Register

17 + 15 =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – نسل جدید پورشه پانامرا حتی پیش از رونمایی جهانی خودش موفق شد که رکورد جدیدی را در پیست نوربرگ رینگ ثبت کند.

راننده تست پورشه، لارس کرن 32 ساله یک دور کامل در این پیست افسانه ای که به مسافت 20.832 کیلومتر می باشد را دقیقا در مدت زمان 7:29.81 دقیقه زد.

در رده بندی رسمی نوربرگ رینگ این زمان ثبت شده، به عنوان رکورد جدید در ردیف “executive cars” ثبت کرد.

بیشتر بخوانید؛ پیست نوربرگرینگ جهنم سبز!

کرن می گوید:

بهینه سازی های که در شاسی و قوای محرکه نسل جدید پانامرا ایجاد شده، در تمامی لحظات دوری که در سخت ترین پیست مسابقه ای جهان حال زدن بودم، قابل مشاهده بود.

در قسمت های “Hatzenbach”، “Bergwerk” و مخصوصا “Kesselchen” پیست، تنظیمات جدید سیستم پایداری الکترومکانیکی تماما با پایداری هرچه تمام تر فعال بود و پایداری فوق العاده ای را در اختیار پانامرا در سطح این پیست پر فراز و نشیب قرار داد.

در قسمت “Schwedenkreuz”، ویژگی دینامیک جانبی بهبود یافته و چسبندگی بیشتر تایرهای اسپورت جدید میشلین به کمک خودرو آمد. من به سرعتی در پیچ ها رسیدم که فکر نمی کردم با پانامرا امکان پذیر باشد.

توماس فریموث نایب رییس خط تولید پورشه پانامرا می گوید:

پانامرا همیشه هم یک خودروی مدیریتی تورینگ سالن و هم یک خودروی به معنای واقعی اسپورت بوده. در مدل جدید حتی ما این ویژگی را نیز افزایش دادیم.

در کنار افزایش قدرتی که به موتور داده شده، بهینه سازی هایی در زمینه های قابلیت پایداری در پیچ ها، کنترل بدنه و دقت فرمان نیز اعمال شده است. این بهینه سازی ها هم به نفع راحتی روزانه شده و هم به نفع عملکرد عملکرد هر روز شده است. رکورد دور زده شده خودش اثباتی برای این حرف هاست.

پورشه پانامرای رکورد شکن به صندلی های مسابقه ای و یک قاب ایمنی مجهز بوده تا از راننده محافظت کند. در پایان ماه آگوست قرار است که این خودرو رونمایی شود. دور زده شده تقریبا 13 ثانیه از مدل قبلی سریعتر است.

 

آنبورد با پورشه پانامرا در پیست نوربرگ رینگ

 

 

8 دیدگاه

 1. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  4

  3

  ماشینایی که برای نوربرگرین درست شدند فقط به درد نوربرگرین می خورن نه جاده

  • محمد

   0

   0

   توی تور بزرگ فصل یکش بود فکر کنم همینو گفتن

 2. سانی

  1

  1

  پس رکورد جگوار رو نزد 7.23 ==== Jaguar XE SV Project 8
  Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé 63 S === 7.25
  ببینیم کدام شرکت میتونه رکورد رو بزنه

  • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

   1

   0

   رکورد lamborghini aventador super veloce jota LP770-4 رو که فقط پورشه می زنه و لامبو در جواب رکورد اونا رو میزنن مثل porsche918spyder که lamborghini Huracan performante زد بعد porsche 911GT2 دوباره زد و بعد aventador البته سال 2015 lamborghini aventador رکورد ثبت کرد ولی بعد 918 شد

 3. REZA.M

  2

  1

  رکورد خیلی خوبی زده اما این ماشین ها باید برای جاده ساخته بشن نه برای زدن رکورد یک پیست!
  یه چیز جالب که الان یادم افتاد اینه که چند ماه بعد از معرفی مرسدس پروجکت وان یکی از مدیرای مرسدس گفت این ماشین می‌تونه رکورد پورشه ۹۱۹ رو بزنه!کسی می‌تونه توضیح بده چطور ممکنه؟ هر طور حساب میکنم از ۹۱۹ ضعیف تره.قدرت موتورش کمتره و داونفورس کمتری هم داره.
  البته مرسدس پروجکت وان هنوز هم وارد جاده نشده!

 4. Nima

  1

  0

  به نظرم جمیز می درباره تست تو نوربرگ رینگ درست میگه تو توی دنیای واقعی برات راحتی و اپشن های ماشین مهمه نه اینکه چقدر سریعه یا چقدر نیروی دانفورس تولید می کنه ولی اکثر کمپانی های ماشین سازی فقط دنبال اینن که ببینن تو نوربرگ رینگ ماشینشون چقدر سریع میره

 5. Daimler.BENZ

  0

  0

  ركوردش قبلا دست مرسدس اي ام جي, جي تي اس بوده