اگر اشتباه نکنم، سال 2016 بود که یادداشتی در همین سایت نوشتم با عنوان “شبکه‌ی شتر گاو پلنگ“. نوشته‌ی تندی بود در نقد شبکه‌ای که آن سال‌ها دوستش داشتم. بعد از آن فکر می‌کردم تا مدت‌ها از افتخار نوشتن درباره‌ی شبکه‌ی محبوبم، معاف شده‌ام اما کائنات هیچ‌وقت مرا ناامید نکرده است!

همه‌ چیز از ظهر یکشنبه شروع شد. جایی که یکی از “مجریان” شبکه‌ی مذکور تلاش کرد، یک آخرهفته‌ی رقابتی را برای بینندگان فارسی‌زبان، گزارش کند. از موتو3 و موتو2 گرفته تا موتوجی‌پی و فرمول یک. آقای مجری –که نمی‌دانم سابقه‌ی گزارشگری در رشته‌ی دیگری را هم دارد یا نه- کارش را تمام و کمال انجام داد. درست همان‌طور که از او انتظار می‌رفت، نه بهتر نه بدتر. اما آقای مجری یک نکته را فراموش کرد. تعریف کردن آنچه اتفاق می‌افتد با مقوله‌ای به نام “گزارش ورزشی” کاملا متفاوت است.

ما و آن‌هایی که با واژه‌ها غریبه نیستند

می‌خواستم از سابقه‌ی معروف‌ترین گزارشگران موتوراسپورت در دنیا بنویسم. از مایک جوی و درل والتریپ دوست‌داشتنی ناسکار، از نیک هریس، صدای فراموش‌نشدنی موتوجی‌پی، از کرافتی و براندل فرمول یک که برخلاف خیلی از ما بی‌حوصله‌ها در هر مسابقه قوانین رقابت، اصول رانندگی حرفه‌ای، تخلفات و خطاها را برای “کسانی که شاید برای اولین بار  به تماشای جدال گلادیاتورها می‌نشینند” با سخاوت‌مندی و صبر توضیح می‌دهند. می‌خواستم از تجربه و مدت زمان فعالیتشان در سطح اول رشته‌های مذکور بنویسم اما یاد آن مثل هندی افتادم:

شطرنج، دریایی‌ست که یک فیل در آن حمام می‌کند و یک پشه از آن سیراب می‌شود

انگلیسی‌ها آدم‌های کتاب‌خوانی هستند. حداقل بیشتر از من کتاب می‌خوانند. سرویس‌های خبریشان معروف است. روزنامه‌های مطرحی دارند. نویسندگان، شاعران و نمایشنا‌مه‌نویسان بزرگی را هم در طول تاریخ پرورش داده‌اند اما امان از گزارشگرهایشان! وقتی یک رخداد ورزشی را از جعبه‌ی جادویی‌ات نگاه می‌کنی، انگار آن کسی که در اتاقک گزارشگری نشسته، یک لغت‌نامه در دست گرفته، هزار واژه می‌گذارد کنار سبقت ریکاردو. هزار کلمه می‌گذارد کنار حرکت اشتباه شوالیه‌ی کارلسن. هزار رنگ می‌بخشد به جادوی هانری و تکنیک بی‌نظیرش. هزار و یک اما و اگر می‌آورد برای چک‌هوکِ  فلوید می‌ودر…

بگذریم، همه می‌دانیم که شبکه ورزش، رسانه‌ای فراگیر، حرفه‌ای و بین‌المللی با مخاطب چند ده میلیونی‌ست و گلایه‌های منِ کوچک‌ترین، کم‌ترین اهمیتی برای تصمیم‌گیران این شبکه نخواهد داشت، اما ذکر چند نکته لازم و ضروری است. خودمانی‌تر بگویم، خیلی چیزها را نمی‌شود نگفت. قدیمی‌ها به این طور نوشته‌ها می‌گفتند “بث الشکوی”.

