فرمول یک ایرانوالتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم مرسدس بیان کرده است که اگر قرارداد وی با مرسدس به سرانجام نرسد، در صورت داشتن پیشنهادی از سمت فراری، آماده پیوستن به این تیم می باشد.

سباستین فتل تا پایان فصل آینده با فراری قرارداد دارد اما به دلیل نارضایتی از وضعیت فعلی فرمول یک و قوانینش، همیشه با سوال مربوط به بازنشستگی اش روبرو بوده است. با این حال قهرمان چهار دوره فرمول یک بارها تاکید کرده که او چنین قصدی نداشته و هنوز هم از رانندگی و مسابقه دادن لذت می برد اما باید دید که تصمیم او در انتهای فصل چگونه است. بوتاس نیز فعلا در شرایطی قرار دارد که نمی داند در سال بعد یعنی 2020 در تیم مرسدس ماندگار خواهد بود یا خیر و این مسئله فعلا حواشی زیادی را ساخته است.

والتری بوتاس و چارلز لکلرک - فرانسه 2019

والتری بوتاس و چارلز لکلرک – فرانسه 2019

بوتاس در مصاحبه ای بیان کرد:

من فکر می کنم که به تیم مرسدس نشان داده ام که لیاقت این صندلی را دارم ولی باید منتظر نتیجه مسابقات بعدی باشیم.

هیچ چیزی هنوز امضاء نشده است ولی می توانم بگویم فعلا همه چیز خوب پیش می رود. البته اگر به خاطر لوییس نبود، من مسابقات بیشتری را پیروز می شدم. اما صادقانه بگویم این مسئله باعث نمی شود چیزی عوض شود و تنها من به یک راننده قدرتمندتر تبدیل می شوم.

اگر لازم شود که مرسدس را ترک کنم، دوست دارم در تیمی که پشت سر مرسدس و در جایگاه دوم قرار دارد رانندگی کنم که این تیم فعلا فراری می باشد.

36 دیدگاه

 1. MERC

  33

  20

  بوتاس به درد فراری نمیخوره, بوتاس واسه یه تیمی مثل رنو خوبه
  یه راننده متوسط که جاه طلب نیس واسه یه تیم متوسط که جاه طلب نیس
  تیمهای تاپ راننده جنگنده میخوان, وحشی و هجومی

  • josef6565

   38

   13

   این مرسدسه که لیاقت راننده نجیب و کم حاشیه ای مثل بوتاس رو نداره. همه دنیا دیدند که والتری با صبر و کنترل هیجانات چطور به تیم و به همیلتون خدمت کرد. اما توتو و مرسدس با بازی رسانه ای گفتند بوتاس حریف همیلتون نیست یا باید تلاش کنه بهتر شه با همیلتون رقابت کنه در حالی که نه تنها به در اختیار نگذاشتن حالات رقابتی تر در ماشین امکان رقابت رو از اون گرفتند بلکه با دستورهای چندباره تیمی بعضا در یک مسابقه عملا با غرور اون بازی کردند. هیچ راننده ای جز بوتاس تو جهان موتور اسپرت نمی تونست مثل بوتاس این همه بی انصافی وستم رو تحمل کنه و منفجر نشه.اکون رو بیارند مرسدس ؟!! امکان نداره. اکون به کی رو داده که به راننده اول مرسدس رو بده.
   به هر حال امیدوارم بوتاس خودش رو از این بازی نجات بده و مغرورانه تلاش کنه.

   • just.jeep

    20

    32

    هیچ کس توی جهان موتور اسپرت نمیتونست مثل بوتاس اینهمه بی انصافی و ستم تحمل کنه.قابل توجه شما دوست عزیز یه نگاهی به دورانی که روبنس باریچلو هم‌ تیمی شوماخر در فراری بود بنداز.دستور تیمیو فراری باب کرد.اشکهای باریچلو روی پودیوم و هو شدن شوماخر توسط تماشاگرا.در مورد بازی رسانه ای توتو هم که بهتره بینوتو یکم ازش یاد بگیره.چون‌چند وقت دیگه باید یجوری از فتل راحت بشن.بازی رسانه ای جنگ روانی دستور تیمی هر چی که هست مرسدس و راننده هاش قدرت بلامنازع فرمول یک هستن.اگه فکر میکنید بخاطر این‌چیزها مرسدس قدرت اوله فراری هم جنگ روانی و بازی رسانه ای براه بندازه بلکه توفیقی نصیب تیم بشه.

