فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون ادعا دارد شکست مرسدس در سنگاپور بسیار “دردناک” بود زیرا که از نظر او آنها سرعت لازم را برای بردن را داشته‌اند.

همیلتون مسابقه را از رده دوم شروع کرد ولی تنها توانست با رده چهارم و جلوی همتیمی اش والتری بوتاس گرندپری سنگاپور را به پایان برساند. نقطه عطف مسابقه مرد بریتانیایی زمانی بود که او دو رده را در پیت استاپ دیرهنگامش به سباستین فتل و مکس ورشتپن از دست داد، در همین مورد او می‌گوید که تیمش باید زودتر او را به پیت می‌آورده تا او می‌توانست آندرکات را با تایرهای تازه تری و زودتر انجام دهد:

من می‌دانستم که ما باید آنها را آندرکات می‌کردیم و در جلسه صبح تیم هم آنرا در نظر داشتم. من گفتم که “بیایید ریسکش را بپذیریم”، ولی تیم قبول نکرد. در هر صورت ما در بردها کنار هم هستیم پس در باخت ها نیز کنار هم هستیم و این شکست را بدون هیچ شکایتی قبول می‌کنیم، و این بسیار برای ما دردناک است زیرا ما به راحتی برنده می‌شدیم.

چارلز لکلرک و لوئیس همیلتون - سنگاپور 2019

چارلز لکلرک و لوئیس همیلتون – سنگاپور 2019

پس از تعطیلات تابستانی فراری تمامی مسابقات را با برد پشت سر گذاشته و همیلتون در اینباره می‌گوید:

به نظر می‌رسد که آنها از هر زمانی تشنه تر برای چشیدن طعم پیروزی هستند و انگیزه فراوانی در آنها ایجاد شده، ما باید این را متوقف کنیم و توانایی انجامش را هم داریم. ما هنوز تیم برتر میدان هستیم. ما باید لغزش ها و خطاهایمان را کم کنیم. تیم ما دوباره قوای خودش را جذب خواهد کرد و قوی تر بازخواهد گشت. ما برای پیروزی در مسابقه بعد برمی‌گردیم.

34 دیدگاه

 1. |ZXE-LECLERC16|

  13

  16

  اصلاًفرض کنیم مرسدس زودتر لوییس رو می آورد پیت؛
  دوباره«دومین اسطوره آلمانی فرمول یک»ازش رد می شد هیچ،
  «جوونترین برنده یک گرندپری با فراری» هم ازش رد میشد! 🙂
  #آیا-به-بینوتو-ایمان-نمی_آورید؟
  #آپدیت-فوق-العاده-فراری
  #سباستین-اسطوره

  • |ZXE-LECLERC16|

   14

   5

   یک کم زیاده روی کردم برای آپدیت فراری
   هنوز برای قضاوت زوده،بله ولی وتل ازش رد می شد دیگه!
   البته شاید سخت تر
   وتل متخصص سنگاپوره 🙂

  • ايزديار

   12

   0

   مرسدس در سوچي كار راحتي داره
   محاله با لاستيكاي پيرلي در اون هوا و اون قوس به مشكل بخورن
   اما فراري قطعا مشكل داره
   بنظرم سوچي رو مرسدس ببره
   و بوتاس انجا هميشه سريعتره البته بدون دخالت جيمز

   ٩٦ امتياز اختلاف با مكس و لكرك جنگ قهرماني رو عملا نابود كرده و با ٤ تا dnf هم جبران نميشه
   چون ٢٥ امتياز ٤ تا مسابقه معلوم نيست توي سبد كي بره

   • mahyar

    7

    1

    با شما موافقم .
    اگه فراری در بهترین حالت 1 و 2 هی بکنه توی بقیه مسابقات . مرسدس و این راننده هایی که داره و تیمش به راحتی میتونن رده بگیرن و توی محدوده امتیاز گیری باشن .
    یعنی اصلا” خیلی باید شرایط بد باشه برای مرسدس تا نتونن حتی دهم هم بشن . و یا به قول شما DNF بشن . به نظر من هم فراری فقط به مرسدس نزدیکتر میشه . ایکشا این اتفاقات برای فراری توی نیم فصل اول نمیفتاد تا مسابقات جذابتری رو در ادامه شاهد باشیم . هرچند که عملکرد جالب فراری در نیمفصل دوم جذابیت رو بالا برده .

