در روز قبل تست پیش فصل بارسلونا، مکس ورشتپن با خودروی جدید ردبول RB18، با سبکی رانندگی می کرد که پیشتر اصلا مشابه آن رانندگی نکرده بود.

در نسل جدید خودروها و خودرویی که ریک بسیار کمی دارد، به نظر می رسید که او بیشتر شبیه به جنسن باتن در حال رانندگی است. فوق العاده نرم، ترمزگیری زودهنگام، فشردن زودهنگام پدال گاز، فرماندهی فوق العاده نرم.

آیا او در شبیه ساز، سبکی جدید از رانندگی را برای خودش و این خودروهای نسل جدید توسعه داده است؟ می شود گفت که برای افزایش تاثیر گذاری تونل های ونتوری زیرکفی جدید، این کار، اقدامی قابل پیش بینی بود.

هرچقدر که تنوع در ارتفاع و زاویه حمله این ورودی های ونتوری کمتر شود، کارایی بهتری را از خودشان نشان می دهند. به گفته تیم ردبول، این خودرو هنوز فاصله زیادی با یک خودروی ایده آل دارد. اما آیا این مسئله به این موضوع مرتبط است که ویژگی خاصی در این کار وجود دارد و مکس اولین فردی است که رویکرد لازم را اتخاذ کرده است؟

سبک رانندگی مخالف چارلز لکلرک

نه تنها این سبک مخالف سبک رانندگی خودش بود، بلکه کاملا مخالف رانندگی شخصی به مانند چارلز لکلرک بود.

چارلز عملا با فراری خود روی پیچ ها کشتی می گرفت، چرخ های جلو در آستانه قفل کردن بود، انرژی و مومنتوم کار بالا بود. به نظر عالی می رسید و شاید لازمه رانندگی کردن با فراری اینگونه راندن باشد، از لحاظ زمانی هم سریعتر از ردبول بود. البته فعلا تمامی زمان ها را به داخل سطل زباله بیندازید چون چیزی را مشخص نمی کنند. اما به نظر می رسد که نسل جدید خودروها، رقابت های جذابی برایمان تدارک دیده اند.

42 دیدگاه

 1. L.H 44

  15

  1

  امسال رقابت خیلییی شدیده

  • amin90

   7

   1

   ردبول به خاطر این که فصل پیش تا اواخر فصل تمرکزش رو روی آپدیت ها گذاشت ممکنه یه مقدار عقب باشه از بقیه تیم ها ولی از این موضوع هم قافل نشیم که که اونا منابع 2تا تیم رو دارند ،توی پیش فصل ردبول یه ماشین عجیب ولی در کنارش آلفاتاوری یه ماشین کاملا ساده آورده شده ،از اونجا که این 2تل تیم به منابع هم دسترسی دارند مشخصه که توی این تست ها به به دنبال پیدا کردن نقاط مثبت هر ماشین هستند برای این که بتونن با یه ماشین ایده آل فصل رو شروع کنند ،به نظرم مکس هم اگه تهاجمی رانندگی نمیکنه به خاطر این نیست که سبک رانندگیش رو عوض کرده ،به خاطر اینه که ردبول به دنبال پیدا کردن ظرفیت نهایی ماشینشون نیستند بلکه به دنبال اطلاعات خاصی برای ترکیب در طراحی هستند

 2. Ali🦁1

  9

  25

  قهرمان جهان داره خودش آماده می کنه برای یه قرارداد بلند مدت پر سود با ردبول.
  ماشین واقعأ با این طراحی فعلی آدرین شگفت انگیز بوده از تعلیق پیچیده جلو گرفته تا سایدپاد و خروجی عقب ماشین کاملا متفاوت با بقیه تیمها، مطمئنن برای مکس جواب داده که طی صبح و عصر 147دور راحت باهاش زده بدون هیچ مشکلی.
  فکر کردن تیم بزرگی مثل ردبول که بیشتر تمرکزش پارسال بوده امسال تعطیل هست.