   • H.farahani

    20

    10

    Just jeep
    جناب عالی چند وقت قبل یه نظری در مورد فتل 2015 و 16 داده بودید که کلا غلط بود.جالبه شما اتفاقات سه چهار سال قبل رو فراموش کردید یا خودتون رو به فراموشی زدید و با ربط و بی ربط موضوع شوماخر و روبنس رو پیش میکشید.شش سال هم تیمی بودن این دوتا و فقطیه دستور تیمی.اینکه اون دستور احمقانه بود و مزخرف حرفی نیست ولی اخه مقایسه این دوتا ؟خنده داره.همون سال شومی وقتی تو فرانسه قهرمان شد سه برابر روبنس امتیاز داشت و روبنس تو جدول دوم نبود و سوم بود.(از خرابی نگید که کم ولیش مال همه بوده)شومی هم اینقدر معرفت داشت بعد از قهرمانی یکم فتیله رو کم کرد و گذاشت هم تیمیش چند تا ریس ببره.تو امریکا که مستقیم اولیش رو داد به باریچلو.در ضمن تحقیق کنید و ببینید که شروع دستور تیمی از فراری نبوده و خیلی قبل تر بوده.
    در ضمن جمله اول دوستون اشتباه نبود و عین حقیقته.نمیگم دلیل اصلی قهرمانی همیلتون بوده ولی کمک کننده چرا.بعد شما که اون موقع رو یادتونه مقایسه کنید رفتاری که با باریچلو و بوتاس شد.اونجا همه از باریچلو حمایت کردن حتی رئیس جمهور کشورش و اینجا توهینی نموند که به بوتاس نشه.(البته طرفداران فراری و رسانه های جدید تو این زمینه خیلی مقصر بودن)

   • Behzad

    6

    3

    پدیده ی دستور تیمی و تعویض جایگاه قبل از دوران شوماخر و باریچلو اختراع شد!
    دوستانی که علاقه مند بودن میتونند مسابقه ی ملبورن سال 1998 را تماشا کنند که در لحظه ی آخر مسابقه کولتارد استپ میکنه تا هاکینن از خط پایان عبور کنه که هر دو در تیم مکلارن مرسدس بودن.

   • iman88

    9

    3

    من نمیفهمم شما این استدلال رو چطوری بهم چسبوندید.بوتاس راننده نجیب و حرف گوش کنیه و همه جوره به قهرمانی لوییس کمک کرده و مزاحم کارش نشده.تیمم باطنن همینو میخواد،اما وانمود میکنه از بوتاس رقابت و جنگندگیه بیشتر میخواد،اما با نذاشتن امکانات در اختیارش عملا این امکان رو ازش گرفتن تا وقتی انتظاراته ظاهریشون براورده نشد از شرش خلاص شن.
    دوسته عزیز اگر بخشه اوله صحبتتون درست باشه و تیم هم همینو بخواد پس برایه چی میخوان از دستش بدن؟مگر نمیگید با نجابته تمام 2 سال در خدمته لوییس بوده؟و مگر نمیگید تیم همینو ازش میخواد؟پس چرا باید راننده ای که همه انتظاراتشون رو براورده کرده رو از دست بده و رویه راننده دیگه ای ریسک کنه که ممکنه خلافه این عمل کنه؟
    این اولین باری نیست که تیمهایه ف1 با همچین شرایطی مواجه میشن.مخصوصا تیمهایه مدعیه قهرمانی.راننده اوله تیم سنش بالاست و همین الان تیمهایه رقیب بهترین راننده هایه سالهایه ایندشون رو انتخاب کردن و اونارو در اختیار دارن.مرسدس هم باید حداقل یکی دو سال مونده به بازنشستگی لوییس یه راننده جوون و با استعداد رو به تیم بیاره تا بتونه در اینده باراننده هایی مثل مکس و چارلز و حتی سب اگر بخواد بیشتر از لوییس ادامه بده رقابت کنه.بوتاس حتی اگر استعداد رقابت در این سطح رو داشته باشه،ثبات لازم رو نداره.فصله گذشته اگر مرسدس قرار بود با بوتاس برا قهرمانی بجنگه سب راحتترین قهرمانی جهانش رو میتونست تو نیم فصل جشن بگیره.اونم تو فصلی که در مجموع مرسدس برتری چشم گیری داشت.بوتاس تو دو ساله گذشته با ماشینه برتر از پس سب با ماشینه ضعیف تر بر نیومده اونم وقتی هم تیمیش تقریبا نیمی از مسابقات هر فصل رو داره میبره.سالهایه دیگه ممکنه مثله امسال نباشه که مرسدس این همه با رقباش فاصله داشته باشه که حتی نزدیکه راننده دومش هم نتونن بشن.همین فصل فکر میکنید اگر 2 تا راننده دیگه تو رقابت بودن بوتاس باز هم همین عملکرد رو داشت؟در ضمن اگر مرسدس راننده ای مثله مکس رو بیاره کنار لوییس اونوقت بازم میخواید بگید چون بوتاس جایگاهه لوییس رو به خطر انداخته رفتن یه راننده ملایم و حرف گوش کن مثل مد مکس رو اوردن!!!!!

