فرمول یک ایران – استفانو دومنیکالی، مدیر سابق تیم فراری معتقد است که اسب های رقصان مارانلو پس از یک شروع ضعیف در اولین مسابقه فصل 2019 فرمول یک، برای گرندپری بحرین قوی تر بازمی گردند.

سباستین فتل که مسابقه ملبورن را از رده سوم آغاز کرد امیدی به رقابت با راننده های مرسدس داشت اما در نهایت مغلوب مکس ورشتپن شد و مسابقه را در رده چهارم به پایان رساند. اما این مسابقه جنجال های بیشتری نیز برای فراری داشت و در لحظات پایانی، چارلز لکلرک که سرعت بیشتری نسبت به سباستین فتل داشت، فاصله ی خود را با مرد آلمانی به طرز قابل توجهی کاهش داده بود اما تیم فراری با صدور یک دستور تیمی، سرعت چارلز لکلرک را کم کرد و بدین ترتیب از وقوع حمله ی لکلرک به فتل جلوگیری کرد.

با این حال دومنیکالی معتقد است که ملبورن یک مکان خاص بوده و فراری ها در بحرین به رقابت باز می گردند:

بله، ملبورن یک آخر هفته ی سخت برای آن ها بوده است. فراری نتوانست یک عملکردی عادی را از خودش به نمایش بگذارد اما نباید فراموش کرد که ملبورن یک مکان خاص است.

به همین دلیل بحرین برای من قابل اعتمادتر و معیار سنجش است.

استفانو دومنیکالی - مدیر سابق تیم فرمول یک فراری

استفانو دومنیکالی – مدیر سابق تیم فرمول یک فراری

مدیر حال حاضر لامبورگینی در انتها افزود که فراری واقعی را در مسابقه بعدی خواهیم دید و آن ها مشکل بوجود آمده در استرالیا را حل خواهند کرد:

در استرالیا خودرو بسیار کند بود و من نمی دانم که مشکل از تایر، شاسی و یا موتور بوده است.

اگر من نگاهی به سرعت و دورهای زمانی آن ها بیاندازم، واضح است که همه چیز به خوبی پیش نمی رود اما اکنون آن ها نباید بیش از حد واکنش نشان دهند.

ما در بحرین وضعیت واقعی آن ها را خواهیم فهمید.

3 دیدگاه

 1. Mehrdad

  23

  2

  بحرین هم زوده برای رفع کل مشکلات ولی بحرین فاصله با مرسدس کمتر میشه
  به نظر من چین فراری بدون مشکل رو میبینیم و مشخص میشه فاصله ها چقدر هست بین تیم ها در نیم فصل اول

  نیم فصل دوم کلا بحثش جداست و همیشه فراری نیم فصل دوم رو فاجعه بوده امیدوارم امسال کم نیارن رقابت جذاب بمونه

  • THE MINDBLOWER

   16

   1

   اقا مهرداد شاید تموم مشکلات فراری امسال که بقول تحلیل سایت فرمول‌یک یکم از همه چیز بود تا باکو یا بارسلون خوبه شه چراکه تیم تا چین این همه مشکل رو نمی‌تونه خوب حل کنه.
   البته سب خودش گفت که پارسال مشکل از بال عقب‌ بوده و بعد دو هفته مشکلو کم‌و‌بیش حلش کردن و دیدیم فراری تو بحرین سریع‌تر بودش ولی امسال مشکل اصلی رو هنوز درست پیدا نکردن خودشون ولی جدول‌ها نشون میده‌که مشکل اصلی فراری که از همه جدی‌تره پیچ های سرعت متوسطه.به‌هرحال ماشین انقد مشکل داره که خیلی کار می‌بره تا برگرده و بتونه مرسدس رقابت کنه.
   البته نکته مثبتی هم که بود این هستش که با اینکه رو safe mode بودن بازم تو اسپید‌ترپ‌ها نسبت به پارسال به مرسدس نزدیک‌تر شده که این امیدو میده که ماشین اگه برگرده میترکونه.
   فقط باید برشگردونن.

 2. harlidkns

  14

  2

  قوی تر نسبت به استرالیا خیلی فرق داره با قوی تر نسبت به پارسال.در این دو هفته باید مشکل رو دقیق پیدا کنن و بتونن حلش کنن و امید داشته باشند در حین حل کردن این مشکل قسمت های دیگه رو خراب نکنند. چشم من که آب نمیخوره