فرمول یک ایرانمکس ورشتپن بعد از جلسه ای که در راستای اتفاق بین او و لوییس همیلتون رخ داد، بیان کرد که او به راننده بریتانیایی و مرسدس لطف کرده است و چیزی را نگفته که باعث جریمه شدن آنها بشود.

همیلتون در تمرین دوم با بازگشتش به پیست و بستن راه راننده ردبول، شرایطی مشابه با اتفاق کانادا را به وجود آورد و داوران هم تصمیم به بررسی حادثه گرفتند.همیلتون دور مکس را خراب کرد و راننده هلندی را مجبور کرد از مسیرش خارج شود. پس از آن لوییس همیلتون با اشاره دست از ورشتپن عذرخواهی کرد. هر دو راننده پس از تمرین دوم فرا خوانده شدند و داوران پس از بررسی های متعدد به این نتیجه رسیدند که نیازی به جریمه ماشین شماره 44 نیست.

توتو ولف و مکس ورشتپن

توتو ولف و مکس ورشتپن

بعد از این رخداد، ورشتپن نظر خود را اینگونه بیان کرد:

وقتی چنین چیزی اتفاق میافتد، من نمی خواهم که از این موضوع بیش از اندازه داستان درست کنم چون در آخر ما که اصلا در سطح مرسدس نیستیم و با آنها رقابتی نداریم و این موضوع چیزی را تغییر نمی دهد. اگر ما در رقابت با آنها برای قهرمانی جهان بودیم، آنوقت میتوانستیم روی این قضیه مانور دهیم اما وقتیکه نیستیم، چرا باید چنین کاری را کنیم!

این اتفاق خوبی نیست که راجع به این مسائل بیش از اندازه شکایت کنیم. بله او جلوی مرا گرفت ولی من نیز شکایتی نکردم. او داشت به آینه هایش نگاه میکرد ولی مرا ندید و این اتفاقات در محیط مسابقه می تواند بیافتد. این آینه ها زیاد بزرگ نیستند و این قسمت پیست هم بسیار پهن است و این اتفاق می توانست رخ دهد. در آخر این موضوع در تمرین رخ داد و اتفاق خاصی نبود.

21 دیدگاه

 1. iman88

  34

  2

  مکس تو دوره ای اززندیگشه که همه ی ما تو اون مقطع شخصیتمون شکل میگیره.احتمالا همین دلیل تفاوت مکس امسال با چند ساله گذشته است.به سرعت داره بالغ میشه و این حتی رو رانندگیش هم خیلی تاثیر گذاشته.خیلی دوست دارم پشت مرسدس برا قهرمانی بجنگه.بوتاس مهارت بالایی داره اما اصلا ثبات نداره.و از نظر روانی خیلی جاها کم میاره.این راننده ها میتونن بعضی وقتها راننده های بزرگ رو به چالش بکشن اما تو دراز مدت نمیتونن رو یه لول بالایی خودشون رو حفظ کنن.

  • Saeed

   39

   9

   بحث بخشیدن و نبخشیدن نیست

   بحث تبعیضه

   ساینز هم بلاک فتل تو اتریش سال پیش رو مستحق پنالتی نمیدونست

   ولی بهش پنالتی دادن

  • Hassan Mohebbi

   33

   6

   اصلا بحث بخشیدن و اینا نیست، بحث بر سر تبعیضه. این اتفاق میتونست اختلاف بین لوئیس و بوتاس رو کم کنه و یه جذابیتی به ادامه فصل بده.
   در کل اینجا هم باید رجوع میکردن به قانون که نکردن.

 2. Hassan Mohebbi

  33

  3

  آقای مکس برای سکو که میتونستی رقابت بکنی ولی الان چی؟
  به نظرم مکس آینده‌نگر شده و تو فکر صندلی همیلتون تو سال‌های آینده‌ست. چون امسال سال چهارمی است که تو ردبوله و با این ماشین نتونسته برای قهرمانی بجنگه پس چاره‌ای نیست بره به یه تیم مدعی که به غیر از مرسدس تیمه دیگه‌ای مدعی نیست. وگرنه سطح رانندگی مکس فوق‌العاده‌ست این ماشینه که تاب رقابت نداره، اصلا هیچ ماشینی تاب رقابت با مرسدس نداره.

  • Behnam380

   30

   9

   نه اینطور نیست، این صحبتش سرشار از کنایه و البته درس برای لوییس بود و منظورش این بود که ما از هر حربه‌ای استفاده نمی‌کنیم و این اتفاقات رو بزرگنمایی نمی کنیم.

