بین رفته است و افراد در قرنطینه ما از روحیه بالایی برخوردار هستند.

حال سیدل به اروپا برگشته و ولی آندره استلا مدیر مسابقه ای مکلارن هنوز با دستیارانش در ملبورن کنار این افراد در قرنطینه حضور دارند و اینگونه اظهار نظر کرده است:

من همچنین می خواهم از اعضای تیممان که در حال حاضر در قرنطینه در ملبورن ماندند نیز یاد کنم. این یک شرایط آسان نیست،از آندره و دستیارانش تشکر می کنم که داوطلبانه تصمیم گرفتند که با افرادی که برای چهارده روز قرنطینه هستند بمانند و به آنها روحیه بدهند و از آنها حمایت کنند.

7 دیدگاه

 1. maliak

  1

  6

  ااقا چجوری کرونا گرفته بعد ۲ روز خوب شده دیگه علایم نداشته! فقط میخاستند مسابقه رو کنسل کنند.
  بعدشم مدیر تیم باید زودتر برمیگشت کارخونه که روی توسعه ماشین کمک کنه. این مدیریت خوبی نیست

 2. پویا اردلان

  1

  2

  به این زودی؟
  این چطوری به این سرعت حالش خوب شد.

  امیدوارم همیلتون از همسر نخست وزیر کانادا که در لندن باهاش دیدار کرده کرونا نگرفته باشه.
  چون تست همسر نخست وزیر کانادا مثبت اعلام شده.

 3. Şãghar

  0

  2

  کار خودشو کرد و رفت
  حالا بیا تعریف کن ببینیم به کجا میرسی
  هر چند من از قبل حدس میزدم مسابقات لغو بشه
  اما نحو لغو شدنش خیلی ضد حال بود،
  بی برنامه بودن سران و زیر آبی رفتن کارکنان
  سیاست ترس جهانی،
  کرونا خیلی وقته وجود داره،، برنامه چیه خودشون میدونن و بس
  ما هم سرکاریم و هر کس به نوعی گرفتار

   • H.farahani

    0

    0

    اینم نظر خوبیه.به شرط اینکه کارخونه ها تعطیل نشن.ولی هر کی بتونه ازین فرصت استفاده کنه واسه مطالعه 2021 خوب سودی میکنه.

دیدگاه خود را بیان کنید