فرمول یک ایران – با این که گرندپری کانادا 2019 برای تیم فراری آنطور که باید خوب پیش نرفت اما چارلز لکلرک که در این مسابقه موفق به کسب رده ی سوم شد، سرعت خودروی فراری را در این مسابقه ستایش کرد و گفت که این مورد نشانه ی خوبی برای مسابقات آینده است.

مرسدس در گرندپری کانادا در حالی ششمین پیروزی متوالی خود در فصل 2019 را کسب کرد که فراری می توانست با سباستین فتل  پیروز این مسابقه باشد اما داوران، فتل را به دلیل بازگشت خطرناک به پیست با 5 ثانیه جریمه زمانی مجازات کردند و بدین ترتیب پیروزی از دستان فتل و فراری خارج شد و در نهایت لوییس همیلتون و مرسدس پیروز گرندپری کانادا 2019 شدند.

لکلرک گفت:

برای تیم واقعا ناراحت و مایوس شدم. همه ی ما برای این مسابقه تلاش فراوانی کرده بودیم. نمی دانم چه اتفاقی برای سباستین افتاد اما تیم در مسابقه ی امروز مستحق برد بود.

واقعا حیف شد اما ما قوی تر از گذشته باز خواهیم گشت و به تلاش خود ادامه خواهیم داد. امیدوارم در این فصل هر چه زودتر به پیروزی برسیم.

چارلز لکلرک با کسب رده ی سوم مسابقه ی کانادا توانست دومین سکوی خود را در فرمول یک کسب کند. لکلرک درباره ی عملکرد خودش در این مسابقه گفت:

از عملکرد خودم در مسابقه ی امروز بسیار خوشحال هستم. ما خیلی سریع بودیم. در دور تعیین خط اشتباهاتی داشتم و نتیجه ی خوبی در آن کسب نکردم. باید در جلسات تعیین خط تلاش بیشتری کنم تا بتوانم عملکرد بهتری از خود در آن ها نشان دهم.

سرعتمان در مسابقه واقعا خوب و قوی بود و این مورد نشانه ی خوبی برای مسابقات آینده است.

چارلز لکلرک و سباستین فتل - کانادا 2019

چارلز لکلرک و سباستین فتل – کانادا 2019

تیم فراری پس از پیت استاپ سباستین فتل این فرصت را داشت تا با آوردن چارلز لکلرک به پیت، تایر های او را نیز عوض کند اما تیم تصمیم گرفت تا لکلرک را مدت بیشتری در پیست نگه دارد. لکلرک در مورد احتمال اشتباه بودن این استراتژی گفت:

دلیلی برای این کار داشتیم. به چالش کشاندن دو راننده ی جلویی (سباستین فتل و لوییس همیلتون) دشوار بود. بنابراین تلاش کردیم تا مدت بیشتری در پیست بمانیم و امیدوار بودیم تا خودروی ایمنی وارد پیست شود که البته این اتفاق نیفتاد.

27 دیدگاه

 1. ferrari 4 ever

  22

  30

  لکلرک اصلا تو باغ نیست.عمو جون تو پیستی که بیشترین همخونی رو با فراری داره ،فتل نتونس از دست همیل فرار کنه،همیل هر وقت خواست چسبوند دره گیربکس فتل…سرعت کجا بود ،فقط مرسدس شعله رو زیاد نمیکرد تا گندش در نیاد.

   • ferrari 4 ever

    9

    2

    میشه لطف کنی بگی کجاش متناقضه؟

   • yas

    7

    0

    به هیچ عنوان تناقضی نیست. اینو یه آدم كاربلد بهت میگه دوست عزیز.

  • mehdi vettel

   18

   4

   رفیق کاملا درست میگی
   تو پیستی که به ظاهر پیست فراری هست تو مسابقه مرسدس به شدت سریعتر بود
   ولی بازم دم سب گرم
   نهایت توان ماشین رو بکار گرفت و حیف شد که برد رو از سب گرفتن

 2. (Seb(fan

  25

  8

  این لکلرک همیشه میگه ماشین ما خوبه مرد مومن این ماشین فقط بدرد کفی میخوره تو پیچ مرسدس به طور وحشتناکی سریعه نیم فصل دوم کار تیم بدجور ساختس،سنگاپور،مجارستان،روسیه،ژاپن،ابوظبی تازه اگ دقت میکردید به مسابقه یه جا سرعت همیلتون تو کفی با سب برابر بود

