فرمول یک ایران والتری بوتاس، راننده تیم مرسدس پس از گرندپری اتریش و کسب رده دومی بیان کرد که سبقت از ورشتپن ساده تر از آن چیزی بود که فکرش را می کرده است.

راننده فنلاندی از رده چهارم مسابقه را شروع کرد و در قسمت ابتدایی مسابقه در نزدیک شدن به مکس مشکل داشت. به لطف ده دور دیرتر رفتن به پیت لین و داشتن لاستیم های بسیار نو و البته مشکل بال جلو مکس، او توانست فاصله خود را نزدیک و نزدیک تر کند. در پیج چهارم دور 66 او سبقت گرفت اما ورشتپن تسلیم نشد و رتبه را پس گرفت. بوتاس بازهم این سبقت را تکرار کرد اما این بار موفق به حفظ آن شد. بوتاس گفت :

او همیشه کار را سخت می کند و من از این کار او خوشم می آید. بار اول فکر کردم عبور کرده ام و کار تمام شده است. او هر کاری می کرد تا جلو بماند و به همین خاطر در بیرون پیچ سه قرار گرفت اما در تلاش بعدیم مانع این امر شدم تا از کسب رتبه دومی خود مطمئن شوم.

در پیچ پنج و شش کنار به کنار بودیم اما می دانستم در پیچ شش جا برای دو ماشین نیست به همین خاطر عقب کشیدم. سبقتی که گرفتم آسان تر از چیزی بود که 10 الی 15 دور قبل آن تصور می کردم. فکر می کردم خیلی رقابت نزدیکی باشد.

ناراحتی والتری بوتاس از راننده های لپی

بوتاس همچنین درباره رانندگان لپی نیز شکایت داشت. کوین مگنوسن، دنیل کویات، پیر گسلی، آنتونیو جیوویناتزی که البته به وی ناسزا نیز گفت، کسانی بودند که باعث کند شدن و از دست دادن زمان والتری شده بودند. او از این امر ناراحت و آزرده خاطر بود و گفت:

نمی دانم تصاویر تلویزیونی آنرا نشان داده اند یا نه ولس درگیر ترافیک شده بودم و جالب است که بیشتر از یک دور پشت یک نفر بودم و پرچم آبی انگار تاثیری نداشت. آنها با یکدیگر مسابقه می دادند و انگار نه انگار پرچم آبی نشان داده می شد. این موضوع در کنار تعیین خط بدم باعث شد فاصله 14 ثانیه ای با همیلتون داشته باشم.

والتری بوتاس ، مرسدس - فرمول یک اتریش 2020

والتری بوتاس ، مرسدس – فرمول یک اتریش 2020

آسیب خودروی مکس ورشتپن

مکس ورشتپن نیز دلیل کندی خود را شکستن صفحه زیری ماشین که در بارج بورد گیر کرده بود عنوان کرد. او بین دو مرسدس جدایی انداخته بود و تهدیدی برای همیلتون محسوب می شد تا اینکه قربانی کرب های بی رحم پیست اتریش شد و بخاطر آسیب به ماشین و با وجود تلاشش نتوانست رتبه دومی را حفظ کند. صفحه زیری بال جلو او به طور ناقص از جا کنده ‌شد و به بارج بورد گیر کرده بود. مکس گفت:

روی کرب رفتم و تکه ای از صفحه زیرین کنده شد و به بارج بورد گیر کرد.

مونگان اعلام کرد در بررسی های بیشتر مشخص شد بال عقب او نیز دچار آسیب شده بود. او افزود:

بال عقب دچار آسیب شده بود و تکه هایی از آن جدا شده بود و با بال عقبی که قبل مسابقه دیده بودیم تفاوت داشت.

کریستین هورنر مدیر تیم ردبول هم گفت:

آسیب بخاطر کرب های پیچ تهاجمی 9 بود. افراد حاضر در تیم بعد از خروج مکس از پیچ نهم متوجه مشکل داون فورس شدند. دقیقا میزان آسیب را تا بعد از اتمام مسابقه متوجه نشدیم. این مشکل روی توردگی لاستیک تاثیر زیاد داشت و باید آنرا بررسی کنیم.

12 دیدگاه

 1. 33🦁Ali

  5

  10

  وقتی والتری از پیت أمد فاصلش با مکس نزدیک 13ثانیه بود با لاستیک بیشتر 10دور زده مکس که کم کم والتری أمد رو بازده بین 7و8ثانیه مکس و همینجا تا چندین دور stop زد تا نزدیکای دور 55فکر کنم مکس مشکل دانفورس پیدا کرد و هر دور نزدیکای5دهم تأیم از دست می‌داد که کارگردان تلویزیونی بال جلو نشون داد فقط این نبوده بلکه بال پشت هم مشکل داشته..
  آقای بوتاس عمرأ برات آسون نبوده بلکه کلی استرس داشتی تا رد بشی دیدم با تمام قوا سر پیچ نخواستی کم نیاری چطور ناکوت شدی..
  حتی مکس تو 5ثانیه یکم بیشتر یا کمتر پا به پای لوئیس داشت میومد پس چطور یه دفعه هر دور کلی زمان از دست داد که بعضی میگن بوتاس به مکس می‌رسید اگه حتی بالش مشکل پیدا نمی کرد؟! ..

  • ....

