فرمول یک ایران – دو هفته ای که گذشت جز پربرنامه ترین هفته های موتوراسپرتی بود. از مسابقه لمانز تا فرمول یک کانادا و موتو جی پی آلمان. توی این پادکست سعی کردم تا جایی که ممکن هست مسائلی که کمتر پوشش داده شده بود را توضیح دهم.

در این پادکست:

حواشی مسابقه کانادا، خروج چارلز لکلرک از مرحله دوم تعیین خط، ضعف ردبول و مرسدس و …

شایعه انتقال زودهنگام در دوکاتی و بررسی رابطه مارک مارکز با هوندا

تغییرات اعمال شده روی شورولت کامارو برای آماده سازی مسابقه 24 ساعته لمانز

 

امیدوارم که لذت ببرید:

پخش و دانلود پادکست فرمول یک کانادا، رابطه مارکز و هوندا و نسکار در لمانز

پخش پادکست در ناملیک

8 دیدگاه

 1. farshad.b

  2

  0

  سلام و خسته نباشید سید جان . خیلی ممنون و مثل همیشه مفید و عالی . بابت پادکست قبلی هم تشکر میکنم . راجب ردبول دوستان شاید خیلی دقت نکنند که خیلی از صنایع حتی پولدارتر در ورزش وجود دارند که دنبال تبلیغات هستند ولی مرحوم ماتشیتز قطعا اهداف بالاتر از نفع مالی رو دنبال میکرد و درسته که باعث سوددهی برندش هم شده ولی اهداف ارزشمند انسانی که با کمک به یافتن استعدادهای ورزشی در خیلی از رشته هایی ورزشی ایجاد کرد قابل ستایش و قابل تعمق و بررسیه ؛ امیدوارم دوستان به این ابعاد پادکستهای مفید شما بیشتر توجه کنند . همیشه پایدار و سلامت باشید .

  • سید علی حسینی

   4

   0

   سلام، ممنونم ❤️، اره دقیقا…هر از چندگاهی سعی می کنم یه چنین داستان هایی هم بسازم

 2. hasan kord

  2

  2

  من واقعا نمی فهمم.تعیین خط یک فرصت برای پیدا کردن بهترین ستاپ برای مسابقه هست اون وقت فراری توی تعیین خط خوب.در مسابقه بد.

  • Amir-60

   3

   0

   دوست من فراری اول باید به این درک برسه که جایگاهش کجاست و شروع کنه بهبودش بده ولی کاری که الان داره میکنه بیشتر شبیه به اینه که دنبال معجزه میگرده تو هر مسابقه.به جای این که به فکر یه مسابقه خوب باشه بیشتر به فکر رده اول تو تایین خط میگرده.ماشین انقدر سریع ستاپ میکنن که تو مسابقه شدیدا لاستیک خوری به هم میزنه،چرا؟چون به درد ۳،۴ دور میخوره نه یه استینت کامل

  • j_farzaneh

   2

   0

   متوجه حرفتون نمیشم
   طبق قوانین بعد از شروع تعیین خط تیمها اجازه تغییر ستاپ ندارن یعنی باهر ستاپی وارد تعیین خط شدن باید با همون ستاپ تو مسابقه هم شرکت کنن
   تعیین خط فرصتی برای پیدا کردن بهترین ستاپ برای مسابقه نیست چون قبلش باید تو تمرینات بهترژن ستاپ رو پیدا کنن

   • Sebmm

    2

    0

    تا جایی ک من بدونم بعد از اتمام تعیین خط حق تغییر در ماشین رو ندارن وگرنه چرا میتونن تغییر بدن ستاپ رو

  • farshad.b

   1

   0

   حسن کرد عزیز ؛ تیمها در تمرینات بدنبال دو ستاپ هستند ، ستاپ تک دور و ستاپ ریس پیس ، ستاپ ریس پیس بر اساس باک پر ( ۱۱۰کیلو بنزین ) و حفظ لاستیک چیده میشه و ستاپ تک دور یا کوالی اصلا حفظ لاستیک براش مهم نیست و وزن هم با سوخت حداقلی دنبال میشه ، تیمها باید به یک بالانس منطقی بین این دو دست پیدا کنند تا هم کوالی خوبی داشته باشند و هم توی ریس توان رقابت داشته و حفظ لاستیک کنند . یک کوالی خوب تضمینی برای ریس خوب نیست . ( البته بجز موناکو ) .