Register

1 × 4 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – پدی لو مدیر فنی مرسدس اعتقاد دارد باعث تاسف است که لوییس همیلتون بدون صحبت با تیمش به فیا رفته تا دور پول پوزیشن نیکو روزبرگ در گرندپری مجارستان را شفاف سازی کند.

همیلتون برای دور روزبرگ در هفته ی پیش که سریع ترین دور در Q3 بود درخواست بررسی کرده بود از این بابت که راننده آلمانی از دو پرچم زرد که برای ماشین اسپین شده فرناندو آلونسو به نمایش در آمده بود گذشته بود.

با این حال قهرمان جهان اضافه کرد که اعتقاد دارد که رفتن او به پیش چارلی وایتینگ مدیر مسابقات فیا تاثیری روی بررسی دور روزبرگ نداشته است.

در روز جمعه در گرندپری آلمان در هاکنهایم پدی لو گفت:

من می دانم که لوییس به دیدار چارلی وایتینگ رفته است.

اما این دیدار از جهت این نبوده است که برای پیگیری بررسی دور نیکو باشد او برای آگاهی خود که چه کاری باید در آینده در این شرایط انجام داد این کار را انجام داده است

فکر می کنم باعث تاسف است. او باید از تیم کمک می گرفت و در صورت نیاز ما از چارلی کمک می گرفتیم

ولی فکر نمی کنم قصدی در حرکت او باشد.

این فقط یک بد قضاوتی از این نقطه نظر است.

روزبرگ توانست شنبه هفته قبل دور خود را با این که دو پرچم زرد به معنی کاهش سرعت و آماده شدن برای توقف می باشد ارتقا دهد و این باعث سردرگمی در راننده ها شد که در چه حالتی دور ثبت شده قابل قبول است.

نتیجه این اعتراضات و پیگیری ها تغییری در قوانین بود مبتنی بر توقف هوشمندانه در تعیین خط که این هفته به وجود آمد که بیان می کند از این به بعد دو پرچم زرد به معنی پرچم قرمز می باشد و تایم گیری متوقف خواهد شد.

33 دیدگاه

 1. Hamze

  0

  0

  چقد مارموزه این همیلتون

  • hehehasd

   0

   0

   خیلی از همون بچه گی علاقه داشت

 2. سجاد

  0

  0

  اونقدر نفوذ داره که.

 3. هادی

  0

  0

  این کار نفرت آوره!!!!

 4. همایون

  0

  0

  اقا رفته واسه خودش سوال کنه نه کار روزبرگو دنبال کنه.تیتر بو داره

  • siavash

   0

   0

   مثل روز روشنه رفته زیراب هم تیمیشو بزنه اونم بدور از چشم های مدیریت تیم !!!!
   تو اگه تو این تیم بودی غیر از این فکر می کردی؟

   • F1 fan

    0

    0

    بعد میگن چرا انقدر همیلتون هیتر زیاده.
    من خودم طرفدار فرمول یکم و راننده خاصی مد نظرم نیست و هرکی قهرمان بشه واسم فرقی نداره جز همیلتون.
    حالم ازین بشر بهم می خوره هرچقدر هم که با استعداد و راننده خوبی باشه.
    این فصل هم شدیدا داره رو روان روزبرگ کار می کنه.

 5. siavash

  0

  0

  من نمی دونم چطور بعضی ها طرفدار همیلتونن 100 تا قهرمانی جهانم بیاره بی ارزشه با این اخلاقش و این کارایی که می کنه اینجور ادما روح ورزشو میکشن مشخص میشه برخوردهایی که داشته تو مسابقات قبلی کاملا عمدی بوده

  • سجاد

   0

   0

   سیاوش جان من تو این سایت کلی تحقیرو توهین شنیدم چون از خیلی قبل تر میگفتم این چیزارو ولی کو گوش شنوا؟تازه مسخره هم کردن و گفتن نژادپرست.به هر حال نژادپرست بودن بهتر از بی ریشه بودنه.میره چوقولی میکنه

 6. همایون

  0

  0

  اقای روح ورزش شما خودت ادب نداری دیگه حرف از روح ورزش نزن

 7. مهرداد

  0

  0

  به هرکاری داره دست میزنه امسال هم قهرمان جهان شه
  زیراب هم تیمیتو بزنی
  تو هیچ ورزشی همچین چیزی ندیده بودم 😐

 8. Soheil

  0

  0

  از هميلتون بيشتر از اين انتظاري نميره !!!

 9. محمد

  0

  0

  زنده باد همیلتون. چقدر هوشمندانه عمل کرد. حالا بعضیا برداشت میکنن رفته زیراب همتیمیش رو بزنه. خیر همچین چیزی نیست. اون بالا گفته رفته واسه خودش چندتا سوال کرده که چیز یاد بگیره. فیا هم دمش گرم که قانون رو اصلاح کرد. عادلانه شد.
  آخه مشکل اینجاست که رزبرگ خیلی ازین مواقع سو استفاده کرده و نون رو به نرخ روز خورده. موناکو 2014 هم که رسما کلک زد. خندم میگیره یه عده زورشون میاد دیگه نمیدونن چطور از همیلتون ابراز تنفر کنند!
  زنده باشی لوییس. زنده باشی قهرمان باهوش!

