فرمول یک ایرانسباستین فتل از شروع مجدد بر روی خط استارت پس از پرچم قرمز انتقاد کرده و گفت که بهتر است بجای استفاده از چنین قوانینی، روی ساخت خودروئی بهتر برای سبقت گرفتن تمرکز کنند.

هر دو راننده فراری در هزارمین مسابقه تیمشان توانستند امتیاز کسب کنند و این در حالی بود که با تصادف های متعدد راننده ها، در انتها فقط 12 راننده در پیست حضور داشتند. دو پرچم قرمز در حین مسابقه باعث شد تا علاوه بر استارت ابتدای مسابقه، شاهد دو استارت دیگر در وسط مسابقه باشیم که فتل درباره آنها گفت:

به یاد ندارم که این همه استارت را در یک روز انجام داده باشم، معمولاً شما فقط یک استارت دارید.

باید بگویم که من طرفدار تشکیل خط استارت بعد از پرچم قرمز نیستم زیرا اگر در سمت صحیح پیست باشید، در مقایسه با قسمت کثیف پیست، برتری بزرگی خواهید داشت.

شاید ما باید روی ساختن خودروهایی برای سبقت [گیری آسان تر] تمرکز کنیم، نه اینکه فقط شبیه لاتاری عمل کنیم. با این وجود، در مسابقه موجلو تفاوت زیادی را برای ما ایجاد نکرد.

بدیهی است که ما سخت رقابت کردیم و همه تلاشمان را برای به دست آوردن امتیاز انجام دادیم. ما به اندازه کافی سریع نبودیم و پاسخ به این مسئله دشوار است.

بیش از یک دلیل وجود دارد اما انتظار می رفت که سرعت مسابقه بهتری داشته باشیم بنابراین باید نگاهی به این موضوع بیاندازیم.

رسیدن به حس بهتری با خودرو غیر ممکن است؟ سباستین فتل پاسخ داد:

خیر، هنوزم در حال کار کردن بر روی خودرو هستم. هنوز چیزهایی وجود دارد که می توانم یاد بگیرم، اما بدیهی است که ایجاد تفاوت فاحش از نظر نتایج کار دشواری خواهد بود.

27 دیدگاه

 1. ایرن

  17

  3

  اهان. وقتش رسیده یه خورده حرف بزنی. اینکه یه جنتلمن واقعی هستی شکی درش نیست. اما اینکه همیشه سرت توی کار خودت باشه هم کار درستی نیست. گاهی باید انتقاد کرد.البته منظورم این نیست که شورش رو در بیاری. اما زیادی سکوت کردن در برابر مشکلات همیشه حلال مسائل نیست.

  • SebVettel5

   5

   3

   مشکل اینجاست
   بعضی ها فکر میکنن سب بگه “بالای چشمتتون ابرو هست”
   دیگه استارت ی درگیری هست سب باید پرت شه بیرون از تیم ، وضعیت تیم هم که سب به این حال و روز انداخت ، موتور غیرقانونی هم سب به صورت دستی ی مقدار سوخت وارد موتور میکرده ، اصلا میدونی چرا موتور فراری غیرقانونی اعلام شد ؟ چون سب عین ی آماتور * با ماشین وگرنه کی شک میکرد موتور غیر قانونیه ؟؟؟

   • SebVettel5

    4

    2

    حالا خوبه سنشون قد میده
    برن مصاحبه های ناندو و رادیو هاش گوش بدن
    اشتباه سب به هم دقیقا گفتی
    اگه تا ی اشتباهی تیم میکرد رسانه ایش میکرد اینجوری اون مو فرفری یا هوادارای تیفوسی به جونش نمیفتادن

 2. get f... up SEB

  7

  14

  تو مسابقه لکلرک تو کمتر از سه دور نزدیک 7 ثانیه رو نسبت به فتل جبران کرد و رسید بهش بعد هنوز یه عده هستن که میگن توهم توطئه
  ادم باید خیلی سطحی نگر و ساده لوح باشه که باور کنه این مسئله فقط تفاوت رانندگیه دونفره و ماشینشون یکسانه
  درجواب دوستانی که میگن هیچ تیمی نمیاد با ماشین خودش همچین کاری بکنه باید بگم همچین اتفاقایی تو تاریخ فرمول یک سابقه طولانی داره و از این دست مسائل زیاده
  یعنی واقعا خودتون قبول میکنین که همیشه همه افراد توی یک تیم فقط به فکر بهترین نتیجه هستن،پس این همه سیاست پشت پرده جوابش چیه،واقعا میشه گفت هیچ سیاست پشت پرده ای وجود نداره و هیچکس نیست که بخاطر مقاصد خودش کس دیگری رو ضعیف نشون بده اون هم تو همچین مجموعه بزرگی که سود اصلیش تو جیب هئیت مدیره و سهام دارای اصلی میره