  • Taha.mahdiloo

   12

   8

   اولا
   هرطراحی پیچیده و عجیبی لزوما بهترین نیست
   خواهی دید…

   دوما
   کاملا با این قسمتت صحبتت که گفتی (کاملا « با » مکس جواب داده) موافقم
   ردبول یک تیم تک راننده ای هست
   که اونم معلوم نیست تا کِی ورستپن هست
   ریکاردو گسلی و البون و پِرِز همیشه یک راننده کمکی و کمک رسان به تیم بودن و سبک رانندگی اونا برای تیم اصلا مهم نبود
   البته خوشبختانه ریکاردو خودشو نجات داد…

   تایم های پرز رو با مکس باید مقایسه کنیم ببینیم که آیا تیم ردبول کار همیشگی خودشو انجام داده یا نه

   • Ali🦁1

    5

    14

    Taha
    من دارم میگم طراحی آدرین چون اون تا تاییدیه نده ساخته نمیشه با مداد و دفترش، در ضمن برای ما طرفدارای ردبول شگفت انگیز بود این ماشین فعلا’ گفتم متفاوت از بقیه تیمها دلیل بر این نمیشه که بهترین ماشین پیست هست در صورتی که تازه تستهای بارسا هست نه تست بحرین که رونمایی کاملتری میشن تیم‌ها.
    واقعأ این نظرای همتیمی های مکس بردارید که ماشین فقط طبق میل مکس ساخته میشه وقتی شما استعداد مکس با اونا یکی می کنید دیگه حرفی برای جواب دادن نیستش.

   • Amirali

    15

    2

    علی جان
    میتونی توضیح بدی برتری مکس نسبت به دنیل چی بود؟
    اگه اون همه ایراد موتوری بیشتری نداشت کل سه فصلی که هم تیمی بودن رو دنیل برده بود!!!!

   • Ali🦁1

    2

    14

    Amirali
    می تونی توضیح بدی دلیل باخت همیلتون در مقابل رزبرگ که جز راننده های تاپ نبود چی بوده.؟
    از دید شما مکس سه سال از ریکاردو شکست خورد، &.. ولی مهم اینجاست که الان قهرمان جهان هست و همیلتون شکست داد.

   • Amirali

    6

    3

    در مورد قهرمانی جهان دیگه توضیحی ندارم که بدم. اگر انصاف داشتی قبول میکردی.
    رزبرگ راننده تاپی نبود؟ مطمینی اون موقع فرمول یک میدیدی؟ اگر چند سال از همیلتون شکست خورد دلیل نمیشه راننده تاپی نبوده باشه. تازه همونم اگر خرابی موتور کذایی نبود قهرمان نمیشد.
    من نمیدونم چرا تمام افتخارات شما یا به ترکیدن موتور دیگران مربوط میشه یا به ناداوری.

   • Amirali

    6

    2

    مشکل شما دوست عزیز اینه که وقتی احساس میکنی کم آوردی(که به عقیده من به هیچ وجه این مفهوم در بحث دوستانه ما جایی نداره) رو میاری به تخریب و تمسخر. خب این کم کم هم شوق بحث کردن با شما رو از مخاطب میگیره و هم پیش زمینه ذهنی بدی از شما به جا میذاره. دیگه انتخاب با خودتون.

   • Mahdi.drs

    7

    0

    اقا علی داداش گلم..
    رزبرگ راننده خوبی نبود؟؟؟ ناموسا این حرف درستیه بزنی شما؟؟
    رزبرگ قهرمان فرمول دو یکسال قبلتر از لوییس شد … رزبرگ بعد الونسو تنها راننده ای بود که تونست داخل یک ماشین لوییس رو حسابی اذیت کنه (البته جنسن هم بود ولی فقط یک فصل وبقیه فصل ها لوییس لهش کرد) … رزبرگ مایکل رو حسابی توی دردسر انداخت دوران بازگشتش به فرمول یک (مایکل هم مایکل قدیم نبود البته) رزبرگ اگر میخاید ببینید چجور راننده ای بود فصل های ۲۰۱۴ تا۲۰۱۶ برید review هاش رو یه نگاه بکنید یاداوری بشه که سه بار فقط برنده مونته کارلو هست … یاد اوری بشه ۴ مسابقه اخر فصل ۲۰۱۵ و چهار مسابقه اول ۲۰۱۶ رو یعنی ۸ مسابقه متوالی رو برده این اقایی که راننده خوبی نمیدونیدش….

