فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون راننده تیم مرسدس بعد از گرندپری بریتانیا ۲۰۱۹ عنوان کرد که اگر والتری بوتاس هم تیمی اش نبود، تهاجمی تر با او رقابت می کرد.

در قسمت ابتدایی مسابقه بوتاس مجبور بود توانایی های دفاعی خود را محک بزند و در خارج از مسیر مسابقه ای (ریسینگ لاین) رانندگی کند و همیلتون هم در مقابل هوادارن خود در صدد موقعیت مناسب بود. همیلتون توانست سبقت بگیرد اما در رقابتی چرخ به چرخ بوتاس آنرا پس گرفت. با این حال پسر سریع عنوان کرد که اگر هم تیمی نبودند وی خطر بیشتری را به جان می خرید. او گفت:

همه ما به دنبال رقابت سخت و چرخ به چرخ هستیم. وقتی با هم تیمی خود نبرد می کنید، باید احتیاط بیشتری کنید ولی اگر با فراری ها رقابت می کردم با نهایت احترام ولی خطر بیشتری را می پذیرفتم.

قبل از مسابقه دو نفری با یکدیگر درباره پیچ یک صحبت می کنیم که چگونه عبور کنیم تا برخورد نکنیم. با این اوصاف هنگامی که از وی عبور کردم می توانستم جلوی والتری را سد کنم و اجازه عبور ندهم ولی به نظرم کار درستی نبود. به هر حال او بازگشت و سبقت گرفت و فکر می کنم رقابت و مسابقه خوب و زیبایی بود.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - اسپانیا 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

به کمک ماشین ایمنی، همیلتون توانست از بوتاس سبقت بگیرد اما لوئیس انتظار رقابت با وی در قسمت دوم مسابقه را داشت. همیلتون گفت:

انتظار رقابت بیشتری را در قسمت دوم مسابقه داشتم و به همین خاطر قبل از پیت استاپ، سعی داشتم دورهای سریع تری را ثبت کنم تا نزدیک باشم و بتوانم پس از خروج از پیت لین سبقت بگیرم اما ماشین ایمنی همه چیز را تغییر داد.

32 دیدگاه

 1. Mr.FoX

  45

  5

  خیلی دوست دارم ببینم همیلتون کی تمام توان خودش رو میزاره برای رقابت با هم تیمیش هر سری اینا میگن فشار نمیاریم فشار نمیارن اینجوری میرن فشار بیارن چی میشه لابد دور آخر لوئیس

  • Farid_Lambo

   22

   4

   فقط برید دور سریع لوئیس رو ببینید. با لاستیک هارد 32 دور کارکرده بدون دی آر اس 1.4 ثانیه بیشتر از تایم پول پوزیشن پارسال که 3 تا drs داشت زده. آخر مسابقه هم که مسابقه ای مرسدس گفته فقط یکم قدرت ماشینو بالا بردیم تا نشون بدیم چقدر سریعه. با این اوصاف شما انتظار رقابت دارین؟

   • Mohsen.t

    8

    0

    با بقیه تیم ها نه با هم تیمی بله
    انتظار رقابت جذاب تری بین مرسدس ها داشتم

 2. EnzO

  44

  15

  منم این فصل فشار نمیارم:ِD
  چون ماشین ندارم 😀
  کلا تو فشار نمیاری ولف و مهندس ها فشار میارن:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. محمدرضا

  37

  9

  زود به مصاحبه والتری جواب داد،و بازی روانیو شروع کرد . کاری که خوب بلده و در مورد فتل جواب داد باس دید درمورد والتری چه میکنه؟لوییس خوب میدونه که چه موقع جنگ روانی شروع بکنه . وقتی فهمید والتری روحیه جنگندگیشوبه رخ داره میکشه شروع میکنه به مصاحبه و ضعیف نشون دادنه والتری .و میخاد تمرکزشو بهم بریزه . که باید منتظر موند ودید نتیجه چی میشه؟من هوادار فراریم ولی انصافا لوییس تواینکارا خوب استادیه براخودش . البته که مشاوراشم کاربلدن ..

