فرمول یک ایران – ردبول چشمه هایی از آنچه که قادر به انجامش هست را در این فصل به نمایش گذاشت و مکس ورشتپن امیدوار است که سال بعد آنها بتوانند در رقابت قهرمانی شرکت کنند.

به ثمر نشستن مشارکت ردبول و هوندا اندکی بطول انجامید ولی سرانجام آنها توانستند تا قبل از تعطیلات تابستانی طعم پیروزی را در اتریش و آلمان بچشند و به برتری مطلق مرسدس در فصل 2019 پایان بدهند. گرچه پس از تعطیلات، فراری بعنوان رقیب اصلی مرسدس ظاهر شد و ردبول از حضور دوباره بعنوان تهدید اصلی برای این دو تیم بازماند.

راننده هلندی گاراژ ردبول گرچه از پیشرفت تیمش خوشحال است اما می‌داند که آنها هم مانند هوندا هنوز باید بسیار تلاش کنند اگر که می‌خواهند سال بعد برای قهرمانی بجنگند. او در این باره گفت:

ما آنطوری که دوست داشتیم، پیشرفت نکرده‌ایم. ولی اگر شما ما را با مرسدس مقایسه کنید، همانطور که من می‌گویم ما آنقدر زیاد هم فاصله نداریم ولی در مقایسه با پیشرفت های فراری قطعا ما بهبودی نداشته‌ایم. ما نیاز داریم که برای سال بعد تلاش کنیم تا پیشرفت کنیم و تلاش کنیم تا یاد بگیریم و از لحاظ بخش موتور، ما هنوز هم می‌توانیم بهتر باشیم. همه این را می‌دانند. این یک راز نیست و همه ما این را می‌خواهیم. اینگونه نیست که من الان این حرف ها را بزنم و همه افراد تیم هم متعجب باشند (از اینکه ما پیشرفت کمی داشته‌ایم). همه ما همین عطش را برای بهتر شدن عملکردمان داریم.

قطعا من انتظار نداشتم که امسال ما برای قهرمانی بجنگیم زیرا این هدف واقع گرایانه ای نیست زمانیکه شما یک همکار جدید دارید که با آن کار می‌کنید و درصورتی این اتفاق می‌افتد که همکار جدیدتان در طول یک مقطع زمانی طولانی عملکرد خوبش را ثابت کرده باشد.

ما تا الان بسیاری از اوقات را در فازهای ابتدایی بوده‌ایم و در پی این بوده‌ایم که پتانسیلمان را به حداکثر برسانیم و تا الان هم نشانه های اجمالی از آن در عملکردمان دیده ایم و از الان به بعد تمرکز ما بر روی این خواهد بود تا برای سال بعد همه این پیشرفت ها و تلاش ها را در کنار هم قرار بدهیم.

سباستین فتل و مکس ورشتپن - اتریش 2019

سباستین فتل و مکس ورشتپن – اتریش 2019

ورشتپن تنها 22 سال سن دارد ولی تنها 2 مسابقه با صدمین مسابقه‌اش در فرمول یک فاصله دارد و درحالیکه شاید ردبول تیمی نبوده باشد که تا الان فرصت جدی قهرمانی برای او ساخته باشد ولی او از زندگی کردن با هیجان سرعت و آدرنالین لذت می‎برد، او در ادامه صحبت هایش اذعان کرد:

زمانیکه بچه بودم همیشه فکر می‌کردم که 100 مسابقه در فرمول یک خیلی زیاد است. زندگی حرفه‌ای من در فرمول یک خیلی زود شروع شد و ما هنوز هم می‌خواهیم که موفقیت های بیشتری کسب کنیم و شاید با 300 مسابقه از فرمول یک بروم یا شاید 400 مسابقه. چه کسی می‌داند؟

در همین لحظه من لذت می‌برم. زمانیکه شما در پایان روز به آن فکر می‌کنید این پایان دنیا نیست، من هنوز هم بین شش راننده برتر رانندگی می‌کنم و اینگونه نیست که مایل ها با برترین ها فاصله داشته باشیم. ما در این شش رده برتر هستیم ولی به اندازه ای نیست که واقعا بتوانیم کاری انجام دهیم (و برای قهرمانی رقابت کنیم) ولی همچنان می‌توانیم سکو بگیریم و اینگونه نیست که من از آن لذت نبرم.

یقینا همه ما می‌خواهیم که کارمان را بهتر انجام دهیم ولی به جای بدبینی و نگرش های منفی بهتر است که تمام توان خود را بکار بگیرید تا تیم را رو به جلو بفرستید و کارها را بهتر انجام دهید.

22 دیدگاه

 1. بردیا

  4

  3

  هوندا هیچ پیشرفتی نداشته مکس هم اینجوری میگه ولی تو دلش خیلی از ماشینش راضی نیست خدا کنه استون مارتین یه موتور خیلی خوب بزنه ردبول هم ماشینش رو بهتر کنه که بتونن واسه قهرمانی رقابت کنه اگه ردبول و هوندا تو فاصله سال پایان امسال تا شروع سال بعد مثل نیم فصل اینقدر پسرفت کنن که باید جنگ مکس و نوریس رو بر سر رده پنجم ببینیم امیدوارم مکس 2021 بره مرسدس یا فراری از شر ردبول خلاص بشه

  • حميد

   7

   3

   مكس بعد چند سال تازه امسال اولين پول پوزيشن خودش رو به دست اورد.
   مكس در حد قهرماني نيست ولي به جذاب تر شدن فرمول يك قطعا كمك مبكنه.
   همين الان اگه مكس جاي هميلتون بود با همين اختلاف امتياز هم ممكن لود قهرماني رو از دست بده.
   نميشه يه مسابقه فوق العاده باشي سه تا مسابقه تصادف كني.
   تازه مثلا امسال مكس پخته تر سده به قول دوستان!!

