فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون معتقد است، اشتباه پیرلی در تخمین فشار مناسب تایر ها برای مسابقه ی این هفته، دلیل اصلی عملکرد نامطلوب لاستیک اتومبیل های مرسدس بوده است.

راند پنجم مسابقات فرمول یک فصل 2020، با دو سکوی دوم و سوم برای مرسدس و یک پیروزی برای ردبول به پایان رسید. روزی که استراتژی بهتر ردبول باعث شد تا هر دو راننده ی مرسدس نتوانند مکس ورشتاپن را در طول مسابقه برای مدت طولانی پشت سر خود نگه دارند. در واقع عملکرد خوب، استراتژی مناسب، پیشتازی و پیروزی راننده ی هلندی ردبول و از طرفی مشکلات عمده ی تایر های همیلتون و بوتاس، سرانجام باعث شد تا نوار پیروزی های مرسدس در گرندپری هفتاد سالگی فرمول یک در سیلورستون قطع شود.

همیلتون در کنفرانس خبری خاطرنشان کرد، لاستیک های رقبای آنها بعد از مسابقه در شرایط بسیار بهتری نسبت به تایر های مرسدس قرار داشته.

وی گفت:

به لاستیک های دیگر اتومبیل ها نگاه کنید. آنها مشکلی شبیه آن چه که ما امروزه تجربه کردیم، نداشتند. مطمئناً شرایط غیر مترقبه ای که این لاستیک ها امروز به ما تحمیل کردند، تجربه ی سختی بود.

واقعاً بابت تجربه جدیدی که به دست آوردم و باعث پیشرفت من شد، شکرگزارم. تجربه امروز باعث شد تا بتوانم در چنین شرایط سختی هم مسیر خودم را برای رسیدن به برتری در مسابقه پیدا کنم. فکر کنم درست در دور های پایانی لاستیک های من دوباره شرایط بدی پیدا کرد، اما باز هم به شدت فشار می آوردم تا از بقیه ی رانندها عبور کنم.

لوئیس همیلتون که در دو آخر فرمول یک بریتانیا 2020 لاستیک جلو سمت چپ خود را از دست داد

لاستیک لوئیس همیلتون – فرمول یک بریتانیا 2020

در حال حاضر لاستیک های ما کاملا شبیه بالون یا بادکنک هستند

پس از بررسی علت خرابی لاستیک ها در مسابقه هفته گذشته، که از جمله ی این خرابی ها می توان به پنچر شدن هر دو اتومبیل مرسدس در دور های پایانی اشاره کرد، پیرلی حداقل فشار لاستیک ها برای گرندپری این هفته را به psiا22 برای لاستیک های عقب و psiا27 برای لاستیک های جلو افزایش داد.

لوئیس همیلتون در پاسخ به این سوال که چه مشکلی می تواند عامل خراب شدن لاستیک اتومبیل های مرسدس باشد، توضیح داد:

من در حال حاضر از آن مطلع نیستم؛ اما مطمئنم که تیم به دقت دلایل آن را بررسی می کند زیرا ما قبلاً مشکلی مشابه این را نداشته ایم.

تصور می کنم، به احتمال زیاد مهندسان پیرلی هفته گذشته با دلایل مرتبط با پنچری تایرها دست و پنجه نرم می کردند. بنابراین، پس از این که به نتیجه ای نرسیدند، برای این آخر هفته فقط فشار تایر ها را بالا بردند. در حال حاضر لاستیک های ما کاملا شبیه بالون یا بادکنک هستند. این بالاترین فشاری بود که تا به حال برای لاستیک ها داشته‌ایم.

بنابراین از اتفاقی که برای ما افتاد تعجب نمی‌کنم. من نمی دانم که آیا تیم دیگری با خرابی لاستیک هایش دست و پنجه نرم کرد یا نه. ولی به هر صورت تیم ما حتما دلایل آن را بررسی خواهد کرد.

