سباستین فتل، یک پدیده نادر در عصر مدرن است – سوپراستار ورزشکاری که حضوری در شبکه های اجتماعی ندارد. در حالیکه همتایان او، من جمله کیمی رایکونن که به کم حرف بودن و به نوعی خجالتی بودن روبروی رسانه ها معروف است و حتی او هم دریچه ای از زندگی اش را در اینستاگرام و توییتر به ما نشان می‌دهد، با این حال فتل ترجیح می‌دهد که کسی از زندگی اش باخبر نباشد.

از رقیب بزرگ او یعنی لوئیس همیلتون اغلب به عنوان یک فرد اصیل یاد می‌شود. اما سباستین دقیقا همان حس را منتقل می‌کند، عقاید و افکار او از بسیاری از هم دوره هایش متفاوت است…

سباستین فتل عاشق یادداشت برداشتن است

زمانیکه شما با یک خودکار می نویسید، مثل این است که آن را درون ذهنتان می‌نویسید.

ماریو تایسن، کسی که زمانی مدیر تیم فرمول یک ب ام و بود و آن زمان آنها سباستین فتل را در به عنوان راننده در اختیار داشتند، یکی از ویژگی های این راننده آلمانی را اینگونه ذکر می کند:

او با کوشش و پشتکار درباره هر جلسه تمرین، تعیین خط یا مسابقه یادداشت بر می‌داشت و آنها را همراه خود به مسابقه بعدی می‌آورد.

بیشتر بخوانید؛ ب ام و در فرمول یک ؛ سرگذشت مونیخی ها

فتل همیشه چنین عادتی را داشته و هنوز هم دارد. خود سباستین در این مورد می‌گوید:

در کل من عاشق یادداشت برداشتن هستم. من الان کمی از یادداشت هایم را با آی پدم انجام می‌دهم، ولی فقط خودکار و کاغذ را ترجیح می‌دهم. زمانیکه شما با یک خودکار می نویسید، مثل این است که آن را درون ذهنتان می‌نویسید، شما آنرا به یاد می‌آورید.

همچنین این روزها، سخت افزارها به مانند آی پدها و کامپیوترها خیلی سریع تغییر می‌کنند. درحالیکه من در زندگی بسیار منظم هستم و با این چیزها نمی‌توانم خیلی منظم باشم. برای همین، من پوشه هایی ندارم که آنها را برای نسل بعدی کامپیوترها و پلتفرم ها نگه دارم و در نتیجه خیلی چیز ها از دست می‌روند و گم می‌شوند.

اما اگر آن را روی کاغذ بنویسم، قرار نیست که دفترچه یادداشت را دور بیندازم. من هنوز دفترچه های خودم از سال ۲۰۰۷ تا به الان را دارم. آنها الان به درد نمی‌خورند، اما هنوز هم اینجا هستند. همه آنها در یک قفسه کتاب کنار هم هستند.

بر خلاف اینکه نام او در کنار سخت کوش ترین رانندگان فرمول یک قرار دارد، اما او هنوز هم خیلی به خود سخت می‌گیرد و حس می‌کند که اینها کافی نیستند. او می‌گوید:

من باید خیلی بیشتر بنویسم. این مهم است که از زمان استفاده کرد. الگوی من والتر روهل (اسطوره رالی و اتومبیلرانی) است.

او می گوید(والتر) هر دوری که شما در مورد آن ننویسید یک دور از دست رفته و یک اتلاف وقت است. پس با توجه به حرف او من کمی کارهای بیهوده می‌کنم اما این غیر ممکن است که همه چیز را به یاد داشته باشید.

سباستین فتل - گرندپری چین ۲۰۱۷

سباستین فتل

رابطه عشق/تنفر سباستین فتل با تکنولوژی

این پلتفرم ها طراحی شده اند که زمان بیشتری را در اختیار شما قرار دهند، اما دقیقا خلاف آن را انجام می‌دهند.

ایمیل و بخصوص تکنولوژی مبحثی است که فتل یک عقیده مشخص راجع به آن دارد، وی می‌گوید:

من طرفدار کلمات نوشته شده هستم. من هدف ایمیل ها را درک می‌کنم ولی فکر می‌کنم نامه نوشتن واقعی به مراتب خیلی بهتر و شخصی است.

در همین حال او متوجه است که پیشرفت های تکنولوژی “عالی هستند، آنها به ما خیلی کمک کرده اند تا سریعتر و پربازده تر باشیم” او باور دارد که این یک “مرز باریک” است.

