Register

3 × 1 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانمکس ورشتپن معتقد است که فشار آوردن رقیب وی، لوئیس همیلتون، در فرمول یک مجارستان 2019 نشان دهنده‌ی اختلاف مرسدس با سایر رقبایش است.

ورشتپن در روز شنبه وفق به شکست هر دو مرسدس در رقابت برای کسب پول پوزیشن فرمول یک مجارستان 2019 شد، اما در طول مسابقه از طرف همیلتون تحت فشار بود.

با اینکه ورشتپن تلاش برای سبقت همیلتون را در اواسط مسابقه به خوبی دفاع کرد، در آخر مسابقه تقریبا در برابر وی بی دفاع ماند. همیلتون در حالی که در تعقیب ورشتپن با فاصله‌ای بسیار کم بود توسط تیم فرا خوانده شد تا استراتژی آندرکات را با تایر مدیوم امتحان کنند. این استراتژی به خوبی جواب داد و همیلتون موفق شد تا دورهای باقیمانده فاصله ایجاد شده در اثر پیت استاپ را جبران و از ورشتپن سبقت گیرد تا ناکامی روز شنبه در تعیین خط را با برد مسابقه به دست فراموشی بسپارد.

ورشتپن در این باره گفت:

فکر می‌کنم می‌توانید ببینید که آن‌ها هنوز وقتی احتیاج به فشار آوردن دارند، چقدر برتر هستند. فکر می‌کنم لوئیس هم امروز در اوج بود، اما وقتی نگاه می‌کنید زمانی که او واقعا احتیاج به فشار آوردن داشت؛ متوجه می‌شوید که آن ماشین هنوز بهترین است و برتری مطلق دارد. به همین سادگی! این در حالی است که در بعضی مسابقات شاید اصلا نیاز [به استفاده از تمام توان ماشین] نباشد.

البته در اتریش آن‌ها مشکل دمای زیاد موتور را داشتند به همین دلیل نتوانستند فشار بیاورند. در هوکنهایم شرایط سختی در پیست حاکم بود، پس نمی‌توانستند باز هم از توان ماشین به درستی استفاد کنند. اما فکر می‌کنم امروز او باید برای استفاده از توان ماشین اقدام می‌کرد؛ تخت گاز، به دلیل اینکه من هم نیز داشتم از تمام توان ماشین استفاده می‌کردم و اینجاست که می‌بینید آن‌ها به عنوان یک تیم قادر به انجام چه کارهایی هستند.

مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - استارت مجارستان 2019

مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – استارت مجارستان 2019

ورشتپن با اینکه اکثر مسابقه را پیشتاز بود؛ معتقد است که سبقت همیلتون برای او دور از انتظار نبود و می‌دانست که به اندازه کافی سریع نیستند.

وی ادامه داد:

البته در زمانی از مسابقه تایرهای من تمام شد [و در این حالت] تلاش برای دور زدن نزدیک به سرعت لوئیس با آن تایرهای مدیوم و حفظ آن (دلتا) در بازه زمانی 1 ثانیه‌ای تقریبا غیر ممکن بود.

پس وقتی تایرهای شما تمام می‌شود؛ می‌توانید ببینید که این [سبقت] اتفاق خواهد افتاد پس برای من سبقت همیلتون مایوس کننده نبود به این دلیل که مسئله‌ای کاملا عادی است.

اما به هر حال می‌دانید که باید واقع بین باشیم او واقعا امروز سریع‌تر بود. همیشه در فکر این بودم که من نسبت به او چسبندگی کمتری در پیست دارم او توانست فشار را حفظ کند و البته وقتی در فاصله‌ یک ثانیه‌ای هستید می‌توانید بر سر یک پیت استاپ اضافه قمار کنید.

برای من فقط در کل مسابقه تلاش بر دفاع از او و ماندن در جلو مهم بود اما با دو پیت استاپ، در بدترین حالت ممکن همیلتون دوم می‌ماند و در بهترین حالت از من سبقت می‌گرفت.

57 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  75

  17

  “وقتی احتیاج به فشار آوردن دارند، چقدر برتر هستند.”

  کلمه احتیاج! تو این جمله مکس یه دنیا حرف توشه

  مرسدس تو حالت عادی از تمام توانش استفاده نمیکنه و 100 درصد 2020 هم هر دو قهرمانی رو مال خودش میکنه حالا میخواد به جای بوتاس و همیلتون راسل و اوکون باشن یا حتی مازپین!!

