فرمول یک ایرانسباستین فتل اعتراف کرد که دلیل اسپین و از دست دادن لحظه ای کنترل خودرویش، ریسک بیش از اندازه ای بود که باعث شد تا آخر مسابقه در همان نقطه به کار خودش ادامه دهد.

فتل می گوید که در عبور از رقبایش بیش از اندازه ریسک قبول کرد که باعث شد برای لحظه ای کنترل خودرویش را از دست بدهد:

ما یک رده به آلفا از دست دادیم و در همانجا ماندیم. خیلی خیلی سخت بود تا سبقت گیری انجام شود، تعقیب خودرو خیلی سخت بود. من واقعا تنها در آخرین قسمت مستقیمی در حال کم کردن فاصله بودم.

بنابراین وقتیکه من در پشت او بودم، کنترل خودرو را در (هوای کثیف) از دست دادم. نیاز دارم که دوباره این مسئله را بررسی کنم اما احتمالا ریسک بیش از اندازه ای را در آن لحظه قبول کردم.

با آمدن خودروی ایمنی هم تغییری در نتیجه کار ایجاد نشد و فتل در رده یازدهم کار خودش را در نوربرگ رینگ تمام کرد:

وقتیکه خودروی ایمنی آمد، شانسی برای کسب امتیاز ها بود اما چیزی اتفاق نیفتاد. فکر می کنم که کمی سریعتر از چیزی بودیم که نشان دادیم اما (رسیدن به این سرعت) خیلی چالش برانگیز بود.

بنابراین این اولین مسابقه ای نبود که ما در یک رده مانده بودیم. باعث شرمساریست که هیچ امتیازی را کسب نکردیم.

43 دیدگاه

 1. iman88

  11

  4

  چرا خلاصه اش میکنید؟اینجا چندتا از طرفدارای سب به استراتژیش اعتراض داشتن.تو همین مصاحبه سب اشاره میکنه که بخاطر فلت اسپات لاستیک و پیت زود هنگام و گیر کردن تو ترافیک(که مسئولیتش رو کامل پذیرفت)نتونست نتیجه بهتری بدست بیاره.در صورتی که حتی هاس با گروژان (که اکثر مسابقات فصل تیم اخر گرید بودن)تونستن با همین استراتژی بهترین نتیجه فصلشون رو بگیرن.گروژان ریسو از رده 16 استارت زد یعنی 5 رده پایینتر از سب ،و تو رده نه به پایان رسوند،یعنی دو رده بالاتر از سب.در کل 7 رده بالاتر از استارت پزیشنش.گسلی هم همین تعداد رده رو کسب کرد.
  در کل بعضی قسمتهایی که از مصاحبه حذف میشه اهمیت زیادی دارن و چنان حجم طولانی هم ندارن که بخوان دردسری برای ترجمه ایجاد کنن.

 2. mohammad

  13

  3

  وقتی کرافتی شروع مسابقه داشت گزارش میکرد یهو خواسب بگه سباستین فتل تقریبا هم گفت بعد اصلاح کرد تو یکی از سایتهای خارجی یهکاربری یه جمله جالبی نوشته بودگفته بودکه :
  حتی کرافتی هم دلش برای فتل تو خط جلو تنگ شده.

 3. Wwe.f1.77

  14

  13

  حالا انگاربهترین ماشین دنیا دستش بود خیلی دوست دارم همون آقای که 6بارقهرمان جهان شده ماشین سب دستش بود ببینم امتیاز میاره