بواسطه همین، منظور او این است که برخی از این تکنولوژی ها تاثیر منفی هم دارند:

خیلی از این چیزها ساخته شده اند تا واقعا وقتتان را بدزدند و شما را گرفتار کنند. این مسئله مرا آزار می‌هد، برای همین، من طرفدار آن نیستم.

در نهایت، هیچ راه حلی وجود ندارد. تنها شما خواهید ماند با رفتاری که با آن وسایل انجام می‌دهید و خنده دار است که بسیاری از این وسایل طوری طراحی شده اند که زمان بیشتری را در اختیار شما قرار دهند اما دقیقا خلاف آن را انجام می‌دهند و این باعث پیچیدگی ماجرا می شود.

من از تکنولوژی استفاده می‌کنم و فکر می‌کنم بعضی از آنها عالی هستند. ولی برخی مواقع آرزو می‌کنم که کاش آنها وجود نداشتند تا هیچ وسوسه ای هم نمی‌بود. برای همین فکر می‌کنم که این یک مرز باریک است.

آنها به ما اجازه می‌دهند که کلی از کارها را انجام دهیم و در کل یک پیشرفت است و خوشحالم که به سمت جلو پیش می‌رویم – من فکر ‌نمی‌کنم که تنها باید به زمان استفاده از خودکار و کاغذ برگردیم اما به عنوان یک اثر جانبی (باید بگویم) اینکه برخی از محدوده های زندگی ما را سرعت بخشیده که نباید می بخشید و این برای ما خوب نیست. در نگاه کلی به مسئله، برای استرس و سلامت ما (خوب نیست).

سباستین فتل

سباستین فتل

درباره تلفن همراه

اگر مورد فوری‌ باشد شما به مردم زنگ می‌زنید، اما این روزها ما جوری رفتار می‌کنیم که انگار همه چیز فوری است.

دوست فتل و همتیمی سابق او، کیمی رایکونن زیاد اهل موبایل نیست، مخصوصا پیامک ها – پس منتظر نباشید که خیلی سریع جواب پیامتان را دریافت کنید، اگر تازه اصلا جوابی در کار باشد. کیمی فکر می‌کند اگر کسی می‌خواهد چیز مهمی را بگوید خب زنگ می‌زند. سباستین هم با او هم نظر است. سب در اینباره می‌گوید:

چند بار در روز گوشی شما زنگ می‌خورد؟ تقریبا هیچی و این تنها قرار بود یک تلفن همراه باشد و الان همه نوع کار دیگری را انجام می‌دهد.

منظور من این است که اگر مسئله ای فوری‌ باشد شما به مردم زنگ می‌زنید. اما این روزها ما جوری رفتار می‌کنیم انگار همه چیز فوری است، ولی ما واقعا درباره آن به یک نوع برخورد نمی‌کنیم.

مردم یک ایمیل برای شما می‌فرستند و انتظار دارند بدون درنگ جواب آن را دریافت کنند، اما این مهم نیست. همه ایمیل ها مهم نیستند.

به هر حال، آیا او آخرین مدل آیفون را دارد؟ جواب سباستین:

بله، دارم. اگر بخواهم روراست باشم، دلیل اصلی آن دوربین است. من سعی کردم که به دوربین دیجیتال برگردم بخاطر اینکه متنفرم از این حقیقت که شما همه چیز را می‌توانید با گوشیتان انجام بدهید.

به نظرم باحال ترین چیز یک گوشی، نقشه آن است. من واقعا عاشق جهت دادن های آن و چیزهایی مانند آن هستم. و بعد از آن، دوربین می باشد که به شما اجازه می‌دهد یک صحنه را ثبت کنید، مخصوصا با کودکان و بقیه چیزها. فکر می‌کنم که این عالی باشد. همچنین یک گوشی خیلی کوچک است. من سعی کردم تا از دوربین دیجیتال استفاده کنم اما این کمی عجیب است که بتوانید آن را در جیب خود بگذارید.

سباستین فتل در فرمول یک موناکو 2016

سباستین فتل – موناکو

چرا سباستین فتل در شبکه های اجتماعی حضور ندارد؟

من هیچوقت سعی نکردم از آنها استفاده کنم برای همین دلم برایشان تنگ نمی‌شود.

