فرمول یک ایران – یکی از اسم هایی که به عنوان جایگزین احتمالی سباستین فتل در فراری از آن نام برده می‌شود قطعا کارلوس ساینز است و این راننده اسپانیایی این گمانه زنی ها را به عنوان یک “تعریف و ستایش” می‌داند ولی در حال حاضر تنها تمرکز او بر روی مک‌لارن است.

فتل هنوز تصمیمی مبنی بر ماندن در فرمول یک و یا ادامه کارش با فراری پس از انتهای این فصل نگرفته است. به همین خاطر، فراری هم هنوز تصمیم خود برای نگه داشتن او به عنوان راننده تیم را نگرفته است. تیم ایتالیایی گفته است که آنها فتل را به عنوان اولین گزینه برای صندلی تیم خود می‌دانند ولی این دو طرف هنوز مذاکرات را برای قرارداد به پایان نرسانده‌اند.

این مذاکرات حداقل تا ماه می میلادی ادامه خواهند داشت زمانیکه فتل درک بهتری از پیشرفت فراری داشته باشد و تیم هم درباره او. گرچه رسانه های ایتالیا از همین حالا به تیم جدید برای فتل و راننده جدید برای فراری پس از فصل 2020 می‌پردازند. یک اسم آشنا در این لیست کارلوس ساینز است که سال قبل توانست اولین سکوی خود در فرمول یک را در گرندپری برزیل با یک رده سومی کسب کند. اما خود او به این شایعات و گمانه زنی ها توجهی ندارد، و به گفته خودش در این زمان تمام توجهش بر روی تیم مک‌لارن است:

در حال حاضر بیشترین نگرانی من بطور قابل درکی برای مک‌لارن است. همه می‌دانند که اینجا برای من مثل خانه ام می‌ماند و من و آنها درباره فصل 2021 بحث می‌کنیم. قطعا این عالی است که می‌شنوم مردم ایتالیا در مورد پیوستن من به فراری صحبت می‌کنند و من این را تنها به عنوان یک تعریف می‌دانم.

کارلوس ساینز

کارلوس ساینز

گرچه خود ساینز هم از حالا درمورد اینکه آیا در فصل 2021 با مک‌لارن باقی می‌ماند یا نه صحبت می‌کند. در همین حال، راننده اسپانیایی امیدوار است که با آمدن قوانین جدید که تغییرات بسیاری در زمینه آیرودینامیکی را شامل می‌شوند باعث بشود تا تیم ها به یکدیگر نزدیک تر بشوند، اما او اقرار کرد که رسیدن مک‌لارن به سه تیم بالای جدول ممکن است یک یا دو سال دیگر زمان ببرد. وی در این باره گفت:

زمانی که من به فصل 2021 نگاه می‌کنم، به نظرم دشوار خواهد بود که ما فاصله مان را با تیم های بالایی جدول کم کنیم. با توجه به تغییرات شدید در قوانین، ما چند سال دیگر برای رسیدن به آنها لازم خواهیم داشت.

گرچه ما باید به این سه تیم برتر برسیم. این واضح است که برای رسیدن به مرسدس ما باید در هر سطحی که هستیم رو به جلو حرکت کنیم و پیشرفت کنیم.

10 دیدگاه

 1. Mekaeel

  2

  1

  سب دوست داشتنی به زودی از فراری میره و به نظر من بهترین جایگزین همین کارلوس هستش خیلی راننده خوبیه ثبات خیلی عالی داره تنها ضعفش تعیین خط هستش

  • Erfan24

   1

   2

   پيت ٧ ثانيه اي
   استراتژي بد و.. هزار تا از اين داستانا هم تو فراري باشه همه ارزوشونه بيان تو اين تيم فقط كافيه صندلي فراري خالي بشه تا اين موضوعو ببيني ..

   • ....kh:n....

    2

    0

    ارفان جان من که حسود نیستم بیاد داداش بیاد…😏

 2. علیرضا

  1

  0

  یکی از بهترین گزینه ها برای فراری،البته در صورت بازنشستگی سباستین
  به نظر من سباستین با اختلاف بسیار بالایی از کارلوس ساینز جلو هست و به شدت برتری داره به این راننده اسپانیایی،هم از نظر تاکتیک مسابقه ای هم از نقطه نظر تجربه رانندگی در پیست های فرمول یک واقعا یک نعمت برای فراری هست
  تنها ضعف عمده این راننده آلمانی به عقیده من این هست که وقتی از هم تیمی خود تنها در یک یا چند مسابقه شکست میخوره به طور عجیبی عصبی میشه و کنترل خودش و ماشینش رو از دست میده
  سال ۲۰۱۴ در ردبول هم همین اتفاقات ۲۰۱۹ برای سباستین افتاد و زمانیکه از دانیل در یک مسابقه عقب افتاد و دانیل اون سبقت استثنایی رو ازش گرفت دیگه نتونست خوب رانندگی بکنه و آخر فصل هم بی معطلی از ردبول جدا شد
  امیدوارم امسال سال سباستین باشه
  هرچند به نظر و عقیده من چارلز لکلرک راننده ای بسیار با ثبات و قدرتمندی هست

 3. Wwe.f1.77

  2

  1

  خدایش چند سال خیلی خوب کار کرده به خصوص 2019 که کولاک کرد اما برای فراری یکم زدود براش امیدوارم فتل همین جا بمونه تا 2024

دیدگاه خود را بیان کنید