   • siamak

    3

    1

    پخته تر که چه عرض گنم ، بهتره بگیم مفعول تر شده ، شاید با واقعیت نزدیکتر باشه .

   • Mehdi

    1

    3

    دوست عزیز که باکنایه میگی پخته تر شده مطمئنی فرمول1میبینی مکس امثال کاملا پخته ترشده امسال همش 3تا تصادف داشت که که تو 2تاش مقصرنبود وکوبندن توماشینش

   • حميد

    3

    1

    Mehdi
    حتي اگر mp3 هم حساب كني كه حجم كمتري داشته باشه تعداد تصادف هاي امسال مكس بيشتر از سه تاست.

   • INDECENT

    1

    3

    Farzin
    همینکه تصادفاتی که مکس توش مقصر نبودو میندازی گردن مکس ، نشون میده داستان از چه قراره

   • حميد

    1

    1

    INDECENT
    دوستان شما مقصر تصادف مكس و رايكونن در بلژيك رو هم مكس نميدونند!
    ازين خندم ميگيره كه مكس انتظار داشت لكلرك بابت تصادف ژاپن جريمه بشه. اين تصادف دقيقا مثل تصادف اتريش بود شايدم ملايم تر اما اونجا مكس جريمه نشد.
    لكلرك بعد اتريش گفته بود حالا كه اينجورياست منم بلدم چجوري مسابقه بدم.

  • ARA$H

   4

   0

   پیشرفت نداشته هوندا؟ دیگه واقعا خدایی چه انتظاری داری از اولین فصل همکاری بین ردبول و هوندا
   هنوز هم یک فصل کامل هم نشده
   یک مقایسه کنیم ماشین امثال فراری از نیم فصل دوم به مراتب بهتر شد ماشین فراری هم دقیقا از صفر بود ولی خداروشکر جای شکرش باقیست دارن ماشین کم کم روبراه میکنن تا به مرسدس برسه
   ولی ماشین مرسدس ماشینی نیست مثلا ما فراری فنا میگیم 2020 قهرمانی رو ازشون میگیریم همینجور ساده باشه هنوز یک برتری هایی مرسدس داره که …….
   هوندا هم دقیقا همینجوری هست اگه میخواستی توی یک نیم فصل همکاری مرسدس امسالو به چالش بکشه دیگه هوندا ….

  • قلندر

   3

   4

   از کجا معلوم ۲۰۲۱ با تغییر قوانین مرسدس هنوز هیولا باشه به نظرم تقریبا همه شانس دارن تو ۲۰۲۱ ردبولم شاید اون موقع درحد قهرمانی باشه کی میدونه مخصوصا آلفا رومو که کیمی توشه به نظرم کیمی این تیم و با تجربش عالی میکنه مثل شوماخر برای مرسدس

   • قلندر

    7

    2

    عزیزم دقیقن داره تاوان میده درست به همونایی که زده و فراری

   • Just _seb

    7

    1

    بردیا جان حرف شما درست ولی باید قبول کنی خود مکس با ریسک خیلی خیلی بالا رانندگی میکنه که باعث تصادف زیاد میشه

   • ostad

    2

    0

    تا اونجایی که من میدونم هیچ کسی نبوده تو تصادف کیمی و مکس،خود مکس رو مقصر اصلی ندونه
    همیشه حق با راننده مورد علاقمون نیست

   • siamak

    2

    1

    دست بالای دست بسیار است ! این بدعتی بود که از روز اول با رانندگی خشن ، خودش بنا گذاشت .

   • حميد

    2

    1

    برديا

    تو بلژيك رايكونن مقصر تصادف بود!!!

   • بردیا

    1

    2

    Farzin: کیمی جا برای مکس نذاشت مکس تنها راهی که داشت این بود که بره تو دیوار اون پیچ

   • yas

    1

    1

    بلژیک و کیمی؟؟
    مرزهای تحلیل رو جابجا کردی. اون کیمی بود که قربانی مکس شد. مکس میبینه در بسته شده ولی شیرجه میزنه توش. بعد انتظار داری کیمی که داره میپیچه یهویی فرمون رو بگیره اون ظرف و پیچ رو عریض تر طی کنه؟ هرچند تو پیچ ۱ نمیشه پیچ رو عریض طی کرد چون کلی ماشین کنارته.

 2. TRANS AM

  3

  0

  الان ۲۲ سالشه حدود ۱۰۰ تا مسابقه داده ، اگه تا ۴۰ سالگی بتونه تو f1 دوام بیاره راحت ۴۰۰ تا مسابقه رو رد میکنه و یک رکورد باورنکردنی بجا میذاره !

دیدگاه خود را بیان کنید