فرمول یک ایرانلندو نوریس راننده تیم فرمول یک مکلارن که در مسابقه فرمول یک ژاپن نتوانست نتیجه مناسبی را بدست بیاورد، بیان کرد که از اینکه الکس البون بابت سبقتش از او جریمه نشده است خوش حال است چونکه سبقت البون از وی یک مانور صحیح و درست بود.

در گرندپری ژاپن 2019 که چارلز لکلرک در دور اول با مکس ورشتپن برخورد داشت و قطعاتی از خودروی وی در داکت ترمز چرخ سمت راست جلوی خودروی نوریس گیر کرده بود که نارضایتی مدیر تیم فرمول یک مکلارن را نیز به همراه داشت باعث اختلال در عملکرد ترمزگیری نوریس شد که در ادامه مسابقه یک صحنه جنجالی با البون شکل گرفت که نوریس در اینباره بیان کرد:

همه فکر می کنند که من و الکس باهم برخورد و تصادف داشتیم ولی اصلا هیچ تصادفی وجود نداشت. از دید من هیچ برخوردی صورت نگرفت، او یک مانور درست را اجرا کرد که از خیلی دور تر قصد به انجام آن گرفت.

ترمز های من بیش از اندازه گرم شده بودن که آن هم به خاطر قطعات خودروی لکلرک بود که این مسئله باعث شد من تایر سمت راست جلوی خودرویم حین ترمزگیری کاملا قفل کند. الکس از یک مسافت دوری اقدام به سبقت گیری کرد. از نظر من این رفتار وی تحسین برانگیز و جوانمردانه بود.

لندو نوریس - چین 2019

لندو نوریس 

اما پس از آنکه نوریس ویدیوهای بازپخش را دید و متوجه شد که واقعا برخوردی صورت گرفت، بیان کرد که البون شایسته دریافت هیچگونه جریمه ای نیست:

کار البون ریسکی بود ولی خب او دیر یا زود از من عبور می کرد، خیلی از من سریعتر بود. این رفتارها تعریفی از چیزیست که ما به عنوان مسابقه دادن می شناسیم. الکس جریمه ای که دریافت نکرد؟ کرد؟ آها خیلی خوب شد که جریمه ای دریافت نکرد. بخواهم صادقانه بگویم باید بگویم که خیلی دیر متوجه شدم که او دارد از من سبقت می گیرد.

من شروع به پیچیدن کردم، ترمز گیری کردم ولی ماشین خوب ترمزگیری نمی کرد و به درستی سرعتش کنترل نشد. اما الکس هم خیلی متعهد بود که سبقت گیری را کامل کند. من وقتیکه تقریبا به ایپکس رسیده بودم، او را دیدم. نمی دانم، من باید دوباره آنبوردم را ببینم ولی اگر شما می بینید بدانید که لحظه ای که من به سمت چپ فرمان گرفتم لحظه ای بود که الکس را دیدم. این اتفاق می توانست به راحتی تبدیل به یک فاجعه بشود.

15 دیدگاه

 1. Shahrokh_LH_44_SV_5

  5

  8

  واقعا دوست داشتنیه لندو.نه بخاطر این حرفاش..کلا میگم….
  و البته فکر میکنم‌مکس توی فرمول وان هیچی نمیشه جز اینکه در آینده ازش بعنوان یه راننده بی مغز یاد بشه…
  کسی که به هر قیمتی دفاع میکنه و به هر قیمتی سعی به سبقت….
  و با این دوتا نمیشه قهرمان شد..
  یکی پیدا میشه مثل خودت بعد اونوقته که توی ابتدای هر مسابقه باید سیفتی کار بیاد و قطعات جدا شده رو جارو کنن

  • max verstapen

   1

   8

   بعد از یکسالو اندی امدم توی سایت و کنجکاو شدم نظرات رو بخونم
   متاسفانه میبینم هنوز تعصب موج میزنه. من مکس فنم ولی هیچ وقت به کسی و به راننده ی محبوب کسی توهین نکردم من کانال خودمو دارم اونجا فعالیت میکنم ولی نتونستم ازکنار این کامنتا ساده عبور کنم

