فرمول یک ایرانوالتری بوتاس با اینکه در این فصل تنها چهار بار نتیجه بهتری نسبت به لوئیس همیلتون گرفته، می‌گوید که هنوز از رقابت برای قهرمانی دست برنداشته.

در روزی که مسابقه مونزا برای چارلز لکلرک پایان خوشی داشت، بوتاس تنها توانست یک پله بالاتر از همتیمی خود و در رده دوم قرار بگیرد ولی تأثیر زیادی بر صدرنشینی مرد بریتانیایی در جدول قهرمانی نداشت. هفت گرندپری باقی مانده و بوتاس اگر می‌خواهد که در انتهای فصل اولین قهرمانی فرمول یک خودش را جشن بگیرد باید فاصله 63 امتیازی‌اش را با همیلتون کاهش دهد که با توجه به عملکرد نسبتا خوب لوئیس در نیم فصل اول دور از انتظار است، گرچه خود والتری می‌گوید که از رقابت دست بر نخواهد داشت:

خب تا زمانیکه آمار می‌گوید که شانس موفقیت وجود دارد، چرا شما باید تلاش کردن برای رسیدن به آن را متوقف کنید؟

قطعا مسیر سختی در پیش رو دارم و اگر بخواهم صادقانه و واقع گرایانه بگویم، با توجه به پیوستگی عملکرد مثبت لوئیس این شانس برای من خیلی کم است. اما شما هیچوقت آینده را نمی‌بینید و این هم فرمول یک است که در گذشته ما چیزهای عجیب و غیرقابل پیش بینی در آن دیده‌ایم پس رها کردن تلاش و ناامیدی هیچ فایده ای برایم نخواهد داشت. به عنوان یک فرد من بدنبال اجرای بهترین نسخه از خودم هستم و به عنوان یک تیم بدنبال جمع کردن نقاط قوتمان و استفاده از آنها هستیم.

در پایان فصل مشخص خواهد شد ولی در حال حاضر من عقب نشینی نخواهم کرد.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - آذربایجان 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – آذربایجان 2019

راننده فنلاندی در مورد تمدید قراردادش برای فصل 2020 هم توضیحاتی داد و اذعان کرد که تمدید نشدن آن بر رانندگی‌اش تأثیری نمی‌داشت ولی حال که قرار است برای فصل بعد هم در تیم مرسدس بماند می‌داند که به آمادگی ذهنی‌اش کمک می‌کند.

مرسدس تا پایان تعطیلات تابستانی مشغول سبک و سنگین کردن انتخابهای خود برای فصل 2020 بود، استبان اکون و یا والتری بوتاس، که در پایان آنها والتری را یک سال دیگر برای صندلی خود نگه داشتند و اکون هم به تیم رنو پیوست.

بوتاس شروع فصل خوبی را پشت سر گذاشت که با برد در گرندپری های استرالیا و آذربایجان همراه بود ولی در ده مسابقه دیگر دیگر طعم پیروزی را نچشید تا یک فاصله امتیازی نسبتا زیاد بین او و لوئیس ایجاد شود.

والتری می‌گوید که مطمئن نیست که مذاکراتش قبل از تعطیلات تابستانی بر آمادگی او تأثیری داشته:

برای من تفاوتی نداشت، نمی‌توانم بگویم که این مسائل در نحوه مسابقه دادن من یک فاکتور مهم محسوب می‌شدند ولی اینکه همه چیز معلوم شد هم بر آینده تأثیری نمی‌گذارد. غیرممکن است که بگویید اینکه همزمان با تیمتان در مورد قراردادتان مذاکره می‌کنید و برای آنها مسابقه می‌دهید چه نتیجه‌ای بر روند فکری شما یا آمادگی شما برای رانندگی دارد ولی شخصا زمانی که از کارهایم مطمئن شوم بهتر مسابقه می‌دهم زیرا دیگر چیزی وجود ندارد که ذهن شما را حتی برای یک ثانیه درگیر کند پس یقینا من نسبت به قبل از تعطیلات احساس بهتری دارم.

لوئیس همیلتون، والتری بوتاس، کیمی رایکونن و مکس ورشتپن - آلمان 2019

لوئیس همیلتون، والتری بوتاس، کیمی رایکونن و مکس ورشتپن – آلمان 2019

پس از آخرین بردش در باکو، بوتاس در همه مسابقات به جز آلمان که شرایط سخت پیست باعث شد تصادف کند، امتیاز کسب کرده ولی دوست دارد بداند که آیا روند گفتگویش با تیم مرسدس در مورد فصل 2020 منجر به آن شده یا خیر؛ او در این باره افزود:

خیلی خوب می‌شد اگر می‌دانستم چند اشتباهی که در طول نیم فصل اول داشتم از این مسئله نشأت می‌گیرند یا نه؛ مثلا تصادفم در هوکنهایم. ولی نمی‌توانم صادقانه بگویم زمانی که تصادف کردم به این فکر نمی‌کردم که “آیا برای سال بعد قرارداد دارم یا نه؟”.  چه کسی می‌داند ولی شاید این به نحو خودش نیز بر شما تأثیر می‌گذارد.