قطعا عزیزان شبکه‌ی ورزش در جریان هستند که سبک گزارشگری رویدادهای گوناگون ورزشی در کشورهایی که از لحاظ علم رسانه، پیشرو و مترقی هستند، دهه‌هاست دگرگون شده و سال به سال در کنار علم ورزش، به‌روزرسانی می‌شود. فکر نمی‌کنم دیگر کسی به تنهایی جلوی یک ال‌سی‌دی بنشیند و برای مخاطبان، گرافیک‌های ساده و واضح را شرح دهد. همان‌طور که سال‌ها پیش هم گفتم، شبکه‌ی ورزش برای حفظ مخاطب و رعایت اصول حرفه‌ای باید تلاش کند تا به استانداردهای جهانی برسد، در غیر این صورت با رشد تلویزیون‌های اینترنتی –که از اواسط دهه‌ی نود شروع به کار کرده‌اند- و سایت‌های بی‌شمار تخصصی، با ریزش بیش از پیش بیننده‌، روبرو خواهد شد. باور کنید دوره‌ی گزارش‌هایی با سبک جناب خراسانی –که زحمات انکارنشدنی‌ای برای رشته‌های موتوری در ایران کشیده‌اند- سال‌ها پیش تمام شد.

تعجب کاربران فرمول یک ایران از مشابهت گزارش کانال ما و شبکه‌ی ورزش!

تعجب کاربران فرمول یک ایران از مشابهت گزارش کانال ما و شبکه‌ی ورزش!

سخنی کوتاه با آقای مجیدی

در این چند روز از شما و شاهکار یکشنبه‌‌تان –بدون تعریض و کنایه عرض می‌کنم- زیاد شنیدم. شما را از شبکه‌ی ورزش می‌شناختم. فکر می‌کردم فقط مجری باشید. متوجه شدم که روزنامه‌نگار هم بوده‌اید. خوشبختانه برخلاف من، عادت جمع‌آوری و آرشیو نوشته‌هایتان را هم دارید. چندتا از مقالات شما را خواندم. از سال 90 مقاله داشتید تا همین اواخر. جذاب هم بودند. مخصوصا فوتبالی‌هایشان که نشان‌ از اطلاعات فراوان و دست اول جنابعالی از آن رشته داشتند. از روی کنجکاوی یادداشت‌های کم‌تعداد فرمول یکی شما را نگاه کردم. علاوه بر پیدا کردن شباهت‌های فراوان با اخبار مشابه همین سایت –حتی در علائم نگارشی و سجاوندی- یاد چند سال پیش خودم افتادم که در صفحات اجتماعی‌ام‌ از فرمول یک می‌نوشتم. یاد همه‌ی آن اسم‌هایی که چند سال بعدش تلفظ درست آن‌ها را از دوستانم آموختم. دوستانی که به من یاد دادند که اگر چیزی –تلفظ نامی خاص، اسم پیستی، نام شهری- را نمی‌دانم از منابع معتبر کمک بگیرم یا از دوره‌ای از تاریخ این ورزش بنویسم که حداقل از مجله‌ی “ماشین” و “نو‌آور” پیگیرش بودم. درس‌های ارزشمندی بودند.

توصیه می‌کنم شما که روی کیفیت صدای مسابقات کار کرده‌اید، خب حق پخش مسابقات را هم به طور رسمی بخرید یا حداقل یک اکانت پریمیوم سایت اف‌وان را خریداری کنید که بعد مجبور نشوید “مثل همه‌ی گزارشگران” روند مسابقه را از کانالی پیگیری کنید که پخش زنده‌اش از پخش شبکه‌ی شما سی ثانیه عقب‌تر است! دوستان من هم گاهی در گزارش‌های معروف لحظه‌به‌لحظه‌شان اشتباه می‌کنند. خود ‌من بارها قسمتی از خبر را اشتباه متوجه شده و غلط ترجمه کرده‌ام اما خیلی زود آن را ویرایش و از مخاطبان، صادقانه عذرخواهی کرده‌ام. آن‌ها هم با بزرگواری تمام و درک شرایط، عذر من را پذیرفته‌اند اما همه به یک اندازه، باحوصله نیستند؛ نام مهندس پروژه‌ی بازسازی ورزشگاه آلیانز ریویرا را که به خاطر دارید؟

البته که ما با هیچ هوادار، گزارشگر خارجی یا داخلی و یا روزنامه‌نگاری قهر نیستیم. همه‌ی ما زیر چتر رنگارنگ موتوراسپورت جمع شده‌ایم تا از لوکس‌ترین تئاتر جهان لذت ببریم. به عنوان کوچک‌ترین عضو تحریریه‌ی سایت فرمول یک ایران، به شما قول می‌دهم، هرزمان که خواستید، خودم برای شما صندلی اول این ترن هوایی پرسرعت را به اسم “یک هوادار پیگیر” رزرو خواهم کرد.