  • Mohammad44

   9

   1

   نه داداش زیاده روی کردی اگه لوئیس لکلرک رو آندرکات می کرد با توجه به نوع پیست به احتمال خیلی خیلی زیاد رده اش رو حفظ می کرد هر چند که سباستین بی نقص بود

 2. JBjb

  13

  5

  مرسدس به خاطر سهل انگاری یه استراتژیست ها و دست کم گرفتن ورود سیفتی کارها، یک ” برد راحت” رو از دست داد

  اگر جیمز استراتژیست مرسدس نمی اومد پشت رادیو بوتاس بهش دستور تیمی بده سه ثانیه کند تر تایم بزنه همیلتون ششم در می‌اومد و درنهایت پنجم یا ششم تموم میکرد

  با وجود داشتن بیشترین ریس پیس و سریعترین ماشین جریان مسابقه و برتری یک ثانیه ای روی هارد اما سناریوی مجارستان، قرار نیست حتماً جای دیگه اونم سنگاپور جواب بده. رطوبت بیشتر، دیوار های نزدیک به پیست و احتمال بیشتر سیفتی کار

 3. MERC

  15

  1

  سنگاپور مثل موناکو هستش, فقط کافیه جلو باشی,
  به نظرم برد فراری توی این مسابقه به این معنی نیست که فراری همه جا برنده اس چون هم مستقیمی رو داره و هم پیچ هارو
  مرسدس خیلی بیشتر از اینها میتونه بهشون فشار وارد کنه, ولی نه اینجا
  سوچی جذاب میشه

  • محمد

   7

   0

   بنظرم هنوز هم از شما عقبتریم یا در حالت خوشبینانه ماشین ها برابر شدن تازه حالا سوچی همه چیو قشنگ معلوم میکنه ولی برای برای سال بعد حتی اگه ماشین هامون تو یه سطح باشن شانس قهرمانی تیمی ما بیشتره بخاطر بوتاس با احترام با هواداراش. اما راننده فردی واقعا نمیشه گفت با وجود سه تا راننده عالی ( سب و چالرز و لوئیس) البته به این فرض که ردبول نتونه خودشو برسونه به فراری و مرسدس ولی امیدوارم ردبولم خودشو نزدیک کنه تا یه رقابت 4 نفری برای قهرمانی فصل بعد ببینیم

 4. E46-M3

  13

  2

  نمیشه گفت اینکه فراری با برد ۳ مسابقه تیم برتر از مرسدسه و با ۳ مسابقه مرسدس برتریشو از دست داده ،مسابقات مونزا و بلژیک از اول فصل هم میشد گفت به نفع فراری هست،تو مسابقه سنگاپور هم شاهد پیشرفتهای محسوسی از فراری دیدیم ولی این کافی نیست،فراری راه زیادی داره تا به مرسدس برسه و ایشالا که میرسه و این هم برای فراری خوبه و هم فرمول یک

 5. حميد

  15

  2

  فراري هم در خيلي از پيست ها ميتونست برنده بشه ولي با بدشانسي اين اتفاق نيفتاد، يه نمونه اش يك دو توي بحرين يا سكوي اولي لكلرك تو آلمان.
  فعلا كه خوش شانسي شما خيلي بيشتر از فراري بوده.
  به قول يكي از دوستان حرف جالبي ميزد ميگفت هميلتون تو بدشانسي اوردن هم خوش شانسه مثلا اگه قراره dnf بشه ماشينش ده تا مشكل پيدا ميكنه لاستيك از بين ميره سيلندر خراب ميشه بال جلو ميشكنه و.. اما واسه فراري همه ي اين خرابيا پخش ميشه تو ده تا مسابقه!