 4. سباستین فتل اسطوره بی تكرار

  9

  12

  استراتژی های شگفت انگیز فراری اونم با ماشینی که توانایی نداره. شروع با لاستیک مدیومی که حتی تو این پیست مرسدس برای استارت ازش صرف نظر کرده بود! و عمدا کیو 2 را با سافت زد. اونوقت تو کیو 2 برای دور اول، فراری سب رو با مدیوم فرستاده دور بزنه! توی تلاش مجدد هم که نشد و سب شد 11. استارت رو هم که با مدیوم زد و رده از دست داد بخاطر همین. بعد اون اسپین بدموقع با ماشینی که نمیشه باهاش کنار اومد. بجای اینکه وقتی می بینند لاستیک سب داره تموم میشه و زودتر بیارنش پیت، برای تعویض لاستیک، اونقدر معطل کردن تا همه بیان و از س رد بشن. اسطوره های استراتژی اومدن هارد بستن واسه سب!!!. درصورتیکه توی تمرینات خبری از هارد نبود. چون تمرین 1 و 2 تعطیل بود و فرصتی نبود برای تست هارد. بعد از پیت استاپ به سافت که بخاطر پیت استاپ ماشینهای جلوتر در دورهای بعد، سب می تونست رده بگیره یک ماشین ایمنی (عمدی) دادند که به باقی راننده ها یک پیت استاپ مجانی! هدیه شد. 10 دور باقی مونده بود. سب از دو تا سبقت گرفت و برگشت توی رده ای که از اول شروع کرده بود و فرصت برای سبقت از جیووناتزی نشد با اینکه تو محدوده دی آر اس اون بود و 5 تا 6 دهم ثانیه فاصله داشت و ریس تموم شد. همین مشکل برای چارلز هم بود. کل مسابقه دوربین ها روی چارلز بود بس که ازش سبقت گرفتن. خدا قوتی می گم به استراتژیست های فراری. خدا قوت پهلوان، چه جانانه….

  • iman88

   7

   1

   تو کیو2 تایمشو با سفت زد.و تو استارت هم بخاطر جامپ استارت رده از دست داد.استراتژیش هم داشت شش هفت رده برتری بهش میداد و با توجه به سیفتی کاری که اومد و اگر لاستیکش از بین نرفته بود میتونست ریسو حتی جلوتر از چارلز تموم کنه.شروع با سافتم نتیجشو رو ماشین چارلز دیدیم.

   • iman88

    3

    1

    امروز داشتم تحلیل سایت رسمی فراری رو از ریس المان میخوندم.جالبه بدونید استراتژی چارلزم تک پیت بوده.

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    4

    1

    بله من هم همینو گفتم. تو تلاش اول کیو دو با مدیوم بودند که اشتباه بود. حتی مرسدس هم رفت روی سافت. من هیچوقت حتی هیچ تمرینی رو از دست نمی دم. سالهاست برنامه زندگی و کارم بر اساس فرمول یکه.

   • Mahmood.gh

    1

    3

    ایمان سب راننده خیلی خوبیه
    ولی چطور جلوتر از لکلرک تمام میکرد اخه؟
    اونم با اون اشتباهاتی ک تو ریس حالا ب هر دلیلی داشت

   • iman88

    2

    0

    محمد دوستان فراری رو طبق معمول مقصر اصلی نتیجه سب میدونن.من گفتم بدون اون اشتباهات سب میتونست رده های خوبی بگیره.سب یک رده تو استارت و سه رده تو اسپین از دست داد.کویات ،گسلی و مگنوسن تو یه قطار دی ار اس با هم در گیر بودن و مگنوسن که ابتدای این گروه بود 1/5 ثانیه پشت سب بود و سب بعد از اسپین نزدیک 3 ثانیه پشت این گروه افتاد .گسلی با همون استراتژی تونست ریسو جلوی چارلز تموم کنه در صورتی که (زمان استارت و اسپین)دو رده عقب تر از سب بود.سب هم فقط بخاطر از دست دادن لاستیک به چارلز اجازه عبور داد وگرنه قبلا دیدیم تو شرایط مشابه اینکارو نمیکنه و تیمم دستور جابجایی نمیده.تا زمان سیفتی کار اگر لاستیکاش رو میرسوند، یه پیت مجانی نسبت به چارلز به نفعش میشد.بعدش چه جلو چارلز چه پشتش میتونست برا رده باهاش رقابت کنه.

  • Ali n

   10

   7

   جناب سباستین فتل اسطوره بی تکرار
   شما فک نمی کنی زیادی به “تئوری توطئه” معتقدی؟
   اینجور که تو میگی از ساعتی که فتل اومد نوربرگرینگ دسیسه چیدن. حتماً بارون جمعه و تعطیلی تمرین ها هم از قبل برنامه ریزی شده بود. به عمد تاریخ گرندپری رو گذاشتن روزی که آلمان بارونیه.
   حالا فرضاً قبول که فراری با فتل لج افتاده، دیگه خدایی ماشین ایمنی چه ربطی به فراری و استراتژی اش داشت؟ میگی عمدی بوده؟ یعنی مایکل مسی از قبل برنامه داشته که با یه sc نذاره فتل امتیاز بگیره؟
   از دست شما هوادارای فتل.