   • Amirali

    3

    1

    ممنون از نظر منصفانه شما

   • Mahdi.drs

    7

    1

    اقای امیر علی و طاها گلم
    مکسی که داریم در موردش حرف میزنیم پا به پای چه راننده ای و در چه زمانی پیش رفت البته قبول دارم در کل اون دوران ریکاردو سریع‌تر بود
    خب این مکس که با ریکاردو هم تیمی بود مکس در سن ۱۷ و۱۸ و۱۹ سالگی ش بود…. در حالی که ریکاردو خیلی تجربه بیشتر در تیم و با ماشین فرمول یک وهمچنین سباستین رو ریکاردو بعد ۴ قهرمانی متوالی توی ردبول وقتی وارد تیم شد خیلی راحت شکست داد .. پس مسلما داریم یکی از بهترین دوران ریکاردو رو با مکس در دوران اول حضورش در اف وان مقایسه می کنیم اونم با اون سن کم و سوتی عجیبی که توی پیست میداد.. در مورد انجین ها هم که هی میترکید برای ریکاردو اگر اشتباه نکنم فقط یکبار بیشتر ریکاردو ماشینش از مکس بیشتر مشکل انجین پیدا کرد و اینجوری نبود که هر مسابقه ریکاردو دی ان اف بشه و ماشین مکس مثه ساعت کار کنه..‌‌
    خب حالا می رسیم به این بخش ماجرا که دوستان معتقدن مکس سبک رانندگی عجیب غریبی داره و اگر ماشین رو مطابق اون بسازن هیچ راننده دیگه ای نمیتونه حریفش بشه توی اون ماشین…

    خب یه سوال سال ۲۰۱۵مکس و ساینز جفتشون باهم رفتن وارد تیم تورو روسو شدن … خب مکس تازه تازه ۱۷ ساله شده بود و فقط یکسال ماشین تک صندلی (اف ۴ واف۳واف۲) باهاشون تجربه داشت و مستقیم اومده بود اف وان بعد یکسال اف‌۳ و کلی کارتینگ… ولی ساینز در تمام رده های ماشین های تک سرنشین تجربه داشت…
    ایا ماشین ۲۰۱۵ تورو روسو بر حسب میل یک پسر ۱۶ ساله (زمان طراحی خودرو ). ساخته بودن ؟؟
    خب اخر فصل نتیجه چی‌ شد؟؟ مکس بیشتر از دو برابر و نیم بیشتر از کارلوس امتیاز جمع کرد!!!
    چرا تونست اینکار رو بکنه چون راننده منعطفی هست و سریع با ماشین سازگار میشه.. یکی از مهمترین ویژگی های یک راننده خوب اینه که سریع با ماشین هماهنگ بشه… لکرک سال اول ورودش به فراری دیدیم که از سباستین بیشتر امتیاز جمع کرد چون استعداد و توانایی هماهنگی با خودرو جدید رو داره. لوییس موقعی که از مک‌لارن رفت به مرسدس تونست اخر فصل ماشینی که رزبرگ۴ سال سوارش بود باهاش هماهنگ بشه و اخر فصل هم قهرمانی رو لوییس برد جای رزبرگ.
    قدرت هماهنگی با خودرو یک هنره که توی خود راننده های اف وان هم خیلی کم یابه ولی راننده های عالی میتونن سریع هماهنگ بشن ..
    اینکه هم تیمی ها مکس نمیتونن ماشین رو به علت اینکه عقبش به اندازه بقیه ماشین های گرید با ثبات نیست کنترل بکنن مشکل مکس نیست مشکل خود هم تیمی هاش هست.
    این داستان که چرا ماشین رو جوری ساختن که روندنش سخت باشه رو از یکی از مهندسا ردبول قبلا پرسیده بودن که گفته بود اگر ماشین رو بخایم با ثبات و رانندگی باهاش رو راحت بکنیم ماشین به سرعتی که الان هست دیگه نخواهد بود.
    در ضمن این فصل که دیگه هم پرز هم مکس توی تیم هستن و ماشین تازه تولید شده و این طوری نیست که بگیم به سمتی توسعه داده شده که فلانی بپسنده بازم می بینیم که با چه اختلاف امتیازی اخر فصل هستن این دو راننده ..
    باور کنید قبول کردن اینکه مکس با هم تیمیس اختلافش توی امتیازات زیاده بخاطر اینکه راننده بهتری هست اونقدر هم سخت نیس … همون طوری که جدول امتیازات اخر سال۲۰۲۱ رو نگاه کنید هم مکس و هم لوییس تقریبا دو برابر هم تیمیشون امتیاز کسب کردن داخل یک ماشین برابر … چرا این دوتا دوبرابر هم تیمیشون امیتاز گرفتن ؟؟ جواب سادس چون جفتشون فوق‌العاده هستن واختلاف عملکردشون با هم تیمیشون در این حد زیاده

