فرمول یک ایران – چارلی وایتینگ درباره ی اینکه چرا لوییس همیلتون در گرندپری مکزیک پنالتی دریافت نکرد اما مکس ورشتپن پنالتی گرفت، توضیحاتی به رسانه ها و راننده ها در کنفرانس روز پنجشنبه در برزیل، داد.

در آخر این هفته چارلی وایتینگ در یک حرکت غیر عادی به کنفرانس خبری گرندپری برزیل آمد تا توضیحاتی برای حوادث اخیر بیان کند که به طور مخصوص درباره ی پنالتی ها در گرندپری مکزیک و فرار همیلتون از مجازات بود.

هر دو راننده در پیچ شماره ۱ از مسیر خارج شدند و در پیچ شماره ۳ به مسیر مسابقه بازگشتند، اما ورشتپن پنالتی دریافت کرد اما برای همیلتون همچین مجازاتی در نظر گرفته نشد. چارلی وایتینگ تفاوت را در این توضیح داد که همیلتون بعد از این حرکت، آخرین برتری اش را بدست نیاورد و به زبان ساده تر این اتفاق در اوایل مسابقه بوده است و نیکو روزبرگ همچنان فرصت رقابت داشته است اما در مورد ورشتپن او آخرین برتری اش را در مسابقه در مقابل سباستین فتل بدست آورد.

استارت مسابقه مکزیک

استارت مسابقه مکزیک

وایتینگ بیان کرد:

شما می توانید ببینید که لوییس همیلتون، یک اشتباه کوچک در ابتدای مسابقه کرده است و از روی چمن ها عبور کرد، درست است که او یک برتری در ابتدای مسابقه کسب کرد اما با ورود ماشین ایمنی به پیست، برتری او به طور کل از بین رفت. پس ناظران احساس کردند که او برتری ای بدست نیاورده است اما همچین چیزی برای ورشتپن رخ نداد، و ناظران به او به دلیل کسب برتری پنالتی دادند. این یک تفاوت اساسی در دید ناظران می باشد.

وایتینگ نیز بیان کرد که ناظران تصمیم داشتند که به لوییس همیلتون بگوید که برتری ای بدست آورده ی خودش را کم کند اما با آمدن ماشین ایمنی، این کار به طور خودکار رخ داد.

همچنین او افزود:

ما قصد داشتیم که از لوییس همیلتون بخواهیم که فاصله اش را به همان فاصله ای که در پیچ ۱ داشته است برساند.

و با توجه به داده هایی که در اختیار ما بود و با بررسی های انجام شده، دیده شد که او برتری خاصی بدست نیاورده است پس به او پنالتی تعلق نگرفت.

16 دیدگاه

 1. علی

  22

  15

  وقتی رده از دست نداد یعنی برتری پیدا کرد، با اون اشتباه همیلتون رده از دست میداد و شاید پشت سر ردبول قرار میگرفت، ولی…

 2. F 5

  19

  13

  توجیه مزخرفی بود،
  انگار داره با بچه حرف میزنه
  اگر بجای چمن ،سنگ ریزه بود هم باز همیلتون میتونست رهبر مسابقه باشه عایا
  مگو چیست رهبر

 3. محمد

  11

  24

  کاملا منطقی بود. اگه رانندهای دیگه هم زکاوت و عرضه ی لوییس رو داشتند .خط یک شروع میکردند .و همین قضاوت درموردشون میشد.
  در ضمن مکس شجاع حتی لاوودا رو هم به واکنش غیر منطقی و کورکورانه واداشته.
  مکس تکه . واقعا یه تنه gp رو زیبا و هیجان انگیز کرده.

 4. Helix.H44

  11

  14

  توضیح منطقی ای بود وقتی پیچو برید فاصله باز شد بینشون ولی با اومدن ماشین ایمنی فاصله به حداقل کاهش پیدا کرد

 5. امیررضا

  13

  11

  همیلتون حداقل ۳ثانیه فاصله گرفت با اون حرکت, و با ورود ماشین ایمنی هم کسی نمیتونه فاصله رو کم کنه و سریعتر بره! توجیهش مسخره بود

 6. محمد حسین--nico rosberg

  12

  11

  خنده دار بود واقعا.دوستان حتما برید و فیلم این صحبت ببینید.جالب تر این بود خبرنگاری ازش سوال کرد چرا مسابقه به مسابقه قانون شما برای هر راننده عوض میشه …کلا اومد بگه با دلیل این کار کردیم.ملت گیر اورده.همچین سلام گرم با همیلتون کرد اومد داخل کنارش رفت نشست.
  مشخص هست داستان چیه…
  استارد مسابقه همیلتون چسبیده بود به همه بعد اون داستان قشنگ جدا شد.اخه ماشین ایمنی میاد مگه کسی میتونه فاصله کم کنه؟؟
  چی گفت اصلا.طرف ۴ ثانیه ۳ ثانیه فاصله گرفت باید این فاصله توسط nico حفظ میشد.
  ایشالا برزیل nico ببره تموم کنه داستان قهرمانی ۲۰۱۶٫

  • Helix.H44

   13

   9

   چرا جو میدید اخه وقتی ماشین ایمنی میاد داخل همه میتونن پشت هم بچسبن و فاصله های باز شد به حداقل کاهش پیدا میکنه این همه فرمول یک نگاه میکنید پس چی میبینید

 7. mosi

  4

  10

  آقا شما چی میگین آخه!!!!ماشین ایمنی مجازی رو با اصلی اشتباه نگیرین لطفا!!!پشت ماشین ایمنی همه بهم چسبیده حرکت میکنن….واقعا که!!!!!!!