 4. Hasan Mohebbi

  33

  11

  دوست عزیز بیل گیتس هم که پولدار شد و دید پول براش مطلوبیت ایجاد نمیکنه رفت تو کارهای خیرخواهانه و عام‌المنفعه.
  انسان تا یه حدی که میرسه یه چیزایی بهش مطلوبیت نمیده تو اقتصاد بهش میگن مطلوبیت نهایی (که این بعد از مصرف بیشتر نزولی میشه). مثلا یه سیب رو در نظر بگیر دو تا که میخوری بهت مطلوبیت میده ولی سومی که میخوری بهت مطلوبیت نمیده چهارمی اگه بخوری شاید از مطلوبیتت کم میشه.
  الان محبوبیت، معروفیت و این‌که بهش بگن او بهترین راننده هست بهش مطلوبیت میده چون برد که داره بدست میاره. به همین دلیل از هر راهی استفاده میکنه تا بهش دست یابد و نظرات و توجهات رو به خودش جلب کنه.
  بعد سایت درست کردن دور هم نظر بدیم همه ما میدونیم نظرات ما به اونا نمیرسه در این صورت پس ما نباید دیگه نظر بدیم؟ ما اینجا یه سری طرفدار موتور اسپورت ایرانی هستیم که با هم نظراتمون رو به اشتراک میگذاریم.
  بعد من مودبانه گفتم، اگه میخوای نصیحت کنی برو دوستان لوئیس فن خودت رو نصیحت کن که همه کس و همه چیز رو مسخره میکنن. فقط روزی که میبره میان یه چهارتا بد و بیراه به طرفدارای راننده رقیب میگن و میرن دو هفته دیگه میان. چون میدونن تیم و استراتژی و همه چیز به نفع راننده خودشونه.
  ببخشید طولانی شد🙏

   • Hasan Mohebbi

    16

    5

    دوست عزیز لوئیس ۴۴ من خودم فن لکلرکم و کاری به این ندارم که کدوم سریع‌تره، من از سبقتا و دفاع‌ها لذت میبرم نه بردا و جلوتر از هم‌تیمی تموم کردن و از دستور تیمی بیزارم.
    به نظرم بیوگرافی من رو ببینی متوجه مشی من طرفدار کیا هستم.

  • amirhosseinramezani

   19

   10

   معذرت میخوام اگر بد گفتم.
   من بقیه رو نمیدونم فتل فن لووییس فن اصن اینا مهم نیس ولی اینکه تا تقی به نوقی میخوره میان راجع به لوویس بد میگن. یا یکی بود میگفت کاکا سیاه. لوویس داداشم نیستا ولی آدم اذیت میشه من راجع به فتلم بد نمیگم با اینکه ازش بدم میاد نمیام بهش بد و بیراه بگم. مخصوصا اینجا انگار لوویس ارث باباشونو خورده تا میبینن یکی رو دوره میان سریع بهش انگ میچسبونن اون زمان که شوماخر همش قهرمان میشد اگه اینجور فضاهای مجازی بود راجع به اونم از این حرفا میزدن فک کنم. من میگم بی احنرامی نباشه به سلیقه هم دیگه من عاشق اینم بشینم با یه موتور اسپرتی ساعتها حرف بزنم راجع به تکنولوژیش مسابقه هرچی ولی وقتی به توهین بده دیگه من بازم معذرت میخوام

   • Hasan Mohebbi

    12

    8

    خواهش میکنم دوست عزیز آقای رمضانی.
    من کیمی فن هستم و از مسابقه دادنش حتی تو الفا هم لذت میبرم و تا حالا به لوئیس توهین نکردم شاید نظر مخالف داشته باشم ولی بی احترامی نه. فقط گفتم نمیتونم طرفدارش باشم چون یه ذهنیتی دارم که با اون سازگاری نداره.
    در کل اگر پست برد لوئیس رو بخونی متوجه میشی همیل فن‌ها بیشتر به جای تعریف لوئیس دارن از بد بودن وتل میگن. من نمیدونم چرا اونجا به دوستانتون هیچ چیز نگفتید.
    کلا ما یا افراطیم یا تفریط
    من از خودم شروع میکنم من دیگه در مورد لوئیس اصلا کامنت نمیگذارم و فقط از راننده‌های مورد علاقه خودم اونم با دلیل و منطق دفاع میکنم و کامنت میگذارم و در صورت بد بودن میگم بد بود و تا حالا هم همین کار رو کردم و این کار رو ادامه میدم.