مارک مارکز ، رپسول هوندا ، موتوجی پی اسپانیا 2020

تصادف مارک مارکز در موتوجی‌پی اسپانیا 2020

در ضمن مارک مارکز، به زمین‌خوردن‌هایش هم معروف است‌ و همچنین به توانایی‌اش در پیدا کردن حداکثر توان موتور و چیزی که موتورسواران و رانندگان به آن می‌گویند “حد پیست”. همان تخم مرغ‌های عید پاکی که به راحتی در ریسینگ لاین دیده نمی‌شوند. مارکز در تمرین‌ها زیاد زمین خورده. در تعیین خط‌ها زیاد زمین خورده. در مسابقات پایه وقتی جوان‌تر بود زیاد به زمین می‌خورد. تعجب نکنید. این عنکبوت نابغه کارش را بلد است. حتی یک بار از همان دفعاتی که شما “به خاطر” نمی‌آورید نزدیک بود با موتورش، با سبدی پر از رپسول هوندا، به استقبال مارشال‌های نارنجی‌پوش برود.

کلامم را با توصیه‌ای دلسوزانه به پایان می‌رسانم، دفعه‌ی بعدی که گزارش موتوراسپورت به شما پیشنهاد شد، می‌توانید با بزرگ‌منشی نپذیرید. شما باید بهتر بدانید که هیچ حَرَج و اجباری بر مفسرین مسابقات ورزشی در هیچ جای دنیا نیست. کسی چه می‌داند شاید ورزش بعدی کنداکتور، بوکس یا کاراته بود. آخر می‌دانید، همان طور که هر رد شدنی در فرمول یک “سبقت” نیست، ضربات در ورزش‌های رزمی هم صرفا “مشت و لگد” نخواهند بود. آن ضربات و فنون اسم دارند. اسم‌هایشان هم سخت است. باور کنید موتوراسپورت حتی بدون گزارشگر و تنها با “صدای استودیو” هم جذاب است، امتحان کنید.

51 دیدگاه

  • THE MINDBLOWER

   14

   0

   کرافتی بعضا رو مخه ولی خداییش تو رقابت چرخ به چرخ عالیه

   • ايزديار

    21

    1

    اینجور مقاله هاتون که معرکه و عالیه.
    شما یه فراخوان مجری بدید. همینجا از دوستانی که میان سایت ، میتونید عادل فردوسی پور فرمول یک پیدا کنید.
    دو ساله دارم میگم
    راستی مگر کسی شبکه ورزش هم میبینه؟

 1. FERRARI

  8

  0

  ممنون از این مطلب.
  ولی من متوجه نشدم (من خودم از پخش زنده سایت تماشا میکنم)
  مشکلی بوجود اومده؟!

  • رضا red horse

   16

   0

   مشکل که چه عرض کنم ، فقط واسه درک فاجعه گزارگشری روز یکشنبه عرض میکنم که آقایه گزارشگر واسه توضیح جریمه long lapتوموتو ۳ و۲ به اشتباه این جریمه رو خطایه سهویه موتورسوار میگفت که اشتباهی پیچه باز و بلند رو طی میکنه!!!!!!اگه ببینی خودتون متوجه عمق گزارشگری و عدم اطلاعاته ناکافی گزهرشگر رومتوجه میشین ،
   انصافا رسول مجیدی تو فوتبال خارق العادس ولی واسه موتواسپرت یه وصله ناجوره(حداقل توگزارشگریه موتواسپرت)

 2. Mahmoud

  5

  0

  😂😂😂دمتون گرم آقای رنجبر.
  من همون اول که دیدم شبکه ی ورزش گزارشگرش آقای مجیدی هست. یه راست اومدم سراغ پخش زنده ی سایت. نمی دونم این شبکه ی ورزش پیش خودش چی فکر کرده، فکر کرده فرمول چیز کم ارزشیه و چنین افرادیو میزاره برای گزارشگری. واقعا باید بدونن که این ورزش توی ایران طرفداران زیادی پیدا کرده که باید بیش تر از این بهش توجه کنن.
  واقعا نمیدونستم که داره از کانال شما اسکی میره😐😐 این دیگه واقعا شاهکاره!!!
  * البته نمیدونم چرا شبکه ورزش بلده از کانال فرمول یک ایران اطلاعات گزارششو اسکی بره ولی نمیاد از این گروه زحمت کش و عالی بخواد که بیان براش گزارش کنن!

