فرمول یک ایرانچارلز لکلرک، راننده فراری اذعان کرده که یکی از دلایل پیروزی او در مسابقه خانگی ایتالیا، اتفاقات بین او و مکس ورشتپن در اتریش و تغییر رویکردش بوده است.

تنها سه دور مانده به انتهای مسابقه اتریش، ورشتپن در ورود به پیچ ۳ از داخل پیچ سعی در سبقت گرفتن از لکلرک داشت که باعث برخورد به خودرو فراری شد و لکلرک مجبور به خروج از مسیر مسابقه شد. داوران فدراسیون جهانی اتومبیلرانی بعد از بازبینی این صحنه تصمیم گرفتند که هیچگونه جریمه ای به راننده ردبول ندهند و مکس را برنده گرندپری اتریش 2019 اعلام کردند.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

در مسابقه مونزا نیز چنین صحنه هایی پدید آمد اما اینبار راننده موناکویی به لوئیس همیلتون، راننده مرسدس با دفاع سرسختانه خود اجازه عبور ندارد و حتی در یک صحنه پرچم سیاه و سفید به معنی اخطار دریافت کرد اما جریمه ای نشد. راننده 21 ساله می گوید که اتفاقات مسابقه اتریش باعث تغییر رویکردش شد:

به نظرم اتریش باعث شد تا این مورد روشن شود که شما می توانید کمی در دفاع و سبقت پا را فراتر بگذارید. من معتقدم که اتریش به من برای تغییر رویکردم در مسابقه مونزا کمک کرد و به لطف آن توانستم به پیروزی دست پیدا کنم. بسیار سعی کردم که روی حد و مرزها باشم و از اینگونه مسابقه دادن، خوشحالم.

از طریق رادیو آگاه شدم که بخاطر حرکت در منطقه ترمزگیری، پرچم سیاه و سفید دریافت کردم اما مطمئن نبودم که برای کدام حرکتم بوده است.

به نظرم خوب است که ما بتوانیم شدیدتر مسابقه دهیم. من تصاویر را ندیدم و نمی توانم اظهار نظر بیشتری کنم اما در کل خوشحالم که توانستیم با شدت بیشتری مسابقه دهیم.

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک - ایتالیا 2019

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک – ایتالیا 2019

راننده فراری در ادامه افزود:

در طول مسابقه چیزهای زیادی در ذهنم گذشت و پس از مسابقه احساساتم را بروز دادم و قطعا در طول مسابقه شرایط سخت بوده است.

لوئیس دقیقا پشت من بود و فکر می کنم که بیشترین فاصله ما 1.7 یا 1.8 ثانیه بود. می دانستم که لوئیس به ندرت اشتباه می کند، بنابراین باید کارم را درست انجام می دادم.

کمی اشتباه داشتم که البته باعث از دست رفتن جایگاهم نشد، یکی از آنها بسیار بسیار نزدیک و دیوانه کننده بود. در نهایت طی دو دور آخر کم کم باورم شد که پیروزی ممکن است.

56 دیدگاه

 1. ايزديار

  10

  1

  بنظرم مرسدس راحت ميتونست اندركات يا اوركات كنه. من بعد از خروج فتل اصلا اميدي به برد نداشتم. دو تا مرسدس پشت لكرك بودن و هيچكي اميدي به برد نداشت، حتي خود لكرك.دو دور اخر ظاهرا به برد اميدوار شده.
  وقتي كه لكرك بعد از پيت استاپ توي ترافيك رنوها اومد بيرون
  پيش خودم گفتم بوتاس ميگيرش
  و بنظرم راحت ميتونست بوتاس بعد از پيتش ،اول بياد بيرون
  اما بوتاس ديگه اون راننده اول فصل نيست
  نهايت روسيه رو ببره، همون وينگ من بيشتر بهش مياد تا مدعي كسب قهرماني سال.
  لكرك در مونزا فقط با اتكاي موتور فراري برنده نشد،بلكه واقعا مديريت كرد مسابقه رو و عالي و عالي انجام داد
  خيلي مسابقه خوبي داد مطمئنم طرفدارهاي مرسدسم لكركو دوست دارن