  • alireza_h

   5

   6

   اگر استرول پدر رفتار * ایرانی فتل رو می‌دید، هیچوقت باهاش قرارداد امضا نمی‌کرد!

   از سال دیگه داستان داریم اینجا بین * فتل و استرول پدر و پسر… که وامصیبتا ماشین پسرش فلان و استراتژیش فلان و سهم فتل فلان!!

  • iman88

   9

   6

   تیمی که شما به این کار متهمش میکنی سب به مدت چهار سال و نیم راننده اولش بوده.شما باور میکنی که این تیم به نفع سب تو این سالها اینکارو کرده باشه؟
   جالبه یه سری از طرفدارایه سب ردبول هم به اینکار متهم کردن که از زمان دنی به نفع مکس همچین کارایی کرده!سب در مجموع بیش از 8 سال راننده اول این تیمها بوده.سوالی که من از این عزیزان دارم اینه که نظرشون درمورد اون سالها چیه؟کیمی هم یه راننده قهرمان جهان بوده

   • get f... up SEB

    6

    7

    من از شما یه سوال دارم شما واقعا میتونی جدا شدن کیمی از فراری رو با این همه داستان جدا شدن سب از فراری مقایسه کنی.با کیمی کی این همه مشکل پیش اومد که تیم فراری مجبور به انجام حرکاتی بشه که بخواد ثابت کنه ما کار درست رو انجام دادیم به این خاطر که کل دنیا دارن میگن در رابطه با سب و جداییش خیلی اشتباه داشتین
    با کیمی از این مشکلات نداشتن به خاطر اینکه کیمی خیلی راحت قبول کرد راننده دوم باشه.با همون کیمی هم شما کی دیدی اختلاف با سب انقد زیاد باشه
    فراری با این کار یعنی داره سعی میکنه اعتبار از دست رفتش رو برگردونه که صد البته روز به روز دارن بیشتر گند میزنن به احوال خودشون با این همه تصمیم اشتباه و کاری که با سب دارن میکنن یکی دیگه از تصمیمات اشتباهی هست که از تیمی با شرایط الان فراری اصلا دور از انتظار و واقعیت نیست

   • Mekaeel

    4

    2

    ایمان جان من به عنوان یه طرفدار فراری و فتل به این چیزهایی که بعضی از دوستان میگن اصلا اعتقاد ندارم و اتفاق های زیادی وجود داره که باعث شکست فتل از همتیمیش شده پس این خیالات رو نمیتونم قبول کنم عتل در حال حاضر افت کرده و این رو باید قبول کرد پس این همه بهانه لازم نیست حداقل اگه یه مدرک بود قضیه فرق میکرد ولی من که چیزی ندیدم

   • iman88

    5

    3

    شما بنای فرضیه ات رو بر اساس اختلاف سب با چارلز گذاشتی.اگرم بحث انگیزه است که دوست عزیز کدوم انگیزه قویتره ؛قهرمانی جهان یا اثبات چیزی که از همون اولش هم مبنایه کنار گذاشتن سب نبوده.خیلی ساده یه تیم که میخواد برا قهرمانی جهان بجنگه نمیتونه دو تا راننده در یک سطح داشته باشه.
    میکائیل کاملا متوجه هستم شما و خیلی از طرفدارای سب نظرتون این نیست.به قول شما حداقل بذارین مدرکی؛اشاره ای چیزی پیدا بشه بعد.

