فرمول یک ایران – تیم ردبول، کسب رده سوم مسابقه استرالیا و همچنین کسب اولین سکوی هوندا پس از سال 2008 را رویایی خواند و آن را ستایش کرد.

در اولین گرندپری فصل 2019 فرمول یک، تیم ردبول با تامین کننده ی جدید موتور خود یعنی هوندا بسیار پر قدرت ظاهر شد و مکس ورشتپن پس از عبور از سباستین فتل توانست سکوی سوم مسابقه را از آن خود کند. البته در اواخر مسابقه مکس ورشتپن به اندازه ای سریع بود که توانست خود را به فاصله ی یک ثانیه ای لوییس همیلتون برساند اما در پایان، مسابقه را در رده سوم به اتمام رساند.

این اولین و بهترین سکوی هوندا در دوره ی موتور های V6 هیبرید می باشد. آخرین سکوی آن ها تا قبل از این، مربوط به سال 2008 بود که روبنز باریچلو توانست در گرندپری بریتانیا سکوی سوم را از آن خود کند.

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر در مصاحبه با اسکای اسپورت گفت:

فکر می کنم که روز بزرگی برای ما بود چرا که توانستیم در آن یک سکو کسب کنیم. رانندگی مکس، سبقت از سباستین فتل، تحت فشار قرار دادن لوییس همیلتون در نیمه ی دوم مسابقه، این یک عملکرد فوق العاده است.

کسب سکو در اولین مسابقه ی فصل با موتور جدید، یک شروع رویایی برای ما می باشد.

آن ها (هوندا) محصول خوبی را برای ما آماده کرده اند. موتور قدرت خوبی تولید می کند و قابلیت اطمینان بالایی دارد. مکس امروز از آن نهایت استفاده را کرد و عملکرد خوبی از خود نشان داد.

مکس ورشتپن و کریستین هورنر

مکس ورشتپن و کریستین هورنر

با وجود این که در طول تست های زمستانی، ردبول و مرسدس هر دو فراری را به عنوان سریعترین و قوی ترین تیم معرفی کرده بودند اما فراری در مسابقه استرالیا عملکرد خوبی از خود نشان نداد و سباستین فتل و چارلز لکلرک مسابقه را در رده های چهارم و پنجم پشت سر مکس ورشتپن تمام کردند.

کریستین هورنر در پاسخ به این سوال که آیا از سرعت فراری در مسابقه تعجب کرده است، پاسخ داد:

 من فکر می کنم که ما در این مسابقه عملکردی بالاتر از حد خود به نمایش گذاشتیم. ما با این دیدگاه که انتظار داشتیم از  فراری شکست می خوریم به این جا آمدیم و مرسدس مشخصا در دور تعیین خط بسیار پر قدرت ظاهر شد اما در مسابقه به اندازه تعیین خط قوی نبودند.

از آن چه که در روز جمعه فکرش را می کردم در مسابقه رقابتی تر ظاهر شدیم. تقریبا در 50 درصد مسابقه لوییس را تحت فشار قرار داده بودیم. من فکر می کنم که در نیمه دوم مسابقه اتومبیل سریع تری نسبت به لوییس داشتیم.

این واقعا برای ما دلگرم کننده است و فکر می کنم که پایه و اساس خوبی برای توسعه ی این خودرو داشته باشیم.

همچنین تیم ردبول در توییتی از یکی از نقل قول های معروف فرناندو آلونسو استفاده کرده است. فرناندو آلونسو در فصل 2018 فرمول یک، زمانی که توانست در گرندپری استرالیا با تیم مک لارن که از موتور رنو استفاده می کرد، رده پنجم مسابقه را کسب کند، برای طعنه زدن به سازنده ژاپنی یعنی هوندا در پیغام رادیویی گفت:

!Now We Can Fight (حالا می توانیم مبارزه کنیم)

تیم ردبول نیز موفقیت خود در مسابقه ی استرالیا که با موتور هوندا بدست آمده است را با همین جمله در توییتی به تامین کننده قبلی موتور های خود یعنی رنو طعنه زده است.

7 دیدگاه

 1. daniel65

  5

  32

  معلوم ک خیلی فشار روشون بوده.ردبول همیشه از ضعف فرراری و مرسدس تونسته مقام کسب کنه.حالا کسی نیست بهش بگه جوجه رو اخر پاییز میشمارن.واقعا لکرک در حد فرراری نیست.دن باید میرفت فرراری ک اینجوری ضایع نشن

  • HamidFTN

   14

   2

   این حرفت درسته که اونجاهایی که مرسدس و فراری ضعف داشتن ردبول شانس سکو داشته
   ولی با این حرفت که لکرک در حد فراری نیست مخالفم درسته که دنیل میتونست خیلی بهتر عمل کنه ولی فراری برای فصل های آینده سرمایه گذاری کرده

 2. alonso87

  20

  2

  واقعا بهترین کار انجام دادن که از رنو جدا شدن چون شکی درش نیست که رنو هیچوقت با این مديراي پول پرست که بخاطر پول حتی بازار درب و داغون ایرانو هم رها نمیکنن هیچوقت موفق نميشن

 3. mojtaba

  31

  0

  برخلاف ادعاهاشون به نظر من این فصل شانس آنچنانی ندارن فاصله واقعی ردبول و مرسدس فاصله ی بوتاس و ورشتپن بود نه همیلتون که مشکل داشت ضمنا فراری هم قطعا اون چیزی نیست که در استرالیا دیدیم و به زودی قدرت نمایی خواهد کرد

دیدگاه خود را بیان کنید