  • Amin

   4

   3

   دور ۵۱
   بوتاس سریع ترین دور مسابقه با مدیوم ۱.۲۲.۸
   لکلرک همون دور با لاستیک هارد ۱‌.۲۳.۰
   فراری دیروز اگه آندرکات هم میشد باز هم میومد و سبقت می گرفت
   چون اختلاف سرعت هاشون فقط تو شیکین آخر بود اونم در حد ۵ کیلومتر
   عوضش هم تو خروج و هم تاپ اسپید فوق العاده بودن
   اول فصل هم گفتم فراری ماشین رو بیشتر برا مونزا ساخته
   ب علاوه شما وقتی پول رو داری میتونی از سرعتی ترین ستاپ استفاده کنی و تو کفی بیشترین سرعت رو داشته باشی چون تو پیچ نمیشه سبقت گرفت!
   مرسدس باید خدا خدا کنه ک سال بعد هم شاسی فراری بد باشه وگرنه با ی شاسی در حد مکلارن همه ریس ها رو میبرن

   • iman88

    3

    0

    اون 1.23.00 سریعترین دوری بود که چارلز تو کل مسابقه زد.اون ملاک نیست.اگر سریعتر بود جدا میشد.نه اینکه 53 دور نتونست فاصله رو به 2 ثانیه برسونه و بیش از 20 دور بالایه 1 ثانیه.
    دوست عزیز من فکر میکنم فاصله شما با تلوزیون بیشتر از 10 متر بوده وقتی مسابقاته ف1 رو نگاه میکردید.این یه قانونه داخل ف1.حتی وقتی دو تا همتیمی که سوار ماشینه کاملا یکسان هستن با هم رقابت دارن،اگر ماشین پشت سر ،تو فاصله 2 ثانیه ای ماشینه جلوتر بخوابه و ماشینه پیشتاز نتونه ازش جدا بشه یعنی ماشینه پشته سر سریعتره.بوتاس 9 ثانیه پشت چارلز بود.ببین تو چند دور تونست این فاصله رو از بین ببره.تا 6 دهم تونست سریعتر دور بزنه تو اون مقطع.
    و تازه لوییس اجازه استفاده از بالاترین مود موتوریش رو نداشت یعنی مرسدس از اینم میتونست سریعتر باشه.در کل این مسابقه گذشت و باز باید منتظر مسابقاتی باشیم که مرسدس از پیچ یک به بعد دور دور رو شروع کنن و مسابقه رو با اختلافی بالایه 10 ثانیه و بدونه یه حمله از طرف بقیه تیمها برنده بشن.اونوقتم بیاید بگید “با وجود سرعتی که فراری تو مونزا داشت یه معجزه بود که این مسابقه ها رو ما بردیم”.

 2. Ahmad VETTEL

  7

  1

  داره راست میگه
  تو اتریش مکس به معنای واقعی کلمه چارلز رو انداخت بیرون ولی تو مونزا لکلرک فقط داخل پیچو نگه داشت و دیر ترمز کرد تا همیلتون به پیچ نرسه

 3. Farid_Lambo

  9

  2

  درسته اشتباه فتل برای من بسیار تلخ بود ولی دفاع لکلرک حالمو بهتر کرد. فوق العاده بود کارش. اون صحنه که همیلتون کشید عقب بوتاس اومد و اونم نتونست سبقت بگیره خیلی چسبید

  و اینکه امیدوارم تو آپدیتای بعدی یا فصل بعد فتل با ماشین بهتر هماهنگ بشه. هر چند دیدیم که هر راننده ای تو فشار میتونه اشتباه کنه و اشتباهات همیلتون و بوتاس باعث شد که به اولی نرسن