34 دیدگاه

 1. Hidden5410

  16

  0

  🔴مصاحبه سباستین وتل پس از اتمام گرندپری 70 سالگی فرمول یک: “این ناامیدکننده بود. من سرعت کافی را برای بیرون ماندن داشتم. كسانی كه بعد از پیت استاپ من، از من جلوتر بودند دقیقاً همان زمان هایی را ثبت میکردند. شاید ما شجاعت این را نداشتیم که به چارلز اجازه سبقت از من را بدهند، با اینکه وی حتی یک استراتژی متفاوت داشت. اما آنها ترجیح دادند که من را به پیت ببرند تا او دوری کنم. حتی با وجود دور اول بد، ما امروز می توانستیم رتبه های زیادی کسب کنیم.”

  وی در ادامه افزود:”این استراتژی عالی نبود. ما دقیقاً همان کاری را انجام دادیم که می خواستیم از آن جلوگیری کنیم. من نمی دانم که آنها در آن لحظه ها چه فکری می کردند، اما بیایید از این مسئله رد شویم”

  وتل سپس توضیح داد که در هنگام اسپین شدن در ابتدای مسابقه چه اتفاقی افتاده است:”من نمی دانم چه اتفاقی افتاد. زیرا سعی کردم خودم را از مشکلات دور نگه دارم، اما من احتمالاً با کرب ها برخورد کردم و آن کمی من را سورپرایز کرد. اما سپس خیلی سریع به گروه اصلی برگشتیم. ما دو هفته بسیار بد داشته ایم. من نمی دانم چه اتفاقی افتاد. مطمئناً بهترین روزها را سپری نمیکنم، اما کمی ناامید کننده است. من سعی خواهم کرد که تمام تلاش خود را بکنم و تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنم.”

  • SebVettel5

   3

   4

   اول از همه آرامش خودتو حفظ کن
   دوم از همه صندلی فراری لیاقت میخواد که *، فقط نمیدونم چرا اینو دوستان اینجا میدونن اما کامیلری و بینونو نه!
   سوما وتل خیلی *** کی بهش گفته تو اجازه داری با شاهزاده موناکویی رقابت کنی
   چهارما همین الان قراردادش رو فسخ باید کنن ساینز بیارن
   حتی وتل اول مسابقه اسپین شده بود ولی شاهزاده موناکویی نباید با وتل رقابت کنه ی موقع خدایی نکرده عین styria میشه بعد فراری چجوری *** بندازه گردن وتل؟؟؟

   • ایرن

    4

    0

    به نظرم مدیران سایت باید موقع تایید این نظر متوجه شده باشن که ایشون این نوشته ها رو دارند میذارند فقط به این نیت که یه بحث مسخره رو شروع کنند. پس بعیده از شما که چنین نظری رو منتشر کنید. جدیدا فقط یاد گرفتین جای یه سری کلمات ستاره بگذارین که مثلا ما حواسمون هست خخخ

   • SebVettel5

    0

    0

    نظر مسخره ؟
    تو خوبی نظراتت!!!!

   • SebVettel5

    1

    0

    iren
    جناب دفعه بعد لطف کن چند تا پست ببین نظراتو 😓
    تا ببینی اینارو از خودم گفتن یا از بعضی ….

   • ....kh:n....

    6

    5

    سال قبل همه مشکل داشتن.شما نداشتید.
    حالا یه مسابقه به مشکل خوردن میخوان در کارخونه پیرلی رو تخته کنن…😌
    الان برا مسابقه اسپانیا پیرلی بخاطر مرسدس سخت ترین ست لاستیک را میاره.

 2. amir salar 5

  15

  6

  حالا خوبه نصف بیشتر فصل پیش فقط مرسدس با تایرای پیرلی راحت بود الان ولی سر یه مسابقه که دوتا مرسدس رو سکو بودن و فقط برنده نشدن اینقدر براش سخته
  پس پارسال چرا ساکت بود؟

 3. Dr!fter

  12

  4

  جوری گله و شکایت می‌کنه انگار قهرمانی فصل از دست رفت! دوم و سوم شدن برای مرسدس‌ها انقدر تلخ و ناراحت کننده بود؟