 3. O.Sh

  3

  0

  این * هر مسابقه drsرو چند بار توضیح میده
  اون وقت فرق لاین های پیست رو ارجاع میده به گزارش یه مسابقه چند سال قبل
  زیبا نیست

 4. pmohamadaminq

  15

  0

  مجارستان ضربه ای به موتور اسپورت زد که چزنگیز موغول به ایران نزد. اینقد بد بود حاضر شدم پول نت بدم بیام از اینجا ببینم. یعنی از استارت مسابقه ریدمان بود تا خود آخر. هنوز نمیدونم با چه تفکری همچین حرفایی میزد. البته هموون همیشگی نبود :///////// یکی دیگه بود . پارسالم به جا فرمول 1 تنیس پخش کردن. یعنی خدایی تنیس بیشتر از موتور اسپورت تو ایران طرفدار داره ؟ :///////

  • Golpesar

   6

   0

   دقیقا زدی به هدف. یبارم چندسال پیش گردپری برزیل رو از ی تصویر کوچیک برداشتن زوم کردن و با صدای همین مجری پخش کردن. به شعور بیننده توهین میکنن. لامصب لااقل وقتی راننده تو بیسیم حرف میزنه تو * رو قطع کن تا بتونی بشنوی و اگه زبان بلد بودی بتونی ترجمه کنی!!! ////

  • Mahmood.gh

   10

   0

   این ک خوبه دو سال یا 3 سال پیش بود چند دور اخر ی ریس قطع کرد رفتبازی فوتبال نشون داد ک فکر کنم ارسنال بود ک بازی مهمی هم نبود
   یعنی ب اندازه 4.5 دور نتونستن صبر کنن بعد برن رو فوتبال بعد از اون من از ی شبکه دیگه میبینم

 5. Mohammad44

  10

  0

  یه سئوال داشتم چرا پخش زنده سایت یا کلا درگاه های اینترنتی یه مقدار عقبتره از تلویزیون؟ می خواستم بپرسم گفتم شاید نت من ضعیفه ولی حالا که خودتون اشاره کردید یه توضیحی بدید ممنون میشم

 6. THE MINDBLOWER

  10

  0

  جناب رنجبر متشکر بابت متن زیبایی که نوشتید

 7. REZA.M

  11

  1

  نمیشه از دوستان فرمول یک ایران کسی برای گزارش بره؟آقای شروین رسولزاده صداشون خیلی خوبه برای این کار.

  • THE MINDBLOWER

   14

   1

   بنظرم جوات بره واسه گزارشگری فرمول1. شاررررل لکرررک غزال تیزپای تیم فراری(با اون هیجان خاص جوات بخونش) یا مثلا از دور1 بریم تو دور2 یهو بپره بگه ما الان توی دور بعد هستیم و دیگه توی دور قبل نیستیم.

   • فری

    3

    2

    من مثه شما ها طرفدار قدیمی فرمول یک نیستم
    *
    فکر میکنم مدیریت سایت کمی حسادت دارن نسبت به ایشون
    احتمالاً این نظر هم تایید نمیشه
    در ضمن منم گزارشِ این مجیدی رو نتونستم تحمل کنم

 8. Golpesar

  10

  0

  ممنون ازتون بابت مطالب و اخبار و گزارشاتتون. واقعا نمیدونم چی بگم به صداسیما!!! چندین و چندساله اکثر مسابقات ورزشی رو از شبکه های ماهواره ای با سانسورهای بی نظیری که آدم جریان مسابقه رو گم میکنه پخش میکنن. با گزارشگران بی دانش و بی احساس. با تبلیغات فراوان اول و اخر و وسط مسابقه.
  من شخصا چندساله از نت اخبار رو پیگیرم.از سایت طرفداری و فورمول 1 ایران. عادت دارم همه سایتارو میخونم نظر نمیدم. 5 ساله که این سایتو پیداکردم. روزی دوبار چک میکنم. خیلی خیلی از دست اندرکاران سایت ممنونم. یکشنبه واقعا حالم بد شد. صدای تی وی رو بستم. مثل گزارشای فوتبال جوادخیابانی ک صدارو میبندم. فقط خواستم از بدونید که بدون شک همه دوستان اهل ورزش و ورزش دوست از این کارایی که ی مسابقه جذابی رو زهر مار آدم میکنه بدشون میاد. اومدم تا باهاتون باشم و ازتون حمایت کنم. ممنون از همه دوستان

  • Mrzih93

   6

   0

   دوستان صداوسیماعلاقه ای به پیشرفت ندارن هیچ متمایل به پسرفت هم هستن وگرنه پربیننده ترین برنامه ی ورزشیشونو منحل وبهترین گزارشگرفوتبال ایرانو فراری نمی کردن…..افسوس

 9. محمدحسین

  2

  0

  * چون میدونستم قراره چه جوری گزارش کنه از اول مسابقه رو از سایت شما دیدم.