 5. McLaren F1

  30

  15

  خودشم داره میگه قسمت دوم مسابقه میخواستم رقابت کنم اما شانس بی نظیرم گفت لازم نیست خودم ردیفش میکنم و آلفا پنچر میشود

 6. Amin

  0

  2

  آقا من نمیدونم بعضیا با چ رویی دارن کار لوئیز رو زیر سوال میبرن!با اون لاستیک از هم تیمی خودش اونقدر سریعتر بود،بعد از سیفتی هم ک با لاستیک نرم تر نتونس با لوئیز بره
  استاد در و دیوار شناسی هم میتونس با این اتفاق و سیفتی کار بعد از مسابقه(ببینید چ راننده ایه که گسلی بدون دی ار اس تونس ازش سبقت بگیره)و تعیین خط افتضاحش رو سکو بره یا حداقل چهارم بشه اما خب همون طور ک گفتم این بشر اصلا راننده نیست بیشتر در و دیوار رو میشناسه و از پشت میره میکوبه طرفداراشم نمیگن اشتباه کرده یکی میگه مشکل ماشین بود یکی میگه خوب کاری کرد!خداییش چند چندین با خودتون؟؟؟این ی راننده متوسط در حد مگنوسنه و فقط با پارتی درون تیمی ردبول تونس چهارتا قهرمانی بیاره وگرنه نه تو پایه و نه تو تیم های دیگه چیزی نبوده!دیروزم ک با افتخار لپ شد و تونس پایین تر از کوبیکا ک با ی دست رانندگی میکنه تموم کنه واقعا افتخارات فراری رو داره تکمیل میکنه این شوماخر پوشالی
  ماشین اگه بده پس چ طور تو سه تا ریس قبل لکلرک دو بار سوم شده ی بار دوم؟؟؟
  نکنه هنوز تبعات فشار ب موتور تو کانادا رو پس میده؟؟؟😂😂خداییش خیلی خوبن بعضیا
  ادمین محترم خواهشا تایید کنید
  بذارید همین جا تموم بشه این ضعیف جلوه دادن لوئیز،خواهشا اجحاف نکرده و کامنت رو بدون سانسور قبول کنید

 7. E46-M3

  25

  12

  ای کاش این شانس همیلتون اینبار یاری نمیکرد و ماشین ایمنی نمیومد،عمرا میتونست بوتاسو بگیره،اونوقت میدیدیم همیلتون میخواد چی بگه

  • Hasan Mohebbi

   13

   4

   دوست عزیزم، وقتی همیلتون تو یکی از مسابقه های 2016 (دقیق یادم نیست فکر کنم مالزی بود) میاد میگه ماشینم رو خراب کردن تا نیکو ببره یا باید قول کرد که توطئه همیشه وجود داره یا اصلا وجود نداره. اینم یکی دیگه از اون خلقیاتشه که تا میبازه همه چیزو همه کس رو مقصر میدونه به جز خودش و باعث شده نتونم طرفدارش بشم.

   • آریو رابتسون

    6

    10

    همیلتون کی گفت، ماشینم را خراب کردن تا نیکو برنده شود.
    ببین دوست عزیز، شمایی که میگی سایت درست شده برای گفتن نظرات، درسته برای گفتن نظرات، نه رویا بافی های بی لساس.
    شما بابت کدام یک از حرفهایتان میت انید پشتوانه و سند معتبر نشان دهید.

    همیلتون نمیدونم کجا ولی گفت موتور منو خراب کردن. اخه این اسمش نظر است؟ نه.