  وقتی احتیاج پیدا میکنن ماشین غول میشه

  سیلورستون پارسال بعد از اینکه همیلتون توسط کیمی اسپین شد تا اومدن سیفتی کار مرسدس عحیب و غریب سریع بود چون حیثیتی بود

  اول ریس المان پارسال تا پیست خشک بود همینطور!

  فستست لپ حیثیتی همیلتون توی سیلورستون امسال با لاستیکای نابود شده توی دور اخر یه کتاب حرف توشه!

  اختلاف مرسدس با تیم دوم توی تعیین خط های استرالیا خیلی معنا داره!!!

  و استینت اخر همیلتون توی همین مجارستان! یا بعد از پیت یکی مونده به اخرش که 6 ثانیه پشت مکس درومد توی 2 دور اومد تو دی ار اس مکس!!

  مرسدس چی ساخته که توتو ولف میگه با شیش ماه تمرین خودمم باهاش قهرمان میشم ?

  • Hassan Mohebbi

   34

   5

   دوست عزیز اکبر جان این چیزا رو نگو من تو پست قبلی گفتم اینجا قرار نیست کسی قبول دار بشه.
   کینگ و پادشاه اصلی مرسدس هست و من به مرسدس افتخار میکنم.

  • Saeed

   31

   10

   همین مازپین ک گفتی….

   من ی پدیده هایی میشناسم ک تو عمرشون ی مسابقه فرمول دو هم ندیدن

   بعدش میان میگن دلیل اینک مث حاجی? تایم میزنه اینه ک ی استعداد ذاتی داره و هیچ ربطی هم ب توان ماشین مرسدس نداره????

   • Mahmood.ghaedi

    21

    11

    هر راننده ای واسه قهرمانی ب ماشینی رقابتی نیاز داره
    ماشین مرسدس هم ک من خودم قبلا گفتم ی اثر هنریه دوست عزیز ولی استفاده درست هم ازش خیلی مهمه
    فقط خواهشا نگو بقیه قهرمانهای جهان ماشین رقابتی نداشتن و قهرمان شدن

   • Akbar (Ghasemi)

    25

    6

    محمود جان یه ماشین رقابتی داریم که قابلیت قهرمانی داره و توی فصل میشه دو یا چند تیم ماشین رقابتی داشته باشن مثل 2012 یا 2008
    یه ماشین دامینیت داریم که نمیشه باهاش قهرمان نشد! مثل مک لارن 1988 یا فراری 2004 یا ردبول 2011 و 2013 یا مرسدس 2014 به این ور….

  • محمدرضا

   12

   5

   اختلاف مرسدس با باقیه تیمها واقعا قابل تصور نیست . باورکنین هرکی پشت این ماشنه مرسدس باشه قهرمان میشع .حالاچه گسلی باشه چه کوبیتسا… بخدا دیگه هیچ شکی ندارم که اگه مرسدس توفرم مطلوبش باشه توهیچ پیستی رقیب نداره . چه موناکو چه سنگاپور چه ایتالیا. حالا هرنوع پیستی باشه..حتی فیاهم بعد شش سال فهمیده بااین شرایط موجود مرسدس فقط باخودش مسابقه میده . وگرنه اینجوری دنبال تغییر قوانین نمیافتادن..نمیدونم این مهندسا چی فهمیدن که اینجور ماشینی درس کردن. خیلی دوس دارم یروزی این رازشون فاش بشه

   • Mahmood.ghaedi

    8

    7

    دوست عزیز مگه نمیگی هرکی با مرسدس قهرمان میشه خب چرا بوتاس نمیشه؟
    بعد مگه ن اینکه لوییز راننده نیست
    خب چرا اینقدر حرص میخورین بعد از هر بردش اونم وقتی میدونید داستان چیه؟

   • محمدرضا

    6

    1

    محمودجان من همیشه از اسطوره بودن لوییس گفتم و حرفی دراین نیست که لوییس بینظیره. منظورم اختلافه ماشینه مرسدسه که اینقد تفاوت داره که رانندها میتونن با این ماشین قهرمان بشن . بوتاسم الان به حریفه قدری خورده که احتمالا قهرمان نمیشه امسال مثه سالایه قبل که لوییس اجازه نمیداد کسی قهرمان بشه. بنده عرض کردم که این مرسدس اجازه رقابت برون تیمی به هیچکس نمیده . فقط رقابت درون تیمی داره . که اونم باحضور لوییس فعلا کسی بجز لوییس نمیتونه قهرمان بشه.مگه یک کسی درحد خودش .مثه فتل . ناندو یاشایدمکس..