فتل تنها راننده حاضر در پیست است که حضوری در هیچکدام از شبکه های اجتماعی ندارد و بالطبع او برنامه هایی را ندارد که بتواند فعالیت بقیه را دنبال کند. پلتفرم های بسیار زیاد شبکه های اجتماعی هیچکدام او را علاقمند نکرده:

من زیاد علاقمند به اپلیکیشن ها نیستم و در نتیجه تعداد زیادی از آنها را هم روی گوشی ندارم. من اهل شبکه های اجتماعی نیستم و همچنین من برنامه های مربوط به آن ها را ندارم پس کسی را هم دنبال نمی‌کنم.

هیچوقت آنها را امتحان نکردم و فکر می‌کنم که این چیز خوبی باشد زیرا خیلی از افراد به من می‌گویند که نمی‌توانند از آن جدا شوند. من هیچوقت سعی نکردم از آنها استفاده کنم و به همین دلیل، دلم برایشان تنگ نمی‌شود. من بطور کلی دیده ام که این شبک های اجتماعی چگونه افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و می‌‌توان گفت که طوری این اتفاق می‌افتد که شما به آن معتاد می‌شوید. پس بله و برای من نه.

گرندپری روسیه 2017

سباستین فتل و کیمی رایکونن

علاقه او به خواندن

من باید آن را تمام کنم وگرنه احساس گناه می‌کنم.

فتل اعتراف کرده که نتفلیکس را تماشا می‌کند ولی نه همیشه. اگر او زمانش را داشته باشد، ترجیح می‌دهد که بخواند – و منظور او خواندن کتاب های فیزیکی و روزنامه است و کتاب های الکترونیکی را ترجیح نمی‌دهد. او می‌گوید:

من خیلی شیفته روزنامه های یکشنبه هستم. خبرها را آنلاین دنبال نمی‌کنم و بیشتر از روزنامه ها استفاده می‌کنم.

خیلی از خبرها امروزه فقط در تیتر ها دیده می‌شوند و عملا هیچ محتوایی وجود ندارد. من هیچ چیزی علیه خبرنگاران نمی‌گویم ولی خبرها اغلب تنها در عنوان و سرتیتر خلاصه می‌شوند و بعد از آن شما شاهد هستید که همان خبر را دوباره و دوباره در قالب عنوان های دیگری می‌بینید ولی حقیقتا هیچ اطلاعات جدیدی در مقاله مشاهده نمی‌کنید.

این دلیلی است که روزنامه های یکشنبه و یا مجله های بخصوص، خوب هستند – شما می‌دانید که آنها باید تحقیقات مناسبی را انجام دهند.

من درباره همه موضوعات می‌خوانم و اینگونه نیست که تنها یک چیز خاص را دوست داشته باشم. این مسئله بیشتر به (داستان) افرادی ربط دارد که من فکر می کنم جالب هستند. اگر فلان شخص باحال به نظر برسد، مقاله را می‌خوانم. قطعا تیتر مقاله هم شما را جذب می‌کند و شما را وادار به خواندن آن می‌کند. اما زمانی که من شروع به خواندن آن بکنم باید آنرا به سرانجام برسانم حتی اگر خسته کننده یا احمقانه باشد.

من همیشه امیدوارم که مقاله خوب باشد و برای همین، من باید آن را تمام کنم وگرنه احساس گناه می‌کنم. اگر تمام آن را نخوانم نباید چنین حسی را داشته باشم. من تا زمانی که همه‌ چیز را نخوانده‌ام، نمی‌توانم قضاوت کنم.

گرندپری روسیه 2017

سباستین فتل در روسیه ۲۰۱۷

گرایش متفاوت سباستین فتل نسبت به غذا

زمانی که جوان بودم، تنها آن را به عنوان سوخت قبول می‌کردم.

قهرمان جهان چهار دوره مسابقات فرمول یک می‌گوید زمانیکه در آشپزخانه است از چیزهای ساده استفاده می‌کند و پنکیک هایش را با استفاده از دستور پخت مادرش درست می‌کند – “او همیشه پنکیک‌ها را به روشی خاص درست می‌کرد” – که یکی از تخصص های اوست.

فتل اقرار کرده که بینش او نسبت به غذا ها همزمان با بالغ شدنش فرق کرده:

زمانی که جوان بودم، تنها آن را به عنوان سوخت قبول می‌کردم. ورزشکار بودن، این حقیقت را به شما می‌گوید که غذاها به معنای واقعی کلمه تبدیل به سوخت می‌شوند، شما بدنتان را سوخت رسانی می‌کنید تا فلان و فلان و فلان را انجام دهید و برای همین شما سعی می‌کنید تا بهترین ترکیب را برای تقویت عملکردتان و ایجاد یک تاثیر مثبت بر سلامتی خودتان، انتخاب کنید.

