فرمول یک ایرانمکس ورشتپن راننده مرسدس، والتری بوتاس را “نه چندان سریع” خطاب کرد. او معتقد است که با حضور هم تیمی کند تر از خودتان، امتیاز کسب کردن راحت تر است.

تفاوت میان عملکرد دو راننده مرسدس در طول فصل کاملا مشهود بود و بوتاس در نهایت نتوانست خودش را به عنوان رقیب لوییس همیلتون معرفی کند.

همیلتون موفق شد برای پنجمین بار قهرمان فرمول یک باشد و در 11 رقابت اولین نفری بود که از خط پایان می گذرد و این در حالی است بوتاس حتی یک بار هم نتوانست در جایگاه نخست قرار بگیرد و به گونه ای قربانی بد شانسی و دستورات تیمی مرسدس شد.

ورشتپن از این موضوع برداشت متفاوتی دارد و زمانی که قصد داشت دست آورد لوییس را کمتر از چیزی که به نظر برسد، جلوه دهد؛ به صورت غیر مستقیم بوتاس را هم کند خطاب کرد.

بیشتر راننده ها می توانند با آن ماشین قهرمان شوند، مخصوصا اگر هم تیمی نه چندان سریعی داشته باشید. اگر هم تیمیتان فاصله زیادی با شما داشته باشد، به دست آوردن امتیاز، کار آنچنان سختی هم نیست.

واضح است که من همیشه دنیل ریکاردو را نزدیک خودم می دیدیم و این همان دلیلی است که باید برای به دست آوردن امتیاز می جنگیدم.

والتری بوتاس و مکس ورشتپن - مسابقه فرمول یک ابوظبی 2018

والتری بوتاس و مکس ورشتپن – مسابقه فرمول یک ابوظبی 2018

راننده جوان و ساده اندیش ردبول، معتقد است که فاصله زیاد میان دو راننده در یک تیم، تعدادی مزیت ارزشمند را در اختیار راننده برتر می گذارد.

البته در مرسدس قضیه فرق می کند، همیلتون مشخصا درگیر جنگیدن با فراری بود و همیشه حواسش به رقابت بود.

اما گاهی اوقات با خودم می گویم: هرچه قدر که هم تیمی ضعیف تری داشته باشی، راحت تر می توانی رانندگی کنی.

در ضمن در این شرایط، تیم تمام توجهش را متوجه شما می کند، تنها نتیجه این اتفاقات، سریع تر شدن شماست.

 

63 دیدگاه

 1. PeymaN

  28

  18

  چقد بی احترامی که به بوتاس بدبخت نکردن که اگه یه خورده شانس داشت شاید از لحاظ روانی به مراتب شرایط بهتری میداشت( با بردن بحرین چین باکو روسیه )که الان از چپ و راست بهش بدوبیراه نمیگفتن و خردش نمیکردن هم از تیمش خورد از اینم داره میخوره با اینکه در حال حاضر مکس رو بهترین میدونم و معتقدم که اگه تو بنز یا فراری بود راحت قهرمان میشد دقیقا مث ناندو اما واقعا غد تشریف داره هرچند شاید حرفش درس باشه

 2. JJ_Formula1

  49

  8

  فقط اینجاش که گفته : “واضح است که من همیشه دنیل ریکاردو را نزدیک خودم می دیدیم”
  عزیز من شما داشتی تو این چند سال خودت رو به آب و آتیش می زدی که به ریکاردو برسی …
  خیلی اعتماد به نفسش رو دوس دارم. 😀

 3. REZA.M

  40

  16

  ادمین عزیز دارم محترمانه میگم امیدوارم ناراحت نشی.شما خودت همیل فنی واسه همین از حرفای مکس ناراحت شدی و نوشتی”راننده جوان و ساده اندیش ردبول”از کجا اینقدر مطمئنید که مکس داره اشتباه میکنه که اینطوری در مورد مکس مینویسی؟من عاشق چشم و ابروی مکس نیستم و اصلا هم ازش خوشم نمیاد به دلایلی که اینجا جای مناسبی نیست تا در موردش حرف بزنم .و از طرف دیگه منکر توانایی و استعداد همیلتون نیستم اما اینم باید بگم که همیلتون در حد بعضی از بهترین های حال حاضر اف وان نیست. همیلتون اصلا کار فوق العاده ای نکرده وقتی که یه ماشین عالی مثل ماشین مرسدس داشته باشی و یه وینگمن مثل بوتاس و یه چارلی که ازت حمایت میکنه(مثلا توی برزیل راه سه تا ماشین رو ببندی که توی هر سه مورد هم خطر تصادف وجود داشته باشه ولی جریمه نشی-در مقایسه با پنالتی های فتل توی اتریش و آمریکا که اگه به سب پنالتی نمیدادن میتونست اون مسابقه ها رو ببره.اگه قانونی وجود داره چرا نباید برای همه اجرا بشه؟) قهرمان نشی جای تعجب داره.و با این وضع خیلی از راننده های دیگه هم میتونستن قهرمان بشن با تیم مرسدس.