   • محمدرضا

    5

    0

    من طرفداری فراریم . نه راننده خاصی . الانم بخاطر لوییس حرص نمیخورم . بلکه بخاطر این وضعیته کمپانی فراری واین همه بینظمی وعدم پیشرفت دارم حرص میخورم .که چرا هرسال بدترازسال قبل.وهمیشه تیمه مرسدس و هرتیم وراننده ایی که پیشرفت کنن روتحسین کردم و میکنم . واتفاقا بعد از تیم فراری به لوییس خیلی علاقه دارم .ولی من هیچ راننده ایی رو به فراری ترجیح نمیدم . چه شوماخر چه فتل چه لوییس

  • mojtaba

   4

   4

   به نظرم مکس اغراق میکنه ماشین مرسدس بهتره اما نه اینقدر بعد از پیت استاپ فاصله لوییز و مکس حدود بیست ثانیه بود رسوندن فاصله به ده ثانیه کم زمان نبرد ( البته یک علتش هم زمان لازم برای گرم شدن تایرهای مرسدس بود) اما از ده ثانیه تا رسیدن پشت ردبول خیلی سریعتر اتفاق افتاد علتش نه فاصله معنی دار توان دو ماشین بلکه تمام شدن لاستیک های مکس بود

 2. Ezk1980

  28

  2

  تو هم بیا مرسدس ، یکی از همین ماشین خوبها بگیر ، بلکه فتل هم برگرده ردبول احیا بشه و ریکیاردو هم بره فراری جون بگیره ، هر ۳ راننده و هر ۳ تیم سود میکنن والا

 3. Saeed

  41

  2

  گاهی وقتا حس میکنم اگ نه تیم دیگ گرید با هم ی ماشین بسازن بازم مرسدس نمیشه…

  چیه این اصن…!!?

 4. Shitil

  17

  38

  اینجا بحث برتر بودن ماشین مرسدس نیست، گاراژ ردبول اشتباه کرد!
  اگه اونا هم اقدام به تعویض تایر می کردند حتی اگه پشت همیلتون در میومد با جسارتی که از مکس تو حمله سراغ داریم سبقت رو می گرفت
  مرسدس ریسک کرد و برنده شد! جرات و جسارت کارها رو به پیش میبره

  • آرشا

   38

   4

   چی میگی آبرا همیلتون داشت پرواز میکرد همیلتون اگه لیدر بود اصلا رقابتی شکل نمیگرف میرفت برای خودش.سرعت مسابقه ای همیلتون بیشتر از وستپن بود.
   بین همیلتون وبوتاس هم یه دنیا فرقه.
   از هر استراتژی که حساب کنیم باز هم همیلتون سریعتر بود وبرنده میشد.
   اگر مرسدس میخواست براحتی مکسو اندر کات میکرد ولی میدونستن ردبول میره سراغ دوپیت و همین بلا سر خودشون میومد.که البته بعید بود باسرعتی که همیلتون داشت مغلوب وستپن بشه.
   من که کرک وپرم ریخت واقعا به جرئت میگم بهترین ماشین تاریخ همین w10 هست.

   • Shitil

    10

    6

    بین همیلتون با بوتاس یه دنیا فرق نیست جز یه فرق اونم اینه بچه عزیز دردونه
    همیلتون اگه راننده بهتری بود با اون ماشین برتر که داشت به قولت پرواز می کرد پشت سر مکس نمی موند بلکه از رو سرش پرواز می کرد

   • آرشا

    3

    0

    برو مسابقه رو دوباره ببین اگر بار اول بعد از تعویض لاستیک که همیلتون به وستپن رسید.
    drs ماشینهای جلویی رو نمیداشت همیلتون براحتی ردمیشد ازش‌.

 5. محمد.ج

  34

  2

  فکر کن نیم فصل دوم در شرایط سردتری برگزار میشه و وارد فصل پاییز و زمستان میشیم. اونوقت غول درون مرسدس بیدار میشه و دیگه مشکل دمایی هم ندارند.