 4. Amin

  6

  5

  لوئیز بدون مزاحم ی اشتباه داشت و پیچ رو نبرید و مسابقه رو از دست داد
  لکلرک بدون مزاحم اشتباه کرد پیچ رو برید و مسابقه رو برد
  زیبا نیست؟؟
  دوتا مسئله:۱بدون تعارف میگم،وفتی فتل اسپین شد اصلا ی حالی شدم،دوست داشتم باشه و رقابت کنه،داشت تلاش میکرد از بوتاس رد بشه و قطعا هم رد میشد
  ۲ستاپ ماشین فراری رو سرعتی ترین حالت ممکن بود در نتیجه ب هیچ وجه نمی شد از لکلرک سبقت گرفت،حتی اگه پارابولیکا هم لوییز میچسبید ب لکلرک باز هم ب خاطر قدرت موتور فراری و شتاب فوق العاده خوبش نمی شد بهش نزدیک شد برا اثباتش ی بار دیگه استارت رو ببینید (لوئیز با دی ار اس فقط ۱۰ کیلومتر بیشتر سرعت داشت)تنها راه سبقت از فراری گذاشتن ی دی ار اس دیگه در طول پیچ ۳ بود ی چی تو مایه های فک کنم پیچ ۶ کانادا تا حداقل بشه نزدیک موند چون تو خروج از پیچ و تاپ اسپید فراری بیش از اندازه خوب بود
  لکلرک بدون دی ار اس و اسلیپ استریم ۳۳۱ رو زده بودفک کنید اگه لکلرک پشت لوئیز بود با دی ار اس و اسلیپ استریم ب راحتی ۳۶۰ تا رو میزد

  • Ahmad VETTEL

   3

   1

   Amin:
   الان یعنی ناراضی هستی؟
   مونزا پیستی بود که خیلی از همون کارشناسایی که پیش فصل گفتن فراری امسال دامینیته،گفتن فراری تو مونزا راحت برنده میشه ولی فراری راحت برنده شد؟
   مرسدس به راحتی پا به پای فراری میومد فقط تاپ اسپید لازم واسه سبقتو نداشت
   حالا ببین چطور تو سنگاپور مرسدس و ردبول فراری رو جا بذارن(مگه اینکه آپدیت آیرودینامیکی فراری کاری بکنه)

  • Hassan Mohebbi

   5

   1

   من به عنوان یه فراری فن و لکلرک فن از شما به خاطر موتور قوی فراری معذرت میخوام واقعا ببخشید.
   اقا امین گل راننده ما وسعش همینه. و باید ماشین سریع داشته باشه تا ببره. اگه راننده شما هم میخواد اسپا و مونزا رو ببره میتونه سال اینده بیاد فراری و بدون دی ار اس ۳۴۰ تا پر کنه و تو پیچ ۲۰ کیلومتر بر ساعت از رقیبش کندتر باشه.

   • Amin

    0

    3

    تو کدوم پیچ فراری ۲۰ کیلومتر پایین تر از مرسدس بود؟

   • Hassan Mohebbi

    4

    1

    دوست عزیزم امین جان دقیقا شما چی رو تماشا می‌کنید؟
    قسمت پایین سمت چپ تصویر اگر دقت کرده باشین، تصویر شکین رو کشیده و یه خط زرد رنگ تو پیچ کشیده شده و هر وقت ماشین‌ها رد میشدن سرعتشون رو ثبت میکرد. من یه بار دیدم نزدیک به ۱۵ کیلومتر بر ساعت، سرعت ماشین لوئیس از لکلرک بیشتر بود. حالا حسابش کن تو مابقی پیچ‌ها هم همینه. اگه اینجور نبود قطعا لوئیس نمیتونست خودش رو تو فاصله دی ار اسی لکلرک نگه داره و فاصله هر دور بیشتر و بیشتر میشد و اخر مسابقه هفت هشت ثانیه‌ای با نفر دوم پیدا می‌کرد.
    این همه تو سایت و تحلیل‌ها میگن فراری تو پیچ‌ها ضعیفه هنوز شما باور ندارید؟ این‌همه گفتن تو پیست‌های داونفورس کم و دارای مستقیمی به خاطر فلسفه طراحی ماشین فراری، فراری‌ها میتونن رقابت کنن.
    بیا قول بهت بدم اگه فراری مشکلی تو پیچ‌ها نداشت رقابت قهرمانی بین چهار پنج نفر بود (با احساب مکس) و بیا قول بهت بدم فراری قهرمان بود. اگه یه ذره فراری تو پیچ‌ها بهتر بشه دیگه میتونن با مرسدس‌ها تو همه پیست‌ها رقابت کنن، نه سه چهارتا پیست و قطعا میتونن قهرمان بشه‌.
    شک داری میتونی از دوستان دیگه بپرسی.

