Register

15 − 8 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانلندو نوریس راننده تیم مک‌لارن بیان کرد که تیم باید به او توصیه قاطعانه تری می کرد و اطلاعات بهتر و بیشتری در قسمت پایانی مسابقه می داد.

راننده بریتانیایی که اکثر مسابقه را پیشتاز بود بخت اصلی کسب پیروزی در سوچی بود و همه چیز وقتی خراب شد که باران شروع به باریدن کرد و اکثر رانندگان به پیت لین رفتند ولی چند راننده از جمله نوریس دیر اقدام به این کار کردند. تصمیم او وقتی مشخص شد که اشتباه است که نمی توانست خود را در پیست حفظ کند و بالاخره بعد از به پیت رفتن توانست در رتبه هفتم به کار خود پایان دهد.

لوئیس همیلتون بعد از مسابقه بیان کرد که تیم به او گفته که باران شدید تر می شود و به همین خاطر به پیت لین رفته اما لندو چنین پیامی از تیم دریافت نکرده است. نوریس در این باره گفت:

باید قاطعانه به من می گفتند چون حتی یک دور هم می تواند سرنوشت را عوض کند. دوری که برای تعویض لاستیک رفتم، لاستیک خشک همچنان می توانست جوابگو باشد ولی در آن دور ها تیم از من پرسید می خواهی به اینترمدیت برویم اما به نظرم لاستیک خشک تصمیم درست تر بود.

ولی خب الان متوجه هستم که اشتباه بود. این تصمیم من در آن لحظه بر اساس احساس خودم روی پیست بود ولی نمی دانستم که باران شدید تری در راه است که باید مطلع می شدم که نشدم.

لندو نوریس ، مک لارن - فرمول یک اتریش 2020

لندو نوریس ، مک لارن

قبل از باران نوریس و همیلتون برای پیروزی نبرد می کردند و لندو توانسته بود لوئیس را پشت سر خود نگه دارد و این کار را ساده دانست و معتقد است می توانست برنده شود. لندو گفت:

در شرایط خشک سرعت خوبی داشتم و به آسانی رتبه خود را حفظ می کردم و می توانستم او را پشت سر خودم نگه دارم.

در شرایطی که از پیست خارج می شوید و به این طرف آنطرف می روید لاستیک خشک انتخاب درست است. البته که ۱۰ ثانیه در دور کند می شویم ولی اینترمدیت ۱۰ ثانیه شما را سریع تر نمی کند. حتی اگر لوئیس ۳ تا ۵ ثانیه هم سریع تر می بود باز هم می توانستم او را پشت سرم نگه دارم. به همین خاطر تصمیم به بیرون ماندن گرفتم اما تیم از شدت باران به من اطلاعی نداد.

به هر دلیلی ندانستیم و یا پیش بینی درستی نکردیم و این اشتباه باعث شد پیروزی را از دست بدهیم.

32 دیدگاه

 1. FARZAD🏁

  17

  4

  نه آقا تقصیر من بود خیلی ازش تعریف کردم خراب کرد ، اما خارج از شوخی درست میگه تقصیر تیم هم هست .

  • L.H 44

   6

   4

   خوب خودت با روداری میرفتی داخل پیت

   • L.H 44

    10

    3

    ولی خوب جوانی و جاهلی

   • شهرام

    1

    0

    اتفاقا مثل چی داره دروغ میگه چون من خودم شنیدم هر بار میگفتند بیا لاستیک عوض کن فحش میداد بهشون

  • محمد جواد سلیمانی

   15

   0

   میدونستم اینقدر برای یه گرندپری پست میذارید به فیا میگفتم تمام مسابقات رو تو سوچی برگذار کن😐😐😐

 2. Sebmm

  17

  4

  کار بد رو بدتر جلوه دادی نوریس… شات اپ بابا

 3. حسن*1*33*

  7

  2

  هردم از این باغ بری میرسد.