 6. Amin-5

  27

  3

  مکس قشنگ داره میگه اقا به من ماشین مرسدس رو بدید برا منم کاری نداره قهرمان شدن با توجه به وضع فراری الان ردبول باید جاشو تثبیت کنه تو رده دوم تیم ها تا بلکه فراری به خودش میاد که بعیده اونم

 7. Mehdi

  30

  5

  کاملا مکس درست میگه مرسدس بهترین تیم امامکس اگه لاستیک هایش کهنه نبود اجازه سبقت به همیلتون رو نمیداد مثل اول بازی

 8. Mehdi mozafari

  14

  24

  یعنی بعداز پیت استاپ اول احتیاج به سرعت و سبقت نداشتن!فقط آخرمسابقه ،وقتی شما تایرت به قول خودت مرده احتیاج پیدا کردن!؟
  اینقدرمجموعه تیم مرسدس رابی عقل و شخص همیلتون را بی قابلیت فرض میکنید که ماشینشون درمقایسه باحریفان هیولاست،اماتوی دورهای سی وسه تا سی وهفت اجازه نمیدن همیلتون ازمکس سبقت بگیره یاهمیلتون نمیتونه!یعنی دردورشصت وهفت میتونه،سی وهفت نمیتونه!
  مدیران مرسدس هم اینقدرپول اضافی دارن وازنظرمغز اقتصادی ضعیف هستن درحالی که این ماشین بایک بچه دبستانی هم اول میشه،قراردادچندمیلیونی بایک راننده ضعیف سی وچندساله میبندن!

  • INDECENT

   61

   23

   بعد از پیت اول هم احتیاج به سرعتو سبقت داشتن ، ولی خب پادشاه زمین خاکی رو بغل کرد موقع سبقت : )

   برا همین پیت دوم رو رفتن که علاوه بر ماشین بهتر ، یه لاستیک مدیومه نو تر داشته باشنو لاستیکای مکس هم تقریبا تموم شده باشه تا پادشاه بتونه نشون بده چقدر کینگه .

   یبار مکس ماشین بعد از یک پیت به قول دوستان داشت پرواز میکرد رو هارد ، از چند نفر سبقت گرفت رفت اولش شد اکثرا ماشین رو عامل برتریش دونستن ، بعد اینجا طرف پیت دوم رو بدون مزاحم رفته رو مدیوم و تونسته بدون مزاحم برسه به مکسو یه سبقت که دیگه راننده های معمولیم تو اون شرایط میتونستن بگیرن رو گرفته میاید میگین که کیفنگ آف د کینگه ؟!!!

   • INDECENT

    9

    3

    *کینگ آف د کینگ

   • ....

    27

    19

    تا وقتی چشماتو رو حقیقت ببندی هیچ وقت نمیتونی درست نظر بدی!
    بعد پیت اول همیلتون فقط ب خاطر ماشین های لپی نتونس سبقت بگیره چون مکس هم دی ار اس داشت و اونجایی هم ک از پیست خارج شد اصلا جای سبقت نبود اما چون خیلی نزدیک بود خواست شانسشو امتحان کنه!
    در مورد برتری ماشین مرسدس و اینکه لوئیز هیچ کاری نمیکنه بهتره همه دوستان بدونن شوماخر هم تو همین پیست اختلاف ۲۹ ثانیه ای با دو تا مکلارن رو از بین برد و اول شد هرچند تو اون فاصله ک داشت فشار میاورد اشتباه کرد و از پیست خارج شد!
    اولا چ طور میشه شوماخر با استعداد خودش این فاصله رو از بین میبره اما لوئیز با ماشین برتره فقط؟؟؟ب علاوه لوئیز تو اون دور های سریع هیچ اشتباهی نداشت ولی شوماخر اشتباه داشت!

   • Moein

    30

    18

    امین چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا؟
    مگه کسی اینجا از شوماخر تعریف کرده؟

   • INDECENT

    18

    6

    ماشین های لپی ؟ همیلتون تایم کمی رو پشت مکس نبود ؛ چقدرش بخاطره ماشین های لپی بود ؟ جای سبقت نبود اوکی ، یعنی همیلتون انقدر ناشی شده جایی که برا سبقت نیست میخواد از یکی مثل مکس سبقت بگیره ؟ چه حرکته آماتوری ، از یه کینگ بعیده .