 3. نیما

  22

  1

  واقعا درک اینکه چرا لکلرک بلافاصله بعد وتل و لکلرک پیت نیومد خیلی سخته
  درسته در تعیین خط خیلی عقب بود ولی در ست اول مدیوم 2 در انتها 1.2 با همیلتون فاصله داشت و اگه پیت انجام می داد شانس درگیری با همیلتون و سکو دوم داشت
  اخرا هم که نشون داد با هارد واقعا سریعه و می تونست هم به همیلتون و هم به فتل فشار بیاره
  واقعیتش اینه این استراتژیست ها احمقن و بعضی وقتا پشت دستور تیمی قائم میشن ولی دیروز تاکید می کنم هیچ بهانه ای نبود چون بعضی ها میگن شاید سیفتی کار میومد میخواستن اول بشه مردم مومن راننده اولشون اوله دیگه چه نیازی به اینکارا، اگه رده دوم میخوای یه برنامه ایمن انتخاب کن نه به اما و اگر ها
  فاصله بوتاس رده چهارمی انقدری بود نا امیدشد از رده 3 و رفت پیت استاپ واسه امتیاز اضافه یعنی بدترین واسه لکلرک سومی بود بهترین دومی چون نمیزاشتن به وتل حمله کنه ولی اینا سومی دو دستی گرفتن انگار افتخار بزرگیه

 4. شاهین

  18

  3

  کجا سرعت و ماشین خوب بود مرد مومن؟ بعد پیت استاپ فتل و همیلتون،همیلتون عین موشک نزدیک فتل میشد. دوری تقریبا نیم ثانیه سریعتر بود در صورتی که لاستیکاش فقط ۲ دور جدیدتر بود و این یعنی فاجعه.

 5. Amin

  5

  24

  ی دستور تیمی دیگه آخر مسابقه داده شده و ب لکلرک گفتن که شل کن تا فاصلت با فتل زیر ۵ ثانیه نیاد و اون دوم بشه😏
  اون ور خیلی شلوغ شده تو کامنت ها نمیشه حرفی زد ولی اینور میگم
  فتل ب خاطر ورود خطرناک ب ریسینگ لاین جریمه شده حتی دیشب گفته که لوئیز میتونس از داخل بره،لوئیز هم آخر مسابقه گفت من تو ریسینگ لاین بودم و مسیر مسابقه ای رو داشتم میرفتم ک ی دفعه از بیرون اومد جلو من!

   • محمدرضا

    11

    0

    اقاامین میگه دستورتیمی بوده . دیگه حتما یه چیزایی میدونه . دوستان دیگه جروبحث نداره. اخه برادر من کجادستورتیمی بود هیشکی تو کانادا گاراژا دنیا نفهمید فقط شما متوجه دستورتیمی شدین . خدایی یکم منطقی باشیم . ببخش اقا امین .اگه توحرفام رنجشی برات پیش اومده . ولی واقعا این حرفتون دیگه هیچ رقمه توکته خوده توتوولفم نمیره . چه برسه به ماها

  • Mr.FoX

   2

   0

   تیم فراری کلا فراموش کرده بوده تا ته مسابقه به لکراک اصلا بگه فتل پنالتی داره چه برسه بخوان بهش دستور تیمی بدن یعنی تا ته مسابقه لکراک فکر میکرد هم تیمیش اول شده. تیم فراری دلیل این موضوع رو اینطور گفت که اینقدر سرمون شلوغ شده بود و مسابقه هیجان انگیز بود که کلا یادمون رفته بود این موضوع رو به لکراک بگیم و اعتراف کردن اشتباه کردن و گفتن این موضوع تاثیری هم در ریس لکراک نداشت. خوشم میاد برای کل کل مجبور میشید خبر دروغ بسازید

 6. Amin

  6

  21

  سرعت مسابقه ای فراری اصلا پایین نبود سریعترین دور لکلرک ۱.۱۴.۵ بود فک کنم درحالیکه بوتاس با سافت نو تونس ۱.۱۳ بزنه
  محض اطلاع لاستیک سافت ۱.۹ ثانیه از هارد سریعتره پس یعنی اگه بوتاس ۱.۱۲.۶ میزد تازه میرسید ب سرعت مسابقه ای فراری!
  اما اینکه چرا فتل نمیتونس جدا بشه از لوئیز
  دیگه مشکل خودش بوده وگرنه لکلرک خیلی خیلی سریع بود ک اینجا هم خودش گفته