 4. JJ_Formula1

  16

  3

  یه بحثی که به طور کل نادیده گرفته شده اینه که
  لوییس قبل از بارون با نفر سوم حدود 40-50 ثانیه اختلاف باز کرده بود و در واقع یک پیت استاپ اضافه داشت! یعنی خیلی بدیهی بود که باید به پیت میرفت چون با یک پیت استاپ اضافه حداقل رده ای از دست نمی داد و می تونست منتظر سر خوردن لندو بمونه! حقیقتش اگه بارون نمیومد بعید می دونم می تونست از لندو عبور کنه!
  ولی لندو اگه به پیت میرفت ممکن بود يك رده و پیروزی رو از دست بده و فکر نمی کرد بارون در ادامه شدت بیشتری پیدا کنه! یه جورایی سر پیروزی قمار کرد که متاسفانه نه تنها پیروزی بلکه 6 رده از دست داد!
  بهترین قمار رو هم مکس کرد که تونست از هفتم به دوم بیاد و البته بوتاس ،رایکونن و راسل هم که چیزی برای از دست دادن نداشتن کار درستی کردن! در مورد بقیه گرید نمیشه خیلی راحت قضاوت کرد واقعا تصمیم سختی بود می تونست بارون از شدتش کم بشه (حداقل برای 3 دور) و برنده های امروز تبدیل به بازنده بشن!

  • Amin-sdg

   10

   0

   دقیقا داستان میتونست یه جور دیگه پیش بره.
   تو موتو جی پی، چند تا مسابقه قبلی همین اتفاق افتاد و همه رفتن موتور شونو عوض کنن ولی بیندر موند رو لاستیک خشک و مسابقه رو برد.

  • شهرام

   0

   0

   وقتی رد پایینتری راحت تنر ریسک میکنی ولی وقتی رده اولی خیلی سخت واقعیت را قبول کنی این بحث روانشناسی همینطور لوییس یکبار پیشتاز بود نرفت لاستیک عوض نکرد همه پشت سرش عوض کردند.

 5. Mahmoud

  20

  0

  به نظرم اشتباه تیم بزرگ تر و اصلی تر بود ولی اگر اشتباه تیم رو کنار بزاریم خود لندو اصلا اجازه نداد به تیم که حرف بزنه. چنان “‌‌No” گفت و شات اپ گفت که دیگه هیچ کس جرئت نداره حرف بزنه! حالا با این وضع لندو و داد و فریادش میومد و استراتژی تیم غلط در میآمد حالا بیا و لندو رو ساکت کن! حالا که خود لندو هم کم تقصیرکار نبوده حداقل اشتباه خودشم باید بگه و بپذیره!

  • mahyar

   13

   0

   کافیه توی فراری ی راننده اینشکلی صحبت بکنه . پوستش کندس .

   • Mahmoud

    5

    0

    راننده های چند باره قهرمان جهانم اینجوری نمیکنن! مگه سال آخرشون باشه:)

 6. مهران آله

  11

  1

  از اون حساب کتابائی که کوری با عصاش میکرد … تو روی خشک میموندی و لوئیس میرفت رو اینترمدیت ، اونوقت بارون هم نمیومد و تو سریعتر بودی و قهرمان میشدی !

  “تجربه” ، یعنی کار درستی که 5 دور آخر بارون بیاد و بموقع انجام بدی .

 7. Parsa911

  13

  0

  دیگه تو رادیو چند بار گفتن بهش هی گفت نه بار اخرش هم با حالت ناله گفت no دوسش دارم و خیلی حال میکردم اول بشه ولی اشتباه خودش بود

 8. Erfan

  11

  1

  توی ریس که بالاخره هر کسی اشتباه میکنه نوریس هم اشتباه کرد(هر چند اشتباه بزرگی بود) قابل بخششه. ولی اینکه دو روز بعد از ریس و در شرایطی که هیچ فشار و استرس و هیجانی نداری به جای اینکه بیای مسئولیت اتفاق پیش اومده رو به عهده بگیری، میای میگی اشتباه از تیم بود، این حرف واقعا قابل بخشش نیست.

