فرمول یک ایرانوالتری بوتاس روز رقابت فرمول یک اسپانیا 2020 در پیچ اول تمام امیدهایش برای پیروزی را از دست داد و نیکو روزبرگ معتقد است که تهاجمی نبودن این راننده بار دیگر رقابت بوتاس را خراب کرد.

پس از استارت نه چندان خوب والتری بوتاس و تحویل دادن جایگاهش به مکس ورشتپن و لنس استرول، راننده مرسدس خودش را در جایگاه چهارم یافت.

بوتاس پس از پنج دور از لنس استرول سبقت گرفت اما دیگر دیر شده بود و شرایط رقابت با مکس ورشتپن وجود نداشت. نیکو روزبرگ در این باره گفت:

والتری باید از این نتیجه خیلی خیلی ناراحت شده باشد. ما امروز تا کوچک ترین ضعف های بوتاس را مشاهده کردیم.

این ضعف رقابت چرخ به چرخ او است؛ او باید کمی تهاجمی تر برخورد کند. چیزی که از ابتدای رقابت شاهدش بودیم نتجه آن عقب افتادن از استرول بود.

او در را برای استرول باز گذاشت و استرول به راحتی عبور کرد. پس از آن هم دوباره در طول رقابت شاهدش بودیم. زبان بدن او نشان می‌داد که نا امید شده است.

او احساس می‌کند که دوباره شانس قهرمانی در حال از دست رفتن است. لوئیس عملکرد خیلی خوبی دارد و والتری بوتاس باید راهی برای پایان دادن به آن پیدا کند و به نتایج خوبی برسد.

رقابت با لوئس بر سر قهرمانی جهان همیشه سخت خواهد بود اما در هر صورت والتری ماشین فوق‌العاده ای در اختیار دارد و لازم نیست برای برگشتن به رقابت کار خیلی سختی انجام دهد.

اگر او در رقابت بعدی بتواند جایگاه پول را به دست بیاورد، ناگهان با شرایط ذهنی خیلی خوبی به رقابت ها برمی‌گردد. پس همه چیز برای والتری رو به راه است و صرفا باید به جنگیدن ادامه دهد.

نیکو روزبرگ و والتری بوتاس

نیکو روزبرگ و والتری بوتاس

والتری بوتاس در طول رقابت فرمول یک اسپانیا سه کیلوگرم وزن کم کرد

والتری بوتاس در طول رقابت و پس از آن به این موضوع اشاره کرد که عوض کردن رنگ لباس های تیم فرمول یک مرسدس از سفید به مشکی روی حرارتی که او احساس می‌کند تاثیر گذاشته است و او در طول این رقابت 3 کیلوگرم وزن کم کرده است.

والتری بوتاس اطمینان داد که با وجود آمادگی بدنی که دارد، تحمل چنین فشار هایی برای او و دیگر رانندگان فرمول یک نسبتا عادی است اما این هرگز راحت نیست.

همچنین والتری بوتاس احساس می‌کند که شانس او برای رقابت بر سر قهرمانی جهان از همین حالا هم در حال از بین رفتن است:

من هیچ ایده‌ای ندارم که اختلافمان چه قدر است اما اختلاف زیادی داریم و من دوباره احساس می‌کنم شانس قهرمانی در حال از بین رفتن است.

ما چند روزی را به بررسی اوضاع می پردازیم تا ببینیم چه چیزی کار را خراب کرد و پس از آن دوباره ادامه می‌دهیم.

مشخصا در این مرحله خیلی نا امید کننده است اما بله من میدانم که همیشه برمی‌گردم و شک ندارم که در اسپا، در بهترین شرایط ذهنی خودم خواهم بود و هرچه در توان داشته باشم را پیاده می‌کنم.

در حال حاضر صرفا میخواهم در جایی غیر از اینجا باشم.

15 دیدگاه

  • Silver Arrows

   19

   9

   چرا تصور می‌کنید همیشه ترکیب بهترین‌ها، بهترین رو خواهد ساخت؟
   شاید علت این که همه ما دوست داریم به این شکل به مسائل فکر می‌کنیم نداشتن Big Picture هست.
   قرار نیست بهترین‌ها رو در یک جا داشته باشیم تا بهترین نتیجه رو بگیریم. قراره “متناسب‌ترین‌ها” رو داشته باشیم.
   آیا حضور حضور یه شخص بهتر، نتیجه بهتری برای مرسدس رقم میزنه؟ بهتر از قهرمانی تیمی و فردی؟
   آیا اگر مرسدس به فرض می‌تونست مکس/فتل/راسل رو بیاره و اونها هم میومدن، رسیدن به قهرمانی تیمی و فردی رو دچار ریسک بیشتر نمی‌کرد؟
   من منکر این نیستم که ترکیب مرسدس قطعا می‌تونه جذاب‌تر باشه؛ حتی طرفدارش هم هستم. اما آیا این جذابیت برای مرسدس گرون تموم نمیشه؟ قطعا!
   /////////////////////////////
   در مورد خود بوتاس باید بگم همچنان با همه توانایی‌هاش در جنگندگی دچار مشکله. البته طبق صحبت‌هام شاید این جنگندگی براش گرون تموم شه.