15 دیدگاه

 1. ali sf90

  5

  6

  واقعا واسه فراری فن ها متاسفم!! بجا اینکه طرفدار فراری و راننده هاش باشن..افتادن به جون هم..یکی سب رو سرزنش میکنه..یکی چارلز رو..وقتی جنگ روانی قشنگ رو فراری و طرفداراش تاثیر میذاره چرا مرسدس اینکارو نکنه؟!!!! البته توی تیم هم قشنگ اختلاف بوجود اومده!!!!!!!!!!!!😑😑😑😑

  • iman88

   8

   0

   زوده که بخوایم درمورد اختلاف درون تیمی حرف بزنیم.یه طرف این داستان سب قرار داره که همه میدونیم درگیر حاشیه نمیشه و دلش پاکتر از اونیه که بخواد وارد جنگ راونی و داخلی بشه.درضمن ما واقعا نمیدونیم داخل تیم چی داره میگذره.
   تیم درحال پیشرفت اینو بخاطر برد 2 مسابقه قبل نمیگم،بخاطر همدلیه و کیفیتی که تیم تو این دو مسابقه داشته میگم.و اگر مدریت تیم بتونه حواشی تیم رو کنترل کنه و این روحیه ای که تو تیم جریان داره رو حفظ کنه،میشه به اینده تیم امیدوار بود.اما اگر دوباره وارد فاز “ما هیچ غلطی نمیتونیم بکنیم “بشن،باید فاتح این تیم رو از همین الان خوند.

  • محمدرضا

   5

   0

   باماشینه برابر شانسه شکسته لوییس بالامیره.بوتاسم که این شانس بهش داده شده
   ولی مشکل اونجاست که باید لوییس روشکست بده
   کسی که الان تواوجه دورانه امادگیشه بنظرم،و الان کوهه انگیزه هس واسه شکستن رکورد شوماخر
   بگذریم از توانایی فنی بینظیر همیلتون
   اگه بتونه فاصلشو کم بکنه،مطمنن رقابت باحالی شکل میگیره وهیجانه خالص رو میبینیم
   فراری وردبولم که فعلا توان رقابت با مرسدس روندارن…
   به امید موفقیت دوباره فراری

   • حمید رضا

    5

    0

    ولی این شخصیت توی این چند سال برای بوتاس شکل نگرفته مثل اینکه

  • kakolokia

   9

   1

   با اینکه همیلتون به هیچ وجه راننده مورد علاقه من نبوده ونخواهد بود ، اما من برای همیلتون واقعا احترام قائلم و راننده درجه یکی میدونمش و لایق صندلی مرسدس یا هر تیم درجه یک دیگه ای ..

   اما بوتاس ثابت کرد لایق این صندلی نیست و بردهایی که در مقابل همیلتون داشته بیشتر به شانس و اشتباهات همیلتون ربط داشته تا به توانایی های پر نوسان خود بوتاس ..

   فکر اینکه این بوتاس قهرمان جهان شه یکم ترسناکه .. بهش که فکر میکنم به پوچی می رسم ..

 2. امین

  5

  3

  چه کسی میداند؟؟؟؟
  خیلی‌ها میدانند مستر، شما اینکاره نیستی.
  البته اینم بگم اگر همیلتون نبود حتما ایشون قهرمان سال میشد با اون هیولایی که زیر پاشونه.
  تو مونزا اگه اشتباه نمیکرد ۱۰۰درصد پیروز میشد با لاستیکای تازه تر زیر هیولای مرسدس.

  • siamak

   3

   3

   نفرمائید 100% پیروز میشد !
   قبلآ هم همیلتون و هم بوتاس صریحآ اعلام کردند که نهایت سعی شونو کردند و زور خودشونو زدند ، ولی لکلرک با فراری سریعتر بود ، مخصوصآ در مستقیمیها دست نیافتنی بود اونهم با لاستیکهای هارد کهنه و بدون DRS !!

 3. نیما

  7

  1

  تورو خدا با اون صندلی مرسدس تو هر مسابقه امتیاز نگیر !!!
  باز همیلتون چسبیده بود به لکلرک و قصد پیروزی داشت تو که با تایر های نو هربار نزدیک شدی یه گندی زدی
  واقعا احتمالش یک در میلیونه که بوتاس بتونه روزی همیلتون رو شکست بده
  بد گفتیم خوبم بگیم بدون از دست دادن تایم بابت پرچم قرمز، بوتاس پول مونزا گرفته بود

 4. امید نورمحمدی

  0

  0

  واقعا فکر میکنید بوتاس برای قهرمانی با مرسدس تمدید کرده؟! من فکر نمیکنم مدیران مرسدس انقدر کوته بین باشن. لوییس در بهترین فرمه و با ماشینش راحته و در حال حاضر بهترین راننده در جمع همه 20 راننده حاضره. چرا باید مرسدس این قهرمانی تاریخی خودشو خراب کنه و همیلتونو تحت فشار بوتاس بزاره؟! مگه فراریه؟!

 5. Mohammad.gh

  1

  0

  حالا یه سری دوستان باز میان میگن وینگمن و این حرفا
  آقا این بوتاس اینکاره نیست، راننده خوبیه در حد تیمای میان رده
  ژک ویلنو تو یه نظرسنجی بدترین قهرمان جهان بوده، ولی وقتی شانسشو بهش دادن به بهترین شکل ممکن ازش استفاده کرد، و به عنوان قهرمان جهان تو تاریخ موندگار شد، اما بوتاس چی؟! 20 سال دیگه کی یادشه بوتاس کی بود؟!
  به نظر رانندگی بوتاس در حد همیلتون نیست و اینو به نظرم خیلی جاها نشون داده، حتی درحد رزبرگ هم نیست
  یعنی میشه با مقایسش با لوئیس به فاصلش با باتن و آلونسو پی برد، کلا درحد راننده های قهرمان جهان نبود و نیست

دیدگاه خود را بیان کنید