فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون احساس می کرد که رفته رفته در تعیین خط گرندپری بریتانیا از سرعت خودرویش نسبت به والتری بوتاس کاسته می شده است.

همیلتون با اختلاف 0.006 ثانیه ای نسبت به هم تیمی اش، نتوانست پول پوزیشن مسابقه خانگی خود را بدست آورد. در صورت کسب رده اول، او تبدیل به تنها راننده ی تاریخ می شد که دارنده بیشترین “خط یک” در مسابقه خانگی است، در حال حاضر تعداد پول پوزیشن او و ایرتون سنا (گرندپری برزیل) در عدد شش با یکدیگر برابر است. همیلتون پس از تعیین خط گفت:

تنظیمات ما برای مسابقه کاملا مناسب است. در تمرینات من کاملا با تک دورها در تقلا بودم و حتی تا تمرین صبح شنبه نیز در تلاش بودم تا آنرا بهبود دهم.

شروع تعیین خط خوب بود اما در مراحل پایانی همه چیز خراب شد و یک عقبگرد به جمعه داشتیم. تعیین خط همراه با باد بود اما سرعت مسابقه ای ما خوب است و نمی خواستم بیش از حد از این تنظیمات دور شویم.

امیدوارم موفقیت آمیز باشد چون باید سرعت ما در مسابقه خوب باشد اما به موقعیت، باد و عوامل دیگری نیز وابسته است.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - فرانسه 2019

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

با نتیجه بریتانیا، بوتاس حالا در تعیین خط های این فصل با آمار 4-3 نسبت به هم تیمی اش جلو است. او پس از تعیین خط سیلورستون گفت:

فاصله زیادی با لوئیس نداشتم اما در دور دومم جاهای زیادی برای بهبود زمانی من وجود داشت.

یک دور عالی نبود اما من شک دارم کسی باشد که یک دور بدون نقص را تجربه کرده باشد زیرا بخاطر باد و آسفالت جدید، شرایط برای اشتباه کردن بسیار حساس بود. اما مهم ترین نکته تبدیل کردن این پول پوزیشن به پیروزی است.

9 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  19

  9

  ببین دیگه نتونستی پول روبگیری بهانه نیار.
  ولی دور اول کیو۳ اگه اون اشتباه رونمیکرد بااختلاف شاید۲دهم پول رو میگرفت.
  ولی احساسم میگه فراری نتیجه خوبی از این مسابقه میگیره.

 2. iman88

  18

  3

  تازه فکر کن این پر اشتباهشون بود و خطه یکو گرفتن .در ضمن دوری که چارلز زد بی نقص بود.مکسم دورش خوب بود حداقل خیلی بهتر از دورهایه لوییس و والتری بود.اما ماشینه دیگه

  • MERC

   17

   0

   🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
   کلا یادم رفته بود ماشینهای دیگه هم هستن
   10 ثانیه پنالتی به خودم بخاطر خنگی

دیدگاه خود را بیان کنید