    نمیخوای بگی طرف دوری 1 ثانیه داره نزدیک میشه بخاطره نبوغو توانایی های فردیشه ؟ اونم وقتی ماشین جلوییش داره بدون اشتباه رانندگی میکنه ! تنها کاری که همیلتون کرد این بود که بدون اشتباه رانندگی کرد بعد از پیت دوم که البته با توجه به اینکه همه شرایطش عالی بودو مزاحمی هم پشتو جلوش نداشت فکر نکنم کار خارق العاده ای به حساب بیاد.

   • ....

    10

    5

    معین:چ ربطی ب تعریف کردن با نکردن داره؟؟؟
    منظور من اینه که همه قهرمان ها ماشین خوبی داشتن و بعلاوه خودشون هم راننده خیلی خوبی بودن!نمیشه قهرمان های گذشته رو ب خاطر خودشون ستایش کرد و قهرمان های این دوره رو ب خاطر ماشین!

   • Mehrdad

    19

    5

    امین همین که ماشین های قدیم بدون هیچ سیستم کمکی رو با ماشین های الان یکی میدونی نشون میده زیاد از فرمول یک اطلاعات نداری
    بزار حرف خود همیلون رو بازگو کنم
    تو آرشیو سایت هست گفته رانندگی با این ماشین ها خیلی اسونه …

    کاملا درست میگه
    شما دوتا انبورد از شوماخر ببین
    چقد تصحیح فرمان دارن
    چقد باید مراقب گاز دادن به اون موتور با دور ۲۰ هزار باشن ماشینی که هیچ سیستم پایداری و کمکی نداره

    بعد میخواین شوماخر رو بکوبین شما؟
    هیچ کس شوماخر نمیشه
    نه همیلتون نه حتی فتل که من طرفدارشم

   • THE MINDBLOWER

    6

    1

    فکر نمی کنم که او علاقه ای به من داشته باشد و واقعا نمی دانم چرا!
    یه گهای به سبقت دنی ریک بنداز همین

   • ....

    10

    9

    مهرداد:چرا میخوای الکی بحث بهترین راننده رو پیش بکشی؟؟؟ پس اگه این طور باشه ماشین شوماخر کنترلش خیلی آسون تر از کنترل ماشین جیم کلارک بوده یا حتی فانجیو !!پس شوماخر تو بهترین حالت ممکن پنجمین راننده برتر تاریخه نه جز دو تا ی برتر!
    هرچند کسی که از فرمول یک سر در بیاره و بدونه رانندگی یعنی چی این توهین رو ب خودش و هیچ کس نمیکنه ک ی کشاورز رو ک اومد قهرمان جهان شد رو با شوماخر یا هر راننده دیگه ای مقایسه کنه!کلارک قطعا استعداد خالص بوده و رانندگی تو روح و روانش!
    ب علاوه زمان شوماخر محدودیت تعویض موتور وجود نداشت اما الان عمر موتور و فشاری ک میارن خیلی مهمه!پس نمیشه بی مهابا رانندگی کرد!
    من نمیخوام ارزش شوماخر رو پایین بیارم و یا از لوئیز یا کلارک دفاع کنم!فقط میگم هر قهرمانی تو دوره قهرمانیش ماشین خوبی در اختیار داشته!اما اگه بحث سختی روندن ماشین و این حرف ها باشه هیچ کس ب گرد پای کلارک هم نخواهد رسید!

   • just.jeep

    6

    8

    سال ۲۰۱۸ فتل هم ماشین برتر دستش بود.هر وقت رفت از مکس سبقت بگیره اسپین شد.البته سب از هر کی خواست سبقت بگیره کلا برخورد داشت.از مکس بگیر تا بوتاس و همیلتون.البته اینا اشکالی نداره اما اگه همیلتون برای اینکه با مکس برخورد نکنه بره بیرون پیست خنده دار و نشانه ترسو بودنشه.همیشه گفتم بازم میگم هیچ چیزی حریف مرسدس و همیلتون نمیشه.مگه قضا بلا و امداد غیبی کمک کنه مثل ۲۰۱۶.و من الله توفیق.

