فرمول یک ایران – نیکو روزبرگ زمانی 43 امتیاز با لوئیس همیلتون فاصله داشت، حال در آستانه ی گرندپری مجارستان این فاصله به 1 امتیاز کاهش پیدا کرده است. با این حال روزبرگ می گوید که فشاری را به خاطر برد های اخیر همیلتون احساس نمی کند.

روزبرگ چهار گرندپری آغازین فصل را برد ولی در شش گرندپری بعدی تنها موفق شد در آذربایجان بر روی سکوی نخست قرار بگیرد. از سویی دیگر همیلتون چهار مسابقه از پنج مسابقه ی اخیر را برده است و در سه تای آن ها پول پوزیشن را برای خود کرده است.

روزبرگ می گوید:

نیمه ی پر لیوان این است که در مجموع 10 گرندپری من امتیاز بیشتری گرفته ام.

نمی خواهم در مورد امتیازات صحبت بکنم، من روی آن تمرکز نکرده ام و راجع به آن فکر نمی کنم. من سیلور استون را پشت سر گذاشتم، لوئیس در کل هفته عملکرد بهتری داشت و من این را پذیرفته ام.

روزبرگ در ادامه بیان کرد که مرسدس نسبت به شرایط فعلی تیم های فراری و ردبول غافل نشده است. لازم به ذکر است که در بین راننده های این تیم ها کیمی رایکونن با 62 اختلاف امتیاز نسبت به روزبرگ در جایگاه سوم قرار گرفته است و نزدیک ترین رقیب به مرسدسی ها است.

روزبرگ در ادامه بیان کرد:

ما باید حواسمان به جایگاهمان باشد. مسابقه های هیجان انگیزی را در پیش رو داریم. تا این جا که اتفاقات بر وفق مراد ما بوده است، من مطئنم که در مسابقات آینده نیز این گونه خواهد بود.

آمارها نشان می دهند که مجارستان یکی از پیست های مورد علاقه ی همیلتون است، او موفق شده است چهار مسابقه ی مجارستان را ببرد و سه پول پوزیشن را در 4 سال اخیر کسب بکند.

با این حال از سال 2004 به بعد برنده ی مجارستان نتوانسته است در آخر فصل قهرمانی برای خود کند، حال باید ببینیم در گرندپری مجارستان هفته ی آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

منبع: formula1

4 دیدگاه

  1. امیر

    0

    0

    دوستان سایت شبکه ورزش در مورد پخش فرمول ۱ نظرسنجی گذاشته لطفا اگه مایل به پخش زنده هستید شرکت کنید

دیدگاه خود را بیان کنید