   • Ali🦁1

    0

    4

    Amirali
    من بابت چی کم بیارم.؟ 😅
    دوست عزیز ببخش شما کلا عادت دارین هر وقت یه مکس فن از رانندش تمجید کنه بیای وسط و یه طوری مکس خراب کنی..
    پس توقع نداشته باش جوابی بگیری که طبق میل شما باشه .. حالا می خوای بحث نکنی با من خیلی خوشحال میشم واقعا در کامنتام مداخله نکنی این موضوع به بقیه همیلتون فن ها هم ربط داره که جوابی بدن برای تخریب مکس از اون بدترش جواب
    می گیرن… . پس باعث نشین.

   • Ali🦁1

    0

    4

    مهدی جان’
    رزبرگ راننده درجه یکی نبود از نظر استعداد در مقابل همیلتون میگم.

   • Ali🦁1

    3

    4

    راننده تاپ کسی هست که به قول شما نباید له بشه.

   • Mahdi.drs

    5

    0

    این امار می نویسم تا بدونیم کدوم هم تیمی لوییس از بقیه سرسخت تر بوده..
    رزبرگ در برابر لوییس در سه فصل
    لوییس۳۲ برد و رزبرگ ۲۲ برد .. لوییس ۳۵ پول و رزبرگ ۲۹ پول .. لوییس۵۵ پودیوم و رزبرگ۵۰ پودیوم

    الونسو و لوییس سال ۲۰۰۷
    لوییس ۴ برد .. الونسو ۴ برد … لوییس۶ پول ..الونسو ۲ پول … لوییس۱۰۹ امتیاز و آلونسو ۱۰۹ امتیاز
    باتن ولوییس در سه سال
    باتن ۸ برد .. لوییس ۱۰ برد
    باتن ۱ پول … لوییس ۹ پول
    باتن امتیاز ۶۷۲ … لوییس۶۵۷ امتیاز
    بوتاس و لوییس
    توی کوالی لوییس۵۹ بار بالاتر از بوتاس بوده و بوتاس۲۸ بار بالاتر از لوییس
    لوییس
    ۴۶ مسابقه برده و بوتاس ۹ مسابقه (امار مال وسط های فصل ۲۰۲۱ هست)
    بوتاس ۲۰ پول پوزیشن … لوییس ۴۰ پول پوزیشن

    کووالاین و لوییس ۲۰۰۸ تا۲۰۱۰
    لوییس ۱۲ پول پوزیشن و کوولاین ۱ پول خخخ
    لوییس ۱۰ برد و کووالاین ۱ برد خخخخخ
    اینم از این
    دهنم سرویس شد تا این لیست رو اماده کردم امیدوارم لذت برده باشید