  • محمدرضا

   16

   5

   واقعا فراری با اوردنه بوتاس بجایه فتل چه آینده ایی رو میبینه جلو روش؟ آیا به توسعه ماشین کمک میکنه؟یا جوونگرایی میکنن؟یا اینقدی درش پتانسیل میبینن که این ماشینو بتازونه براقهرمانی؟یا آینده مالی فوقالعاده رو برا فراری به ارمغان میاره؟من که توجیهی نمیبینم برا این حرکته فراری. اگرم فتل خودش بخاد بره،بهتره از اکادمی کسیو بیارن یا از جوونایه بی تیمه فرموله یک کسیو بیارن که تعدادشونم کم نی. نمیخام قابلیته بوتاسو زیرسوال ببرم،ولی بنظرم الان هیچ توجیهی نداره که بیاد فراری

 2. Hasan Mohebbi

  17

  9

  شاید یه سری از دوستان از من خرده بگیرن ولی من خیلی دوست دارم ولتری بیاد فراری و از دست سیاست بازی‌ها و مصاحبه‌های مسخره توتو ولف و دوست عاطفیش راحت بشه. بعد سیلورستون فهمید دیگه اینجا جای موندن نیست و اگه او هرکاری بکنه بازم تیم میخواد لوئیس ببره و در صورت بازنشستگی یا رفتن وتل به ردبول یا هر تیم دیگه‌ای واقعا میتونه برای خودش تو فراری رانندگی کنه چون قهرمانی در کنارش نیست که او رو نادیده بگیرند یا بخوان فرق بگذارن. هر چند گاراژ فراری هم زیاد گند زده تو این چند سال ولی از خنجر خوردن خیلی بهتره. شاید چه دیدی؛ شاید یه فنلاندی دیگه تونست فراری رو قهرمان کنه و در کنار لکلرک تیم خوبی تشکیل بده
  ولی بازم احتمال رفتن وتل خیلی کمه دیگه باید خیلی از دست فراری ناراحت باشه که نتونه تو فراری بمونه.

  • josef6565

   17

   11

   از دست فراری خیلی ناراحته. شاید شبا گریه هم کرده باشه. ما چه می دونیم ؟!! ولی فتل یه ساموراییه واقعییه. یه سامورایی به خوبی و بدی و حواشی توجه نداره و می میره و خون میریزه و می کشه تا به هدف خودش برسه. این روزگاره که در برابر فتل وایساده و فتل هم تا اینجا نشون داده اهل کوتاه اومدن نیست.