  • Mohammad44

   9

   8

   دقیقا طبق نظر برخی دوستان همیل راننده نیستن. اینا شعورشون از مجموعه ی فرمول 1 مرسدس هم بیشتره و تشخیص دادن مازپین هم می تونه با مرسدس قهرمان باشه. مرسدس هم نمی فهمه و داره 60 میلیون پولشو دور می ریزه. باشد که مدیران مرسدس رستگار شوند و این دوستان مدیریتشو به دست بگیرن. در آخر اینو بگم با این تحلیلهای مسخره تون تنها شخصیت خودتون رو خرد می کنید چون قطعا مجموعه مرسدس از خیلی از ماهایی که خودروی فرمول یکو فقط تو عکسا دیدیم بیشتر می فهمه و ارزش رانندشو می دونه. مگر اینکه دوستانی باشن خودشونو از مدیریت مرسدس برتر بدونن و در اینصورت واقعا باید به این عزیزان خسته نباشید و دست مریزاد گفت و تحسینشون کرد.

   • Mehdi mozafari

    2

    5

    میدونن.کلاهمه از مجموعه مرسدس وفراری وراننده هاش بیشتر میفهمیم.
    شخصاهیچ مشکلی بااین ندارم که بگن همیلتون راننده نیست ومرسدس فقط به خاطرخودروبهترداره نتیجه میگیره.نظرشخصی هرکسی واسه خودش اهمیت داره.فقط کاش رنگ منطق وتحلیل بهش نمیزدن که بقیه رانادان وخودشون رادانای کل نشون بدن.جالبه که کسب سکوی اول توسط یک راننده به دلیل خودروبرتراست وکسب همان سکوتوسط راننده دیگه درشرایط مشابه،توانایی اون راننده.
    به عنوان آخرین کامنت،دوباره میگم:شکی نیست خودرومرسدس درمجموع ازبقیه ماشینهابهتره.قطعااگرفتل ومکس هم باهمین خودرومسابقه میدادن ممکن بودنتایج خیلی فرق کنه.اماهیچکدوم ازاینانافی این نیست که فتل،مکس ولوییس وحتی چارلزهرکدام ازنوابغ این رشته هستن.مکس بی نظیره وبه همین دلیل پیروزی همیلتون درمجارستان ارزش زیادی داره.چون بایکی ازبهترینها چلنج کردوبرنده شد.درهمین مجارستان کارفتل بی نظیربود.حتی بهترازآلمان ونشون دادبرگشته به بهترین فرم خودش وبعدازتعطیلات واسه همه رقیب قدری است.کسی که ازبین این چندنفراول میشه کارش ارزش مضاعفی داره.
    اماباتحلیل برخی ازکاربران قهرمانی مکس دراطریش وآلمان هیچ ارزشی نداره.چون ازنگاه اونهابهترین ماشین حال حاضردراون پیستها رقابتی نبود.

   • Akbar (Ghasemi)

    10

    3

    تمام چیزهایی که گفته شد مستند بود یا نقل قول حالا شما چون طرفدار همیلتپنی بهت فشار میاد…
    قطعا از هر تیم فقط یه راننده قهرمان میشه و اونم کسیه که تیم ازش حمایت میکنه
    مازپینم قهرمان میشه به شرطی که بوتاس وینگ منیش رو بدرستی انجام بده

 9. iman

  28

  1

  برتری مرسدس تو مجارستان شوک آور بود و نا امید کننده و نشون داد که توی اکثر پیستهای نیم فصل دوم هم در شرایط نرمال کسی شانسی نداره، البته به اعتقاد من فراریها وقتی دیدن که شانسی ندارن رفتن به سمت حفظ کردن موتور و فشار نیاوردن که منطقی به نظر میرسید، در نهایت ما هوادارای فراری فقط باید امیدوار باشیم که تو پیست خانگی یه برد به دست بیاریم تازه اگر حماقتها و اشتباههای فردی و تیمی اجازه بده

  • Mahmood.ghaedi

   15

   5

   ایمان جان شوخی میکنی؟
   با دیدن مجارستان هنوز امید داری ب فراری؟

   • iman

    16

    9

    Mahmood نه اصلا شوخی نمیکنم و معتقدم فراری با همین پکیج فعلی تو اسپا و مونزا شانس بالایی داره و یه چیز دیگه بهت بگم که قهرمانی با فراری بسیار ماندگارتر از هر صندلی دیگست، یکی مثل کیمی با یکبار قهرمانی با فراری بسیار محبوبتر از همیلتون با پنج قهرمانیه و هیچکس نمیتونه به اعتبار و محبوبیت بزرگترین برند موتور اسپورت خدشه ای وارد کنه، نه مرسدس نه هیچکس دیگه

   • Akbar (Ghasemi)

    11

    2

    کی گفته کیمی از همیلتون محبوب تره و کی گفته دلیلش قهرمانی با فراریه؟!
    دلیل محبوبیت کیمی علاوه بر سرعت و قهرمان بودنش کاریزما و شفافیت روحشه تا جایی که من از چندتایی از طرفداراش که پرسیدم

    رد یا تایید نمیکنم حرفت رو سندیت حرفت برام سواله؟!