   • Mahdi.drs

    4

    0

    خب این امار لوییس رو با رزبرگ اگر مقایسه کنید به نظرم نمیشه گفت رزبرگ له شد…
    در طی سه سال لوییس فقط تونست ۵ تا پودیوم بیشتر از رزبرگ بگیره در حالی که اگر همین امار رو با بوتاس مقایسه کنیم می بینیم این فصل لوییس توی یک فصل فقط ۵ پودیوم بیشتر بوتاس گرفته 😐😐
    رزبرگ شاید جز ۱۰ راننده برتر تاریخ نباشه ولی پخمه هم نیست و به شدت سریع بود البته در مورد اینکه استعداد لوییس نمی رسید تقریبا موافقم منتها رزبرگ۱۵ امین راننده پر افتخار براساس تعداد مسابقاتی که برده هست با ۲۳ برد..
    اگر الان رزبرگ تو گرید بود بهتون قول میدم جز چهار راننده برتر گرید حساب میشد خیلی راحت و بعد لوییس بیشترین دستمزد برای اون بود ..

   • Ali🦁1

    0

    4

    Amirali
    انصاف میگه در مورد قهرمانی مکس که سبقتش گرفت و قهرمان شد حالا اگه همه ماشینهای لپی هم یه دور زودتر رد میشدن بازم سبقتش می گرفت فرقی نداشت…
    این خوبه که مکس مثل همیلتون
    نمی خواست با ننگ سیلورستون قهرمان بشه.
    مایکل مسی هم فقط قربانی حاشیه ها ‌شد که باید میرفت چون با هر تصمیم گیریش در مسابقات آینده بازم حاشیه ول کنش نبود.

   • Amirali

    3

    0

    مهدی جان
    شکی نیست که مکس بهتر از دنیله
    ولی دارم میگم در دوران حضورشون برتریش چی بود که علی میگه مکس از همه هم تیمی هاش بهتر بوده؟
    علی جانف من چنین قصدی نداشتم، اگر هم چنین تصوری به وجود اومده عذر میخوام و دیگه سعی میکنم شمارو ناراحت نکنم. یک ورزش ارزش این حرفارو نداره گلم. موفق باشی.

  • Taha.mahdiloo

   17

   4

   یادم رفت
   اینم بگم
   بابا آندرین فقط یه نفره تو تیم مهندسی ردبول
   چرا فکر میکنین همه نوآوری و همه چیزای پیچیده و عجیب غریبو ایشون اختراع میکنن…
   واقعا عجیبه

   • akbar

    1

    0

    Taha.mahdiloo
    به همون دلیل که توتو ولف یک نفره ولی همه ی کردیت ها به اون داده میشه.
    یا وقتی فراری نتیجه نمیگیره همه ی کاسه کوزه ها سر متیا بینوتو خراب میشه.

  • L.H 44

   7

   2

   به نظرم همه چیز به ابدیت های میان فصل ربط داره
   مثل فصل پیش ۶ مسابقه اول ردبول ماشین برتر رو داشت بعد از ابدیت مرسدس ورق برگشت

   • ilia44

    2

    6

    هم نظر عزیز ظاهراً امسال آپدیت میان فصل نداریم. همه توسعه ها تا قبلا از گرندپری اول تمامه .
    البته گمون کنم

  • Ali🦁1

   2

   13

   Taha
   من دارم میگم طراحی آدرین چون اون تا تاییدیه نده ساخته نمیشه با مداد و دفترش، در ضمن برای ما طرفدارای ردبول شگفت انگیز بود این ماشین فعلا’ گفتم متفاوت از بقیه تیمها دلیل بر این نمیشه که بهترین ماشین پیست هست در صورتی که تازه تستهای بارسا هست نه تست بحرین که رونمایی کاملتری میشن تیم‌ها.
   واقعأ این نظرای همتیمی های مکس بردارید که ماشین فقط طبق میل مکس ساخته میشه وقتی شما استعداد مکس با اونا یکی می کنید دیگه حرفی برای جواب دادن نیستش.