 3. Kiarash_Ferrari

  17

  2

  با سلام خدمت دوستان زود قضاوت نکنید!
  اگر بوتاس بیاد فراری قطعه به یقین جای فتل میاد چون چارلز هم جونه هم اینده خوبی را میتونه برای فراری رقم بزنه اگه مدیریت فراری لطف کنن یک ماشین درست و حسابی بسازن خب اما اینجا چند نکته هست!!
  1.بوتاس هنوز قراردادش با مرسدس معلوم نیست ( که بمونه یا بره )
  2.فتل وضعش الان خوب نیست ما که در ایران هستیم طرفدارش هم هستیم و چیزی راجب بد بودنش نمیزنیم به عنوان طرفدارش ولی طرفدارای خارج از کشور فراری حالا طرفدارای خود سب هم شاید کاملا ازش ناراضی هستن و میخوان یا نتیجه خوبی بگیره یا تیم ترک کنه که قرارداد هم داره سب تا 2020 ولی این ضعیف بودنش که تقصیر اول از همه ماشین فراری هست که اونایی که میخوان لطف کنن بگن ما داریم بهونه میاریم برن پادکست که تو سایت هست گوش بدن بعد نظر بدن بعدشم مدیریت که هر دفعه توی هر گرندپری دارن گندشو در میارن حالا عوامل دیگه که هم برای فراری و هم خود فرمول یک هست رو نمیگم ……. طولانی میشه
  3.بعد سب کجا باید بره (1. ردبول 2.مرسدس که من هنوز توی خبرگزاری های خارجی ندیدم خبری باشه مبنی بر رفتن سب به مرسدس که فکر کنم مرسدس هم به دنبال یک راننده جوان هست برای اینده خودش که البته لوییس هست ولی باید یک راننده جوان هم بیارن تا تجربه کسب کنه 3.یا به عنوان راننده رنو یا مکلارن ( که اینا اصلا بدرد سب نمیخوره بهتره یا ردبول برگرده یا مرسدس که حالا ردبول ظاهرا نزدیک تر هست)
  البته اینایی که گفتن نظر شخصی خودم بود و هر انتقادی هم مشکلی نداره
  ولی در اخر هم بگم اینا زمانی رخ میده که سب از فراری بره والتری با مرسدس قرارداد نبنده فراری به دنبال والتری باشه
  اگه طولانی هم شد دیگه ببخشید

 4. JBjb

  15

  16

  راننده دسته2 جناب بوتاس چقدر با اعتماد نفس تشریف داره که خودش رو به فراری پیشنهاد میده!

  تو اگر چیزی بارت بود تو این سه سال نشون میدادی و همون مرسدس توی وینگ من رو که خیلی خوب هم بهشون خدمت کردی سرویس رسوندی نگه میداشت.

  اگر فرض مثال فتل نخواد دیگه تو فراری بمونه، فراری دیگه اونقدرها هم ول معطل نیست توی دسته2 رو بیاره، حداقل ریکیاردو اونجاست و از توی دسته2 خیلی بهتره و وشتپن هم هست ( اگر وشتپن به مرسدس نره چون مرسدس به شدت دنبال گرفتنه مکس وشتپنه و بخاطر علاقه شدیدی که هلندی ها به فرمول یک دارن نشون میدند و پیست های اتریش بلژیک اسپانیا رو پر میکنند و هوادارانی که وشتپن فرمول یک پیدا کرده و از سال بعد هم خود هلند گرندپری برگزار میکنه به شدت برد تبلیغاتی و حمایتی مکس وشتپن داره زیاد میشه و مرسدس خواهان جذب مکس هست)

 5. INDECENT

  16

  4

  امیدوارم خالی شدن صندلی بوتاس به منزله ی رفتن مکس به مرسدس نباشه .
  چیزی که مکس رو جذاب میکنه اون شورو هیجان و درگیری هاش تو مسابقه س ، وگرنه اگه قرار باشه با ماشین مرسدس پول بگیره و از اول تا آخر مسابقه هم اون جلو باشه که حال نمیده اصلا .

  ترجیه میدم مثلا فتل بیاد همتیمی مکس تو ردبول شه ، واقعا جذاب تر میشه … هم مسابقه و هم درگیری دو هم تیمی که سابقه ی چلنج ( برخورد ) کم نداشتن با هم .