 10. رضا red horse

  11

  1

  سید یکی از دوستان پیشنهادخوبی داده
  چرا یکی از اعضایه سایت نمیره واسه رایزنی واسه گزارشگری مسابقات، بقول دوستمون صدایه اقاشروین یا خودتون خیلی تو دل بروعه😊😊😊😊

  • mohammad

   3

   0

   البته که از بجه های سایتیکی بره باعث خوشحالی هست

   ولی مقوله گزارش فرق داره جدا از بحث اطلاعات و صدا دادن هیجان بالا بردن ضربان قلب و ادرنالین توسط گزارش گر هنر هست

   شما تصور کن استاد طهماسب با صدای فوق العاده دلنشین و مخملیشون موتو اسپرت گزارش کنند من حتما خوابم می بره

 11. Hamed

  2

  0

  سلام دوستان چند دقیقه پیش در سایت ثبت نام کردم شاید بتونم به بعضی دوستان کمک کنم

  ——
  با سلام … دوست عزیز مواردی که ذکر کردید میتونه برای ما مشکل ساز بشه و به خاطر همین ویرایش شد.

 12. sebastian

  3

  0

  * من بدون گزارش مسابقاتو میبینم هم صدای ماشینارو قشنگ میشنوی هم حواست به حرفای گزارشگر پرت نمیشه

 13. alireza_h

  10

  2

  به نظرم گزارش اصلی نیومده و دقیقه نود در اصطلاح ایشون رو مجبور کردن به گزارش!

  به همین سادگی

  +البته اگر این ماجرا دوباره تکرار شد؛ حرفم رو پس می‌گیرم (که امیدوارم نشه و گزارشگر اصلی که به نظر من ادم مناسبی هست علی‌رغم حساسیت‌‌های بعضی از دوستان این سایت، بتونه بدون مشکل تمام گزارش‌های بعدی رو تمام و کمال انجام بده! حداقل تا پیدا شدن یه گزارشگر بهتر)

 14. em1WEIRD

  3

  0

  درسته آقای مجیدی تخصص تو این باره نداشت ولی شاید مجبور شده بود * این کارو انجام داده ولی همانطور که برای رشته‌های دیگه به خصوص فوتبال گزارشگرهای جدیده میاد و ازش استفاده میکنن خب این ورزشم حتما استعدادهای زیادی داره که علاقه به گزارش دارن و اطلاعات خوبی درباره این ورزش دارن چرا نباید از این استعدادها استفاده بشه و به یک گزارشگر اکتفا بشه که وقتی به هر دلیلی گزارش نکنه این مشکلات ایجاد شه

 15. میلاد

  9

  0

  لپ کلام در ارتباط با گزارش‌های فارسی زبان:
  ««تعریف کردن آنچه اتفاق می‌افتد با مقوله‌ای به نام “گزارش ورزشی” کاملا متفاوت است»»
  ————-
  محدود به رشته خاصی هم نیستش. گزارش صرفا چیزی که خودمون داریم می بینیم نیستش. به هر حال به نظرم بهترین ترکیب گزارش‌گر‌ها برای فرمول یک کرافتی و براندل هستن. صرفا حجم اطلاعاتی که از سمت پیت لین، اسکای ریس، پیت وال تیم‌ها و دو گزارشگر میاد و هر لحظه بر اساس لپ تایم‌ها، رادیو‌ها و آنبرد‌ها گزارش می کنن رو نمیشه با یه داستانگویی روی تصاویر پر کرد.
  به لطف وبسایت فرمول یک ایران چند وقتی هستش که بدون صرف هزینه داریم بهترین پکیج زنده از پخش فرمول یک رو دریافت می کنیم که امیدوارم همیشه پر قدرت ادامه بدن.