 9. Erfan.5

  11

  0

  الان تیم میگه شات اپ

 10. Monster

  1

  3

  تیم تو این قضیه ۷۵ درصد و نوریس ۲۵ درصد حق انتخاب داشتن تیم میبایست دستور میداد که نوریس بیاد پیت گرچه خود تیم هم دو دل بود که بیارنش یا ن و این وظیفه تیم هست نه راننده و تصمیم اخر رو تیم و استراتژیست ارشد میگیره ن راننده که فقط یک پیچ رو میتونه ببینه.

  • Parsa911

   3

   0

   نه حتما راننده هایی هم بودن که دستور پیت بیخیال شدن یه بارش نیکو بود که لاستیکش به معنی واقعی تمام بود ولی پرسید اگر بره پیت جلو لویس میاد بیرون گفتن نه گفت نمیام و ریسک پنچر شدن خرید ولی خب اول شد
   سب هم که تو فراری یه جورایی خودش میگفت :))
   خود همی هم که دیدیم همیشه داره اطلاعات لاستیک میگه و حسش میگه همه مسخرش میکنن ولی تو تصمیات تیم باعث میشه عالی عمل کنن براش کاری که برای بوتاس معمولا نمیتونن بکنن و پیت ها همی همیشه بهتره

 11. Monster

  5

  1

  تیم هم تو رادیو باید میگفت فاک اف لندو باکس باکس

 12. mahyar

  8

  1

  من هیچ نظری در این مورد نسبت به نوریس ندارم . چون چوب بیتجربگی خودشو خورده و الان هم چبه خاطر جون بودنش نمیاد بگه من بودم و کاملا” طبیعی هست .
  نوریس ولی یاد گرفت که قطعا” پشت فرمون اطلاعات پنل در مورد هواشناسی چیزی نمیگه و نوریس هم هوا شناس نیست .
  حرف لویس همیلتون ، همیلتون گفت بالاخره تیم اطلاعات هواشناسی رو داشتن و بیدلیل نبود که گفتن پیت کن.
  هرچند که لویس هم داشت همون کار نوریس رو انجام میداد . مرسدس پیت کروش دو دور فکر کنم وایسادن بیرون که لویس بیاد پیت کنه ولی دو دور نیومد . و اگه دور اخرش رو نمیومد . سرنوشت نوریس برای لویس هم پیش میومد. و با اون وضعیت جفتشون . قطعات 6-7 برای جفتشون میشد .
  نوریس یک برد رو از دست داد و درس بزرگی گرفت نه تنها نوریس بلکه همه کم سن و سال هایی این ورزش همه این درسو گرفتن که چقدر راحت میشه یک برد رو باخت .

  • محمد امین

   4

   1

   من فکر نمیکنم تیم مکلارن اشتباه خاصی کرد ، دقیقا در همان زمان لازم ، شرایط پین رو آماده کردن و به لندو گفتن که به تایر اینتر بره ، شاید یکم لحن دستور و متقاعد کردن نداشتن ، اما به هرحال صريح گفتن که نیاز به پیت هست، اما لندو خودش لج بازی کرد و این موضوع کاملا مربوط به اخلاق شخصی و کم تجربگی لندو میشه
   البته به نظرم مکلارن کاملا با این موضوع به صورتی تیمی برخورد کرد و گفت اشتباه از تیم بوده و ما باهم این تصمیم رو گرفتیم
   اما از اون سمت لندو اومد تقصیر رو گردن تیم انداخت