  • H.farahani

   13

   1

   Indecent
   کاملا درست فرمودید.اصلا جو مرسدس راننده رو اروم و منطقی میکنه.همیلتون مرسدس رو با مک لارن مقایسه کنید.تو همین سیلوراستون مکس و لوییز تقریبا به یه اندازه از راننده جلویی سریعترن.ولی مکس از دور اول فشار میاره با اینکه میدونه با استراتژی میتونه رد شه ولی لوییز یه حمله و کلا ول میکنه و میره سراغ استراتژی(شاید هم مهندسش ازش میخواد).اگه مرسدس برتر باشه هم که میکنه میره دیگه و بقیه اش میشه دور دور.

   • INDECENT

    9

    0

    دقیقا مشکل اکثر مسابقات امسال همین بوده که برا قهرمانی رقابت خاصی نبوده و به قول شما همه ش دور دور بوده و اگه رقابت راننده های تیمای دیگه برا امتیاز نبود عملا مسابقات دوزار نمی ارزید .
    مسابقاتی هم که جذاب بود غیر از اون چلنج بین فتل و همیلتون تو باقیه مسابقات همه ش یه طرفه قضه مکس بود ، حالا فکر کن مکس تو مرسدس بودو همون اول پیشتاز میشد میرفت ، ببین چی میشد مسابقات .

 6. iman

  11

  5

  مطمئنا در آینده راننده اول فراری چارلز خواهد بود و والتری به عنوان راننده دوم گزینه ایده آلی به حساب میاد، راننده قدرتمند و بی حاشیه و در خدمت تیم، البته به شخصه ترجیح میدم مکس رو در لباس قرمز ببینم

 7. Kiarash_Ferrari

  7

  0

  با سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز
  به نظر من والتری بیاد فراری یا مکس بیاد فراری یا مکس بره مرسدس اینا فقط یک خبر بد برای یک نفر هست اونم سب چرا حالا بهتون میگم چون اگه سب بتونه با ماشین فراری قهرمان بشه این دیگه نه تنها برای خودش عالی میشه البته تا حالا که همچین اتفاقی که فراری یک درصد فقط یک درصد از سب به عنوان قهرمان گرندپری استفاده بشه من که خدایی توی این چند مسابقه ندیدم فقط میگن بیا اینو بگیر اونو بگیر اینو نزار جلو بزنه یا ….. اینا تنها کاری هست که بینوتو و تیمش دارن انجام میدن تازه مگه نخوندین مشکل سب با ماشین فراری با بخش پشتی ماشین هست که اصلا فراری چه کار کرده برای این مشکل دارن شرایط رو برای چارلز فراهم میکنن چارلز می‌تونه حداقل 10 سال دیگه حداقلش با فراری باشه ولی سب چی اونم می‌تونه با این شرایط روحی و روانی خب این فراری بینوتو باید بفهمه شرایط برای سب فراهم کنه همینش بسه دیگه لازم نیست کاری کنه و این باعث رفتن سب میشه اینو دیگه ما باید کجای دلمون بزاریم البته منم با شرایط حال فراری راضی نیستم

 8. محمدرضا

  16

  0

  دوستان این خیلی واضحه که ولف طرفه لوییسوداره حالا راننده دوم هرکی میخاد باشه باشه.اونا میخخان به رکورد فراری درقهرمانی برسن. وازاونجایی که شوماخر اسطوره رو باهفت قهرمانی و فراری همه میشناسن و جاودانه شده. حالا که لوییس دوتا ازش کمترداره و بااین شرایط احتمالش خیلیییییی زیاده که حداقل هفتارو بگیره اونم توسطه مرسدس.واین افتخاراجدا ازاینکه برا لوییس میشه ،ولی همه بامرسدس و صدالبته ولف اینو بخاطر میارن وکمپانیه مرسدس . پس این خیلی معقوله که اونا کسیو الان نمیارن که بخاد جلو قهرمانیه لوییسو بگیره.چون قهرمان نشدن لوییس=از دست دادن شانسه رکورد فراری و شوخامربرایه ولف وکمپانیه مرسدس.پس اونا الان اگه بوتاس بخاد مویه دماغش بشه واسه قهرمانیه لوییس راحت اونو از دور خارج میکنن. و یکیو میارن که همون نقشه حمایتی رو بکنه برایه لوییس(به همون دلایلی که بالا عرض کردم). من که اومدن فتل یامکسو خیلی بعید میدونم که بشینن جایه بوتاس. مگه زمانی که همیلتون هفت قهرمانیو بامرسدس بزنه.