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    3

    5

    من نگفتم بخاطر سب ماشین ایمنی دادند. چرا جو میدین. کلا ماشین ایمنی بی مورد بود. حتی همیلتون هم بهش اعتراض کرد. این * مال همون 4 ساله ها

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    2

    7

    شما هر وقت خبری از آلونسو نوشتن و کامنتی از من دیدین بیاین هرچی دلتون خواست بگین. در ضمن شما رو کامنت من نظر دادین. هر جا صحبتی از سباستین فتل هست همه میاین واسه تیکه انداختن به هواداراش. این بخاطر چیه؟ من بارها گفتم و مشخصه این نفرت و کینه از کجا میاد. هنوزم که هنوزه آلونسو خیره مونده.
    حق منه که پاسخم ثبت بشه

   • Ali n

    4

    7

    چناب سباستین فتل اسطوره بی تکرار.
    این جمله “ک ماشین ایمنی (عمدی) دادند” وقتی از زبون یک فتل فن پس از کلی نقد و اعتراض به توطئه چینی تو کامنتش گذاشته میشه یعنی اینکه شما منظورت اینه که برعلیه فتل SC دادند. حالا اگه منظورت چیزه دیگه ای بوده منظورت بد رسوندی حاجی.
    این که میگی بابت …. همون 4 سال بوده پس منم باید بگم عقده گشایی های شما و دادن تئوری مالامل از توطئه بابت همین 6 سال اخیریه که هیچی گیر فتل نیومده که مجبوره بره استون مارتین.
    آره داداش آلونسو هیچی نبوده هیچی هم نیست. حالا شما چرا نارحتی که این هیچی رو همیشه جزء چند راننده برتر میدونن حتی تو سال هایی که راننده محبوب شما 4 تا قهرمانی آورد.
    و در آخر. شما تا به حال زیر پست آلونسو کامنت نذاشتی؟؟؟؟؟؟
    این لینک خبری که از آقای هیچی کار شده شما هم اونجا کامنت گذاشتی
    https://f1iran.com/169641/%d9%81%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88-%d8%a2%d9%84%d9%88%d9%86%d8%b3%d9%88-%d9%85%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d9%85-%db%8c%da%a9-%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84/

    پ.ن: من به فتل و هواداری منطقی اش احترام می ذارم ولی شما و یه سری دیگه واقعاً افراطی نظر میدین.
    پ.ن2: منم عادت ندارم زیر پست فتل کامنت بذارم دیدم شما اومدی کل زمین و زمان رو مقصر نتایج فتل دونستی اومدم گفتم که زیادی به تئوری توطئه اعتقاد داری. همین.

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    1

    4

    خدا رو شکر که تونستید همین یک کامنت یک کلمه ای “عجب” رو پیدا کنید! و هیچ چیزی دیگری نیافتید. در ضمن فتل فن بودن یک سبک زندگیه، یک کراس آور هست، یک جهش متعالیه، سرشاره از منطق و علم و تکنولوژی. اینکه ما متوهم هستیم یا تئوری توطئه و غیره توهینه. بعلاوه، نتایج سب و حتی چارلز و فراری تو 2020 فاجعه بار شده و این ربطی به راننده نداره. اما شما رسما دارید به طرفداران سباستین قتل توهین می کنید نه خودش!. چون نه زبون فارسی متوجه میشه و نه براش مهمه که چنین نظراتی را حتی به زیون آلمانی یا انگلیسی بدونه. پس روی سخن شما با هواداران ایرانی فتل هست مخصوصا اونهایی که به این سایت مراجعه می کنند. دیگر هم بحثی ندارم. چون در شان من و موقعیت من نیست

   • Ali n

    2

    1

    در ادامه هم بگم تو اون صحنه نقص ماشین لندو نوریس، با توجه به سابقه اتفاق ژول بیانکی SC یا VSC قطعی بود. حالا اختلاف سر اینه که VSC میدادن بهتر بود. مطمئناً تنها تحت پرچم زرد ماشینو بیرون نمیبردن.
    تو VSC هم مثل SC راننده ها میتونن پیت استاپ مجانی شون رو بزنن و از این بابت هم فرقی نداشت که شما گفتی SC عمدی دادن که به باقی راننده ها پیت استاپ مجانی داده بشه.