   • amiiir

    3

    2

    گلم پنج سال پایین تر از ما بودید الان یه برد اوردید مونزا کری میخونین

   • Hassan Mohebbi

    2

    0

    دوست عزیز امیر من کری نخوندم فقط گفتم معذرت میخوام که فراری تو کفی خوبه، فقط همین. چرا این حرف رو زدم؟!!! چون طرفدارای همیلتون ذکرشون فقط شده این جمله:
    “همیلتون با دی ار اس هم سرعتش از فراری کمتر بود و نتونست ازش عبور کنه”.
    و یادشون رفته که شش تا مسابقه اول فصل رو یک و دو کردن. اون موقع ماشین اصلا دخالتی نداشت. اون موقع استعداد ذاتی و نبوغ بود؛ حالا شده قدرت موتور فراری. حتی اون راننده‌ای که خود لوئیس فن‌ها هم قبولش ندارن دوتا برد اورده ۴ تا پل گرفته و تو اون یک و دوها نقش داشته.
    حالا دوتا برد اورده فراری، همش حرفشون شده قدرت موتور و سرعت مستقیمی فراری.
    امیر جان من با نمایش لکلرک با ماشین فراری به فصل بعد امیدوار شدم. به امید قهرمانی لکلرک با فراری تو ۲۰۲۰.
    💙 گرنده لکلرک 💙 فورتزا فراری 💙

   • iman88

    3

    0

    حسن جان به طعنه این حرف رو زدن در جواب اونایی که دارن خودشون و هلاک میکنن که فراری قویه.
    اون مسابقاتی که مرسدس دست بالاتر رو داشته 10 تا1.5 دقیقه برتر بوده حالا اینو مقایسه کن با برتری فراری تو کانادا اسپا و مونزا.که تو هر سه تاش مرسدس ریس پیسه سریعتری داشته و فراری بخاطر برتری تو تعیین خط و دفاع و استراتژی تو مسابقه تونسته این مسابقات رو اول تمام کنه.

   • Hassan Mohebbi

    0

    0

    والا ایمان جان.
    دوتا هفته‌ست از یه طرف حلق و گلو خودشون رو پاره کردن و از یه طرف اعصاب مارو خراب.
    کلا از چهارده مسابقه دو تا لکلرک برده که همش دارن سوز میخونن که به خاطر موتور قوی فراری بوده، دو تا مکس برده، تو اتریش که میگن به خاطر موتور قوی هندا و شاسی فوق‌العاده ردبول و تو آلمان هم همیلتون بد شانس بوده که کنترلش از دست داده و با دیواره پیست برخورد کرده… و صد تا دیگه بهنونه که این بردها رو کم ارزش نشون بدن. اون دو تا برد ولتری هم که یکیش گفتن لوئیس ماشینش خراب بوده که ما قبول می‌کنیم و یکیش هم که گفتن دوستانه رفتار کرده وگرنه لوئیس میبرده.
    دوستان لوئیی فن این ۶ تا برد هم برای لوئیس و همه‌اش هم با نبوغ و استعداد خدادای و ذاتی و … بدست اورده.