 16. NavasaN

  1

  0

  کاملا درسته.گزارشگر اصلی جدا از اینکه گزارشش مناسبه واقعا علاقه مند و پیگیری موتور اسپورته و صدای خوبی هم داره.قبلا یادمه * هم میاوردن و کارشناسی میکرد وسط مسابقه

 17. ِِدنیلو

  2

  0

  مجری گرندپری قبلی کی بود کارش بهتر از این بود

 18. M-T

  0

  0

  من استارت مسابقه رو تا دور ۱۰ از سایت دیدم گفتم دیگه پول نت ندم از تلویزیون ببینم اما امان از اون چرت و پرتایی که داشت به خورد مخاطب میداد بعد ۳ ۴ دور سریع اومدم دوباره توی سایت. داشتم دیوونه میشدم

 19. Mahmood.gh

  17

  1

  ی نکته هم وجود داره اینکه اگه این بنده خدا ک اطلاعاتش ضعیف بود اگه قبول نمیکرد گزارش کنه شاید اصلا یکشنبه هیچ ریسی پخش نمیشد
  من شخصا از این شبکه نگاه نمیکنم ولی خیلی ها از شبکه ورزش نگاه میکنن و اگه پخش نشه شاید نتونن ببینن

  • sebastian

   2

   1

   قطعا پخش نکردنش با این شرایط اسفناک گزارشگری خیلی بهتر از پخش کردنه. ضمنا تمام کسانی که عشق فرمول یک و .. هست، اگر شبکه درپیت ورزش هم نزاره میدونن چطوری ببینن.حالا یا با نت( اینم ارزش مصرف نت رو داره در برابر اون فاجعه)*
   آقا دمتون گرم با این تیتر باحال و اعتراض بجا و عااالی

 20. Hassan Mohebbi

  1

  1

  سلام
  من همون روز زیر پست موتوجی‌پی نوشتم و تائید نشد امیدوارم اینبار تائید بشه.

  به نظرم روزایی که فرمول یک داریم باید تو استدیو شبکه ورزش اقایان سید حامد محمدی و سید علی حسینی رو داشته باشیم. سید عزیز با اون صدای قشنگش گزارش کنه و مسائل فنی رو هم سید حامد در حین گزارش مطرح کنه دو تا گزارشگر همزمان خیلی جذاب میشه. این دو پسر اوج هیجان میشن تو رازایی که فرمول یک داریم.

  با احترام به اقای *و هواداراش باید بگم که ایشون نباشه خیلی بهتره؛ چون ایشون علاوه‌بر سوتی‌هایی که بعضی مواقع میده یه‌خرده هم چه عرض کنم خیلی جانبدارانه گزارش میکنه یعنی تو مسابقه دوم اتریش از هر چهار تا کلمه‌ای که میگفت یکیش الکس البون بود😂. لکلرک شد مقصر صددرصد ولی راننده مورد علاقه اییشون یخرده مقصر بوده و البون اشتباه کرده که عجله کرده. کسی نیست بهش تو همون مسابقه اول و حتی دوم و همین مجارستان لکلرک با نوریس و لکلرک با پرز و پرز با نوریس چرخ به چرخ کردن ولی برخوردی ندیدیم بعد یه چرخ به چرخی که نصف ماشین رد شده یعنی سبقت گرفته شده نه این که هی بیای بگی البون فلان البون بسان. این موقع‌ها که میشه میگم حتی این رسول مجیدی بیاد و فقط اتفاقات رو بگه بهتره از این‌که ادمی دانشش رو داشته باشه و چشماش رو ببنده.

  و در موتوجی‌پی هم اقایان امیر ابراهیمی، سامان پورصفر و امیرنیکان عسکری مناسب هستند چون این دوستان فیلد کاریشون موتوجی‌پی است. صدای قشنگی دارند و قطعا هیجان رو به ما تزریق میکنند.

  ادمین‌های سایت، اگه ما کاربرای سایت میتونیم کاری انجام بدیم که شما دوستان گزارش کنید قطعا ما هر کاری باشه میکنیم که یک‌شنبه‌های فوق‌العاده‌ی رو در شبکه ورزش برامون رقم بزنید.

  • Hassan Mohebbi

   1

   1

   از اقای رنجبر هم تشکر فراوانی دارم. واقعا قلم زیبایی دارند. انشالله خدا هرچی دلتون میخواد بهتون بده.

 21. علی

  0

  2

  دوستان بنظرم قیاس گزارشگرای صدا و سیما با بهترین های دنیا کار بسیار اشتباهیه چون همونجور که میدونین اصول حرفه ای در ایران با جهان فاصله زیادی داره حتی توی فوتبال عادل فردوسی پور قابل قیاس با مارتین تایلر نیست اما در حد بضاعت صدا و سیما * استاندارد خوبی داره و انگلیسی میفهمه و به قوانین اگاه و تا حد امکان گزارششش هیجان داره و ایشونم مثل ما از سانسور بدش میاد این رو بر اساس تجربه میگم چون تقریبا تمام مسابقاتی که ایشون گزارش میکنه رو میبینم و اینکه اگر کسی با ما اختلاف نظر داره دلیل نمیشه کلا کارش و زیر سوال ببریم..
  هر ادمی در هر جایگاهی ممکنه کم و کاستی داشته باشه.