  • Mahmood.gh

   3

   1

   دوست عزیز قبلا هم این اتفاق افتاده ک توی تمرین لاستیک هارد تست نکردن و تو ریس استفاده کردن یکم دقت کنید خودتونم هم یادتون میاد دلیل اینکه با مدیوم استارت زد این بود ک میخواستن دیرتر بیاد واسه تعویض لاستیک ک کاملا ی چیزه عادیه
   بعد فرمودین از عمد سیفتی کار امد ک ب بعضیها پیت استاپ مجانی بدن؟🤔
   میشه بگین ب کی میخواستن حال بدن
   کلا میشه مارو روشن کنید چرا از عمد سیفتی کار اوردن؟ چرا باید همچین کاری بکنن؟

   • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

    1

    2

    MAHMOOD.GH
    شما به از عمد سیفتی کار آمدن شک دارین؟! والله 10 تا گزارشگر و کارشناس و راننده نظر دادن که به سیفتی کار نیاز نبوده. بنده نه کارشناسم و نه مفسر. دلیل دادن برخی از سیفتی کارها یا پرچم قرمز توی بعضی از ریس های اخیر بیشتر بخاطر هیجان انگیزتر شدن یا تغییر در نتیجه ی مسابقاته. از این مورد می تونن همه راننده ها استفاده کنن. به کس خاصی نمی خواستن حال بدن!. کاملا اتفاقی بوده. اما بدشانسی وقتیه که اون راننده هایی که دقیقا قبل از سیفتی کار رفتن پیت استاپ، سرشون بی کلاه می مونه و متضرر میشن. این یک مساله عادی و طبیعیه در فرمول یک. اصلا من چرا دارم توضیح می دم؟! کلاس بدیهیاته؟!
    در مورد دلیل استارت نزدن با لاستیک مدیوم در همین سایت نظر تیم مرسدس در گرندپری آیفل موجوده. خودتون ببینید. چندتا خبر قبل از این.

   • iman88

    3

    0

    البته من سر سیفتی کار باهاشون موافقم.میشد سیفتی کار نداد.کمتر از 2 دقیقه بعد ماشینو بردن بیرون و فقط الکی 5 دور از زمان ریسو کشتن.در صورتی که تو مورد جورج راسل فقط سکتورو زرد کردن و تو مرحله نهایی جابجایی 30 ثانیه و.س.ک فعال کردن.این کارها صرفا برای تزریق کمی هیجان به مسابقه است.

   • iman88

    3

    1

    “سباستین فتل اسطوره بی تكرار”
    شما دارید منطق تیمی که داره از پزیشن 1و2 استارت میزنه رو برای راننده ای که داره از پزیشن 14 استارت میزنه بکار میبرید؟تازه دلایل مرسدس فقط به لحظه استارت مربوط میشد که مطلقا به ضرر سب نشد.پس میشه بگید مرسدس چه دلیلی دیگه ای رو غیر استارت مطرح کرد؟
    این تنها دلیلی بود که توتو وولف در مورد انتخاب این استراتژی اورد:
    “دلایل [انتخاب این استراتژی] این است که استارت مسابقه با لاستیک​​ مدیوم، باعث می شود که شما سه یا چهار متر در برابر سافت از دست بدهید، و همه رقبای در اطراف او نیز روی لاستیک سافت هستند.”
    حالا این کجا به ضرر سب شد که هی همه رو ارجاع میدید به مرسدس؟
    نتایج این استراتژی رو در جریان ریس روی ماشینهای دیگه دیدیم.سب هم 11 شد.حالا چهار رده ای که با اشتباهات خودش از دست داد رو از 11 کم کن میشه رده ای که چارلز به دست اورد.
    [فکت]، نتایج و اتفاقات بدست اومده است نه احتمالات قبل از ریس تیمی که داره تو یه لیگ دیگه رقابت میکنه.
    درضمن شما فکر کردید سب در تعیین استراتژی شروع مسابقه اش نقشی نداره؟این راننده در جریان ریس نظرش برای انتخاب استراتژی تعیین کننده است بعد برای انتخاب لاستیکی که باهاش ریسو استارت میزنه نظرش رو نمیپرسن؟و شما فکر کردید من و شما بیشتر از خود سب به شرایط یک مسابقه اشراف داریم؟

  • AM PHD

   12

   5

   دوست عزیز، همه راننده ها ریسک میکنن، مسئله اینه آیا ماشین توانایی و کشش اون ریسک راننده رو داره یا خیر.
   برو سبقتی که از بوتاس تو اسپانیا 2017 گرفت ببین، وقتی ماشین پایداری عقب داره میشه باهاش همچین حرکتی زد، وقتی هم که ماشین کشش نداره این طوری میشه، تو میدونی که اگه نرمال و عادی رانندگی کنی به هیچی نمیرسی، ناخودآگاه فشار میاری، ماشین از دستت در میره.