 6. حميد

  11

  1

  با ماشين امسال فراري اگه قرار بود احتمال “يك_دو” رو تو تمام پيست ها رده بندي كنيم پيست سنگاپور اخرين شانس فراري بود.
  واقعا شاهكار بود مسابقه ديروز.
  گرندپري روسيه هم خيلي جذاب ميشه به نظرم. چون تيم فراري الان اعتماد به نفس زيادي دارند. تازه اينم در نظر بگيريد كه لكلرك و ورشتپن با 200 امتياز، هم امتياز شدند و پشت سر اونها فتل با 194 امتياز. رقابت حداقل واسه سكوي سوم قهرماني سال داغ داغ ميشه تو اين 6-7 تا ريس باقيمانده.
  واقعا تو مونزا كه فتل اونجوري اسپين شد و جريمه ي سنگين شد همه بهش حس ترحم داشتند اما دوربيني كه تو پيچ اخر مارينا بي ماشين فتل رو نشون داد كه با سرعت اومد نزديك و از اونجا رد شد و از پشت نشونش داد كه مثل موشك از خط پايان رد شد حس عجيبي بهم دست داد.
  فرمول يك غيرقابل پيش بيني تر از فوتبال هم هست چون اولين اشتباه اخرين اشتباهته. 61 دور از نزديك اينهمه ديوار با سرعت بالا رد بشي از ماشينا سبقت بگيري مراقب تصادف و… باشي و… تو فوتبال فرصت جبران هست اگه يه نفر بد باشه ده نفر ديگه هستند كه اشتباهشو جبران كنند.

 7. Shitil

  7

  10

  “زیرا ما به راحتی برنده می شدیم”
  خودت خنده ت نمی گیره به حرفت! یه جمله بگو فراری از ما بهتر بود باورکن چیزیت نمیشه که هیچ، تازه فروتن هم جلوه می کنی!
  همش نشسته به امید تیم تا با آندرکات برنده بشه! تو هم مثل بوتاس مثل یه جنتلمن بشین رانندگی کن و از مسیر جاده لذت ببر!

  • حميد

   7

   6

   حالا درسته مرسدس سكو نگرفت اما عوضش هميلتون ميتونه از دو ساعت بنزسواري كه داشته لذت ببره.
   خيليا تو دنيا ارزوشونه كه بنز سوار شن.

  • Mohammad44

   9

   1

   جناب شیتیل با وجود عالی بودن فراری و سب مگه سب با سبقت از نفرات برتر برنده شد که لوئیس فقط به فکر آندرکات کردن بود؟ درسته سب بعد از پیت استاپ عالی دور زد ولی لوئیس هم اگه میومد پیت می تونست به همون خوبی دور بزنه چون لکلرک کندش کرده بود

   • mahyar

    3

    2

    بعد از پیت لکلرک همیلتون آزاد شد و کسی جلوش نبود . ولی توی هر دور بیشتر از 3 دهم ثانیه از فراری ها آرومتر بود و وقتی وتل به ترافیک رسید که همه فکر میکردن توی ترافیک فراری همیلتون میتونه جلوشن دربیاد . به خاطر همین هم تا تونستن با این سیستم جلو رفتن و جواب نداد . وحتی مثل وتل و لکلرک هم توی ترافیک گیر نکردن . همین که همیلتون به زور چهارم شد مشخص میکنه که سرعت مرسدس به مقدار کافی نبود و سب هم به نظر میرسید که باتریش رو توی دورهای آخر داشت خالی میکرد .