 9. Amin

  5

  4

  بوتاس راننده خوبیه و همین امسال هم ب جز چندتا مسابقه مثل کانادا و فرانسه و بد شانسی موناکو میشه گفت تو همه مسابقات با اختلاف نهایت ۳،۴ ثانیه ای یا دوم شده یا برنده شده یا مثل اتریش رو سکو رفته

   • Amin

    1

    2

    نه انصافا من نیت همیل فن های سایت رو نمیدونم اما خودم اصلا ب این دلایلی که مخالف های لوئیز نام بردن،ازش دفاع نمیکنم
    همین ک س بار پشت هم پول زد و البته همین پول آخرش تو خونه همیلتون نشون میده راننده قابلیه! ولی خب باز هم میگم فرقش با لوئیز تو ریس پیس هستش که نمیتونه تو ی بازه مشخص دور بزنه و دور هاش پایین و بالا میشن!البته این مشکل رو اکثر راننده ها دارن و فقط سه چهار تا راننده شاید بتونن تایم خودشون رو ثابت نگه دارن

 10. Mohammad.gh

  7

  2

  کاری ندارم که مشکل بوتاس و همیلتون و مرسدس چی بوده، اما همینقدر که نشون داده سطحش از رزبرگ هم پایین تره به نظرم کافیه که بقیه تیمای پیشتاز بهش صندلی ندن، حیف واقعا
  2سال بهترین ماشین قرن و داشت و هیچ چیز خاصی نشون نداد
  حتی اگه دستورات تیمی رو هم مثه روسیه در نظر بگیریم میبینیم در مجموع در مقابل همیلتون ضعیف عمل کرد
  امیدوارم صندلیش به اکون (بعیده) یا ورلاین برسه

  • Kiarash_Ferrari

   8

   2

   ببخشید دوست عزیز اینکه بوتاس با چنین ماشینی نتونه قهرمان بشه به نظر من تصمیمات تیمی خیلی خیلی در اون موثره تازه کامنت دوست عزیزمون محمدرضا رو نگاه بخون به نظرم کاملا صحیح هست توتو ولف میخواد لوییس به قهرمانی هاش ادامه بده که حداقلش به رکورد شوماخر برسه چرا چون هم برای مرسدس بهتر میشه از لحاظ تیم که هم تونسته با چنین راننده ای قهرمان بشه و هم فاصله اش با فراری از لحاظ تعداد قهرمانیش هم کمتر بشه و همچنین یک افتخار بزرگی هم برای توتو ولف هست چون مرسدس در زمان اون اگه به رکورد شوماخر برسه رسیده چون ممکنه قوانین 2021 یک مانع بزرگی برای مرسدس باشه البته شاید به خاطر این میگم چون طراحی ماشین کلا در 2021 تغییر میکنه البته این ها رو محمدرضا عزیز هم گفت به جزء قسمت اخرش که خودم گفتم 🙂 خب این ایا چیزی جزء نابود کردن یک راننده و فدا کردن اون راننده هست نمونه بارز دیگه اش فتل هست اونم همین مشکل رو با فراری اما بیشتر از اون هم با ماشین هم با کادر مدیریت هم با استراتژی و هم با گاراژ فراری داره