  • kakolokia

   27

   4

   کاملا موافقم ..
   مخصوصا این بخش از متن شما :
   از حرفای مکس ناراحت شدی و نوشتی”راننده جوان و ساده اندیش ردبول” ..

   فقط امیدوارم رعایت امانت در انتقال خبر شده باشه ..!

   اما خطاب حرفهام به دوستان همیلتونی هست که کاملا مشخصه بازی رسانه ای رو فراموش کردن ..
   کریستین هورنر شاید بزرگترین رقیب توتو ولف در بیرون و داخل پیست باشه ..

   توتو ولف نگران فصل بعد رقابت راننده هاش هست .. این رو از اول هم میدونست که اگه بیش از اندازه دستور تیمی بده فصل بعد سختی خواهد داشت اما کاملا حرفه ای برخورد کرد و نقد رو به نسیه نبخشید .. و ترجیح داد امسال رو با اطمینان خاطر تمام کنه و بعد از پایان فصل برای فصل بعد فکر کنه..
   برای همین تمام کمال داره جو تیم رو آروم نگه میداره و بوتاس رو روی لبه تیغ ولی با لبخند و محبت نگه میداره ..

   این وسط کریستین هورنر دوست داشتنی، میدونه که فصل بعد اگه بوتاس دوباره وینگ من باشه باز هم احتمالا همیلتون قهرمانه ..
   برای همین با شیطنت جواب شیطنت های توتو ولف رو میده .. با اطمینان خاطر میگم مکس وشتپن داره حرفهایی رو میزنه که تیم ازش خواسته تا یک بوتاس بی رحم و انتقام جو و فرصت طلب برای فصل بعد همیلتون آماده کنه ..

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    2

    9

    شما این استعدادی که داری را چرا داری به این راحتی حرامش میکنی.؟
    این حرفها را اینهمه زدید میبینی که هنوز ارامتان نکرده. چون فقط یک مشت حرفهای خود گول زننده است.
    الان ما تازه باید بیاییم برای هوادار فتل که همگی مدعی هم هستند توضیح بدهیم که همیلتون در برزیل چطوری راه را بست؟ فتل چطور انجام داد؟
    اگر میبینی به همیلتون پنالتی ندادن، هواداران مدعی فتل به این دلیل بود مه هیچکدام از ماشین ها در حال ثبت زمان نبودن. بزرگترین اشتباهتان این هستش که فکر میکنید با این حرفها میتوانید خودتان را آرام کنید. زمانی ارام میشوید که حقایق را بپذیرید…. راننده مورد علاقه شما قبل هز ورود به فرمول یک هم بخاطر همین لوییس همیلتون و تسلطش روی مسابقات نتوانست قهرمانی خاصی بدست بیاره. اگر اورده بگویید؟ در فرمول رنو در مقایسه با مالدونادو رد صلاحیت میشود. فتل فقط بخاطر قدردانی ازش اوردنش بعنوان راننده تست، اون موقع اینرا داری با همیلتون که با قهرمانی هایی که بدست اورد وارد فرمول 1 شد مقایسه اش میکنید.
    وینگ من؟ انسان باید حرفی را که نیزند با سند بزند تا نگویند حرف نمیزنه که داره دست میزنه.
    بگویید بوتاس بجز روسیه، در کدام مسابقه شانس قهرمانی داشت و بخاطر لوییس نشد؟
    خیلی بد هستش که جوابی ندارید، لااقل تا الان که نداشتید. عادت کردید بیایید فقط شلوغ کنید. حالا گیر دادین به ادمین.
    بگویید والتری در کدام. مسابقه ها بخاطر لوییس شانسش را از دست داد؟

    ادمین گرامی پوزش میخواهم اما یکبار اجازه بدین مشخص بشه. یا اینها بلدن حرفی بزنند و بروند یا میتوانند دلیل بیاورند.
    اگر دلیل دارند بگویند.