 8. miladhammer44

  13

  1

  راست میگه توپیستی که نمیشه ماشینای یکسان ازهم سبقت بگیرندبهترین راه اندرکات هست که مرسدس برای دومین بارتوسه مسابقه اخیراین اشتباهوکردلااقل یکی ازراننده هارومیاوردن واون یکی بیرون میموندتوجلسات تمرینی هم گفتم سرعت مسابقه ای مرسدس تواین پیست به دردنمیخوره چون بایدسبقت بگیری که امکانش نبود……روسیه ببین چه شودفراری اماده مرسدس زخمی وردبولم شایداون وسطایه کارایی بکنه…..دراخرهم باباماکه اینجاییم وتوکارنیستیم میدونیم نفرونبایدزیادبیرون نگه داشت چون داره ازدست میده نسبت به کسایی که لاستیکای نوتردارن …
  ولی بقول لوییزباهم برنده می شویم وباهم می بازیم….تومجارستان به استراتژی مرسدس همه به به وپه چه کردن …خوب اتفاق می افته…..

  • مجید

   3

   0

   تو مجارستان به خاطر فاصله یه دقیقه ای فراری ها با همیلتون اون استراتژی مرسدس جواب داد
   ولی تو این پیستی که سبقت از ویلیامز هم سخته اجرای ایناستراتژی واقعا عجیب بود
   البته استراتژیست مرسدس به زمان از دست دادن فراری ها تو ترافیک رده اولی های به پیت نرفته فکر میکرده قطعا

 9. Mercedes

  6

  5

  اینکه به سادگی میتونستیم برنده بشیم که فقط یک ادعاست که برنده شدن فراری ها و سکو نگرفتن مرسدس رو کمرنگ کنه، ولی بذای آینده چون ماشین ها خیلی به هم نزدیک شدن هر کی پول پوزیشن بگیره شانس بیشتری داره، وگرنه کارش سخته و باید منتظر احتمالات باشه.

  • JBjb

   5

   9

   حرفش کاملا درسته. کافی بود دور 19 مرسدس همیلتون رو به باکس فرا می خوند و براش هارد میزاشت براحتی همیلتون اول بود. جلوی هالکنبرگ درمی اومد و جلوش ازاد بود روی مود تعیین خط یکی دور فوق سریع میزد مثل آب خوردن لکلرک آندرکات بود دیگه پشت سری ها بی خیال

   اینکه هم میگی اینده هر کی پول پوزیشن بگیره شانس بیشتری داره درست نیست.. اتفاقا امسال 2019 به دلیل ریس پیس فوق العاده و انعطاف بالای هیولای مرسدس در همه ی پیست ها پول پوزیشن گرفتند نسبت به سالهای قبل اون اهمیت و اولویت سابق رو دیگه نداره. مگر اینکه جایی مثل موناکو باشه که سبقت خیلی سخته که استثناست

   • JBjb

    4

    3

    پول پوزیشن گرفتن*

 10. Amin

  8

  1

  “او می‌گوید که تیمش باید زودتر او را به پیت می‌آورده تا او می‌توانست آندرکات را با تایرهای تازه تری و زودتر انجام دهد”
  بعد یکی اومده میگه لوئیز خودش میخواست بیرون بمونه!
  آقا توروخدا چیزی رو نمیدونی الکی بیان نکن
  درسته کامنت سایت برا همه بازه اما قرار نیست که همیشه بیایم ی نظری بدیم تا فقط حرف زده باشیم

  • سید علی حسینی

   8

   1

   هر کسی میتونه نظر بده و نیازی هم به قسم نیست، لوییس خودش در طول مسابقه از مهندسش خواست که نیاد پیت، اینم برگزیده رادیوهاش:

   “Can’t really go much slower,” says Hamilton – Mercedes tells him he’s still in the pit window, presumably that means the leaders are still in danger of getting stuck in the midfield if they pit.

   “We’re getting reports from some of the soft runners that they’re feeling a bit of a drop,” Mercedes tells Hamilton.

   “Tyres definitely starting to drop off a bit,” Hamilton reports.

   “Let’s undercut him,” says Hamilton.
   “Box opposite to Leclerc,” Mercedes told Hamilton.

   “He [Hamilton] will drop between you and Verstappen,” Bottas is told when he asks for a race situation update

   “They’re not great but I don’t want you to stop me,” Hamilton tells Mercedes of the state of his tyres.