   شما که به مکس توصیه میکنید از لندونوریس ادب یاد بگیره چراخودتون یاد نمیگیرین که به راننده ی محبوب دیگران احترام بذارن
   دلیل اینکه شما و خییییییییلی از طرفداران فرمول یک از مکس متنفرن رو همه میدونن ولی گوشزد میکنم
   دلیلش ایننه یه روزی یه جایی راننده ی محبوبتون با مکس چلنج داشته و حالا یا به بیرون هدایت شده یا اسپین شده و مورد بعد اینه که مکس بعد از لوییس احتمال قهرمانیش بیشتر از بقیه هستش اساسا تهدیدی که سال به سال از سمت مکس برای قهرمانی وجود داره از سمت فتل لکلرک و بقیه نیست چون خیلیا با ماشین برتر و بهتر از ردبول نمیتونن تهدیدی برای قهرمانی باشن ولی امان از روزی که مکس ماشین برتر رو داشته باشه میشه قضیهه ی شیرو کفتار…
   مکسو پشت ماشین لکلرک و فتل تصور کنید اونوقت به نظرتون نتیجه بازم این میبود؟
   ته دلتونم میدونین با استعداد تر از مکس نیومده و نیست.
   شاهرخ جان شما که 44فن هستی زمانیکه لکلرک لوئیس رو پوش کرد به بیرون اونموقع هم مثل الان با همین تندی که در باره ی مکس حرف زدی در باره ی لکلرک هم صحبت کردی؟
   قبول کنید توی کشور ما مکس به اندازه ی 44 و فتل طرفدار نداره دلیلشم تعصب ما ایرانیاست
   ولی دلیل نمیشه بقیه ی دنیا مثل ما فکرکنن
   ارتش نارنجی رو که دیدین؟ فکر کن شما بگی مکس استعداد نداره و دراینده به هیچ جا نمیرسه اونوقت توی هرپیست تعداد طرفداران مکس بیشتر بقیه هست و جالبیش اینه اوانا نمیفهمننننننن فقط ما ایرانیا میفهمیم

   التماس کمی تفکر

   • بردیا

    1

    2

    همون حرفی رو زدی که من همیشه می خواستم بگم

   • yas

    1

    0

    امین جان یخورده آروم‌تر داداش.
    خودت هم نظرت دست کمی از بقیه نداره و یک طرفه به قاضی رفتی و حکم دادی.
    ما هم امیدواریم سال بعد رقابت قهرمانی شدیدتر باشه

  • ARASH

   3

   1

   Max Versatppen آینده فرمول یک هست
   خب باشه چه ربطی داره
   حرف از تعصب دیگران هست خودت بیشتر از همه تعصب داری فتل بدون ردبول هیچی نبود؟؟؟
   یا خدا تاسف هم زیاده
   بعد از همیلتون بیشترین قهرمانی رو میاره؟؟
   نگران نباش از مصاحبه هاش هم معلومه فقط منتظر رفتن به مرسدس هست ولی لوییس توی اون مرسدس شده کابوسش که نمیتونه بره
   بعدشم مکس تهدیدی بر قهرمانی هست ؟؟؟
   عجب سایت فرمول یک اشتباه زدن چرا بعد لوییس والتری نفر دوم هست پس مکس کو؟؟
   اصلا چه ربطی به فتل داشت فتل بدون ردبول چیزی نبود اشتباه میزنی داداش ردبول بدون فتل هیچی نبود

   • بردیا

    0

    3

    ارش مکس چهارم هست برای اینکه داره با ردبول میرونه والتری داره با مرسدس میرونه این رو یادت باشه

 2. Behrooz

  0

  4

  حالا پشت این حرف ها چه خبره ما نمیدونیم ! سبقت البون خطا بود ، لندو جلوتر بود و پیچ مال اون بود ، اگر گیریم خطا هم نبود این از بی تجربه گی اون بود که اونجا سبقت گرفت وگرنه تو مستقیمی به راحتی میتونست رد شه با توجه به مشکلاتی که خود لندو بهش اشاره کرد .

 3. حميد

  3

  1

  حالا جالب اينجاست كه اسطوره ي اين پسربچه ي دوست داشتني كه از قضا خودش بريتانيايي هم هست هموطنش يعني هميلتون نيست بلكه سباستين فتله و همين اينم خودش كلي دوست داشتني تر ميكنه لندو نوريس رو.

دیدگاه خود را بیان کنید