فرمول یک ایرانسباستین فتل به دلیل حرکت خطرناکش در گرندپری ایتالیا، سه امتیاز منفی دریافت کرد و حالا در چند قدمی محروم شدن از شرکت کردن در یک گرندپری است.

راننده آلمانی در ششمین دور خود و در شیکین آسکاری اسپین شد اما توانست ماشین را کنترل کند و از برخورد با دیواره های پیست خودداری کرد.

اما این پایان ماجرا نبود و سباستین فتل با ورود خطرناکش به پیست، مسیر لنس استرول را بست و این دو راننده با هم برخورد کردند.

لنس استرول از پیست خارج شد و بال سباستین فتل هم آسیب دید. در ادامه، این ماشین ریسینگ پوینت بود که حرکتی مشابه سباستین را اجرا کرد و این بار پیر گسلی مجبور شد از پیست خارج شود.

سباستین فتل به خاطر این حادثه 10 ثانیه جریمه توقف در پیت لین را دریافت کرد و شانس رقابت در میان 10 ماشین برتر را از دست داد. این جریمه یکی از سخت ترین پنالتی های ممکن در فرمول یک است.

او در نهایت به جایگاه سیزدهم رضایت داد اما داوران فیا یک جریمه دیگر هم برای او در نظر گرفته بود. آن ها سه امتیاز منفی دیگر را هم در سوپرلایسنس او درج کردند تا این راننده آلمانی در مجموع 9 امتیاز منفی داشته باشد. مجموع 12 امتیاز منفی به معنای بن شدن از رقابت بعدی خواهد بود.

داوران حرکت فتل در شیکین آسکاری را خطرناک قلمداد کردند. امتیاز های منفی دیگر مربوط به پرچم قرمز در پیست آمریکا 2018، بازگشت خطرناک او به پیست در گرندپری کانادا و درگیری او با مکس ورشتپن در گرندپری بریتانیا است.

سباستین فتل باید تا گرندپری آمریکا به خودش مسلط باشد و هیچ برخورد خطرناکی ایجاد نکند. در غیر این صورت او با امتیاز های منفی بیشتری مواجه می شود و رقابت بعدی فرمول یک را از دست می دهد.

چهار دوره قهرمان جهان در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و از هر لحاظ تحت فشار است. این جریمه ها و امتیازات منفی به هیچ وجه به راحت تر شدن شرایط کمکی نمی کند.

30 دیدگاه

 1. miladhammer44

  21

  0

  دیدن قهرمانانان درهررشته ورزشی به پایان خودشون نزدیک میشوندناراحت کننده است …
  امیدوارم فتل به خودش بیادوهمانطورکه گفتم برای رقابت قهرمانی بالوییزرقابت کنه….من تنهارقیب لوییزونه مکس نه چارلزبلکه فتل میدونم

  • محمدرضا

   18

   1

   به خودت بیامرد. لامصب چهارسال پادشاه بی رقیب فرمول یک بودی،ادم زورش میا اینجوری میبینه تورو. فراری هم که دیگه گندشودراورده بااین ماشین که بهش داده.به امید بازگشت قهرمانانه فتل

   • Seb the great

    4

    0

    نترس میاد بر میگرده ولی نه امسال
    بارمثلث نویسی فتل ک ردبول

  • Shabneshin

   11

   0

   به نظر من اصلا نزدیک پایان هم نیست فتل.فقط شرایط امسال خودآگاه و ناخودآگاه بدشده.چیزی که فرمول یک به من یادداد اینه که همه چیز در کمتراز چشم برهم زدنی ممکنه عوض بشه.
   درکناراستراتژی تیمی،کیفیت خودرو،توانایی خودراننده وعوامل قابل کنترل دیگه،شانس بخش بزرگی از بازی و کلا زندگی است.فتل هم امسال خیلی بدشانسی آورد.ولی یکی با تجربه فتل(خصوصاکه آلمانی هم باشه)هیچوقت تسلیم نمیشه.

 2. iman88

  14

  1

  خود امریکا که حساب نمیشه.پس میشه 5 مسابقه.خیلی ناجوره.
  کسی میدونه اگر یه راننده محروم بشه میشه یه راننده جایگزینش کرد یا نه؟یعنی اگر سب یه مسابقه محروم بشه میشه راننده رزرو تیم به جاش مسابقه بده؟
  بعد چرا گواهینامه رو سالانه تمدید میکنن نه فصلی؟یه جورایی زور نیست به خاطر کاری که تو فصل قبل کردی (اونم وقتی اون فصل تموم شده و پرونده اش بسته شده) تو فصل جاری محروم بشی؟

  • سید علی حسینی

   15

   0

   در صورت محروم شدن سب، آنتونیو جیوویناتزی اولین گزینه برای جایگزینیش میشه داخل اون مسابقه اونم تنها در صورتیکه آلفارومئو مارکوس اریکسون رو داشته باشه تا بیاره جاش ولی اگر اریکسون ایندی کار مسابقه داشته باشه اونوقت دیگه آنتونیو فراری بیا نیست، برندون هارتلی میاد جای سب در این صورت…

   • Ferrari7

    10

    0

    هارتلی و بیارن دیدن داره

   • iman88

    11

    0

    امیدوارم این اتفاق نیوفته
    دمت گرم سید.