   • yas

    8

    2

    تحلیل خیلی جالبی بود. مرسی از قلمت. شاید عده‌ای نپسندن این متنو ولی از منظر یه هوادار فرمول ۱، تحلیلت
    منطقی به نظر میرسه

   • yas

    8

    2

    منظورم کامنت دوست عزیزمون kakolokia بود
    نه این یارو مدیر ارشد فلان جا و رئیس ناسا و ایجنت MI6 و سهامدار مک دونالد و رقیب مسابقه‌ای CR7 و …

   • بهزاد زمانی

    1

    6

    ببخشید بنده درست اطلاع ندارم بوتاس سالهای قبل هم “وینگ من” لوییس بود؟ 2014 و 2015 رو که میدونم نبود مگر روزبرگ اون موقع ها نقش وینگ من رو ادا میکرده و بنده بی اطلاعم. لطف میکنید اگر بنده رو در جریان بزارید

  • مهدی

   13

   11

   کات کردن پیت لاین تو المان رو هم اضافه کن
   حرکت والتری تو بلژیک . برا وینگ من همیلتون پنالتی نمیدن تا تو مسابقه قشنگ دفاع کنه چه برسه به خود لویس .

 4. Ferrari Italy

  34

  2

  زیادی با غرور حرف میزنه البته ده سال آینده احتمالا به حرف های امروزش میخنده, جملاتش منطقی به نظر میرسه ولی نگفتنش بهتر از بیان کردنش بود, بوتاس راننده خوبیه بدون شک برای موفقیت هرتیمی وجود همچین راننده ای لازمه نه راننده ای که خودسر باشه و با زدن به دیگران رقابت بقیه رو خراب کنه

 5. دهقان خرابکار

  12

  28

  اریکسون هم اگه پشت ردبول بود تا الان حداقل یک پول پوزیشن کسب میکرد😏 شما در حدی نیستی که برای راننده ای که 5 بار قهرمان شده هی اسم ماشینو بیاری و منکر رانندگیش بشی😑

  • yas

   3

   4

   متاسفانه برخی از دوستان الفبای احترام رو بلد نیستن. اون ترکیب کلمات، نوعی بی احترامی به یکی از موفق‌ترین راننده‌های حال حاضر فرمول یکه.
   البته از بعضی دوستان انتظاری نداریم ولی شما دیگه چرا آقا بهزاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • بهزاد زمانی

    1

    6

    جناب یاس, کسی که از روی ساده اندیشی و خام بودن (جوان بودن) رعایت احترام رقیبانش رو نمی کنه چی بهش میگن؟ ساده اندیش لفظ بسیار مودبانه ای بود برای این بیانات. همیشه باید رقیبت رو با عزت و احترام ازش یاد کنی حتی اگر در باطن موافقش نباشی اینو بهش میگن الفبای احترام. این گفته های جناب مکس رو بخاطر بسپارید و ببینید آیا در سن سی سالگی هم اینطور صحبت خواهد کرد یا خیر؟

   • yas

    6

    0

    «همیشه باید رقیبت رو با عزت و احترام ازش یاد کنی حتی اگر در باطن موافقش نباشی اینو بهش میگن الفبای احترام»
    جناب زمانی. دوست عزیز؟ با این اوصاف، همیلتون هیچکدوم از مواردی رو که ذکر کردین، دارا نیست. نمونه‌هاش هم فراوونه.
    یه سوزن به خود یه جوالدوز به دیگران…
    معیارهاتون دوگانه است دوست عزیز.

   • yas

    6

    0

    مارکز رو مثال زدین درحالی‌که رفتارش دقیقا بر خلاف رفتار راننده شماست که مخالف اومدن راننده‌ی تاپ به مرسدسه. روزبرگ رو هم تحمل نکرد. برای پیدا کردن شاهد مثال، بیشتر دقت کنید.

   • بهزاد زمانی

    0

    5

    من راجع به همیلتون تا بحال مستقیما هیچ اظهار نظری راجع به لوییس نکردم.