   تایرهام عالی نیستن ولی نمیخوام که منو بیارین پیت!

   “Lewis, keep this up, Vettel is coming up against midfield runners that are yet to stop,” Hamilton is told. So that’s it then, Mercedes needs Vettel and Leclerc to be held up against the drivers that are yet to stop.

   “Vettel was inside our safety car window by one second,” Mercedes tells Hamilton – so that is why the Ferraris didn’t pit.

   • Amin

    1

    9

    جناب حسینی از شما بعید بود واقعا
    ب راحتی میشه فهمید ک منظور لوئیز برعکس بوده،ثانیا وقتی فاصله ۱۷ ثانیه ای با جیووناتزی داشت کمتر میشد دیگه عملا دلیلی نمونده بود،بیرون موند ب امید سیفتی کار ک نیومد، بعد پیت هم امید داشتن ک سیفتی کار نیاد و آخر ریس فشار بیارن ب ردبول و فراری ها ک سیفتی کار اومد!دیروز روز استراتژی مرسدس نبود،عوضش استرتژیست های فراری خیلی خوب کار کردن و یک سه رو تبدیل کردن ب دو و البته ی برد هم از لکلرک گرفتن دادن ب فتل
    ب علاوه از این حرکت ها از مرسدس زیاد دیدیم که اگه حریف دوتا پیت رفت ما ی دونه میریم اما اینجا سنگاپوره و قرار نبود وجود پیت ایتام برن

 11. moet

  7

  0

  شاید من اشتباه میکنم. با تجربه چند سال دیدن مسابقات به این تحلیل رسیدم که تو همچین مسابقه ای که مرسدس بین فراری ها ساندویچ شد تدبیر عمل دست فراری بود . حالا مرسدس هر فنی میزد بدلیل اینکه ابتکار عمل دست فراری بود کار خاصی جز معجزه از دست مرسدس بر نمی اومد. این داستان رو میشه حداقل 3 بار تو مسابقات امسال دید که همین بلا سر فراری ها اومده بود.

 12. امین

  2

  3

  واقعاً چرا همیلتون تا قبل از پیت به لکلرک فشار نیاورد که شانسشو امتحان کنه.فک نمیکنم فقط بحث مدیریت تایر باشه. بهرحال بعده مسابقه خیلی راحتتر میشه نظر داد و گفت باید فلان کارو میکردن ولی فک کنید ماشین ایمنی میومد ، همه میگفتن چه استراتژی داشت مرسدس

  • Amin

   1

   4

   دلیلش کاملا مشخصه وقتی فتل که عقب تر از لوئیز بود تونس لوئیز رو آندرکات کنه لکلرک هم میتونس همین کارو انجام بده

 13. NavasaN

  4

  4

  ٬ما در برد ها کنار هم هستیم پس در باخت ها هم کنار هم خواهیم بود٬؟؟؟؟
  پس این مصاحبه دیگه چیه؟من گفتم فلان کار کنیم و تیم گفت نه دیگه چیه؟؟؟الان کنار تیمی دیگه؟؟؟

 14. امید نورمحمدی

  5

  1

  دو تک دور شاهکار برد را از مرسدس ربود.
  تک دور شاهکار شارل جوان در تعیین خط و تک دور شاهکار سب بعد از پیت. این دو تک دور مرسدسو آچمز کرد.
  دم هردو راننده تیم فراری گرم…

 15. Kamran

  5

  3

  همیلتون راننده خوب و با اخلاقی. جدا از رانندگی خوبش رفتارهای مودبانه اش عالیه.اینها همه در حالی که این پسر خدای شانس.همینجوری نمیگم خیلی رو این موردش حساسیت پیدا کردم به همین خاطر مدت زیادی که فوکوس کردم روش.انگار یه جاهایی مه و خورشید و فلک در کارند که همیلتون قهرمان بشه.

دیدگاه خود را بیان کنید