   • Hassan Mohebbi

    7

    2

    سلان سید جان. دلیل این‌که جوویناتزی بیاد به جاش چیه؟ جوان‌گرایی؟
    من دوست دارم یه بار دیگه کیمی رو تو اون ماشین با اون لباس ببینم.
    نمیدونم چیه این فراری که دوستاری راننده‌ات دوباره سوار اون ماشین بشه. من خودم طرفدار جوان‌گرایی هستم ولی تا میشه میخوام کیمی بمونه و اگه یکی قراره بیاد فراری اون کیمی باشه. طرفدارای الونسو هم همین حس رو دارن. در اینده هم طرفدارای سباستین هم همین حس رو پیدا میکنن.

   • سید علی حسینی

    10

    0

    نه بحث اون نیست، آلفارومئو به هیچ شکلی اجازه نمیده که راننده ای مثل کیمی که داره امتیازات تیمش رو براش جمع میکنه رو بده به تیمی که داره تامینش میکنه واسه همین روی آنتونیو ریسک میکنه… وقتیکه داریم برای یک مسابقه صحبت می کنیم دیگه بحث جوانگرایی نیست… من خودم هم خیلی دوست دارم کیمی دوباره بیاد حداقل آخرین سکوی خودشو بگیره 🙂 ایشالا که داخل همین آلفا هم بتونه یه روزی سکو بگیره…

   • EnzO

    5

    0

    کی امتیاز منفیش پاک میشه؟
    سالیانه یا هر فصلی حساب میشه؟ چه جوریاست؟

   • iman88

    5

    0

    ظاهرا سال به سال.یعنی تا قبل از مسابقه امریکا.بعد از مکزیک امتیازات منفیش صفر میشه.کلا 5 مسابقه باید مواظب باشه

   • Hassan Mohebbi

    5

    0

    خیلی ممنون سید جان
    به امید بازگشت کیمی بروی سکو.
    گرنده کیمی💪💙

 3. HamidFTN

  10

  0

  با این روند بعید نیست فتل یه مسابقه محروم نشه چون ماشین دوست داره زیر پای فتل حرکت های قشنگ بزنه

  ایا 2 پیت استاپ اجباری برای فصل 2021 درسته؟

 4. sebastian

  7

  4

  امیدوارم اینا اتفاقاتی نباشن که تو اواخر دوران فرمول یکش رخ میده.امیدوارم ۲۰۲۱ برگرده و حال همه رو بگیره.اگه این اتفاق نیافته دیگه برا من فرمول یک و کبدی به یه اندازه جذابیت داره

  • مهدی

   9

   2

   متاسفانه این مشکلات تا اخر فصل ادامه پیدا میکنه مکر اینکه فراری ماشینو از نو بسازه که بعیده
   خوآن پابلو مونتایا بتازگی گفته مشکلات فتل تکنیکی هستند نه ذهنی،وقتی داخل ماشین حس خوبی نداشته باشی و بتازونیش این مشکلات پیش میاد

  • Farzad.f1

   9

   0

   این هم که فتل تو شبکه های اجتماعی صفحه شخصی نداره در نوع خودش جالبه
   خیلی از ورزشکار های معروف درامد خوبی توی شبکه های اجتماعی دارن جدایی از دستمزدشون

 5. Amir5

  7

  0

  خداکنه که برگرده سب ورکورد مایکل شوماخر رو بزنه جناب حسینی یه سوال امکان داره که در صورتی که خدایی نکرده سب مسابقه از دست بده امکان داره که یه راننده از تیم هاس بیاد جاش ؟

 6. Mahmoud

  10

  1

  واقعا من که دارم کم کم امیدمو به سب از دست میدم. نمیدونم ولی هر سال که میگیم سب برمیگرده میفته برا سال بعد…
  آقا سید تابحال کسی 12 امتیاز منفی گرفته؟؟

 7. Muhammad-sv#5

  3

  1

  در ضمن سب نیاز به ماشینی با ایرودینامیک قوی و دانفورس بالا داره ماشینی که آمادگی جسمانی راننده ها رو به چالش بکشه و آمادگی ذهنیشونو نشون بده نه ماشینی که فقط تو کفی ها پرواز کنه

دیدگاه خود را بیان کنید