فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده تیم مرسدس معتقد است که رقیب او کیمی رایکونن از تیم فراری تا قبل از اینکه با مشکل لاستیک هایش روبرو شود جایگاه دوم را در گرندپری بریتانیا از دسترس او خارج کرده بود.

بوتاس بابت تعویض گیربکس خود پنج جایگاه پنالتی دریافت نمود که منجر به این شد این راننده کار خود را از جایگاه نهم آغاز کند، او در دورهای ابتدایی موفق شد خود را به جایگاه پنجم برساند و وارد رقابت با سباستین فتل و مکس ورشتپن شود.مسابقه را با لاستیک های سافت شروع کرده بود و توانست علاوه بر عبور از ورشتپن ، زمان بیشتری را نسبت به رقبای خود در پیست باقی بماند. با تعویض لاستیک های خود به سوپرسافت توانست به تعقیب سباستین فتل و سپس سبقت از او بپردازد، به دنبال جایگاه دومی تا دورهای آخر تلاش خود را انجام داد ولی به علت فاصله زمانی که با رایکونن داشت تمام فرض ها بر این بود که او در جایگاه سوم باقی خواهد ماند.در دورهای آخر رایکونن با مشکلی که برای لاستیک جلو سمت چپ برایش پیش آمد جایگاه دومی خود را از دست داد و بوتاس توانست جایگاه دوم را تصاحب کند و یک پایان 1-2 را برای مرسدس به ارمغان بیاورد.

 

والتری در مصاحبه با خبرنگاران بیان کرد:

برای ما به عنوان یک تیم با توجه به شرایطی که پیش آمده بود واقعا آخر هفته خوبی را می توان گفت سپری کردیم.امروز فوق العاده بود ، ماشین در بهترین حالت خودش و واقعا سریع بود و همینطور استراتژی فوق العاده ای تیم هم برای من هم برای لوییس به کار برده بود.من مسابقه را با لاستیک های سافت شروع کردم و مجبور بودم بیشتر در پیست باقی بمانم و با توجه به اینکه دوام خوبی لاستیک ها از خود نشان داده بودند توانستم حتی بیشتر از مقدار استاندارد با این لاستیک ها مسابقه دهم.در انتها که از لاستیک های سوپر سافت استفاده می کردم سرعت واقعا خوب بود.من از سباستین گذشتم و به دنبال کیمی رفتم ولی واقع نگرانه بگویم برایم جایگاه دومی دیگر امکان پذیر نبود و کیمی فاصله زیادی با من داشت ، پس من شانس آوردم ، کیمی هم بدشانسی اورد که جایگاه خود را به این شکل از دست داد ولی یک اتفاق خوب برای ما بود این پایان 1-2 .

بوتاس که مسابقه را با جایگاه دوم به اتمام رساند توانست فاصله امتیاز خود را با نفر اول صدر جدول یعنی سباستین فتل به 23 امتیاز برساند.

14 دیدگاه

  • SINA

   5

   1

   همه باید تسلیم نشدن رو از المانی ها یاد بگیرن
   سال2012مسابقه ابوظبی و برزیل رو ببین شما.سب چطوری میجنگه
   و نیکو ک خب مالزی پارسال و روسیه2014و…
   از راننده بدت میاد لااقل تلاش هاشو بی ارزش نکن

   • Enzo Ferrari sf70h

    1

    3

    یه زمانی هم فراری دست نیافتنی بود اما شماها همه چیو فراموش کردین به قول خودتون اون زمان گذشته الان که تو کورس قهرمانیه چرا اینطوری مسخره بازی درمیاره؟؟ از کانادا به این طرف هیچ حرکت مثبتی ازش ندیدیم
    چرا انقدر غر میزنه؟؟ برایه یه راننده در این سطح زشت نیست؟ طرف خودش میگه کسیو پیدا نکردم تقصیرو بندازم گردنش طرفداراش میگن خیلی صبوره فازشون چیه نمیدونم بهتره قبول کنی که دیروز فتل حتی از کویات هم بدتر بود امیدوارم فصل اخر حضورش درفراری باشه حیف 40 میلیون دلار پول.

 1. F1 is love

  0

  2

  سلام
  با دی آر اس حتی جرات نکرد بیاد کنار لوییس بگیم آره بابا تو خواستی سبقت بگیری اما نشد (دور 26) . تا حالا راننده ی با این سطح از اعتماد به نفس ندیدم . خیلی دوست دارم فتل بره مرسدس ببینیم چند چندیم

دیدگاه خود را بیان کنید