 22. Amin

  3

  2

  برخلاف دوستان که از صدا و سیما گرفته تا بنده خدا آقای مجیدی رو کوبیدن
  نظر دیگه ای دارم
  اول از همه اینکه طرفداران فرمول یک و موتوجیپی تو ایران بالا نیست(با توجه به رشته های دیگه)برای همین سازماندهی کردن پخش و گزارش این برنامه های موتور اسپورت هم در اولویت نیست!
  *
  این سری به خاطر چهار ساعت گزارش پشت هم دیگه حال نداشت و انگار فقط میخواست مسابقه تموم بشه!
  حالا اینکه اینجا شو افتاده میومدن از شماها میبردن برا گزارش آیا واقعا بدون دریافت هیچ هزینه ای راضی بودین برین گزارش کنین؟
  یا …؟؟؟
  تازه امسال قراره همه ریس ها رو شبکه ورزش پخش کنه بعد ما انتظار داریم گزارشگری در حد گرافتی بیارن؟؟اونم برا چند نفر؟؟
  جالبه اونایی هم که شبکه ورزش رو نگا نمیکنن هم بوغ و کرنا گرفتن دستشون
  آقا جان شما که نگا نمیکنی پس واسه چی ناراحت شدی؟
  به علاوه اکثر اونایی ک الان اومدن شکایت خودشون اطلاعات خیلی خیلی بیشتری از مجیدی دارن،بهتر بود با خودتون میگفتین ولش باو…
  منطق چی میگه؟

 23. mn.a

  8

  1

  راستش من از همون ابتدای مسابقه مجارستان که شنیدم مجری گفت دیروز دور تعیین خط بارون میباریده و گزارشگر هم گفت بله،دیگه حساب کار دستم اومد و از یه شبکه دیگه دیدم:-/

 24. Shabneshin

  4

  0

  به شخصه بیننده هیچ شبکه داخلی نیستم.در چندروز گذشته اما آنقدر از شاهکار گزارشگر شبکه ورزش شنیدم که برنامه ریزی کردم و دیروز ساعت شش و پنجاه دقیقه عصر به بدبختی شبکه ورزش را پیدا کردم.باوجودی که تشنه دوباره دیدن مسابقه بودم، به پیچ اول نرسیده به دلیل حالت انزجار حاد ازخیر دیدن مسابقه گذشتم.تازمانی که تخصص در درجه چندم اولویتهای کاری در این سازمان عریض و طویل باشد، آش همین است و کاسه همین

 25. behzad

  4

  1

  اون قسمت که مارکز های ساید کرد گفت موتورش قاطی کرده

 26. Ali.j91

  3

  1

  من نزدیک ۲سالی هست موتو GP و F1 را دنبال میکنم و چون سر کار هستم مجبور از شبکه ورزش ببینم گزارشگر این هفته افتضاح بود یه جایی که ذوق زده شد که بوتاس از ورشتپن رد شد در صورتی اون بالا فاصلشون ۶ ثانیه بود و این خیلی واضح بود بعد فهمید همیلتون آلبونا لپ کرده.
  موتو چی پی شم که شما به اندازه کافی گفتین‌
  *

 27. reza

  4

  0

  منم وقتی تلویزیون رو روشن کردم گزارشگر رو دیدم تعجب کردم که چرا هر کسی میخواد گزارش گر f1 بشه آه

 28. benota

  3

  1

  درود بر دست اندرکاران سایت ، واقعا کار شما عالی و حرفه‌ای هستش ، نقدتون بسیار بجا و درست هستش
  به نکات درستی اشاره کردید ، یکشنبه کابوس بود واقعا ،
  اما از این بدتر گزارشگر اصلی هستش که با احترام. ایشون هم بنظرم خیلی مغرور شدن ، احساس میکنن مجری‌گری مسابقات ارث پدری شون هست و هیچکس ‌حق نداره بگه بالای چشمش ابروست ، و فکر میکنم صدا و سیما هم طوری نیست که به غیر افراد خاص بتونن روی آنتن زنده گزارش کنن، و ما یک‌شنبه چوب همین انحصار طلبی این شخص رو خوردیم وگرنه بهتون قول میدم از همین سایت شما حداقل ده مجری خوب با استعداد و اطلاعات در میاد….
  راستی صدای استدیو خیلی خوب بود 😉😉