   • Mohammad.gh

    3

    1

    شما هرچی هم بگی، نمیشه عملکرد بوتاس رو توجیح کرد، تو همین گرندپری بریتانیا که با حماقت تیم و بدشانسی دوم شد، ببین همیلتون چقدر بهش فشار آورد، این بعد ماشین ایمنی چیکار کرد؟!
    قبول دارم بعضی وقت ها خوب بوده ولی اکثر وقت ها ضعیف نشون داده نسبت به لوییس
    اگه حداقل نزدیک بودن باز یه چیزی، شما تو کل دوران بوتاس تو مرسدس چندبار بد شانسی ازش دیدی؟! چندتا دستور تیمی و وینگمن بازی دیدی؟! 10 تا؟ کلا چندتا مسابقه داشت؟!نزدیک 50 تا
    چندبار پول زد؟ خودمم قبول دارم که مرسدس کلا طرفه همیلتونه که رکورد شومی رو بزنه ولی از حق نگذریم بوتاسم نسبت به همیلتون ضعیفتره؛ همین همیلتون حداقل با رزبرگ رقابتشون نزدیک بود

  • JBjb

   4

   3

   دقیقا درست گفتی بوتاس دسته2 حتی از روزبرگ هم خیلی ضعیف تره با وجودی که این سه سال ماشین قرن زیر پاش بوده. حتی اگر دستور تیمی ها، وینگ من کاری هاش و جان فشانی هاش برای هم تیمی ش هم نبود باز هم تغییری ایجاد نمی کرد و عملکردش با توجه به این هیولایی که زیر پاش بود و تیم فوق العاده مدیریتی استراتژی ضعیف بود چون در این سه سال چند راننده دیگه مثل فتل وشتپن آلونسو ریکیاردو ( حتی روزبرگ اگر خداحافظی نمیکرد) بودن که اگر صندلی بوتاس رو در مرسدس اختیار داشتند به جای وینگ من بودن، تو کورس جدی قهرمانی با همیلتون رقابت میکردند و حتی قهرمان میشدند. و مسابقات هم خیلی جذاب میشد.

   • Mahmood.gh

    1

    1

    دوست عزیز من شخصا دوس دارم سب بیاد مرسدس چون داره تو فراری حروم میشه راننده درج یک لیاقت ماشین درجه یک داره ن ماشین داغونه فراری
    ولی همین راننده ای ک بهش میگی دسته دو
    نتایجش حداقل امسال خیلی از سب بهتر بوده ک الان میگی بخاطر ماشین ک قبول
    ولی همین راننده دسته دویی البته از نظر شما
    اشتباهات تو این دو سال ب مراتب خیلی خیلی کمتر از سب بوده
    یادمون نره همین بوتاس داره کاری میکنه ک هرکسی نمیتونه داره تو فرمول وان مسابقه میده یکی از بیست صندلی داره پس آدم ضعیفی نیست شک نکنید تو دنیای فرمول با کسی شوخی ندارن اگه بد باشی باید مسابقات روی کاناپه خونت ببینی همین سب ک بدون شک عالیه یفصل دیگه مثل امثال داشته باشه بهش میگن خوش آمدی چون بحث ملیونها دلار پول وسطه و ضعیف باشی تو بازی جایی نداری مگه اینکه بابات واست ی تیم بخره ک با وجود ضعیف بودن تو بازی بمونی

 11. Kiarash_Ferrari

  2

  1

  من خودم به شخصه وقتی این خبر و دیدم گفتم اگه بیاد حتما فراری قراره یک تحولی پیدا کنه ولی حالا به نظر خودم اصلا رفتن فتل برای طرفدارای فراری و خودش رضایت بخش نیست چون در چندتا خبرگزاری خارجی داشتم می‌خوندم ظاهرا فراری داره از کمک فتل هم استفاده می‌کنه به نظر من فراری می‌تونه قطع به یقین 2021 مدعی باشه البته برای این حرفا دیگه خیلی خیلی زوده ولی 2021 ظاهرا ساخت یک ماشین متفاوت رو در پی میگرن و این می‌تونه هم رقابت جذاب کنه هم سب باز هم به دوران حرفه ای خودش برگرده ( البته تا زمانی که طرفداری خارجی فراری و فتل درکش کنن و نخوان شرایط از اینی که هست بدتر کنن)
  البته اینو هم بگم من خودم تا این خبر رو دیدم گفتم والتری بیاد سب می‌ره ردبول این خوبه بعد که تحولات 2021 رو دیدم البته این هنوز تایید نشده به صورت کامل گفتم صد در صد یک تحول رخ خواهد داد این هم می‌تونه به نفع سب باشه هم به ضررش خودمم هم اشتباه کردم 😐 🙂 🙂