  • هومن

   0

   0

   حسادت علت ابراز تنفر و تعصب کور کورانه

 10. همایون

  0

  0

  ی موقعی با چنتا بزرگتر بحث فنی داشتیم تو ی سایت اف وان فنز الان باید با چارتا بچه سر و کله بزنیم کلی هم از اعتبارمون کم کنیم که بشیم هم اندازه ی این بچه کوچولو ها.تا دیروز نه رزبرگ میشناختن نه مرسدس الان شدن طرفدار فرمول یک.ی موقعی اف وان فنز بودن عزت و قرب داشت الان با این بچه کوچولو ها مایه ننگه!

 11. هومن

  0

  0

  اون دسته از دوستانی که دم از روح ورزش و پهلوانی و غیره میزنن باید قید فرمول یک رو بزنن و برن کشتی نگا کنن اون هم از نوع کج این افراد متاسفانه الگو درست حسابی تو زندگی ندارن میان میگن خب حالا بییایم بزنیم شبکه ورزش ببینیم چی پخش میکنه ازش الگو برداری کنیم مثل جوجه کوکو کاملا غریزی بعد میبینن اه یه سری اجسام با سرعت بالا در یه سری مسیر های بسته در تعداد دور های بالا وبسییییییار کسل کننده داره حرکت میکنه میگه خب من که عاشق یه نژاد برتر هستم اون نژاد مد نظر هم وجود داره الگو از این بهتر. البته یه چیز دیگه هم وجود داره به نام کرلینگ اونم برا الگو برداری بد چیزی نیست.

 12. ّF1 fan

  0

  0

  خود پدی لو گفته نباید این کارو می کرد ولی دوستان سینه چاک همیلتون دارن ازش دفاع می کنن.
  اینقدر fanboy بودن خوب نیست.تو این ورزش رقابت شدید و جنگ روانی یه چیزه ولی
  اینکه بخوای با کثیف کردن این رقابت برنده بشی یه چیزه دیگه.
  خیلی معلومه این کارش اشتباه و کاملا عمدی بوده.
  در مورد اینم که میگی کسی که به روح ورزش علاقه داره بره کشتی ببینه سطح درکت از ورزش رو نشون میده.
  کلا رقابت سالم جز اصول هر ورزشه چه فرمول1 و چه همون کرلینگی که میگی ولی تو زمین مسابقه!!!بیرون از زمین این کارارو کردن فقط از همیلتون برمیاد(مصاحبه آلونسو خودش گویای خیلی چیزاست)

 13. Soheil

  0

  0

  خوشم مياد اين فناي هميلتون همشون فكر ميكنن formula 1 driver ان بابا تو كه بين ٢ تا لاينم نميتوني رانندگي كني واسه من اينجا engineer شدي كه راجب نيكو نظر ميدي !! برو خونتون ?

  • هومن

   0

   0

   ببخشید استاد منسل من از حضور شما از طرف تمامی طرفدارن همیلتون این مرز و بوم از شما عذر میخام

  • همایون

   0

   0

   شما که فن رزبرگی چکاره ای؟ چون طرفدار المان هستی حتما ذاتا راننده فرمول یکی؟! شما مهندسی در مورد همیلتون نظر میدی؟!

 14. سجاد

  0

  0

  خواهشا اصول اخلاقی رو رعایت بکنید و به کسی یا ورزشی توهین نکنید. بحث سن اگه مطرح باشه و قدمت که باید مسئولین سایت یه حد سنی میذاشتن و به بقیه اجازه اظهار نظر ندن.ممکنه یه نفر تازه علاقه مند شده و از خیلی بهتر چیز حالیش باشه به خاطر مطالعه و خیلی چیزای دیگه.اونایی که عارشون میشه با امثال من حرف بزنن یا نظری ردوبدل کنن وحی منزل نیست نظر بدن برید با بزرگان این ورزش بشینید گپ بزنید اینهمه سایت و شبکه در مورد فرمول یک.دارید به این سایت هم توهین میکنید.اونهایی که دم از الگو میزنن فکر کنن خودشون چی شدن.خیلی زشته به بقیه تا این حد توهین کنی و بگی الگو نداری و خودش طرفدار یکی از بی شخصیت ترین افراد باشه.طرفداری اشکالی نداره حتی بدترین آدم چون نظرش اینه ولی چرا توهین به بقیه؟اتفاقا امثال من که طرفدار یه کشور یا مردم خاصی هستن یا ورزشکار به خاطر ارزشای اونا هست و غبطه میخورم که ای کاش مثل آلمانی جماعت پشتکار داشتم سواد داشتم باعث پیشرفت کشور خودم میشدم نه به خاطر اینکه کلشون زرده یا پوستش سفیده که اون اسمش نژادپرستیه.یه بار به پینگ پنگ توهین میکنید یه بار به کشتی.باعث افتخار ایرانی کشتی بوده و هست.روح پهلوانی اتفاقا تو کشتیم نیست که همیشه حق ماهارو میخورن.ورزش ورزشه و اصول مشترکی داره.ولنتینو رسی پارسال به خاطر بعضی بی اخلاقیا قهرمانیشو از دست داد و کلی هم راجع به اخلاق و روح ورزشکاری حرف زد.اگه این مسئله مطرح نباشه تو فرمول یک پس تو موتوجی پی همچین حرفی نباید زده میشد توسط یکی از بهترین ورزشکارای جهان.