  • Mekaeel

   4

   2

   دوست عزیز منم مثل شما فتل فنم ولی لکلرک لاستیک تازه داشت و این دلیلی بود که راحت فاصله رو جبران
   لکلرک خیلی بهتر از فتل تونسته با ماشین وفق پیدا کنه و داره بهتر نتیجه میگیره شاید بهتر باشه دیگه از این حرف ها دست برداریم و از مسابقه لذت ببریم و اینقدر سعی نکنیم این دوتا رو مقابل هم دیگه قرار بدیم

  • Mahmood.gh

   6

   0

   لکلرک شاسی جدید داشت ک کمی سریعترش کرده بود لاستیک نو و نرمتر داشت تو تایم گیریم ک کمی بیشتر از نیم ثانیه سریعتر بود
   بخاطر تصادف وحشتناک هفته قبلش کلا ماشینش عوض کردن

  • Mahmoud

   4

   1

   به نظرم من دلیل این تفاوت راحتی بیشتر لکلرک نسبت به فتل با ماشینه و البته اختلاف لاستیک.
   در کل هرچی باشه به این که فراری ماشینو دست کاری کنه اعتقادی ندارم حداقل توی هزارمین گرندپری فراری نمیتونه این اتفاق بیفته!

 3. iman88

  19

  0

  فکر میکنم یکی از دلایلی که تو این ریس مثل نقل و نبات پرچم قرمز خیرات کردن به خاطر تاثیرش تو ریس قبلی بوده.ما تصادفات بد زیاد داشتیم تو این چند ساله کجا به خاطرشون انقدر پرچم قرمز میدادن؟2 ریس سه تا پرچم قرمز!!تو پیست سنگاپور چندتا تصادف وحشتناک داشتیم،5 تا 6دور سیفتی کار و تمام.
  سب کاملا درست میگه و دقیقا فهمیده پرچمایه قرمز برایه چی دیروز انقدر راحت درمیومدن.اصلا بعید نیست این تبدیل به یه رسم بشه.

  • بهزاد زمانی

   0

   0

   ایمان جان هرگونه آسیب به حفاظ های ایمنی باعث میشه مسابقه رو متوقف کنن تا تعمیر کامل بشه، آگر تصادفات به حفاظ آسیب نزنه به ماشین ایمنی یا مجازیش اکتفا میکنن

 4. Amir Bagheri

  6

  3

  من معتقدم یکی از ماشینا آپ‌دیت میشه. و اتوموبیل رو بر اساس نیاز لکلرک می‌سازن.
  ⭕ شاید اشتباه میکنم.
  نمیدونم این mission window چی هست و چیکاره بود و چه نقشی داشته.
  ولی شاید از اون چهار‌صد و خورده‌ای میلیون‌دلار بودجه، خبری نباشه‌.
  ⭕ اینجوری، آپ‌دیت کردن فقط یکی از ماشینا، منطقیه.
  والا درست نفهمید کرافتی‌ راجع به ریسینگ‌پوینت چی گفت. ولی راجع به این بود که یک ماشین آپ‌دیت شده یا یه همچین چیزی.
  حالا شاید فراری هم چنین کرده.
  در هر صورت اگر اشتباه میکنم، اصلاح کنید.🙋🏻‍♂️

   • iman88

    8

    1

    کاور موتور لنس جدید بود تو این ریس.مال پرز همون قدیمیه بود.
    اپدیتها که معمولا مشخصن.ولی این چیز عجیبی نیست وقتی یه دست از یه اپدیت موجود باشه راننده اول ازش استفاده میکنه.تنها جایی که اپدیت اومد و به سب ندادن اتریش دو تعلیق عقب رو دادن به چارلز و سب با همون قدیمیه مسابقه داد.
    اما این کاملا درسته که تقریبا تمام تغییرات بر اساس نیاز چارلز انجام بشه و تو توسعه ماشین اولویت اول و دوم چارلزه.حتی اولویت بعدی هم احتمالا ساینز.و سب هم مجبوره خودشو با این تغییرات وفق بده و با تغییر ستاپ زمان کمتری رو نسبت به پتانسیل اصلی ماشین از دست بده.که معمولا هم تو این شرایط به کم کردن درگ ماشین ختم میشه که با از دست دادن بخشی از دانفورس بدست میاد.تقریبا این تو اکثر تیمهایی که یکی از راننده هاشون با ماشین مشکل بیشتری نسبت به همتیمیش داره صدق میکنه.

   • Mekaeel

    4

    0

    امیر این کاملا عادیه که فراری ماشین رو برای لکلرک بسازه چون اون کسیه که یه قرارداد بلند مدت با فراری داره هر چند این ماشینی که فراری ساخته برای هیچ کس مناسب نیست!