  • مهران آله

   12

   10

   ردبول واقعا” نیاز داره ماشینش امسال عالی و فوق العاده باشه و از تمام توان مکس استفاده کنه خصوصاً که مایکل مسی دیگه نیست و همه چیز تو پیست مشخص میشه !

   • Mahdi.drs

    3

    4

    اگر به این صورت باشه مرسدس هم دیگه بوتاس رو نداره که توی مجارستان دوتا ردبول رو بترکونه و باید پس یه ماشین خیلی سریع بسازه وگرنه به فلاکت میشینه😂😂
    البته هنوز لوییس رو دارن میتونه یه سری حرکات بزنه تو کاپس اگر لازم بشه

    پ .. دوستان این متن به صورت متقابل و با زبان متقابل نوشته شده پس جدی نگیرن

   • Hossein 123

    5

    3

    Mahdi drs
    تازه ما جورج هم داریم که توتوولف می تونه اسم رمز تو گوشش بخونه و اونم بزنه به بوتاس تو اون سرعت بالا جفتشون برن تو دیوار که لوییس رده از دست نده بخاطر گیر کردن تو گراول! مارو دست کم نگیرید 😂
    منطق بعضیا واقعا خیلی جالبه

   • مهران آله

    4

    2

    چشم … جدی نمیگیریم ، فقط صبر میکنیم 🙂

   • Mahdi.drs

    1

    0

    ایول با همین فرمون ادامه بدید حلوا اماده میشه تا اول فصل احتمالا

 3. mrz_ir

  5

  3

  موضوع جالبیه
  باید دید که چه کسی سبک رانندگیش بیشتر سازگار هست و چه کسی بیشتر نیاز به تغییر داره ، چون نوع داونفورس تولیدی و بالانس خودرو ها تغییر کرده و خودرو متفاوت رانندگی متفاوتی هم میطلبه.
  شناختی که از قبل از سبک راننده ها داشتیم ممکنه تغییر کنه پس ممکنه تحلیل های قبلی سبک راننده ها کارساز نباشه و ما علاوه بر تحلیل فنی خودرو ها تحلیل های سبک رانندگی هم باید دنبال کنیم.

 4. مکس مارکز⚡😺🧡

  6

  2

  تواین تستا هم چیز زیادی نمیشه فهمید. باید تا اولین تعیین خط ومسابقه صبر کنیم که واقعا طاقت فرساست.

  • mrz_ir

   3

   3

   بعد حداقل سه مسابقه اوضاع معلوم میشه.

   • Mahdi.drs

    2

    0

    اره تقریبا بعد سه تا یه ترتیبی دست ادم میاد… البته میشه این ترکیب بالا پایین بشه یکم تا اخر فصل مثلا ممکنه تیم دوم بشه اول (مثه برون با ردبول توی تغییرات کلی درست و حسابی اخر)

 5. سیاوَرشَن Kurd

  7

  3

  ماشین ردبول تو نوبت صبح و عصر روز اول تست ها تفاوت داشت، ردبول هم شیار گذاشته بود

 6. Monster

  10

  1

  من مطمنم مرسدس سوپرایز های خیلی جالبی رو تو ریس های اول فصل داره که بدون شک قهرمان هفت دوره و پرافتخارترین راننده تاریخ توی اون میدرخشه.