 29. Ali

  3

  1

  متاسفانه گزارشگر هفته ی پیش یه فاجعه بود ولی فارغ از تعصبات باید قبول کرد * چه صدا و چه اطلاعاتشون عالیه و اشراف کاملی دارن به مسابقات دقیقا پارسال بود که حین پیت استاپ همیلتون گفت اگه اشتباه نکنم سمت چپ ماشین همیلتون لرزش داره که بعد از چند دقیقه تیم به همیلتون گفت،

 30. aryan261

  12

  0

  شبکه ورزش رو باید اسمش رو گذاشت شبکه فوتبال!
  و ایضا اسم سایت ورزش۳ رو هم باید گذاشت فوتبال۳ !!
  البته اینا هم بر اساس سلیقه مخاطب ساخته شدن!
  وقتی مردم فرمول۱ رو ورزش نمیدونن بایدم توقع داشت رسانه های ورزشی داخلی در قبضه فوتبال باشه!!!

  • aryan261

   7

   0

   هرچند این از مسئولیت رسانه ها کم نمیکنه
   اونا باید به مردم معرفی کنن که….!

  • حسن

   11

   0

   دقیقا سرتیتر،هایلایت،کلیپ،ویدئو و هرچی دارن از فوتباله اونم فقط مانور رو پرسپولیس و استقلال ، رسانه های سراسر آبکی

 31. Lecrec_fan

  2

  1

  به نظر من خیلی نباید سخت گرفت به اقای مجیدی چونکه همونطور که همه گفتید تخصصشون فوتباله*
  در مورد کپی کاری هم به نظرم به عنوان یه منبع خبری اینکار رو کردن.
  واقعا چه اشکالی داره؟ خود این سایت مگه همه مقاله هاشو از خودش میاره؟ گاها به نقل از سایر سایت های خارجی هستش. گزارشگر ها بالاخره باید اطلاعاتی که میخوان به بیننده بدن از یه جایی پیدا کنن دگ.

 32. Amir safari

  10

  1

  گزارشگر اصلی فرمول یک تو شبکه ورزش ( که حالا اسم نمیارم) گزارشگر خوببه و واقعا گزارش فرمول یک و خوب بلده . اما نمی فهمم شبکه ورزش چی فکر کرد جای اون این یارو آورد که اصلا هیچی بلد نیست

 33. حسن

  3

  0

  والا تو شبکه ورزش اینا فرمول یک بدون تماشاچی رو هم سانسور میکنن صدای پیست بی کیفیته *

 34. mohammad

  2

  1

  یکی از دوستان به خوبی گفتند گزارشگر اصلی نیومد ایشون رو انتخاب کردند و ایشون پرسنل شبکه هستند و باید می پذیرفتند بنده با اینکه خودم از تلویزیون ندیدم جون خوب نبود اما ایراد به ایشون نیست گزارشگر با تمام توانش تلاشش رو کرد و اینکه اگر از کانال دوستان و یا دیگر کانال ها پیگیری کردند خوب تلاش بر این بوده که بهترین راندمان رو داشته باشند ایراد از جای دیگریست اگر شبکه ورزش گزارشگر تخصصی دیگری داشت که گزارشگر اصلیشون نیامد به دیگری واگزار نمایند.

  شاید همن جناب رسول زاده تمرین کنندد و بیشتر بهشون بها داده بشه بتوانند با یادگیری بیشتر و افزایش اطلاعات شون و دیدن بیشتر مسابقات (دیدن مسابقات با خوندن مطالب فرق داره کما اینکه کسی که فقط مطلب خونده باشه در مورد مارکز فکر میکنه تا به حال زمین نخورده) اگر بیشترممارست نند شاید شبکه خبر 2 تا مجری آماده برای موتو اسپرت داشته باشه

  ببخشید طولانی شد

  • mohammad

   1

   0

   اسمشون رو اشتباه گفتم رسول مجیدی طلفا اصلاح کنید

 35. Sina

  2

  0

  گزارش انگلیسی فقط کرافتی و براندل *

 36. Hidden5410

  7

  0

  وقتی همیلتون البون رو لپ کرد
  با هیجان گفت بوتاس از مکس سبقت گرفت