   • Mekaeel

    3

    0

    ادمین های عزیز چرا کامنت ها اینقدر دیر تایید میشن؟

  • REZA.M

   4

   2

   توی مسابقه اتریش آپدیت تعلیق آوردن که فقط لکلرک ازش استفاده کرد و ماشین فتل این آپدیت رو نداشت.اما توی مسابقه مجارستان این آپدیت رو به فتل هم دادن که نتیجه شد سریع تر شدن فتل.
   از مجارستان به بعد کسی نمیدونه آیا فراری باز هم اینکار رو انجام داده یا نه.

 5. Amir Bagheri

  3

  0

  سلام آقا ایمان.🌹
  سلام آقا میکائیل.🌹
  منم همین رو میگم.
  میگم بحث فراری، بحث اولویت هستش.
  ⭕ الان اولویت فراری، اینه که ماشینش‌ رو با سلیقه‌ی چالرز، براش شخصی سازی کنه.
  ⭕ همین چیزا باعث شده اختلاف سب‌ و چارلز، به نفع چارلز زیاد بشه.
  ⭕ قطعا دشمنی نیست. بنظر من البته.
  آقا میکائیل. اینم که میگید ماشین فراری، واسه هیچکس مناسب نیست، راست میگید.😂
  آقا ایمان. ممنون بابت اطلاع رسانی از بابت آپ‌دیت ریسینگ‌پوینت.🙋🏻‍♂️

   • Amir Bagheri

    2

    0

    انگار همون ستاپ‌ کم چیزیه آقای زمانی.
    همون مهندسا، خواسته‌ی راننده رو اولویت قرار میدن.
    ماشین رو نمیدن دستشون‌ و بگن برو با دکمه هایی که رو فرمون هست بازی بازی کن، تا از ستاپی که خوشت میاد سریع تر بشی.
    اگر اینجوری که می‌فرمائید بود، راننده اول فصل میومد. مریض نبود که بخواد زمستون رو تو کارخونه وقت صرف کنه واسه یه ستاپ.☹

   • Amir Bagheri

    2

    0

    خط سوم رو اصلاح میکنم⬇️⬇️
    تا ستاپی که خوشت میاد رو، پیدا کنی.

 6. امید نورمحمدی

  4

  5

  واقعا خسته نشده انقدر این حرفهارو تکرار کرده؟! ما داریم قدمهای مثبت ولی کوچک بر میداریم و امروز که خوب نبودیم ولی فردا تلاش میکنیم بهتر بشیم و …
  البته با این تیم فراری و این ماشین ضعیف نه چیز بیشتری میشه گفت و نه کار دیگه ای میشه کرد. بخصوص برای راننده مهمان تیم که فصل بعد با آرم تیم دشمن روی لباس خودش پا به مسابقات میزاره که از این بیشتر امکان نداره تیم بهش میدون بدند.
  این وسط فعلا لکلرک قربانی اصلیه. هرکاری میکنه نمیتونه قدمی جلو بره. دوبار در اوایل فصل سکو گرفته ولی طی 4 مسابقه گذشته چیزی بدست نیاورده و شرایط روزبروز داره بدتر میشه. هر چه در توانشه را میزاره و کسب رده میکنه و بعد میبینه بغیراز هاس و ویلیامز سایرین براحتی ازش رد میشن. حتی اگه پشت کیمی هم باشه نمیتونه فاصله اشو با اون کم کنه! لکلرک راننده جسور و جاه طلبیه و تحمل این اوضاع براش سخته.
  فصل بعد هم ساینز با هزار امید و آرزو و برای شکست دادنش میاد. اگر ماشین خوب بشه برای هردو خوب میشه. انگیزه های ساینز هم کم نیست و بدنبال بردن مسابقه است. دیگه خبری از سب و لجبازی پدر متیا با سب و راننده فصل آخری که همش حرفهای مثبت بزنه هم نیست. ماشین هم قرار نیست یکشبه مرسدس بشه.
  فشار روی لکلرک روزبروز بیشتر میشه و با هر اشتباه و یا ناکامی ارزش خودشم زیر سوال میره و امیدواری طرفداران بسمت آینده و راننده جدید میره.
  در عوض سب تا آخر این فصل فرصت داره مدام این حرفهای تکراریو تکرار کنه….

دیدگاه خود را بیان کنید