   • iman88

    0

    0

    حسن جان.مطمئنم متوجه شدی زیر کامنت کسایی رو که از چارلز و فراری حمایت کردن(و بویژه از عملکرد چارلز تعریف کردن) نگاه کنی یه عده هستن دائم چرخ میزنن و سعی میکنن این بردارو به کام ما تلخ کنن.از همه چی و همه کس هم مایه میذارن(از مکس و فتل تا الونسو و شوماخر.از موتور فراری تا قوانینه داوری.حتی از پیست)یعنی زمین و زمان رو شاهد میگیرن که این ادم هیچی نیست کار خاصی نکرده عمرا به پایه بزرگان برسه و …بعد از مسابقه تا یه 1 ساعتی خبری ازین کامنتا نبود.پیش خودم گفتم این دفعه دیگه قرار نیست چند نفر تو دهنمون زهرش کنن.اما اولین کامنت که اومد بقیشون هم از راه رسیدن و فعالیتشون شروع شد.نمیدونم از این ورزش چی میخوان و نمیدونم قبلا چی دیدن که این مبارزه ها براشون جذاب نیست.من رقابتهایه لوییس فتل الونسو کیمی و حتی شوماخر رو دیدم اما همه اینها از جایی شروع کردن که جوونایه الان دارن شروع میکنن.
    یعنی اگر همچین ذهنیتی تو این ورزش حاکم بشه بعد از دو نسل هیچ راننده بزرگی تو این رشته ظهور نمیکنه یا تو 30 سالگی که دیگه قهرمانایه قبلی توانه رقابت ندارن فرصت ارز اندام پیدا میکنن.

  • Amin-5

   6

   7

   مسابقه رو امروز از شبکه ورزش پخش کردن طبق معمول استاد بیش از بار ها به سب توهین کردن و گفتن که راننده ی روکی و سال اولی بهتر از اونه و چند بارم مسخرش کرد گفت راسل بالاتره و هر دور بعد پارابولیکا میگفت قدرت فراری خیلی زیاده ولی نمیگفت مرسدس تو پیچ ها سریعتره، با اختلاف مرز های طرفداری رو دارن جابجا میکنن استاد بزرگ

  • Amin

   2

   6

   روز تاسوعا مارو نخندون توروخدا
   پیچ ۳ کجاش دی ار اس داره؟؟؟؟؟؟
   مطمئنی فرمول یک ایتالیا بوده اونی ک دیروز دیدی؟
   خیلی از فتل فن ها همینطوری میان نظر میدن و…

   • Ahmad VETTEL

    6

    1

    Amin:
    ”خیلی از فتل فن ها همینطوری میان نظر میدن و…”
    من به عنوان یه فتل فن از تو که متخصص دیدن ماشین فرمول یک از 10متری هستی معذرت میخوام!!

   • Amin

    0

    4

    یعنی اوج منطق کامنت گذاری رو میشه اینجا دید
    قطعا هستن فراری فن هایی ک بدونن ایشون داره اشتباه میگه همه خب چون طرف فراری رو گرفته چیزی نمی گن
    احمد فتل هم اومده خودشو درگیر قضیه کرده

   • iman88

    3

    0

    نه 10 متر حداقل فاصله ایه که برایه منو شما تعیین کردن.(مثل اینه که میگن طرف 2 کلاس سواد نداره اونوقت …”)این یعنی خودشون از چند متر نزدیکتر دیدن.بیشتر دقت کن احمد جان

   • NavasaN

    3

    0

    داداش من مسابقه رو وسط ایستگاه صلواتی و توی گوشی دیدم پ عین تو تو فاصله ی 10 متری نبودم.اگه اشتباه شده بخاطر اینه که سرم گرم کار بوده.ولی صورت مسئله رو پاک نکن .هیچ خطایی تو حرکت نبود.در ضمن شما از طرز کامنت گذاشتنت معلومه فن کی هستی…

   • NavasaN

    1

    0

    البته مطمئنم اگه پس فردا یکی دیگه دوتا قهرمانی بیاره طرفدار اون میشی…

   • Ahmad VETTEL

    2

    0

    راست گفتی ایمان جان اصلا حواسم نبود

 5. REZA.M

  4

  4

  آفرین.خوشم اومد جلوی مرسدس و مافیای مرسدس کم نیاوردی.
  ولی این وسط حق فتل ضایع شد.اگه کانادا رو ازش نمیگرفتن الان اوضاع این نبود.خاک بر سر فرمول یک که یه قانون درست و بدون مشکل توش پیدا نمیشه.و تصمیم گیری تا این حد سلیقه ای شده.