   • محمد

    1

    1

    نه نسبت به بقیه

  • ایرن

   12

   6

   تو وقتی راسل باشی توی خودروی ویلیامز کسی ازت انتظار نداره. نه از خودت و نه از خودروت.
   اما وقتی فتل هستی و توی فراری همه انتظار دارند اول بشی و و حتی سوم شدن هم شکست به حیاب میاد. هم بخاطر خودت و هم بخاطر اینکه فراری سوار هستی. پس وقتی از جایگاه اصلی فاصله زیادی داری همه جور ریسکی میکنی تا به اون چیزی که از خودت و خودرویی که سوارش هستی انتظار دارند نزدیک بشی.

   • امید نورمحمدی

    1

    6

    ایرن : کلا دیگه رو شده شما طرفدار سب نیستس و فقط با این عکس و ادعا در حال زدنش هستی. انقدرها هم واقعی بودن سخت نیست. یکم فقط شجاعت میخواد

   • ایرن

    5

    0

    امید خان.
    اولا میدونم چرا این رو میگی. چون تا الان بارها گفتم که به همیلتون احترام میذارم. به نظرم احترام گذاشتن به یکی از بزرگان فرمول یک کار اشتباهی نباشه. همونجوری که من فوق العاده از مکس هم خوشم میاد. یا به نظرم ریکاردو هم یکی از بهترین راننده های فعلی هست. اینها چه ایرادی داره؟ من لااقل توی زندگیم یاد گرفتم به رقبا احترام بذارم هرچه رقیب سر سخت تر باشه احترامم هم بیشتره براش. شما اگه اینجوری نیستی به من ربطی نداره.

    دوما این نظر من چه ایرادی داشت؟ گفتم فتل راننده بزرگی هست و فراری هم تیم بزرگی و جایگاه هیچکدومشون این نیست که توی کیو 2 حذف بشند و آخر مسابقه نتونند امتیازی رو کسب کنند. الان به هر دلیلی داره این اتفاق میفته پس فتل ریسک بیشتری میکنه. شما وقتی توی ذهن خودت جایگاهت پانزدهم باشه اگر دهم بشی خوشحالی و اگر هفدهم بشی میگی بدشانسی آوردم. اما اگه اعتقاد داشته باشی که جایگاهت و لیاقتت اینه که روی سکو باشی، وقتی جزو ده تا نیستی چون نگاهت به سکو خواهد بود ، همه جور ریسکی رو میکنی که بهش نزدیک بشی. برای تو دیگه جایگاه هفتم با پانزدهم فرقی نداره. هر دوش شکست به حساب میاد و بخاطر اینکه شکست نخوری ریسک میکنی.
    اتفاقا به همین دلیل من میگم فتل هنوز انگیزه قهرمان شدن رو داره. چون داره میجنگه. این ریسک کردن ها نشانه اینه که داری میجنگی و هنوز از مبارزه خسته نشدی.

    حالا شما اگر این استدلال رو در جهت تخریب فتل میدونی مشکل من نیست و مشکل شماست. من به شخصه نمیتونم کمکی بهت کنم.

   • iman88

    5

    1

    ایرن جان اهمیتی به این چیزها نده دوست عزیز .از دید چند نفر تو سایت اگر از چارلز تعریف کنید باسب مشکل دارید(جالبه که ساینزم هنوز نیومده به لیستشون اضافه شده)،اگر کوچکترین اشاره ای به جایگاه فعلیش کنید(مثل الان که شما گفتی “وقتی از جایگاه اصلی فاصله زیادی داری”)با سب مشکل دارید…و در مجموع اگر کوچکترین نظری خارج از چهارچوب تعریف و تمجید و ستایش مطلق بدید با سب مشکل دارید.
    این افراد فقط وقتی تحت تاثیر قرار میگیرن که شما از چارلز حتی در بهترین حالتش انتقاد کنید ،از فراری حتی موقع گرفتن تصمیمات درست انتقاد کنید(هرچی تندتر بهتر) و مهمتر از همه از عملکرد سب حتی در بدترین حالتش به هر شکلی با هر ابزاری که میتونید دفاع کنید،و البته،هیچوقت از نظرات این افراد (مخصوصا اونهایی که در مدح و ستایش سب یا انتقاد شدید از فراری و چرلز هستند)انتقاد نکنید.
    در نهایت هم اگر موارد بالارو رعایت کنید راه براه زیر کامنتاتون “دمت گرم چی گفتی” و “کاملا درست میگی” و “حرف حساب جواب نداره” و…ازین افراد جایزه میگیرید و از طرف دیگه اگر قوانین بالا رو رعایت نکنید به ارتداد متهم شده و [جدیدا ] در حضور جمع رسوا میشید.