 4. Shabneshin

  9

  7

  نمیدونم کجای متن خبری که به طور قطع از متن اصلی ترجمه شده با تیتری که کار کردین همخوانی داره؟
  درسته که معمولا در تیتر خبر کمی بزرگ نمایی میکنند برای جذب مخاطب، اما هیچ کجای متن گفته نشده که همیلتون پیرلی را «مقصر»نتیجه دیروز میدونه

 5. 5red16

  12

  3

  خوبه یک مسابقه رو از دست دادین آقای همیلتون
  بقیه تیمها یک فصل کامل داشتند با تایرهایی که فقط به مرسدس میخورد کلنجار میرفتن
  اگه شما در شرایط مشابه بودی چیکار میکردی؟

 6. ایرن

  6

  6

  خداییش اینجور تقصیر رو گردن دیگران انداختن برای یک قهرمان جهان بسیار زشته.
  من با اینکه طرفدار فتل هستم اما خیلی جاها از همیلتون دفاع کردن. ولی الان میبینم کسی که تقریبا بیشتر آمارهای این رشته رو در اخ0تیار داره داره یه بهونه ی بچه گانه میاره.
  من نمیگم لاستیک های پیرلی خوب هستن یا بد هستن. اما چیزی که واضحه اینه که همون لاستیک با همون کیفیت در اختیار مرسدس هست که در اختیار ردبول و فراری و باقی تیم ها هست.
  اگر خودروی مرسدس با تمام کیفیت بالاش و مزیتهایی که داره، لاستیک خوری بالایی داره تقصیر پیرلی نیست. قبول کنید که بلاخره این خودروی برتر یه ضعف هم داره و اون لاستیک خوری زیادشه. پس بزرگ باشیم و تقصیر رو گردن زمین کج نندازیم.

  • بیژن

   2

   1

   کجای متن گفته تقصیر پیرلیه ؟
   تا سال قبل کلی حرف بار پیرلی میکردین از تیم ها تا طرفدارها از مافیا گرفته تا الی اخر
   ولی مرسدس یا همیلتون صحبت کنن از مشکلشون بدع زشته کار بدی کردن . میخوایین راجع به این هم حرف نزنن ؟ بگن چیز مهمی نیست . 😂😂😂 معلومه که حرف میزنن بحث میکنن تا مشکل رو حل کنن .
   ما هم نگفتیم مشکل از پیرلی هست . مشکل مرسدسه خودشم حلش میکنه .نکته اخر مرسدس همیشه با لاستیک های نرم و تو هوای گرم مشکل داشته حالا امسال کمتر شده ولی ظاهرا هنوز همون مشکل رو دارن .

   • ایرن

    0

    0

    ببین اخوی وقتی میگه پیرلی فقط فشار رو زیاد کرد و لاستیک رو تبدیل به بادکنک کرد یعنی چی؟ مشخصا وقتی همه ی تیمها مشکلات زیادی ندارند اما یک تیم مشکلات بسیاری داره یعنی مشکل به خود تیم برمیگرده. مثل موضوع قدرت موتور فراری که پارسال اتفاق افتاد. یا مثل رینگ های خاص مرسدس که دوسال قبل اتفاق افتاد و … منطق من شاید اشتباه باشه اما این منطق قبول نمیکنه این حرف همیلتون رو.

 7. Amir Bagheri

  4

  3

  یعنی آبروی من رفت!😂
  خیر سرم مرسدس فن و لوئیس فن هستم
  مکس‌ حالم رو گرفت!😂
  ولی در حال تبریک میگم به مکس‌ فن ها و ردبول‌ فن ها👌