 6. iman

  6

  1

  حرکت مکس تو اتریش به مراتب خشنتر از حرکت دفاع چارلز تو مونزا بود و اگر اون جریمه نداشت این حتی پرچم هم نداشت، در کل برد اسپا و مونزا کمترین حق چارلز این فصل بوده و انصافا پیروزی بحرین و اتریش هم باید کسب میکرد که بد شانسی و جانب داری داورا ازش گرفت ضمن اینکه تو باکو هم خیلی سریع بود که اشتباه خودش تو تعیین خط همه چیزو به هم زد، اعتقاد دارم اگر مکس از اول فصل تجربه الآن رو داشت باید بالاتر از والتری دوم باشه

 7. Farid_Lambo

  4

  0

  از جناب سید حسینی دو تا سوال داشتم. یک اینکه میشه در مورد مود های موتوری که لکلرک باهاش مسابقه داد مطلبی کار کنید؟ دو اینکه آپدیت موتوری فراری در کنار افزایش قدرت موتور تونستن مصرفشم کم کنن؟ تو مسابقه هی انتظار اینو داشتم که آخراش لکلرک یواش کنه بخاطر کمبود سوخت

 8. iman88

  6

  0

  یه خبری خوندم الان البته اگر درست ترجمه کرده باشم سب اگر 3 امتیاز منفی دیگه تو لایسنسش بگیره ،یه مسابقه رو محروم میشه.کسی اگر خبر داره لطفا اطلاع بده.امیدوارم اشتباه کرده باشم.اگرم درسته امیدوارم بقیه فصل بدونه حادثه برایه سب پیش بره.هرچند خودشم باید یکم مراقب باشه.چون اگر دوباره همچین اتفاقی بیوفته 2 تا مسابقه رو از دست میده

 9. alireza

  4

  2

  در واقع ای حرفش ی نکته مهم رو ب مد مکس و طرفدارانش ثابت کرد اینکه هنه میتونن خشن دفاع یا سبقت بگیرند ولی همع جا پا روی شخصیت و چارچوبشون تو رقابت نمیزارن بنظرم دفاع شارل از همر زیاد خشن نبود اما خب اگه مکس بود شاید بدترم میشد …‌‌‌……فورزا شارل❤

  • Vahab

   3

   3

   نمیدونم چه درگیری ایه همه با مکس دارن مسابقه ش تو مونزا رو دیدین دیگه حالا یه راننده دیگه دفاع میکنه جلوشو باعث میشه مکس خارج شه از پیچ و بال جلوش بره 10 ثانیه هم عقب بیوفته ایراد نداره ولی خود مکس دفاع میکنه مورد داره ؟ نمیشه که همه بکشن کنار وقتی یکی میاد تو اینه شون که باید با چنگ و دندون رتبه رو نگه دارن وگرنه امتیاز نگیرن شوماخر هم باشن دیگه صندلی ای توی تیمای بزرگ ندارن

 10. Riva

  2

  0

  سلام به همگی
  از آقای حسینی عزیز و یا سایر عزیزان سایت فرمول یک ایران، یه سئوال داشتم
  اگه اشتباه نکنم چند سالی میشه که قانون ضریب دنده ثابت برای هر تیم تو کل فصل اجرا میشه
  یعنی هر تیم یه تنظیم برا گیر بکس رو انتخاب میکنه و دیگه تا آخر فصل باید با همون کل فصل رو پیش بره
  البته مطمئن نیستم و میخوام شما راجع به این موضوع یه توضیح اجمالی بدین
  و اینکه آیا این موضوع ربطی به شتاب و سرعت فراری داره یا نه؟
  چون تا جایی که من میدونم اگه ضرایب دنده رو کم کنی شتاب بیشتر و سرعت کمتر خواهی داشت در حالی که فراری در هر دو مورد فوق العادس
  واسه همین حدس میزنم سرعت فراری فقط به خاطر موتورش نیست بلکه انرژی بازیابی شده رو خیلی بهتر تو زمان کم آوردن موتور استفاده میکنن
  یادمه دیروز مهندس لکرک ازش خواست تو یکی از پیچها ترمز نگیره و احتمالا باطریش رو بهتر شارژ کنه
  و حتی گزارشگر اسکای هم یه جورایی به این موضوع اشاره کرد
  بازم میگم از این موضوع مطمئن نیستم و فقط یه حدسه و در واقع برام یه سئوال شده
  اگه وقت داشتید و براتون ممکن بود توضیح بیشتری بدید
  بازم ممنون از همه بچه های زحمت کش فرمول یک ایران