اما بیشتر از این، من فکر می‌کنم پویایی بیشتری درباره غذا وجود دارد، مثل اینکه بدانید که از کجا آمده؟ برای آگاهی از چیزی که می‌خورید، نه تنها اینکه چه مواد تشکیل دهنده ای درون آن است، چند کالری دارد و چه کاری با بدنتان انجام می‌دهد، ولی اینکه منشأ آن کجاست؟

چگونه رشد کرده؟ گیاه یا حیوان آن چطور پرورش داده شده؟

چیزی که تا الان فهمیدم این هست که این چیزها هنوز در جامعه ما حضور ندارند و باید داشته باشند. اکنون همه به نوعی تنها مصرف کننده هستند. اما عقیده دارم که باید کمی وظایف بیشتری از یک مصرف کننده را به عهده بگیرید و درباره غذایتان بیشتر اطلاعات داشته باشید و آگاهی بیشتری کسب کنید تا بتوانید در کل تصمیم های بهتری هم بگیرید.

سباستین فتل - گرندپری اتریش 2017

سباستین فتل

سفر کردن پیدا کردن ریشه غذاها به روش درست را سخت می‌کند:

سفر کردن باعث می‌شود که شما همیشه زمان نداشته باشید که به پشت صحنه هم نگاهی بیندازید و اطلاعات بیشتر کسب کنید.

اما زمانی که او در خانه خودش که در منطقه ای از سوییس می باشد حضور دارد و خانه اش توسط مناطق زراعی و کشاورزان احاطه شده، او می‌تواند این کار را انجام دهد:

من به ملاقات کشاورزان می‌روم تا ببینم که چه کاری انجام می‌دهند. من می‌خواهم اول خودم را متقاعد کنم، نه اینکه درباره همه چیز خیلی شکاک باشم اما زمانی که شما از نزدیک می‌بینید که چگونه این فرایند کار می‌کند و اگر با کشاورز ها صحبت کرده باشید و فکر کنید که چگونه همه این ها در کنار هم به چه چیزی تبدیل می‌شوند آنگاه می‌توانید قضاوت کنید و این باعث می‌شود که شما آرامش بیشتری داشته باشید.

سباستین فتل - تعیین خط گرندپری بلژیک 2017

سباستین فتل

یکی از بهترین ها

این توجه سباستین فتل به ریزترین نکات و جزئیات است که باعث شده تمرکز ذهنش بر روی چالش هایش در فرمول یک باشد و به او کمک کند تا ۵۳ برد، ۱۲۰ سکو و چهار قهرمانی جهان را بدست بیاورد. او مسائل را سطحی بررسی نمی‌کند بلکه تا عمق ورزشی که می‌خواهد در آن پیروز باشد را کاوش می‌کند.

این دلیل آن است که او جزء آخرین نفراتی است که پیست را ترک می‌کند و تمام حواسش به صحبت هایش با مهندسان است. این دلیل آن است که او همیشه سوالات بسیاری از مدیران تیم هایش و مهندسان اصلی درمورد پیچیدگی و مشکلات ماشینش می‌پرسد یا می‌خواهد که آگاه از همه جزئیات موشکافانه درباره استراتژی تیمش باشد.

او می‌خواهد تا درباره همه اینها بداند، همانطور که قهرمان او مایکل شوماخر اینگونه بود، تا بتواند بهترین شانس برای پیروزی را داشته باشد. آیا ما شاهد حضور او در بین رانندگان فصل بعد خواهیم بود؟ هنوز باید صبر کنیم تا به جواب این سوال برسیم – به نظر می‌رسد تصمیم نهایی با خود اوست.

اما اگر او از فرمول یک برود، این ورزش بدون شک یکی از بی نظیرترین شخصیت های خودش در پدوک را از دست خواهد داد.