  • Akbar (Ghasemi)

   20

   1

   مجارستان فشار زیادی به موتور نمیاره
   زور فراری همون بود که دیدیم

 10. Mahmood.ghaedi

  14

  8

  ی راه حل خیلی خوب ک مسابقات جذاب بشه و ورشتپن هم راضی بشه هست
  اینکه از سال دیگه مرسدس تو مسابقات نباشه
  تا فراریها و ب قول بعضی از بچه های سایت نوشابه سازها باهم سر رقابت قهرمانی سال بجنگن دیگه کسی قور نزنه کسی بهونه نیاره
  ک اگه مرسدس هم نباشه من یک ب صد روی ردبول میبندم

 11. Farid_Lambo

  22

  3

  یاد تئوری یکی از کاربرا افتادم که میگفت فیا از مرسدس میخواد که یکم ماشینو ضعیف کنن مسابقات جذاب به نظر برسه. جاییکه لازم باشه ماشین اون روی خودشو نشون میده. نه این سال که سال بعد هم هیچ رقابتی نخواهیم دید. مرسدس همیشه یک قدم جلوتر از دو تیم برتر دیگس

 12. Mehrdad

  20

  4

  همون چند دور کوتاهی که همیلتون با w10 زد قبل شروع تست های زمستانی یک جمله گفت که تا اخر فصل میشه روش حساب کرد
  همیلتون گفت هیچ ماشینی نمیتونه اینو شکست بده
  درست گفت الان میبینیم اینو
  برترین ماشین تاریخ رو ساختن هر پیستی میره خودشو باش هماهنگ میکنه این ماشین
  تنها شانس فراری مونزاست اونم اگه مرسدس بره رو مود های زیر پنجش شاید فراری تو خونش هم شکست بخوره
  این مرسدس غول هنوز از مود های بالای موتورش استفاده نکرده و این غوله…

 13. mohammad-shumi

  15

  15

  خوب مشخص شد انچنان شاهکار هم نکرده لوییس و قدرت ماشین مرسدس هست که تفاوت ها رو رقم میزنه. تصور اینکه ورشتپن و لوییس تو ماشین مشابه باشن خیلی جذاب هستش و اونجاست که معلوم میشه کی سریعتره که به نظر خودم ورشتپن پوست میکنه.

  • Mohammad44

   8

   2

   حتما!!!! چیزی که هنوز در مورد مکس معلوم نیست اینه که هیچوقت ماشینی در حد و اندازه های مرسدس یا فراری سال قبل رو نداشته و تحت فشار و بار سنگین روانی رقابت قهرمانی نبوده تا ببینیم که آیا اون موقع مثل این فصل آرام و متین می شه یا نه ولی این در مورد سب و لوئیس اثبات شده اس هر چند برای برخی فقط سب اثبات شده است و بس

  • Hassan Mohebbi

   18

   6

   چرا به دوستان و مکس توهین میکنی؟
   اصطلاح خدا شفا بده از صد تا فحشم بدتره. من از شما یه کامنت تحلیلی و منطقی ندیدم، فقط شکلک خنده و از این‌جور اصطلاحات دیدم.
   دوستان لوئیس فن این توهین هست. کامنتی که نه بار معنایی داره نه با منطق و دلیل اون فرد نوشته شده. فقط شکلک داره اون از نوع تمسخرآمیز.
   پست قبلی خنده گذاشتی این پستم هم خنده گذاشتی هم یه اصطلاح بد نوشتی. یعنی واقعا، داداش تو هم اگه میخوای از راننده‌ات حمایت کنی با دلیل منطق خودت نه با شکلک خنده.