  • Amir44

   0

   0

   سلام
   راجب ضریب دنده اطلاعی ندارم ولی خب راجب قسمت آخر کامنت میتونم بگم که این رادیویی که میگی مهندس لکلرک بهش گفته ترمز نگیره رو حتما اشتباه متوجه شدی چون خودمم دقیق یادم نمیاد کدوم قسمت مسابقه رو میگی ولی اتفاقا باطری موقع ترمز گیری شارژ میشه پس اینکه به لکلرک بگن ترمز نگیر تا باطری شارژ کنی یکم غیر منطقیه!
   از طرفی گزارش اسکای یه صحنه به این موضوع اشاره کرد که اونم باز راجب ماشین فراری نبود ! تو یه صحنه آنبورد از ماشین لوئیس بود که داشت لکلرک و نشون میداد قبل پارابولیکا که چراغای عقب ماشین لکلرک شروع کرد به چشمک زدن و گزارشگر اسکای هم گفت که هممون میدونیم وقتی این چراغا دارن چشمک میزنن یعنی راننده در حال شارژ باطریه ماشینه که لکلرک برای مستقیمی پیش رو به شدت بهش نیاز داره!
   ولی ماشین فراری با انواع و اقسام نقص هایی که داره از نظر سرعت واقعا حرف نداره یعنی حتی مرسدس هم وقتی که بهترین پاوریونیت و داشت باز اینجوری نبود که با DRS باز و لاستیک نرم تر نتونی بهش نزدیک بشی!!! فراری واقعا از نظر پاوریونیت تونست به مرسدس برسه و حتی یه قدم هم جلوتر بره، از نظر استراتژی هم یه چشمه هایی از پیشرفت نشون دادن ولی در کل این فصل خیلی با مرسدس فاصله دارن ولی خب اگه همین روند و حفظ کنن سال بعد میتونن رقیب خیلی جدی مرسدس باشن

  • Hamed

   0

   0

   Riva ، ضرایب گیربکس از اول فصل ثابت هستن و تا جایی که یادمه فقط یک بار در طول فصل اجازه تغییر میدن بهشون
   ضمنا ترمز گیری خودش یکی از مواردی که برای harvesting و شارژ ERS استفاده میشه

 11. Saeedrasool

  2

  1

  برخلاف تعیین خط که مسخره بود ، مسابقه بد نبود ولی من که انتظار داشتم سبقت های بیشتری تو این پیست مونزا داشته باشیم. کسی دلیل پژشرفت رنو رو میدونه؟ آپدیت موتوری چیزی داشتن؟ فکر کنم رنو ضعیفترین موتور رو بین ۴ تا تولید کننده داشته باشه ، تو این پیست سرعت بالا نتیجه خوبی بود.

  • iman88

   3

   0

   اتفاقا موتور قوی دارن و از هوندا سریعترن.و تو پیستایه سرعتی قوی ظاهر میشن.تو کانادا هم اگر اشتباه نکنم دنیل تایم 4 رو زد.تو این مسابقه 3 تا از راننده هایه تیمایه اصلی تو رقابت نبودن وگرنه همینجا هم نمیتونستن رتبه ای بهتر از 7 و 8 بیارن.بزرگترین مشکلی هم که دارن دوامه موتورشونه که معمولا اجازه نمیده بصورت موثر ازش کار بکشن.
   رنو بنظرم یه نسخه ضعیف تر از فراریه.مثل اینه که از رویه یه کپی یه کپی بگیری و مجددا از رویه کپیه دوم بازم کپی بگیری.قالب و محتوا همون میمونه اما کیفیت پایین میاد.معمولا هم مشکلاته مشابه ای (البته در سطح متفاوته خودشون) دارن.مثل مشکل لاستیک ها