    کیمی رایکونن که شما هوادارش هستید را هیچکسی اینجا نمیداند عظمت اصلی کیمی در کجا و چه موقع بود. شما میدانی؟ من میگویم عزیزان با اطلاعات و منطق حرف بزنید. شما نمیتوانی لوییس را قضاوت کنی مگر اینکه از 2007 پیگیرش باشی. فتل را هم همینطور.
    کیمی رایکونن تنها راننده ای است که شوماخر ازش ترسید و از فرمول 1 رفت. چون دید یک جوان فوق العاده اماده و سریعی دارد می اید. مجبور شد برود.
    چون میدانست نمیتواند در اون سن با کیمی رقابت کند. همان کار را الونسو در مقابل همیلتون کرد، دید نمیتواند از پس هم تیمی جوانش که اورده بودنش از الونسو یاد بگیرد، و برعکس شد. از نسابقه اول تا مسابقه 8 یا نهم را پشت سر هم روی سکو رفت لوییس، الونسو کم اورد، برای همین اون حریان مجارستان را درست کرد.و بعدشم رفت. همین مشکل را هم فتل با دانیل داشت. اونهایی که ندیدن بدانن، دانیل سال اولش بود امد ردبول، هم تیمیش قهرمان 4 دوره جهان و مدافع عنوان قهرمانی بود.، فتل با اختلاف به دانیل باخت. تیم طبیعیه که بیشتر پشت فتل بود، چون 4 تا قهرمانی داشت باهاش. اما فتل باخت. با اینکه فتل در دو مسابقه خارج شد و امتیازی نگرفت و دانیل در 3 مسابقه. یعنی دانیل یک مسابقه هم بیشتر از فتل بیرون رفت. نیایید بگویید شرایطش بد بود. ببینم شرایط کسی که بعنوان مدافع عنوان قهرمامی فصل را شروع کرده بد است؟ تیم مثل کوه پشتش بود، تمام سالهای حضورش را. اما فتل هم همانند الونسو و شوماخر ترجیح داد دوری کند از هم تیمیش، اونهایی که میگن فتل باید برود، فتل نباید جایی برود، فتل باید احساساتش را کنترل کند فتل یک انسان احساسی است، دارد چوب احساسش را میخورد. المانی باشی و احساسی هم باشی یک شگفتی است. من لذت میبرم وقتی کسی تصادف میکند و فتل سریعا میپرسد حالش خوب است؟ هیچ کسی جز او سوال نمیکند. فتل باید بماند رقابت کند احساسش را کنترل کند، تا دوباره، فرمانرواییش را نشان دهد ببخشید من در ادامه پاسخ شما بقیه حرفهایم را هم گفتم..من متاسفم برای اون هواداران راننده های دیگری که میان سبقت گسلی را عنوان میکنن، گسلی در کجا سبقت گرفت در جایی که فراری مشکل شدیدی داشت. ویلیامز هم میرسید در اون پیچ و منطقه فراری رامیتوانست آزار دهد. یادمان نرود، شوماخر بیشترین تعداد قهرمانیش را با ماشینی بدست اورد که تا نفر دوم را لپ میکرد. اما همان ماشین دست هم تیمی شوماخر هم بود، اما لپ میشد. ماشین قوی، عزیزان راننده قوی میخواهد. فراری همان اول فصل با حرفی که زد عملا فتل را برای این فصل دستانش را بست. وقتی میگوید ما همه تخم مرغ هایمان را در سبد فتل میگذازیم، یعنی لکلرک ازاد شد و و فتل دستانش دستبند خورد. انصافا دو بار ببینید در روزنامه یک عده تیفوسی افراطی تمام دوران شما را زیر سوال میبرن چند روز تحمل میکنید، ؟؟ فراری بجای اینکه از راننده اش بخواد در توسعه کمکش کند، دارد بیشتر کمک میکند راننده اش پیشرفت نکند.

    در اخر دوستان در یک کادر این شانس را داریم 9 قهرمانی جهانو گاهی با امدن کیمی 10 قه مانی جهان را در یک کادر ببینیم، بزودی کادر های جدید تازه میشود یک قهرمانی، این فرصت زیبایی است.

    همتون نیدانید من هوادار لوییس هستم اما هر چیزی اندازه دارد. در مورد لندو نوریس حرف نمیزنید، در مورد جوانترین قهرمان فرمول 1 جهان حرف میزنید، پس چیزی بگویید که در مورد او باشد.

    هواداران فتل، سعی کنید نشان دهید لایق هوادار بودن فتل هستید.

    این روزهای فتل تمام میشود. و در سراشیبی خیلی ها تجربه لاستیک های فتل را بر روی خود تجربه خواهند کرد. بنشینید رکورد های ابن دو راننده را بشمارید و بنویسید، تاریخ فرمول 1 به خودش ندیده اینهمه رکورد در یک زمان متعلق به فقط دو نفر. این زیباست.

    مرسی از شما
    مرسی از فتل، همیلتون، رایکونن، دانیل، مکس، لکلرک، بوتاس،
    مرسی از فرمول 1
    از سایت فرمول 1 ایران.

    براتون همیسه بهترین ها را خواهانم

    فرمول 1 همیشه زیباست،

    بدرود.