 7. ali..Ferrari

  3

  3

  تا الان چند سبک متفاوت در طراحی خودروها دیدیم.مکلارن،استون،فراری،مرسدس،ردبول،آلفاتائوری،هاس.بقیه تیمها رو متاسفانه وقت نداشتم ببینم با طراحی این ۷ خودرو،شباهتی زیادی دارن یا نه
  ولی یه مطلب خیلی مهم اینه که تیمها در طراحیشون چقدر روی ایجاد تغییرات در خودرشون برای استفاده از مزیت هایی که در خودروهای دیگه میبینن،خلاقیت به خرج داده باشن.چون اگر نوع طراحیشون به گونه ای باشه که با صرف هزینه و زمان کم ،تعدادی از ابتکارات برتری دهنده تیمهای دیگه رو در خودروشون بکار بگیرن به شکلی که با این تغییرات یکپارچگی کلی خودروشون هم حفظ بشه،در این صورت میتونن در زمان کوتاهی به شکل خیره کننده ای برتری بدست بیارن.
  این موضوع بسیار کار سختی هست و شاید فقط یک یا دو تیم قادر باشن در قسمتهایی غیر از بال جلو و عقب،در سایر قسمتها چند قسمت جدید رو در خودروشون بکار بگیرن.
  سخت بودن همچین کاری به دلیل فلسفه طراحی خودروها هست که مثلا تغییر در قسمتی از سایدپاد روی عملکرد خنک کاری موتور تاثیر گذاره.
  اما حتما تیمی هست که بتونه بدون مشکل در خودروشون از بعضی قسمتها در طراحی های دیگه بهره ببره.

 8. Alireza Verstappen

  2

  5

  ناموسا اینا چیه دیگه شما دارید می‌نویسد!؟ تقلید سبک چیه؟؟؟ ورستپن خودش سبک هستش حالا فکر میکنین میخواد بیاد یه روش دیگه رانندگی کنه؟ انتظار ندارین ک روز اول تست بیاد تهاجمی با نهایت فشار تمرین کنه ک.. تو مسابقه که بشه میشه همون ورستپن سابق… ناموسا دیگه از این چیزا ننویسید

  • Mahdi.drs

   3

   2

   داداش خودم شوماخر هم که باشه وقتی کل داستان دان فورس ماشین عوض بشه و مرکز دان فورس از وینگ ها و باج بورد بیاد به گرند افکت باید اگر رانندگیش هماهنگ نیست مطابقت بده خودش رو … البته حدسم اینه الان داره حالت های مختلف رو نتایجی که ماشین بهش میده و همین که با چه سبکی بیشتر ماشین پلتفرم استیبل داره رو تست میکنه و اینکه سبک رانندگی شو عوض کرده یا نه بعد ۱۰ مسابقه از اول فصل میشه یه نظری داد

  • @sebvr

   2

   2

   اقا علیرضا
   “ناموسا” قبل از اینکه بیاید و علیه ی مقاله ای اظهار نظر کنید یه سری دلایل و فکت حداقل از نظر خودتون منطقی رو جمع اوری کنید
   ضمنا همونطور خودتون گفتین :”انتظار ندارین ک روز اول تست بیاد تهاجمی با نهایت فشار تمرین کنه که”
   اقای حسینی هم نوشته ایا مکس در حال ازمایش این سبک است ؟ یعنی هنوز کسی مطمئن نیست که مکس بعد این انقلاب با سبک جدید حاضر بشه یا نه ولیکن چیزی که مشخصه مکس در حال ازمایش یه سبک جدیده ولی اینکه این سبک رو بیاره برای مسابقات ؟ هنوز معلوم نیست در ضمن نمی دونم چرا شما سوییچ کردن مکس رو به یه سبک بد میدونید اسمووتر شدن مکس روی پدال گاز و ترمز دلیل بر کند شدنش یا هر چیز دیگه ای نیست
   خلاصه که ناموسا حداقل قبل از اینکه بیاید و علیه مقاله ای نظر بدید حداقل به تیترش دقت کنید !

  • HESHMAT

   1

   0

   بله
   وستپن خودش یه سبک هستش
   که این سبک رو در عربستان دیدم👌🏻👌🏻

 9. Mahdi.drs

  1

  0

  یه انجینر سابق مکلارن میگفت اسپنشن های جلو ردبول با بقیه گرید متفاوته کلا و حدس میزنم راننده های ردبول چون نمیخان نحوه عملکرد کاملش رو تا اخر فصل به نمایش بذارن احتمالا ملایم تر میرونن