 12. Riva

  1

  0

  بازم سلام
  تا جایی که میدونم سیستم های بازیابی انرژی جدید بر خلاف سیستم کرس موقعی به مدار میان که راننده پاش نه رو گاز باشه و نه رو ترمز
  در خصوص موتور رنو هم فکر میکنم بیشتر مشکل دوام دارم تا قدرت و گر نه موتور رنو امسال از نظر قدرت خیلی بهتر از قبل شده
  و بعد از دوام بیشترین مشکلشون با لاستیکهاس که با کمال تعجب به خاطر جذب اکون ازش صرف نظر کردن

 13. Kamran

  2

  0

  ببخشید دوستان نمی خواستم بگم ولی مثل اینکه چاره ایی نیست.بخصوص در جواب اون دوستی که فرمودند پنج سال پایین تر از ما بودید.همین مرسدس فردا میبینی به یه سیاست جدیدی فرمول یک رو میزاره کنار و خداحافظ.نخوام بگم فراری بدون کوچکترین اغراق همون روح فرمول یک.که تا بوده و خواهد بود تا فرمول یک هست فراری هم هست.که اگر باز هم بخواهیم از همه اینا بگذریم دوست عزیز همین الانشم انقدری که تیم ویلیامز شان و منزلت داره مرسدس نداره

 14. Amir44

  2

  1

  خیلی باحالید بابا خداوکیلی میگید خب چون اینجا لکلرک جریمه نشد پس کانادا هم سب نباید جریمه میشد! اتفاقا همینجا هم لکلرک و باید جریمه میکردن و خیلی خیلی بهش لطف کردن و این برد و تقدیمش کردن !
  اگه اینجوری باشه که دیگه دفاع کردن از سبقت حریف اصلا کاری نداره فقط کافیه صبر کنی ماشین پشت سری اقدام به سبقت کنه و بیاد بغلت بعدش فرمون و بگیری روش و راهش و ببندی و اونم یا مجبوره ترمز کنه یا بره تو چمن و در و دیوار دیگه ! واسه همینه قانون گذاشتن باید اندازه ی یک ماشین جا بذاری که لکلرک این کارو نکرد و فوق العاده بهش حال دادن که جریمش نکردن شاید به خاطر بچه بازی فتل تو کانادا بود یا هر چیز دیگه ای ولی خب بازم همیلتون نشون داد چقدر حرفه ایه فقط یه بار تو رادیو گفت که راه منو بست نه به داورا گفت “کور” نه گفت دارن مسابقه رو میدزدن ازمون نه بعد مسابقه ماشینشو جای دیگه پارک کرد و نرفت تابلوی ماشینا رو عوض کنه !!!!

  • Ahmad VETTEL

   0

   0

   Amir44:
   همیلتون نیازی نداره به کسایی که برد کانادا2019 و موناکو2016 رو بهش تقدیم کردن بد و بیراه بگه
   سر صحنه ای که حتی برخورد خاصی پیش نیومد هم به لکلرک پرچم دادن
   فقط موندم 2017 و 2018 وقتی بوتاس مثل اژدر به فراری ها میکوبید این اخطارا کجا بودن!
   در ضمن خود رانندت یعنی همیلتونم قبول داشت که برد حق فتل بوده و سعی کرد کنار خودش رو سکوی اول بیاره فتلو

   • Amir44

    0

    2

    واللا با اون کارایی که فتل میکرد سکو که هیچی جامم باید میداد بهش بلکم راضی شه آبروی خودشو بیشتر از این نبره دیگه !

   • Ahmad VETTEL

    0

    0

    آبروریزی دفاع از حق خودت نیست
    آبروریزی منتشر کردن تله متری تیم هستش

دیدگاه خود را بیان کنید