   • Hasan Mohebbi

    6

    0

    آریو اول این‌که من نظر میدم و مثل شما تاریخ رو تحریف نمیکنم تا یه راننده رو بالا ببرم.
    بعد شما لوئیس همون سال اول رفت تو مکلارن دامنیت، مثل این میمونه که راسل همین امسال تو مرسدس بود قطعا اکثر مسابقات روی سکو بود و شاید حتی امکان قهرمانی هم وجود داشت.
    بعد این لوئیس که اینقدر خوبه چرا اینقدر به ماشین وابسته هست، چون سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ که ماشینا در یک سطح بود او نتونست هیچکاری بکنه. همین مسابقه اتریش یه ذره گرمایش موتور داشتن رده همیلتون بهتر از پنجم نبود درحالی همین ولتری روی سکو رفت کیمی با اون الفا نهم و وتل با اینکه دهم شروع کرد پنج تموم کرد.
    بعد اول من یه کامنت گذاشتم یکی دوستان درجواب من کامنت گذاشته بود و این کامنتم در جواب اون بود که ادمین دو کامنت اول رو وقتی من جواب دادم حذف کرده بود.
    در مورد همیلتون وقتی میگم گفته یعنی دقیق که این حرف رو نزده، یعنی تو مصاحبه تو لفافه اینو گفته. تو همین سایت هم میتونی بری رقابت مقدس دوران هابرید بخونی تا متوجه بشی این همیلتون چه شخصیتی داره.

   • Hasan Mohebbi

    6

    0

    تازه اریو همیلتون ۲۰۱۶ تو رقابت قهرمانی با رزبرگ شکست خورده و همین امسال هم تموم نشده من هنوز به ولتری امید دارم.

  • مهدی کوپایی

   0

   7

   والتری کسی هست که توتو همه جانبه پشت بوده از کارت تا همین حالا
   توتو هم سهام دار عمده تیم
   بعدش مرحوم لائودا و گروه دایملر

   هنوز هم امکانش هست برا توطئه؟؟؟؟؟؟؟

 8. Behrooz

  9

  8

  تفاوت سطح همیل و والتری نسبتا زیاده مخصوصا تو اکثر پیست ها که خب طبیعیه ، تجربه و اعتماد به نفس لوییس بیشتر هست ، اگر دقت کرده باشید قبل پیت استاپ والتری ، همیل کامل تو دی ار اس اون بود در اخر کار با اینکه لوییس با لاستیک هارد و والتری با مدیوم دور میزد ولی فاصلشون بازم بیشتر میشد .

  • داریوش

   14

   4

   اخر مسابقه لاستیک والتری سافت بود اما کهنه
   عملکرد لاستیک ها در مرسدس امسال ( بر خلاف پارسال !!! ) بینظیر هست
   اقای حسینی وعده داده بودین ( توی اینستا ) که قضیه لابی مرسدس و پیرلی مفصل بررسی میکنید ( چه درست و چه غلط )

 9. Saeed

  8

  1

  هرکاری میخوان بکنن ولی فقط بزارن مسابقه با همین روال بره یعنی پرصحنه اکشن مرسدسا باهم تا یجایی فراری و ردبول شاخ به شاخ رنو و مکلارن و کیمی تا آخرین لحظه درگیر
  فقط همینجوری بمونه
  آقای حسینی اگه راه داره ویدئو تحلیلی بزار و در رابطه با استوارد ها توضیح بدین نگرش تغییر کرده ؟ ی نمه شل گرفتن ؟
  و لطفا نظرات بچگانه رو تایید نکنین کم و با کیفیت بهتر از کامنتهای زیاد و بیخوده

 10. Parsa911

  6

  2

  زمان نیکو که هم تیمی بودن خوب خطر میکرد و برخورد هم داشتن یادش رفته یا نمیخواد بگه والتری در حد خطر قهرمانی نمیبینم که بخوام بجنگم باش

 11. 𝕱𝖆𝖗𝖍𝖆𝖒 #VB77🇫🇮

  4

  4

  بوتاس77٫ یه راننده فوق‌العاده سریع و حرفه‌ایه
  رقابت جدی‌تر و پُر ریسك لوئیس44٫ با #مستر_اسپرسو☕ اصلاً منطقی نیست و مرسدس هرگز چنین اجازه‌ای نمیده به راننده‌هاش. اگرچه تو یه خبر شنیدیم لوئیس رو قرار شد کمی آزادتر بذارن و از این حرفا… در هر حال، هر چند که برتری قابل توجهی دارن راننده‌های مرسدس از سایرین، باز هم چالش خانگی فقط به سود پشت‌سری‌هاست.

  از همین تریبون تبریك می‌گم به راننده‌ی در سایه مرسدس که خیلی خوش‌شانس‌تر اگر می‌بود الان #راننده_برتر_فرمولا1 بود.

دیدگاه خود را بیان کنید