   • بهزاد زمانی

    0

    3

    جناب یاس دوست گرامی؟!!
    اون حرف مارکز رو جهت مثال آوردم.
    اما قبول دارم همیلتون هیچ چیز نیست, عملا یه گاری چی هست در حد روستای چپر قویمه. این شما و سایر دوستام رو به آرامش میرسونه؟
    اما همین هیچی 5 دوره ثهرمانی جهان داره و تقریبا تمام رکورد هارو هم داره. اینارو که نمی تونید منکر بشید, میتونید؟
    کل بحث هم همینه شما بنده یا هرکس دیگر هر کاری هم بکنیم هر طور اتهام و غیره هم وارد بکنیم باز این افتخارات ثبت شده هست چه برای شوماخر, همیلتون و چه برای فتل و … حالا دوستان بفرمایند آمار حقیقت رو نمی گه اشکالی نداره اما همینه که هست تا روزی کسی پیدا بشه و این آمار و ارقام رو جابجا کنه.
    موید و پیروز باشید.

   • yas

    1

    0

    جنابر زمانی عزیز؟ فرمودید که «اما قبول دارم همیلتون هیچ چیز نیست, عملا یه گاری چی هست در حد روستای چپر قویمه. این شما و سایر دوستام رو به آرامش میرسونه؟»
    نمیدونم چرا در جواب کامنت ساده من زدین به جاده خاکی🤔🤔🤔
    بنده قول میدم دیگه با شما بحث نکنم و حتی به کامنت‌های جناب عالی مثبت یا منفی هم ندم.
    ببخشید که با شما بحث کردم. عذر تقصیر🙏🙏🙏🙏🙏

   • بهزاد زمانی

    0

    1

    درود جناب یاس بزرگوار.
    “ا این اوصاف، همیلتون هیچکدوم از مواردی رو که ذکر کردین، دارا نیست. نمونه‌هاش هم فراوونه.”
    “مارکز رو مثال زدین درحالی‌که رفتارش دقیقا بر خلاف رفتار راننده شماست که مخالف اومدن راننده‌ی تاپ به مرسدسه. روزبرگ رو هم تحمل نکرد.”
    این شروع جاده خاکی بود. چرا همه چیز نهایتا باید به لوییس و سب ختم بشه؟ بنده راجع بیانات مکس اظهار نظر کردم. حالا چرا پای شخص سوم و چهارمی وسط میاد بنده بی اطلاعم. به این سبک شخصا کسی رو با دیگری قیاس نمی کنم. هنوز هم اعتقاد دارم حرفهای مکس از رو ناپختگی و ساده اندیشی بوده. از اگر من هم در مرسدس بودم قهرمان میشدم تا این ادعای عجیبش در مورد بوتاس.
    شما در تصمیمات شخصیتون کاملا مختار هستید اما بنده همچنان منتظر نظرات شما هستم

   • بهزاد زمانی

    0

    1

    “بیشتر راننده ها می توانند با آن ماشین قهرمان شوند، مخصوصا اگر هم تیمی نه چندان سریعی داشته باشید. اگر هم تیمیتان فاصله زیادی با شما داشته باشد، به دست آوردن امتیاز، کار آنچنان سختی هم نیست.”
    “هرچه قدر که هم تیمی ضعیف تری داشته باشی، راحت تر می توانی رانندگی کنی.”
    جناب یاس حداقل به صاحب اون عکس احترام بگذارید و عملکردش رو زیر سوال نبرید. آیا روزبرگ در سال های 2014,15 مشخصاتی رو که جناب مکس بیان کردند رو داشت؟ یا رقیب لوییس در سال اول و دوم ورودش به فرمول یک؟ یا در سال هایی که در رده های پایینتر مسابقه میداد (فتل و روزبرگ)
    ظاهرا جناب مکس وقتی بقول فتل پلی استیشن بازی میکنه رو حالت Easy یا Rooky بازی میکنن که امتیاز راحت جمع کنن.

 6. Mahmoud

  16

  12

  معلومه همین طور که مکس توی رانندگی از هیچ کی نمیترسه فقط توی رانندگی نیست توی زندگیش از هیچی کی نمیترسه.
  و واقعا متاسفم برای نویسنده ها که این طوری میخوان از راننده ی مورد علاقشون حمایت کنن
  “راننده جوان و ساده اندیش ردبول” واقعا عجیبه حداقل به احترام کاربراتون نباید اینگونه باشه و اینم اول بار نیست.