30 دیدگاه

 1. EnzO

  18

  0

  عشقی عشق
  ساده و با شخصیت
  حیف حیف ک دیگه تو فراری نمبینمت (الانم نه که اوضاع فراری خوبه:))
  هر باشی موفق سلامت
  فورزا فتل

 2. get f... up SEB

  21

  0

  واقعا بی نظیره مخصوصا از لحاظ شخصیتی
  امیدوارم هرچه زودتر به این زجر یکی دوساله که ما فن هاش داریم تحمل میکنیم پایان بده و بگه که به یه تیم خوب پیوسته و خدا کنه مثل داستان ناندو نشه و به هر تیمی میره(که به احتمال زیاد استون باشه)بتونه بالای جدول رقابت کنه البته اگه نشد هم به نظر من همین که همچین رانندگانی تو گرید باشن به زیبایی مسابقات اضافه میشه مثل کارایی که ناندو با مکلارن تراکتورش میکرد
  ناندو هم واقعا یکی از ناب ترین رانندگان تاریخ این ورزشه فقط حیف که تصمیمات و سیاست های اشتباهش نابودش کردن

 3. TRANS AM

  17

  0

  فتل آدم جالبیه اگر در آینده یادداشتهای روزانه خودش را بصورت کتاب در بیاره خیلی ها طالب آن خواهند شد . از جمله خود من .

 4. pooriasharafi

  6

  9

  چقدر ترجمه‌ی بدی بود. یه بچه ۱۰ ساله که کلاس زبان رفته باشه بهتر ترجمه میکنه. هم روان نبود هم ایراد نگارشی داشت هم غلط انشایی.

  • محمد شکاری

   10

   0

   بابت اشکالات عذر خواهی میکنم. اگر امکانش هست که شما عزیز، مشکلات رو گوشزد کنید تا بتونم هرچه سریعتر برطرف کنم. به عنوان یک بخش کوچک از تیم فرمول یک ایران تمام سعیم بر اینه که بتونم بهترین و گیراترین ترجمه رو خدمت کاربران گرامی ارائه بدم. در نهایت اگر شما یا هر کس دیگه ای که فکر میکنه میتونه در جهت ارتقای کیفیت سایت و مقالات کمک کنه خیلی خوشحال میشیم که به ما بپیونده، همونطور که میدونید تمام کسانی که اینجا هستن به عشق موتوراسپورت کار میکنن و بدون دریافت هیچ حقوقی با تمام وجود کارشونو انجام میدن تا شما راضی باشید. بازهم ممنون که نقد میکنید. امیدوارم که در مقالات بعدی اشکالات کمتر باشند. موفق باشید

   • Mekaeel

    3

    0

    سایتتون عالیه
    قبل از این که با سایت شما آشنا بشم اطلاعاتم در حد صفر بود ولی طی دو سالی که سایت شما رو دنبال میکنم هم از بخش نظرات و هم مقاله های عالی شما لذت میبرم و به اطلاعاتم اضافه میکنم دمتون گرم

 5. شاهین

  18

  0

  فتل یه شخصیتی بالایی داره که اگه حتی طرفدارش توی مسابقات نباشی نمیتونی منکرش بشی. یه کاراکتر جنتلمن و بامرام و دوستداشتنی
  به امید موفقیت های بیشتر سب ❤☝️

 6. Bob M

  12

  0

  خیلی سخته هم فراری فن باشی هم فتل فن. و این دوتا با هم نتیجه نده.
  امیدوارم فتل به یه تیم خوب بره و فراری هم تا چند سال آینده بتونه رقابتی بشه.

 7. meraj

  10

  0

  شخصیت عالیه سب، انسان رو به خودش جذب میکنه شاید دوستش نداشته باشی ولی نمیتونی ازش متنفر باشی این راننده از هر لحاظ عالیه

 8. Amin

  0

  1

  “پیشرفت های تکنولوژی “عالی هستند، آنها به ما خیلی کمک کرده اند تا سریعتر و پربازده تر باشیم” او باور دارد که این یک “مرز باریک” است.”
  این جملش فوق العادس و حرف نداره
  اصلا انگار یه روانشناس فضای مجازی داره صحبت می‌کنه

 9. bull vettel

  2

  0

  الان داشتم به فصل 2012 نگاه میکردم مسابقه سوزوکا ژاپن که فراری الونسو از مسابقه خارج شد و یاد مسابقه المان 2018 افتادم که فتل قسمتی از بال جلویی خودروش رو 3 دور قبل از دست داد
  که باعث شد از مسابقه خارج شود

  خداوکیلی این فراری طلسم شده و راننده های تاپ رو نابود میکنه که بر فرض مثال فراری هیچ تقصیری نداره و این راننده ها اند که گند میزنن

  در رابطه با ماشین های فراری که اصلا نگیم بهتره زمان هایبرید که اصلا …..