  • THE MINDBLOWER

   17

   5

   دلیلش این بود سب 3040 دور با لوییس جنگید در حالی که شارل هم تایر هاش نوتر بودن وهم هوای ازاد خوبی داشت.
   چجوری اینارو جا انداختی و معتقدی که منطقی هستی نمیدونم؟؟؟

   • mehdi vettel

    12

    2

    بماند که تمرکز سب رو هم با اون جریمه به ریخته بودن

   • Amin

    6

    9

    😂😂😂😂سی چهل دور جنگید؟؟؟؟
    جلوتر از لوئیز تو هوای آزاد داشت دور میزد ب هیچ عنوان هم سریع نبود،نمیخوای ک بگی خودش شل کرده بود لوئیز رو پشتش نگه داره اونم تو اتوبان مونترئال
    فتل دیروز سرعت مسابقه ای خوبی نداشت که میتونه از عدم توانایی یا عدم ستاپ یا عدم تمرکز یا هرچیز دیگه ای باشه
    ب هرحال دیروز روز فتل نبود خودتون هم خوب میدونید

   • THE MINDBLOWER

    9

    0

    ببین امین بنده هیچوقت زمان بحث از این اموجی هایی که شما استفاده کردین استفاده نمیکنم(حتی زمانی که اطلاعات اشتباه دادی درباره فصل های قبل) پس انتظار دارم شما هم حداقل تو بحث با من از اینا استفاده نکنین.
    در ضمن کانادا مثل موناکو نیست که سرعتتو بخای در حد بک مارکر ها بکنی(اینکه میگی اصلا هم سریع نبود جالبه چون باید دقت کنی که سب تا نفر ششیمو لپ کرد) و روی ریسینگ لاین بمونی و کسی هم ازت نتونه رد بشه تو مسابقه ماشین فراری در حد مرسدس نبود میتونی بری تحلیل های جمعه روی سرعت مسایقه مرسدس و فراری رو بخونی که فراری کندتر بود و سب مسابقه رو عالی مدیریت کرد که لوییسو نگه داشت پشت خودش.
    خود شما بهتر میدونی که این برد حق فتل بود چون لوییس هرچی تلاش کرد نتونست رد شه.

  • Amin

   0

   0

   آقای فراهانی وقتی لکلرک از پیت اومد بیرون اختلافش چقدر بود آخر ریس چقدر شد؟؟؟
   یعنی تو یه دور که ۱.۱۴.۳ زده بود تونسته بود ۱۲ ثانیه اختلاف رو جبران کنه؟؟
   بابت دستور تیمی ب لکلرک هم عذر تقصیر🙏
   بابت ایموجی که فرستادم و دوستمون ناراحت شده بود عرض معذرت🙏

 7. THE MINDBLOWER

  10

  1

  اقای حسینی سوال:
  بر اساس قوانین چون پنالتی توزمان مسایقه بوده دیگه برگشت پذیر نیست اما از طرفی فراری 4 روز وقت داره اعتراض بده.آیا امکان داره تو رایشون تجدیدنظر کنن؟؟؟یا برد رو فراری از دست داده؟؟؟

  • سید علی حسینی

   17

   0

   طبق قوانین زیر شاخه بند 15، میتونن یه سری اعتراضاتی رو برسونن و یه 96 ساعت فرصت ارسال مدارک دارن، حالا باید دید که فراری چیزی داره که ارسال کنه یا نه، بعدش هم فکر کنم 1 ماه یا همون 30 روز بررسی میشه و بعد نتیجه اعلام میشه

 8. pouya

  11

  2

  خود لکلرک میگه به چالش کشیدن وتل و همیلتون دشوار بود
  بعد یسری اینجا معتقدن لکلرک سریعتره
  یعنی بیشتر از خود راننده اطلاع دارن
  فتبارک الله

  • Amin

   4

   10

   دست پیش میگیرین پس نیفتین
   خب اگه گفته بود ب چالش کشیدنشون راحت بود شما میخواستی بگی:اگه راحت بود پس چرا نتونستی سبقت بگیری؟
   کیو داریم گول میزنیم خودمونو؟

  • Mr.FoX

   1

   0

   لکراک فقط به یه دلیل این حرف رو زد چون اینقدر بیرون مونده بود که تایم از دست داده بود و نمیتونست بهشون برسه و به چالش بکشه اونا رو وگرنه اگر زود پیت می‌رفت با سرعتی خوبی که داشت راحت می‌تونست فشار بیاره به همیلتون

دیدگاه خود را بیان کنید