  • Amin

   2

   1

   خودتو ناراحت نکن دوست عزیز
   اگه اینطوری باشه همه فن ها(ب جز فن های مرسدس و لوییز)از ۲۰۱۴ به بعد اصلا نباید اینجا میومدن و چیزی میگفتن!(البته قصد توهین به دوستان رو ندارم،چراکه اینجا جای گفت و گو و بیان نظراته،هیچ کس هم نمیتونه به شخص دیگری جسارت و یا بی ادبی ب دلایل خاص رو داشته باشه،همیشه گفتم این سایت مثل یک خانوادس که مارو دور هم جمع کرده و کارشون واقعا با ارزشه،چراکه خیلی ها مثل خودم تو هیچ سایتی ب غیر از این سایت عضو نیستن و این نشون میده چقدر سایت خوبی داریم!)
   از این اتفاقات ممکنه رخ بده
   باز جای شکر داره مثل آلمان ۲۰۱۹ نشد
   دیروز مرسدس مشکلات زیادی داشت
   و ردبول هم استراتژی خوبی رو چیده بود
   ولی خب تو اسپانیا ان شاءالله مرسدس برمیگرده

   • Amir Bagheri

    2

    0

    امین جان وقتت بخیر.
    البته بیشتر کامنت من جنبه‌ی جک داشت.

   • SADEGH 16

    0

    0

    amin جان میتونم بدونم چند سالته؟؟
    من خودم متولد ۶۸ هستم.

   • Amin

    0

    0

    Sadegh 16
    متولد ۷۷ هستم

  • بیژن

   1

   0

   فکر نکنم طرفدار لوئیز و مرسدس باشی . حالا کدوم یکی از دوستان با اکانت دیگه اومده مشخص نیست ولی یه حدس هایی میزنم .

   • Amir Bagheri

    0

    0

    بیژن جان.
    اگه منظورت من هستم، باید بگم که نه. واقعا من طرفدار مرسدس و لوئیس هستم و این دو رو، به بقیه ترجیح میدم.
    و اینکه چند دفعه برد‌ مکس‌ رو تبریک گفتم و گفتم با استعداده، دلیل نمیشه که طرفدار بنز و همیل نباشم.
    ۹۰ درصد کسایی‌ هم که از قبیل مدیر و راننده و مهندس و مکانیک در فرمول یک هستن، لیاقت دارن و باید تحسین بشن.
    دوما! من امیر باقری هستم از شیراز!
    شماره شناسنامه بدم؟😂
    هیچ کدوم از کاربران رو هم ندیدم و نمی‌شناسم
    یه کاربر جدید هستم. همین!😂

 8. Amir Bagheri

  3

  3

  خوب شد که لاستیکا‌ی‌ نرم‌تری آوردن
  خیلی هیجان‌انگیز شد!
  البته تیم محبوب من به مکس‌ با استعداد باخت.
  من خودم لوئیس فن و مرسدس فن هستم!😂

 9. ....kh:n....

  6

  4

  تازه همیلتون یه پنالتی به استیواردها بده کاره.
  اون موقع که وارد پیت لین شد سرعتش بیشتر از ۸۰ تا بود لاستیکهاش قفل کردن ۱۵…۲۰متری جلوتر رفت بعد سرعتش اومد روی ۸۰تا از آنبورد ماشینش هم میشد متوجه این موضوع شد.مطمعنم اگر تله متری ها را کاوش میکردن پنالتی حقش بود…….
  ندادن دیگه خدایی چشم پوشی کردن داورا…
  الان اگه راننده ای مثل گروژان بود فورا میزدن تحت برسی وجریمه پشت سرش….

 10. Saeedreza

  3

  0

  عزيز دل بابا ماشینتون خراب شده
  لاستیک خوری داره
  این که غصه نداره حتما جلوبندی ایراد کرده يه سر به جلوبندی ساز بزنید حله

  • mer4446

   1

   2

   درسته ماشین لاستیک خوری داره ربطی به پیرلی نداره لاستیک برای همه ماشین ها یکسان بود .دم مکس گرم حال مرسدس گرفت. اگه ماشین مرسدس بدن مکس همه را لق میکنه

 11. majidsf64

  2

  1

  مرسدس دیگه شورشو درآورده،دیگه علنی سر پیرلی دادو هوار میکنن.همه تیم‌‌‌ها با لاستیکا راحت بودن به کنار،مرسدس و آقای همیلتون نه ناراحت بودن و باید پیرلی مجازات بشه😆😮😦.
  خودمونیم مکس نشون داد که کی راننده است،حیف از فتل و چارلز که تو رقابت نیستن.

دیدگاه خود را بیان کنید