   • Hassan Mohebbi

    20

    3

    اینم نکته جالبی بود.
    همین باعث میشه ۱۴ امتیاز (اگه مسابقه به همین ترتیب تموم بشه) اختلاف بین لوئیس و بوتاس زیاد بشه.
    ولی یه حسی بهم میگه فردا لوئیس مسابقه رو به پایان نمیرسونه ولی بازم به حسم میگم تو حرف نزن، مگه میشه با اون ماشین مسابقه رو به پایان نرسونه.

   • Hassan Mohebbi

    10

    8

    دوست عزیز با نظر شما موافقم با این تفاوت که من مکس رو در کنار ریکاردو قرار میدم یعنی ۱. مکس و ریکاردو ۲. وتل و لکلرک ۳. همیلتون (شاید یه عده از من خرده بگیرن ولی دلیلم اینه، به خاطر نداشتن همتیمی سریع و داشتن ماشین سریع نمیشه عیارش رو سنجید). اگه یادتونه ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ همیلتون خیلی پر اشتباه‌تر بود چون از طرف همتیمی تحت فشار بود. اما ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸؟ اگه نیکو بود خیلی وضعیت متفاوت‌تر میبود و امکان داشت قهرمانی به افراد دیگری میرسید.

 3. Behnam380

  17

  6

  نه اینطور نیست، این صحبتش سرشار از کنایه و البته درس برای لوییس بود و منظورش این بود که ما از هر حربه‌ای استفاده نمی‌کنیم و این اتفاقات رو بزرگنمایی نمی کنیم.

  • THE MINDBLOWER

   12

   0

   دقیقا این مکس اگر حادثه ای مثل سنگاپور 2017 یا چین 2018 پیش بیاد دیگه تصادف نمیکنه اما نکته خوبش اینجاس فکر اینکه بتونی پشت خودت نگرش داری هم نباید یک ثانیه به سرت بزنه.
   منکه الان دوسش دارم و بی صبرانه منتظر اینم که رقابتش با نوریس و لکرک رو ببینم.کاش مدیرای فرمول 1 قوانین خوبی بدن و ماشین ها نزدیک باشن تا بازم بتونیم رقابت نزدیک و نفسگیر رو ببینیم.

  • itg

   1

   0

   عمرا مرسدس اینو بیارهفوق العاده احساسی رانندگی میکنه
   من تیم مرسدسو بشخصه همیشه تحسین میکنم قماراش همیشه درست درمیاد مضاف بر اون با اینکه همیلتون فوق العاده آدم بی اخلاقیه ولی بخاطر هوشش توی رانندگی اونم قابل تحسینه
   دورهای تمرینو ببینین واقعا همیشه دنبال نقاط ضعف و قدرت پیسته برخلافش فتل هممیشه فروتنی داره و مغرور نیست دنیا برای این آدمها ساخته نشده چه سیاست چه ورزش( نظر شخصی)

 4. Mehrdad

  13

  3

  آفرین به مکس
  واقعا همچین چیزهای پنالتی نداره
  جذابیت رو کشتن با این تصمیمات مسخرشون…

  فقط امیدوارم بعضیا از این بچه درس بگیرن
  همه چیز برد نیست
  واسه هر اتفاقی مظلوم نمایی نکنن که من در خطر بودم داوران کجایین …
  یکم هم مردانه رقابت کردن چیز بدی نیست…

 5. mehdi vettel

  5

  1

  هر موقع مکس یه کاری میکنه که خوشم میاد ازش مسابقه بعد میزنه سب رو میترکونه

  احساسم میگه امروز یه برخورد با سب داره

  فقط خدا خودش رحم کنه

 6. امید نورمحمدی

  2

  1

  واقعا نشانه های پختگی و لیاقت چه در رانندگی و چه اخلاق برای مکس بوضوح دیده میشه. بخصوص این لطفی که کرده و موضع بعدش که بنظر درسی برای قهرمانهای ساختگیه که سکو تعارف میکنند ولی بعدش چیز دیگه ای میگن!
  من دیروز بررسی دقیقی کرده بودم که چرا به لوییس همیلتون پنالتی نخواهند داد! ولی مهمترین نکته فراموش شد:

  7- بای بای کردن همیلتون با مکس …!!!

دیدگاه خود را بیان کنید