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    2

    6

    🙄🤔😃😄😆😅😂 لاروس ؟؟؟ 🤣🤣🤣🤣🤣🙄🤔🤣

    روایت راه ندادن در اکادمی ها، زیباست😃😃😃 روایت اینکه این راه ندادن بعد از لاروس اتفاق افتاده، اینکه زیباتر از زیباست😆😆😆😆
    روایت اینکه طرف را بعنوان الگو و سرمشق بد معرفی کردن بی نهایت زیباست😅😅😅😅😅 جالبتر اینکه اینهم باز بعد از گرفتن لاروس بوده، این دیگه خوده خوده زیباست.😂😂😂😂😂😂
    روایت اینکه هنوز این حکم لغو نشده، این دیگه مملو از زیباییست. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
    روایت اینکه لکلرک شکست بده بعضی ها را 🤭🤭🤭🤭روایت خوش گذشت گفتن فراری، و اینکه قرار نیست یک ساعت مانده به پایان عمر خورشید تازه بخوان قهرمان بشوند.😁😁😁😁😁 روایت چگونه نوشتن کتاب چگونه قهرمان فصل نشویم… 🤭🤭🤭این روایتها خیلی زیادن،

    فقط لاروس 🤣🤣🤣🤣

   • Ahmad VETTEL

    7

    0

    دکتر،رییس Kfc یا هر چیز دیگه:
    بند آخر کامنتت از آرزوهات بود؟خخخخ

 7. Ezk1980

  5

  6

  اولا پارسال امتیازات فتل به بوتاس نزدیک تر بود تا همیلتون که نشون میده بوتاس خیلی راننده خوبیه ، دوما عملکردش در ویلیامز خیلی خوب بود همیشه از هم تیمیش بیشتر امتیاز میگرفت سوما امسال بد اورد اگه اون پنچر کردن براش رخ نمیداد وضعیت روحی و تیمیش عوض میشد به شکل دیگه ای مسابقه میداد و‌مرسدس هم دستور تیمی نمیداد لااقل نه به این زودی ….عملکرد هیچ راننده ای رو فقط بر اساس یه فصل قضاوت نمی کنن

   • Nico

    7

    0

    ردبول2014
    ویلیامز2014
    مرسدس2017
    فراری2017
    خب چه ربطی داره که بوتاس 2014بالاتر از سب تموم کرده
    مگه هم تیمیش بوده!؟
    تو رو خدا ی چیزی بگید با عقل جور دربیاد
    الان نکنه ما هم باید2012و2011و امثالهم رو مثال بزنیم؟!

   • بهزاد زمانی

    0

    5

    مگه باید هم تیمیش باشه؟ صحبت سر چیز دیگه است از یه زاویه دیگه نگاه کن به عقل جور درمیاد

   • Nico

    5

    0

    پ ن پ باید فقط توی فرمول یک باشه
    خب باهوش الان مگنوسن بالاتر از لکلرک تموم کرده یعنی مگنوسن بهتره ازش!؟!فهمیدی حالا فقط چرت نوشتی
    البته یادم رفته بود
    از زاویه تعصب طرفدارای همیل نگاه میکردم درسته درست بود

   • بهزاد زمانی

    1

    3

    جناب عاقل باهوش علامه, ریکیاردو با همون ماشین سوم شد و فتل پنجم. نمی تونی درک کنی مشکل خودته حلش کن, این به معنای بهتر بودن الزامی بوتاس از فتل نیست و همون قدر هست که نشون بده بوتاس راننده قابلیه. امیدوارم ایندفعه بفهمی.

   • Nico

    3

    0

    من خیلی وقته فهمیدم ولی ی چیزی میگم تو بفهمی
    الان همیل2011پنچم شد باید بگیم از وبر بدتره!؟
    تازه همون سال باتن دوم شد
    جای متلک انداختن روی حرفات فکر کن بامزه
    داشتن عقل و منطق رو از همل فنا شناختن

   • بهزاد زمانی

    0

    1

    کسی که ادبیاتش اینطوریه توقعی نمیره ازش عجیب نیست هنوز حرف بنده رو متوجه نشدی و گمان هم نمیکنم متوجه بشی. مالک گویی رو هم شما شروع کردی. متاسفانه بحث با شما هیچ فایده ای نخواهد داشت. مگر یاد بگیرید چگونه صحبت کنید.