 14. NavasaN

  13

  3

  مزه ی فرمول یک و موتو جی پی به همین جنگ تکنولوژیه.خواهشن از اختلاف ماشین ها حرص نخورین رفقا.مطمئمم بازم روزی رو میبینیم که فراری ناجوانمردانه قوی باشه حتی مک لارن و ردبول.در ضمن…مطمئن باشین اگه آنقدر مرسدس قوی نبود آنقدر برد مکس نمیچسبید بهتون…

 15. masoud_f1

  8

  7

  خودشم نفهمید چی گفت ?????

  • NavasaN

   6

   0

   خخخ کجاش واضح نبود داداچ

 16. Majiiiiid

  17

  9

  اخه همین مرسدس رو بوتاس هم داره که از ماشینای معمولی نمیتونه سبقت بگیره ، مرسدس غوله و ماشینش عالیه ولی همیلتون هم راننده عالی هست و خودتونم بکشین و اینقدر حرفای عامیانه بگین چیزی عوض نمیشه

  • NavasaN

   8

   0

   صد در صد که همیلتون خوبه.اگه خوب نبود این صندلی رو نداشت.

 17. Ali

  12

  7

  من شخصا طرفدار فرناندو الونسو بودم و هستم، ولی دارین از انصاف خارج میشین، اره مرسدس خیلی ماشینش خوبه ولی اختلاف ردبول باهاش خیلی کم شده، واقعا تیمی مثل مرسدس که مشکل دما داره اگر میتونست توی Q3 تمام قدرتشو میذاشت که نخواد مسابقرو از دوم و سوم شروع کنه، بعد از پیت استاپ دوم همیلتون که منطقی بود بتونه دورای خیلی سریع تر از مکس ورشتپن بزنه، لاستیک مدیوم نو داشت در برابر هاردی که کلی بهش فشار اومده، تنهایی جایی که میشد قدرت مرسدس و دیدید بعد از پیت استاپ اول همیلتون بود، واقعا نمیشه گفت ماشین تنها باعث قهرمانیه، کسی که میگه توتو با شیش ماه تمرین با این ماشین قهرمان میشه پس بوتاسو در حد راننده کارتینگ قبول نداره لابد، واقعا باید گفت همیلتون رانندگیشم خوبه،
  مثال دیگه از راننده ای که نمیتونه از ماشینش خوب استفاده کنه گسلی، همه راننده های فرمول یک انقدر خوب هستن که بتونن صندلی داشته باشن، از یه حداقلایی برخوردارن

 18. Shitil

  14

  7

  واقعیت اینه که مکس، همیلتون رو شکست داد و گاراژ مرسدس، گاراژ ردبول رو برد!

  • Mohammad44

   7

   7

   شما درست میگی برو با این خیالات خوش باش که لوئیس راننده نیست و همه اگه هم تیمیش باشن شکستش می دهتد. ما هم به طرفداری راننده محبوب خود ادامه خواهیم داد البته با دلیل

  • ....

   8

   6

   واقعیت اینه که همه راننده های و همه طرفدارا ب جز همیلتون و طرفدارانش الان دارن حسادت میکنن ب این وضعیتی ک لوئیز و مرسدس دارن
   اما بهتره خیلی ب خودتون سخت نگیرین و فقط تماشا کنین ک لوئیز چ جوری رکورد های فرمول یک رو واسه خودش میکنه ان شاالله???

  • just.jeep

   8

   8

   بزار من بهت بگم واقعیت چیه.تا زمانی که همیلتون و مرسدس با هم هستن راننده های فراری و ردبول فقط میتونن برای دومی با راننده دوم مرسدس رقابت کنن.ما از قهرمانی همیلتون لذت میبریم شما هم از رقابت برای دومی.پایان سال ۲۰۲۰ میشه پایان تمامی رکوردهای شوماخر و آغاز سلطنت همیلتون کبیر.این واقعیه و هیچ چیزی اینو تغییر نمیده

 19. Empt1984

  10

  5

  دوتا مسئله هست
  يكي اينكه ورشتپن ول كن معامله نيست
  مسئله دوم اينكه دوستان غير مرسدسي هم ول كن هميلتون نيستن و استعدادش رو نديده ميگيرن انگار با گواهينامه موتور پشت ماشين فرمول يك نشسته

 20. آرشا

  4

  0

  همیلتون اثبات شدس برای دنیا ولی ولی ماشین خوب اعتماد به نفس زیادی به راننده میده.
  اینم بگم مازپین اون تایم رو با لاستیکی که دودرجه نرمتر بود ثبت کرده بود.
  ولی ولی هیشکی برای من سباستین نمیشه ????