  • Akbar (Ghasemi)

   2

   0

   2021 به نظرم با تغییر بسیار زیاد قوانین بهترین فرصت واسه تازه کارهاست که به بزرگان نزدیک شن و به نظرم رقابت بین جوونها شکل میگیره

 12. Hamed

  1

  1

  امیدوارم فراری رسما اعلام کنه دنبال این بابا نیست
  بوتاس هیچوقت در حد چهار پنچ نفر تاپ فرمول 1 نبوده حتی ویلیامز که بود تو بعضی مسابقات جلوی ماسا که داشت بازنشست میشد تو تعیین خط و ریس شکست هایی داشت همون ماسا تو زمان اوجش بود میخورد بوتاس رو
  فرضا بخوان دنبال جانشین فتل باشن فقط ریکیاردو ، فرشتاپن و همیلتون رو در این حد میبینم آلونسو هم که دیگه خیلی بعید بخواد برگرده فرمول 1

  • Kiarash_Ferrari

   3

   1

   دوست عزیز درسته والتری در حد سب نیست ولی اینکه میگی همیلتون میاد فراری حتی خیال کردنش هم یک رویا بیش نیست هیچ وقت این اتفاق رخ نمیده تازه مکس هم فکر نکنم بیاد میدونی چرا چون اون موقع فراری دیگه درگیر دعوا های داخلی بین مکس و چارلز میشه البته ادمی میتونه قابل تغییر باشه و شاید دیدی نتیجه برعکس گرفت فراری بتونه پیشرفت کنه ولی الان مهمترین بحث اینه که فراری بتونه ماشینی با شرایط فتل اماده سازی کنه تازه ریکیاردو هم در حد سب هست ؟؟؟!!!؟؟؟ 😡 که میگی بیاد جای سب فراری فقط یک لطف کنه یک ماشین با ایرودینامیک درست و حسابی بسازه بعدش هم ماشین بدن به سب بعد ببینیم کی میتونه بهتر از سب عمل کنه

   • Hamed

    0

    1

    ریکیاردو یکسال با سب همتیمی بود و با اختلاف قابل توجهی هم شکستش داد نزدیک 70 امتیاز اختلاف حالا به هر دلیلی ولی وقتی همچین چیزی در عمل اتفاق افتاده پس ریکیاردو میتونه راحت ادعا کنه در حد فتل میرونه حتی فرضا اگر سب بهتر باشه باز ریکیاردو میتونه بگه تو فصل 2014 من در عمل اثبات کردم شاید اگر فصل بعد هم همتیمی بودن سب شکستش میداد ولی همه اینا در حد شاید باقی میمونه
    ضمنا سعی کنید اینقدر از دریچه تعصب به راننده مورد علاقتون به مسائل نگاه نکنید کی گفته کی ثابت کرده که فقط فتل تو دنیای فرمول 1 میتونه با ماشین فراری امتیازات بالا جمع کنه؟ فقط فتل رانندس تو فرمول 1 بقیه پشم؟

 13. Amir MH

  2

  2

  من فکر میکنم در حال حاضر بخشی از موفقیت هاشو مدیون قدرت مرسدس هاست ولی قطعا توی فراری حرفهایی برای ثابت کردن خودش خواهد داشت

 14. نیما

  2

  1

  نمیدونم نظر درستیه یا نه ولی همین الان بوتاس لیاقت صندلی مرسدس نداره و اصلا زورش به همیلتون نمیرسه
  ما هرچقدرم از لوئیس بدمون بیاد واقعیتش اینه که قابل مقایسه با بوتاس نیست و آزه بعضی وقتی بوتاس قربانی میشه ولی در کل فصل خیلی امکانش کمه که لوئیز شکست بده
  روزبرگ خیلی سریعتر و نزدیک تر بود به لوئیس
  همین الانم اگر فتل رفت ریکاردو و مکس گزینه های خیلی بهتری هستند تا بوتاس

دیدگاه خود را بیان کنید