فرمول یک ایران – مدیر تیم رنو، سیریل ابیتبول اعلام کرده است که در حال آماده کردن شرایط برای حل مشکلات احتمالی درون تیمی است و انتظار دارد که دنیل ریکاردو و استبان اکون در فصل 2020 یکدیگر را به چالش بکشند.

استبان اکون فصل آینده جایگزین نیکو هالکنبرگ خواهد شد و پس از یکسال وقفه، دوباره به فرمول یک باز می گردد و هم تیمی دنیل ریکاردو خواهد بود.

زمانی که بحث کار تیمی و روابط میان رانندگان مطرح باشد، استبان اکون تاریخچه پر فراز و نشیبی دارد و کنترل او در بعضی موارد سخت است. زمانی که او در فورس ایندیا رقابت می کرد، شرایط سرد و پر چالشی میان او و سرجیو پرز شکل گرفت که چندین برخورد را هم به همراه داشت.

مکس ورشتپن و استبان اکون – گرندپری برزیل 2018

راننده فرانسوی علاوه بر کنار نیامدن با هم تیمی های خودش، با  دیگر رانندگان هم برخورد هایی داشته است که معروف ترین آن برخورد میان او و مکس ورشتپن بود که در برزیل رخ داد. به همین دلیل ابیتبول به خوبی می داند که شرایط 2020 گاهی اوقات می تواند برای رنو چالش برانگیز باشد:

استبان تلاش می کند دنیل را شکست دهد.

و من می دانم که از نگاه مدیریت رانندگان با چالش هایی رو به رو خواهیم شد که البته خبر خوبی است.

ابیتبول تاکید دارد که آمدن استبان اکون، “دینامیک” تیم را تغییر می دهد و شرایط نسبت به چیزی که هالکنبرگ به وجود آورده بسیار متفاوت خواهد بود.

مشکلی که گاهی اوقات در فرمول یک به وجود می آید این است که برای مدت زیادی در این حرفه هستید و در نهایت، پیروزی در فرمول یک به هدف دوم تبدیل می شود و بیشتر ماندن در فرمول یک تبدیل به اولویت می شود. من هرگز چنین چیزی را در شرکت نمی خواهم.

البته برداشت اشتباهی از حرف هایم نکنید، من در مورد نیکو صحبت نمی کنم. اما احساس می کنم که وقتی شما 22 سال باشید و در اوایل حرفه خود باشید، حرفه ای که تلاش زیادی برایش کرده اید، دینامیک متفاوتی دارد. این دینامیکی است که فکر می کنم برای تیم مناسب است.

پس اگر از من بپرسید که آیا استبان اکون راننده بهتری از هالکنبرگ است، من نمی توانم جوابی بدهم اما آیا باور دارم که برای دینامیک تیم گزینه بهتری است؟ بله، چنین حسی دارم.

16 دیدگاه

 1. sbargeshadi

  3

  1

  کسی دلیل اصلی جدایی هالک از رنو میدونه؟
  حس میکنم اکون بیشتر برای تحریک دنیل برای رقابت رنو اوردن تا تیم یه حالت رقابتی باشه مثل مکس و دنیل تو ردبول همیشه تنش داشتن و رانندگی بهتر و پرانگیزه تر دیده میشد

  • نیما

   7

   0

   راننده تا جایی می تونه نقش داشته باشه
   وقتی رنو حداکثر برای رده 7 ام میجنگه انگیزه زیادی واسه ریکاردو نمی مونه !!!
   تو ردبول واسه برد و پودیوم با مکس رقابت می کرد اینجا تو رنو 😐
   تصمیم ریکاردو در 30 سالگی واسه ترک ردبول شاید درست بود ولی رفتن به رنو واقعا غلط بود

   • Moein

    3

    3

    آمار تعیین خط:
    ریکاردو 12
    هالک 4
    ضمن این که تعداد ریس هایی که توش ماشین ریکاردو خراب شده فکر میکنم 2 برابر هالکنبرگ بوده
    جدول هیچ وقت نمیتونه ملاک درستی باشه برای مقایسه عملکرد راننده ها
    طبق جدول کوبیتسا بهتر از راسل بوده

  • Mekaeel

   7

   0

   مشکل رنو اینه که فکر میکنن مشکل از راننده هاشونه در حالی که مشکل خود تیم و ماشینیه که ساختن
   ساینز رو بیرون کردن ریکاردو رو آوردن حالا شما ببین ساینز چقدر خوبه تو مکلارن و الانم دارن نیکو رو بیرون میکنن تا اکون رو بیارن

 2. |ZXE-LECLERC16|

  4

  3

  این بهترین فرصت برای فراریه که هالکنبرگ رو راننده تستش کنه
  خدایی با چه عقلی هارتلی رو راننده تستشون کردن؟
  تو کَفِش موندم 🙂 🙂 🙂

  • ....kh:n....

   5

   2

   ورلاین هم راننده تست وتوسعه فراریه.درثانی مگه این هالکنبرگ چه کار خاصی توی فرمول یک انجام داده.؟
   بجز یه پولپوزیشن
   هالکنبرگ ۲۰۱۷ و۱۸ باکو باید حداقل سکو میگرفت ولی هردو را به باد داد با رفتن توی دیوار.

 3. Shitil

  3

  1

  به هر حال همین که راننده جوان و با استعداد و رقابتی که می تونه شور و هیجان را به فرمول یک اضافه کنه برگرده خوبه!
  بازگشت استبان را به فال نیک می گیریم شاید رنو هم فصل بعد یه تکونی به خودش داد!

 4. Shahrokh_LH_44_SV_5

  3

  0

  معمولا با این دیدگاه که هرچی من از تلوزیون میبینم ملاکه خوب و بد بودنه.همون هارتلی که الان تو فراریه و دوستان میگن که فاجعست من موندم که چطور این فاجعه رو مجموعه عظیم فراری نمیبینه و نمیفهمه و خودشونو خاک بر سر میکنن با این کاراشون…
  قطعا و بدون شک و حتما و هزار بار حتما اونا یه چیزی از هارتلی دیدن که ایا توی بخشی که لازمش دارن بدرد میخوره یا نه…بعد تصمیم گرفتن…
  اصلا اینجوری شما حساب کن که واسه یکی از برنامه های فصل نیاز به یه راننده دارن…وقتی هارتلی کاملا کارشونو راه میندازه و نیاز تیمو برطرف میکنه مگه دیوانن که بیان مثلا مثلا الونسو رو بیارن و n دلار بهش پرداخت کنن…

دیدگاه خود را بیان کنید