  • Saeedreza

   11

   3

   بخاطر اینکه اون فتله نه بوتاس ریسک کردن تو خونشه حالا وقتی تو ردبول بود نتیجش ميشه قهرمانی جهان
   ولی بعضيها فکر میکنن تو فراری این دوسال آخر ميشه راننده تموم شده
   ولی حقیقتش اينه فتل همون راننده هست
   ولی شرایط همون نیست

 5. itg

  8

  10

  تفاوت بین دو خودرو فراری باعث اینا شده
  اشتباه برداشت نکن
  تیم بسمت لکرک غش میکنه
  خودروی شما دستکاری میشه
  تو بی اشتباهی

 6. Muhammad

  6

  3

  سب عزیز تو باید میدونستی که دیگه راننده ی اول تیم نیستی چون ماشینو بر اساس سبک راننده ی اول میسازن قبل از شروع فصل و خوب تو که راننده ی اول نبودی پس باید از این تیم پارسال میرفتی تو که میدونستی لکلرک به این تیم با سیاست نفوذ کرده

  • BAHRAM

   6

   4

   راننده باید با ماشین وفق پیدا کنه دوست عزیز این حرفا چیه میزنی؟ هیچ راننده ای همچین بهانه ای نمیاره که چون ماشینو مطابق سبک هم‌تیمی من ساختن، ازش شکست خوردم
   داستان فتل اینه که ماشینشو نمیشناسه و هنوز نمیدونه حد و حدود ماشینش چقدره

 7. Muhammad

  1

  1

  یه یادی کنم از همینجا به مایند بلوور که میگفت فلان راننده تو دهه 80 مسابقه نمیدادن
  استاد گفتم ماشیناشون حداقل با 40 سال گذشته خیلی متفاوت بودن یعنی با دهه 80
  شایدم منظورمو بد گفتم ولی باید از کامنت خودم دفاع کنم

 8. امید نورمحمدی

  3

  6

  خودروی سب دستکاری نمیشه ولی کسی هم بهش اهمیت نمیده و تلاشی برای بهتر شدنش از طرف تیم نمیشه. اینو فراری بارها در طول تاریخ با راننده هاش انجام داده. حالا دوستان جوان تازه طرفدارشده نظرات دیگری دارند…

 9. siamak

  2

  0

  * … گاهی اوقات شرایط و اتفاقات طوری رقم میخورد که ناخودآگاه ذهنینت افراد به سمت و سوی خاص و البته نا صحیحی کانالیزه میشود ! و این یکی از آن موارد است !

  ———-

  درود و ممنون از اینکه این مورد رو اطلاع دادید، بررسی لازم انجام شد اما مشخص شد که از دو جای متفاوت کشورمون هستند.

  • siamak

   2

   0

   ادمین عزیز ، سرکار خانم علیزاده .
   لطفا تشکر این حقیر برای بررسی مراتب اعلام شده و همچنین تائید حدود یک سوم !!
   از پست ارسالی ام را پذیرا باشید . البته بهتر بود از تآئید نصفه نیمه نظر اینجانب صرفنظر میکردید ، چون به ترتیب انجام شده نه تنها اصالت و مفهوم نظر نگارنده کاملا دگرگون و زیر و رو شده ! بلکه وقتی مساله وجود ستاره بجای بخشی از نظر مطرح میشود این شائبه در خواننده مطلب تقویت میشود که حتمآ کامنت حاوی کلمات و نظر خارج از عرف ، ادب نوشتاری یا … بوده !؟ که صد البته اینچنین نبوده .
   علی الحال بعنوان یک کاربر حقی را برای اعتراض و خرده گیری به این نوع سبک و سیاق ویرایش جملات برای خود متصور نخواهم شد ، چون معتقدم ما کاربران مو میبینیم و شما مدیران و ادمینهای عزیز و زحمتکش سایت پیچش مو !؟… با تجدید احترام و ارادت .

دیدگاه خود را بیان کنید