  • bull vettel

   1

   1

   منظورم اینه که سال 2012 از اون موقع به بعد بود که الونسو کورس قهرمانی رو به فتل باخت و همچنین فتل از ون زمان به بعد بود که هم کورس قهرمانی رو باخت و همچنین روحیه گذشته رو نداره

 10. Ash

  2

  0

  خوب باید هم همینگونه باشه/آخه شاگرد سلطان شوماخره
  خاک بر سر فراری که نتونسته بعد از شوماخر و رایکونن که ماشین رایکونن هم هنوز نمونه ای از ماشین شوماخر بود و دی ان ای اون تو ماشین بودش نتونسته نتنها تیم بلکه نتونسته راننده هاشو قهرمان کنه بع امثال فن فراری ها یا فن لکلرک مشکل از فتل میدونن زمان آلونسو هم تو مصاحبه هاش دو سال آخر تیم رو متهم کرد که ماشینی در توان قهرمانی بهش تحویل نمیدن و تیم میگفت مشکل از جنگ راننده هاست که دیگه 2014 رایکونن اومد و بازم تیم ماشینش در توان قهرمانی نبود

 11. Ash

  2

  0

  فقط این طرفداران لکلرک من موندم واسه سال بعد که فتل نیست بهانه چی میخوان بیارن واسه ضعف ماشین فراری
  ؟البته میشه پیش بینی کنم دوستان””
  1- اول میگن جنگ بین دو راننده جوان در هر تیمی آسیب زا هستش یعنی لکلرک و ساینز که بنظرف ساینز میخواد مثل کار خود لکلرک که تا قبل تعطیلات تابستانی خودشو به تیم فراری بعنوان راننده 1 تحمیل کرد حالا با سیاست بازی پدر و پسر تاد/منظورم ژان تاد ریس فیا و پسرش منیجر لکرکه/ساینزم همین کارو انجام میده چون بوتاس رو دیده که اگه کوتاه بیاد تا روز پایان قرارداد بازنده اصلی خواهد شد
  2-بعد تعطیلات تابستانی میگن آقا ما تمام توان رو واسه بعد تغییر قوانین گذاشتیم 2022
  3-
  4-
  5-
  واقعا میخواین هزار تا دلیل رو که فراری و بینوتو و فن فراری ها و فن لکلرک ها میگن و خواهیم شنید و خواهیم خوند در همین سایت تک تک بیارم اینجا/بنده خدا ادمین بجای فرمول یک باید تغییر بده به فرمول 1000

 12. امید نورمحمدی

  1

  0

  با درود و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار…
  من متن اصلی این مصاحبه را چند روز پیش خواندم و ترجمه زیبا و روان ادمین محترم را بسیار خوب میدانم. اینکه بیاییم بگوییم ترجمه بد است و کلا ایراد دارد و … ولی از ذکر یک مورد هم ناتوان باشیم خود بنوعی موید صحت گفتار بنده میباشد.
  بعنوان یک سب فن از خواندن مکرر این نوشته لذت میبرم و بعنوان یک انسان هم از شخصیت و منش این قهرمان بزرگ درس میگیرم. نگاه موشکافانه و خوددار بودن و سنجیده سخن گفتن از صفات این ورزشکار است. همینطور صبوری در زمان بروز نامردمی ها و اتهامها و تمسخر و … هم او را متمایز میکند.
  شاید بتوان از لحاظ آماری ورزشکاران موتور اسپرت را مقایسه کرد و برایشان جایگاه تعیین کرد ولی از جنبه انسانی کمتر میتوان به این کار مبادرت کرد. زیبایی این مصاحبه در بارز بودن جنبه های انسانی یک قهرمان میباشد .
  از دوستان سایت بابت پرداختن به سب و ترجمه این مصاحبه سپاسگزارم.

 13. Sogoloki

  2

  0

  سباستین حقیقتا دوست داشتنیه
  امیدوارم فصل بعد ، با نبودنش ، شوک وحشتناک و دردناکی رو به ما وارد نکنه و بتونه صندلی داشته باشه ، البته صندلی ای که در حد قد و قامتش باشه 🙂

 14. Miladangler

  2

  0

  اول بطور کلی وقتی این پست رو میخونی شخصی با کلی ویژگی های خاص که کلمات از بیانش عاجزن رو میبینی . مثل بهترین گردانندگان کشور ها در تاریخ .
  کل این مطلب برای من درس بود و باید هرچند وقت یه بار بیام بخونمش

دیدگاه خود را بیان کنید