  • هومن

   0

   0

   طرفداری همیلتون فقط در اخر هفته ها. اینو سعی کن نمیگم حتما سعی کن درک کنی

 15. Ali n

  0

  0

  دقیقا کاری که با آلونسو تو مجارستان 2007 هم شد اونجا هم خود ران دنیس با خواسته همیلتون رفت آمار فرناندو رو داد فیا تا 5 رده پنالتی بگیره.

 16. همایون

  0

  0

  خود پدی لو گفته رفته واسه چیز دیگه جوری تیتر زده میشه و رزبرگریا هوار میزنن انگار…بی طرفی رسانه ی اصل کلی و اولیه س.هرراننده ای طرفدار خودشو داره ولی رزبرگریا توی هر خبر به خودشون اجازه میدن حرف اضافه بزنن و توهین و…به همیلتون و طرفداراش.همون قد که به شما رزبرگیا بر میخوره به ما هم بر میخوره پس احترام خودتونو نگه دارید.اگه چشم داشته باشید فتل و همیلتون باهم رابطه ی خوبی دارن!فقط تو ایران طرفدارای این دو راننده…دلیلشم فقط نژاد پرستی افراطی دوستان هست!نژاد برتر و ….اسم خودم از همه ی شماها بیشتر نژاد برتر رو هوار میزنه اما یکم منطقی عمل کنید.آلمان کشور مورد علاقه ی منه اما راننده مورد علاقم همیلتونه چون از رقابت سیر نمیشه حتی در ضعیف ترین موتور نه مثل بعضیا با ماشین ضعیف به راننده 2 تیم ببازه!

 17. همایون

  0

  0

  با ادیت شلوار کردی درست میکنید واسه همیلتون میگید شوخیه میگیم شوخیه.نصف خبرا ضد همیلتونه چیزی نمیگیم دوستان نژاد پرست از خجالت ما درمیان بازم هیچی به هیچی.خجالت هم خوب چیزیه. اگه کامنتای من پاک نشن خیلی خوبه!!!

  • رضا عظیم

   0

   0

   دوست عزیز نصف کامنت های شما امروز فاز لات مجازی بودن و ، شاخ بودن داشتن اینجای جای فاز برداشتن و … نیست طلب کار هم نیستیم به کسی که بخواییم جواب پس بدیم . اینجا قرار نیست که شما هر حرفی زدید منتشر بشه ، بی احترامی ها هم به هیچ وجه بی پاسخ نیست . اینم از بار آخری که بهتون اخطار می کنم نه تنها شما بلکه تمام کسایی که نه تو این پست بلکه تو تمام پست ها دوست دارن توهین کنن . اینجا قراره دیدگاهتون رو بیان کنید نسب به مطلبی که منتشر شده نه اینکه بیایید و واسه هم دیگه شاخ بازی در بیارید

   • همایون

    0

    0

    اگه همین حرفا واسه رزبرگیا هم باشه حق با شماست که نیست.اگه توهین بده واسه همه بده نه واسه بعضیا!

   • رضا عظیم

    0

    0

    از این به بعد توهینی ببینم سریعا پاک می کنیم میخواد از طرف هر کسی باشه

 18. همایون

  0

  0

  رزبرگیا هرچی بگن اینجا درج میشه نوبت حرفای من که میرسه سانسور میکنید!خیلی ابتدایی عمل میکنید

  • رضا عظیم

   0

   0

   اینجا چاله میدون نیست دوست عزیز . طلب کار کسی هم نیستیم که بخواییم با تایید یا نکردن یه کامنت بهش جواب پس بدیم .

   • همایون

    0

    0

    جواب توهین به خودمون رو لات بازی نمیگن دوست عزیز.اگه ادعای بی طرفی دارید اعلام کنید اگه بی طرف نیستید بگید اب تو هاون نکوبیم!

   • سجاد

    0

    0

    ممنون که نسبت به بی ادبی عده ای واکنش نشون دادید.همشون طلبکارن از سایت به جای تشکر.

 19. همایون

  0

  0

  عزیزان اگه ی مقدار بیشتر چشماتونو باز میکردید نوشته کشتی کج نه کشتی! کلا نسبت به چنتا اسم حساسیت بوجود اومده عطسه هم بکنن میگن داداش اشتباه عطسه میکنی و سریع رای منفی