 8. Ali n

  4

  6

  قهمیلتون بعد از این حرکت، آخرین برتری اش را بدست نیاورد و به زبان ساده تر این اتفاق در اوایل مسابقه بوده است
  قانون جدید ” اوایل مسابقه هر راننده آزاده تا میتونه پیچ ببره چون تا آخر مسابقه خیلی مونده و این برتری حساب نمیشه “.

 9. زهرا

  5

  4

  چارلی چت گفته چون قانون رو برای هر راننده داره جداگانه تفسیر میکنه قانون باید برای همه یکی باشه داره میگه چون همیلتونه عیبی نداره کات کرده

 10. زهرا

  4

  4

  چارلی داره میگه قانون را بسته به نوع راننده تفسیر میکنیم نه اینکه برای همه یکی نباشه یه کم تو اجراش متفاوته

 11. محمد 911

  2

  1

  یه سری ها واقعا موجبات طنز و فکاهی رو توی این سایت به حد نهایت خودش رساندن.
  آخه عقلا، علما، فضلا و دانشمندان عزیز که سر تا پا ادعایید! یکم فکر کنید. شما خودتون رو در چه جایگاهی میبینید!؟ کی هستید!؟ چرا فکر میکنید بیشتر از سر داور مسابقات اف وان که سالهاست تو این عرصه داره فعالیت میکنه و از تمام زوایای کار راننده و ماشین و مسیر اطلاع داره، شما بیشتر میفهمید؟؟؟ بابا بخدا نه بخاطر اینکه همیلتون باشه بگم، بخاطر اینکه این آدم چارلی وایتینگه که اومده وقت گذاشته واسه امثال شماها که رفع ابهام بشه داستان. عمرش تو راه داوری مسابقات اتومبیلرانی گذشته. نه فقط اف وان. شما غیر ازیکنه چهار تا خبر بالا پایین میکنید و دو سه هفته یه بار شاید یه مسابقه از تلویزیون و اینترنت ببینید، چه دانش و برتری نسبت به ایشون دارید آخه!؟ مگه میشه حرف غیر منطقی و غیر قانونی بزنه و بره؟ این همه کارشناس فنی و کلی رسانه خبری اونجا هستن! چی فکر میکنید واقعا؟ من تعجب میکنم واقعا. آخه َشماها فکر میکنید کجای کارید که بیشتر از این آدم سرتون بشه؟ مگه چند ساله اف وان رو میشناسید؟ چقدر از نزدیکه شرایط پیست و راننده و ماشین و مسابقه و… رو درک کردید؟! هر کدوم یه نظر دادید که نشون میده هیچ توجهی به حرفش نکردید. داره میگه پیچ اول دور اول مسابقات همیشه با شلوغی و هجوم همه رانندگان همراه هست. ضمن اینکه ماشین ایمنی وقتی میاد تو پیست ناچارا فاصله های ایجاد شده از بین میره و همه به هم میچسبن. این دیگه مسلم هست که هم دوربینها از زوایای مختلف و هم سیستم تله متری که هیچ شک و شبهه ای توش نیست نشون دادند که لوئیس ترمزهاش قفل کرد و به پیچ نرسید! سرعتش خیلی بالا بود و نتونست بپیچه. و هرچقدر فاصله ایجاد شده بود با اومدن سیفتی کار از بین رفت و عملا لوئیس هیچ برتری اضافه ای با نفر دوم پیدا نکرد. والا زشته بعضیها یا خیلی پرتن یا واقعا میخوان به هر قیمتی شده و با هر دروغی خودشون رو بخاطر نیکو خراب کنند. طرف میگه اصلا ماشین ایمنی نیومد، ماشین ایمنی مجازی بود!!! آخه واقعا چی بگیم!!! اون مرسدس SLS نقره ای چی بود اومد تو پیست؟؟؟ ماشین پدربزرگ من بود؟؟؟ چرا دروغ پردازی میکنید؟
  خیلی تعجب برانگیزه این حجم از واکنش های بسیار ناشیانه و غیر منطقی و غیر حرفه ای!
  اسم خودتون رو هم گذاشتید اف وان فن!

 12. م

  2

  1

  یه عده دوست دارن شرایط رو اونجوری که دلشون میخواد تفسیر کنن، مثلا میگن رفت با همیلتون سلام کرد بعد کنارش نشست پس معلومه یه حقه ای تو کاره.

دیدگاه خود را بیان کنید