   • Nico

    1

    0

    باشع باشع تو خوبی
    تو استاد ادبی و بس
    اگه هم نمیخوای صحبت کنی با ی خداحافظی خوشحالمون کن

  • Nico

   5

   0

   ماشین داغون ویلیامز!؟
   کدوم سال!؟
   2014بعد از مرسدس بهترین موتور رو داشت و توی کفی ها همه رو میگرفت
   2015شد ماشین چهارم و باز هم با اون موتور مرسدس غوغا میکرد
   ماشین داغون تورو روسوی2008بود که باهاش برنده شدن

   • مهدی کوپایی

    0

    4

    الان هم موتور ویلیامز مرسدس اما شاسی شاسی نیست وگرنه از فراری ب مراتب بهتر بود
    تورو روسو دوره سب وتل نه تورو روسو ک این مالدونادو داخلش بوده

   • Nico

    5

    0

    آره بهتر بود
    مثل2014و2015پس بوتاس کار شاخی نکرده
    تورو روسوی دوره سب!؟
    نگا فقط ی صحبت میکنم که خودروی مادر(ردبول2008)خودش داشت اون انتها دست و پا میزد اونوقت انتظار داری تورو روسو خوب بوده باشه!؟
    تورو روسوی2015 میارزید به ردبول 2008

   • Ahmad VETTEL

    4

    0

    Mhd44:
    تورو روسو دوره سب؟
    ماشینی که نه سرعت کافی داشت نه شاسی خوب نه پایداری مناسب اونوقت چطور ماشین خوبی بوده؟خیر ماشین خوب نبود بلکه رانندش معرکه بود و هست.این مصداق بارز همون نکته هست که یه راننده بتونه عملکردی فراتر از توانایی ماشین نشون بده که فتل اینکار رو هم 2008 تو تورو روسو و هم 2009 تو ردبول انجام داد و با باتن علیرغم اون ماشین بینظیر براون رقابت میکرد

 8. H.farahani

  5

  0

  Mhd44
  درست متوجه شدم؟؟؟
  یعنی شما می فرمایید موتور مرسدس این قدر عالیه که با یه شاسی خوب از فراری خیلی سریعتره؟ اینکه دقیقا تأیید صحبت‌های مکسِ

  • مهدی کوپایی

   1

   1

   این نظرم نیست ک موتور مرسدس عالیه، چون ابوظبی موتور اکون خراب شد اما با تحلیل های فنی این موتور بازدهی بهتری داره و همین دلیل برتری این موتور هست

 9. امید نورمحمدی

  3

  0

  اصلا ساده اندیشی نبوده. اگرم واقعا توی متن نبوده و نویسنده اضافه کرده باز هم برای من مشکلی نداره. بوتاس اصلا انقدر که مکس میگه با همر اختلاف نداره. نمیگم نداره بلکه انقدر زیاد نیست. همه این حرفها هم مقصرش توتو ولفه. بوتاسو بی شخصیت کرد. راننده خوبی که پتانسیل بالایی داره.
  در مورد ریکیاردو کاملا برعکس گفته. غیر از دو سه تا مسابقه آخر ریکیاردو یا اوت میکرد یا بی انگیزه بود. از ریکیاردوی این فصل کند تر گیر مکس نمیاد.
  بنظر منم مکس هم ساده اندیشه و هم ساده انگاره و هم بسیار بچه! فکر نمیکنم به جای خاصی برسه. صد البته از باباش بهتره

 10. امید نورمحمدی

  3

  0

  و اما درباره سب. طرفدارهای همر هروقت 4 بار پشت سر هم قهرمان شدند میتونن ادعا کنند که همر از همه جنبه ها از سب بهتره. 2014 و 2015 شرایط خاصی که بر مسابقات حاکم بود. غیر از مرسدس بقیه تیمها در دوره گزار بودند و در حال پوست اندازی. البته اینها موجب نمیشه قهرمانی همر زیر سوال بره ولی انقدرها هم که طرفدارهاش میگن همر بهتر از همه نیست. 2016 هم که به هم تیمی خودش باخته. نمیشه بگید بردهاش درست بوده و باختهاش از روی بدشانسی!!!
  همیلتون کلا شانسش از بقیه بیشتره ولی گردونه دنیا الکی به کسی لبخند نمیزنه. به هر روی اگر همیلتون 100000 بار هم قهرمان بشه توی طرفداری من هیچ خللی بوجود نمیاد. همونجوریکه اگه سب قهرمان بشه طرفدارهای همر تغییر عقیده نمیدن. بعضیها از هر دو جناح اصرار دارند طرفدارهای گروه مقابلو جذب کنند!!! این خیلی کار بیهوده ایه. یا میخوان ثابت کنند که راننده مورد نظرشون بهتره. شاید برای یک کسی که خیلی این رشته را دنبال نمیکنه جواب بده ولی طرفدارهای حرفه ای امکان نداره نظرشون اینجوری عوض بشه. هیچ جوری عوض نمیشه.

دیدگاه خود را بیان کنید