   • 5red16

    23

    0

    سلام
    ببین از دیدگاه مدیر تیم این ترکیب خیلی خوبیه
    یک راننده آلفا و یک راننده امتیاز جمع کن
    ولی ببین ما داریم از دیدگاه طرفدار موتوراسپورت به قضیه نگاه میکنیم
    ما میخوایم رقابت ببینم
    هیجان در وجود رقابت هست
    بوتاس یکی از صندلی های بهترین خودرو تاریخ f1 رو اشغال کرده بدون اینکه هیج هیجان و رقابتی رو به f1 تزریق کنه
    شما فرض کن جای بوتاس، ریکیاردو یا راسل یا وتل یا ورشتپن یا آلونسو در صندلی مرسدس بود
    اونوقت کل دنیای موتوراسپورت منتظر بودن آخر هفته ها فرا برسه
    در حال حاضر با وجود ابرخودرو مرسدس امکان هیچ رقابتی برای قهرمانی نیست
    تنها شانس موجود برای هیجان و رقابت هم با وجود بوتاس درجه دو از بین رفته

   • ....kh:n....

    11

    4

    بله خو اصلا چرا باید بوتاس به فکر قهرمانی جهان باشه…
    فقط همیلتون حق داره توی تیم مرسدس قهرمان بشه…

   • Silver Arrows

    7

    4

    من هم از دید یک طرفدار گفتم که اتفاقا دوست دارم یک ترکیب افسانه‌ای ببینم. اما حقیقت اینه که خواسته طرفدار “کافی” نیست. کسی که از این بیزینس درآمد داره به همه چیز فکر می‌کنه. همه چیز!

 1. ....kh:n....

  25

  1

  روح مبارزه طلبی وجنگندگی نداره لامصب، جسور نیست، بازی روانی بلد نیست، سیاست ورزشی نداره،چهار ساله تو مرسدسه اما احساس غریبی میکنه، توی این تیم نه شوخیی نه رادیو معروفی، نه خنده ای، انتقادی هییییچ…..
  شده امتیاز جمع کن تیم وصاف کردن راه قهرمانی همیلتون…..
  پدر مارو درآورد لامصب….
  کار ما بعد ازهر تایمگیری ومسابقه شده خواندن کامنتهای آقای شمارشگر…

 2. DR3 FA14

  17

  0

  بوتاس 2014 عالی بود با ویلیامز 4 ام شد بعد ولی تو مرسدس انگار اون بوتاس نیست و حتی تو 2018 با هیولای مرسدس 5 ام می شه ولی هر چقدر فکر می کنم اگه بجای بوتاس . راسل وتل ریکاردو الونسو یا ورستپن بود شاید اینقدر قهرمانی برای همیلتون اسون نمی شد

 3. ساعد

  6

  0

  خیلی جالبه تفاوت دیدگاه راننده حرفه ای با افراد عادی علاقمند به فرمول یک،روزبرگ یک کلمه هم حرفی از این نزد که بوتاس جسارت نداره یا برای صندلی مرسدس ضعیف هست و امثال اینها.دست گذاشت رو نقطه ضعف بوتاس که رقابت چرخ به چرخ هست،چون دیده چقدر خوب توی تایم گیری از عهده همیلتون برمیاد.کاش یه همچین نقطه نظراتی راجبه راننده ها بعد هر مسابقه داشتیم از افراد با تجربه.چیزی که تو مسابقه اسپانیا برای من جالب بود توانایی مکلارنی ها تو دفاع بود هم لندو هم ساینز چقدر عالی بودن تو دفاع مثلا دفاعی که لندو در مقابل لکرک داشت.چیزی که بوتاس با اینکه طرفدارش هستم بعید میدونم میتونست از عهدش بر بیاد به خوبی لندو البته به نظر من فقط.

  • 33🦁Ali

   5

   2

   ساعد جان
   بوتاس راننده حرفه ای هستش تو ویلیامز هجومی تر بود و خوب حمله می کرد در کل هنوز بیش از نیمی مسابقات مانده حالا هم طبیعی هست هر انتقادی بشنوه شاید بجای بدشانسی که چند بار أورده خوش شانسی بیاد سراغش و با این ماشینش می تونه خیلی امیدوار باشه واسه مسابقات آتی هر چند هرگز حریف توانائی لوئيس نمیشه..
   50پودیوم به طرفداراش تبریک میگم.
   تنها جالبی آخر مسابقه که دوربین دقت کرده بود به خوشحالی مظاعف توتو با حال بود فیسش اونجا که یه لحظه ماسکش برداشت😀

 4. Wwe.f1.77

  5

  3

  داداش این تمامی ضعف هاش نیست نصفش هم نیست ای کاش این ماشین دست. (مکس) روی مود ضیعف تری هم نسبت به همتیمی ش باشه بعد نشون می ده که کی ققهرمان واقعی هستش

دیدگاه خود را بیان کنید