  • Mahmoud

   8

   0

   لندو تا وقتی اشتباه خودشو قبول نکنه و نگه منم اشتباه کردم براش عبرت نمیشه!
   من موندم همه پیش بینی ها این بود که آخر ریس احتمال بارون هست پس باید قبل مسابقه راننده توجیه باشه که به حرف تیم گوش بده ولی اینجا رو نمیدونم… فک کنم تیم حتی بعدش گفت که لوییس رفته پیت تو هم بیا پیت و باز هم لندو گفت نه! اگه اینطوری باشه دیگه لندو چی میخواست؟؟ باید گوششو میکشیدن میاوردن به پیت؟!
   گاهی فرمول یک خیلی بی رحم میشه و من حس میکنم لندو یه برد رو از مکلارن گرفت و از طرفی هم تمام اشتباه رو انداخت گردن تیم و این میتونه باعث شه مقداری از چشم تیم بیافته درحالی که ریکاردو داره بهتر میشه و یک برد هم کسب کرده!

 13. V@ltteri it's J@mes

  2

  5

  در این که نوریس اگر یک ماشین رقابتی داشته باشه میتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه شکی نیست ، فکر کنم مسابقه ی اتریش دوم بود که اونجا هم همیلتون رو خیلی پشت خودش نگه داشته بود ، رقابت سال دیگه خیلی جذاب تر میشه ، چون با قوانین جدید فیا حتی فراری هم نمیتونه مقاومت کنه یا وتو بکنه
  همیلتون دقیقا میشه مثل سال آخرش تو مرسدس و یه جورایی انتقال تجربه به راسل جوان
  از طرفی خود توتو هم میدونه فقط نباید رو یه راننده ببنده و به نفر دوم احتیاج داره ، اونوقت گزینه های مد نظر میشن ورشتپن که فکر نکنم اصلا با اخلاق و روحیه ی مرسدسی ها اکی بشه
  بهترین گزینه میشه لندو جوان تازه 21 سالشه
  خدای پتانسیل هست
  لندو بهترین کاری که میتونه بکنه به نظرم یکم سیاست داشته باشه و از همیلتون یاد بگیره که اگر خراب کاری پیش اومد خودش گردن بگیره تا بندازه گردن تیم
  در خصوص مسابقه بعدی تو استابول ترکیه به نظرم خیلی جذاب میشه
  پارسال همیلتون از 6 ام استارت زد اول شد
  ورشتپن دوم استارت زد 6 ام تموم کرد
  اینم تو خبر ها خوندم مثل اینکه همیلتون گفته فقط یه موتور عوض کرده و دست تیم برا تعویض پاور یونیت سوم باز هست
  اینجوری پنالتی هم نمیگرن که خیلی جذاب میشه

 14. همینجوری_گذری

  0

  5

  دوستان برین آنبورد و فول تیم رادیوی نوریس و همیلتون رو ببینید مقایسه کنید اطلاعاتی که مکلارن میده با مرسدس. بعد بیاین بکوبین نوریس رو. مستقیم تیم بهش میگه قرار نیست بارون بدتر بشه

 15. alireza_h

  3

  0

  اگر جایگاه اول دومی چند دور قبل از بارون عوض شده بود، احتمالا اون «شات آپ» رو همیلتون می‌گفت و لندویی که چیزی با یه پست اضافه از دست نمی‌داد، با رفتن رو اینترمدیت، الان اول شده بود…

  در هر حال، این واکنش فعلی لندو مضحک است و باید بدونه که راه درازی رو تا انتهای کریرش داره و بارها اتفاقات به نفعش رقم خواهد خورد و صد البته باید پرنسیب رو نسبت به اسمش توو گاراژ همیشه حفظ کنه…

  • Mercedes amg

   0

   3

   دوست عزیزم جناب ALIREZA H باید خدمتتون عرض کنم از نظر من همیلتون هیچ وقت و هیچ زمانی پشت رادیو از چنین ادبیات غیر حرفه ای و کودکانه ای استفاده نخواهد کرد چون از سال دوهزار و هفت که مسابقاتش رو دیدم تا الان در شرابط بسیار سخت تر از این هم بوده مگر فصل دوهزار و شانزده خاطرتون نیست …کی و چه زمانی همیلتون اینگونه رفتار کرده که حال انجام بده …