   6

   3

   مرسدس ها این ریس رو مدیریت کردن
   ( برا همین مکس تونسته بود نزدیک لوییز بمونه )
   و از ترس سیفتی کار که موی دماغ مسابقه قبل شده بود،الکی فشار نمیاوردن
   اما اگه نیاز میشد حداقل به بوتاس مود های بالای موتور‌ رو میدادن تا از مکس رد بشه
   البته سبقت از مکس اونم توسط بوتاس نمیتونس به این راحتی رقم بخوره و مشکل ماشین مکس خیلی به بوتاس کمک کرد

   • ALEX-ALBON

    6

    2

    درست میگی امین
    مردس ماشینی داره که اگه اراده کنه ماشین سوم پیست و 10 مرتبه لپ میکنن..فقط اونوقت دیگه دستشون رو میشه
    هرگز اینکارو نمیکنن.

   • Mahmood.ghaedi

    3

    1

    اخه مگه کار غیر قانونی کردن ک بترسن دستشون رو بشه
    اگه اونقدر فشار نیاوردن دلیلش نوع پیست بود و هفته قبلش ک ب مشکل خوردن

  • Mahmood.ghaedi

   3

   1

   علی دقت کن برادر والتری منظورش این بود ک فکر میکرد از این خیلی سختتر باشه
   یا اسونتر از از اونی بود ک فکر میکرد

 2. بردیا

  6

  3

  داداش اولا مکس لاستیکاش کهنه بود دوم اینکه ماشینش خراب بود بعدش اینکه اگه خیلی راحت بود همون دفعه اول رد میشدی تازه رفتی تو هیولای مرسدس نشستی!

 3. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  2

  2

  اگه ماشین فرمول یک با تمام ظرفیتش حرکت کنه باکش سه چهارم مسیر رو می تونه بره ‍‍‍در نتیجه باید یک مدتی رو اروم تر برن . تو دور های آخر فشار بیشتر.
  وقتی هم که بوتاس به مکس نزدیک شد از بیرون دور می زد تا مکس خروجی بدی داشته باشه

 4. Soheil

  9

  0

  با ماشین فوق العاده ای که مرسدس امسال فرستاده بایدم راحت باشه دیگه. تازه ماشین مکس هم مورد داشت وگرنه خیلیم ساده نیست ازش با ماشین برابر سبقت بگیری…

 5. iman

  6

  5

  پسر خوب شما اگر ماشینت با مکس برابر بود همون بلای گسلی و آلبون سرت میومد. شما فعلا دعا به جون مهندسای بیهمتای مرسدس بکن که همچین ماشین بینظیری در اختیار شما و لوییز قرار دادن والا با ماشین برابر هیچکس قادر به رقابت با این پسر نخواهد بود

 6. ALEX-ALBON

  6

  5

  عجب مصاحبه طوفانی
  نه میخواستی با چیزی که زیر پاته مکس و با لاستیکای کهنه تر و بال آسیب دیده نگیری
  برو بچه جان هر وقت تونستی جلوی لویس در بیای بیا مصاحبه کن..ماهم بهت لایک میدیم

 7. امید نورمحمدی

  7

  2

  جنگ بین این دو تازه شروع شده . هردو طرف صحبتهایی عجیب میکنند.
  بوتاس با اینگونه صحبت کردن در فکر تحقیر مکسه. ولتری بوتاس باید بدونه اختلاف ماشینش با مکس خیلی بیشتر از فاصله اییکه مکس با مرسدسها حفظ کرد و این نشون میده مکس رانندگی بهتری در این پیست داشته.
  هردو طرف بهانه هایی میارن که واقعا جای تعجب داره! انگار مسابقه اولشونه. بوتاس از ترافیک و عدم توجه رانندگان لپی به پرچم آبی اشاره میکنه که اونو از همیلتون عقب انداخته. ردبول و مکس هم از شکستن بال جلو و عقب و کاهش داونفورس صحبت میکنند. بنظرمن هردو طرف بزرگنمایی میکنند.
  نه ماشین مکس در سالمترین حالت میتونست جلوی مرسدس بوتاس مقاومت کنه و نه رانندگان لپی موجب فاصله کلاس بوتاس و همیلتون بودند. فراموش نکنیم در مسابقه اول همیلتون هم در تایمگیری و هم در مسابقه پنالتی گرفت . حق و ناحق بودن پنالتی ها مهم نیست بلکه اعمال شدنشون همیلتونو خیلی عقب انداخت نه بوتاس!
  بنظر من باید قبول کرد مرسدس و همیلتون بدون نقص و با اقتدار و اختلاف زیاد از سایرین بهتر هستند و بهانه های بجا و نابجا نمیتونه این واقعیتو نقض کنه.
  مهم نیست کی و به چه شکلی قهرمان این فصل میشه . لوییس همیلتون در حال حاضر بهترین راننده فرمول یکه و قدرتش فقط در ماشینش خلاصه نمیشه.

  • Ali-seb-max

   2

   3

   آقا امید با بیشتر حرفاتون موافقم. من الان منتظرم ورستپن جواب بوتاس رو بده:) البته مشکل داونفورس پایین و شکستگی بال مکس واقعا جدی بود، ولی خب ماشین مرسدس فرسنگ ها با ردبول فاصله داره. البته به نظرم اگه ماشین مکس دچار خرابی نمی شد بوتاس عمرا اگه میتونست سبقت بگیره، ولی خب این مصاحبه اصلا حرفه ای نبود