موتوجی پی ایران – جک میلر در روز ابتدایی دومین تست پیش فصل موتوجی پی قطر در حالیکه جلوتر از فابیو کوارتارارو قرار داشت، یک رکورد جدید در  پیست لوسیل ثبت کرد. این رکورد با زمان 1:53.183 توسط موتورسوار دوکاتی به ثبت رسید.

دیگر موتورسوار یاماها، ماوریک وینالس با اینکه یک تصادف با شاسی جدید یاماها داشت اما توانست بالاتر از یوهان زارکوی دوکاتی سوار در رده سوم جدول زمانی قرار بگیرد.

جدول زمانی تست پیش فصل موتوجی پی قطر 2021

ردهنام موتورسوارموتورزمان
1جک میلردوکاتی1:53.183
2فابیو کوارتارارویاماها+0.080
3ماوریک وینالسیاماها+0.327
4یوهان زارکودوکاتی+0.716
5پول اسپارگاروهوندا+0.716
6الکس اسپارگاروآپریلیا+0.788
7جوان میرسوزوکی+0.895
8الکس رینزسوزوکی+0.960
9فرانچسکو باگنایادوکاتی+1.053
10تاکاکی ناکاگامیهوندا+1.079

58 دیدگاه

 1. مَمَّدو

  4

  0

  جک میلر زیادی خوبه یا زارکو آماده نیست؟ دو تا هم تیمی و 0.7 اخنلاف؟!

  • محمد یاسین

   3

   1

   فکر کنم زارکو هنوز آماده نیست ؛ چون با سابقه ای که از زارکو به یاد دارم چنین فاصله ای عجیبه

   • @sebvr

    4

    1

    زارکو هیچ وقت یه موتور سوار کامل نبوده و نیست ….از سبقت گرفتنش بگیر تا دور سریع زدنش !! از نابود کردن مسابقه ی بقیه موتور سوار ها بگیر تا استانه ی کشتن دکتر در اتریش امسال !!

   • Pouria

    5

    0

    آره ولی ترسناک ترین صحنه ایی که این فصل تو موتو جی چی دیدم همون پرتاب شدن وحشتناک موتور از جلوی دکتر بود
    یعنی اگه اون موتور به یکی از موتور سوار ها برخورد
    بعید میدونم زنده می‌مانند
    خدا رو شکر به خبر گذشت

  • Shumi1

   4

   0

   کجا هم تیمین میلر تیم اصلیه،زارکو پراماک

  • Ahmadreza

   2

   0

   هم تیمی جک باگنایا هستش

   ولی خب میلر موتور سوار خوبیه و اینکه باگنایا هم پارسال مصدوم شد اگه اشتباه نکنم

  • داریوش

   0

   0

   کاش سا یت درباره پخش زنده موضع مشخص میکرد
   امیدوارم داشته باشند

  • ferarri

   0

   0

   مگه بگنایا نیومد دوکاتی؟؟

 2. آرشا

  5

  0

  پول اسپارگارو مگه موتورسوار هوندا نیست.چرا زدین کی تی ام.

  • مَمَّدو

   11

   1

   تو روز تست که این حرفهارو با هم ندارن! موتورهارو میذارن وسط بعد همه دورشون میچرخن و هر وقت آهنگ قطع شد هر کی هر کجا بود میشینه رو موتور! یه موتور گازی هم میذارن اون وسط تا محض خنده تا ببینن قسمت کی میشه!

 3. مَمَّدو

  6

  5

  دوستان ببخشید، میدونم ربطی به پست نداره ولی تو دلم مونده ……. آخه چرا رنگ فراری رو اینجوری کردن؟! آخخخخه چرررررا؟!

  • رضا سلطانی

   9

   0

   شاید اگر اعتراضات زیاد باشد تا زمان شروع مسابقات تغییرش بدهند
   مخصوصا اون سبزه رو

   • danialhatami

    3

    2

    من تو خیلی از سایت های خارجی دیدم ک می گن فراری مثل مرسدس ک ی ستاره قرمز داره ب یاد نیک
    فراری هم به یا فتل اون رنگ سبزو زده البته در حد شایعس و فکر نکنم دلیلش این باشه

   • @sebvr

    3

    0

    امیدوارم…

  • a Ferrari lover

   4

   1

   رنگش که خوبه جذابه اون سبز هم قرار نیست توی همه مسابقات باشه تو بعضی از مسابقات هست و فکر می کنم برای حمایت از محیط زیست سبز باشه

   • رضا سلطانی

    6

    0

    آخه برادر من سیگار مارلبرو که اصلا ضد سلامتی انسانه چجوری میخواهد با سبز رنگ شدن و عوض شدن اسم حامی محیط زیست بشه!!!
    پارسال هم میشن وین نو روی ماشین بود در تست ها اما فیا گیر داد و در مسابقات مجوز حضور نداشت که امیدوارم همین اتفاق امسال هم بیافتد

   • DavidKame

    9

    1

    اتفاقا سیگار یکی از دوستداران محیط زیسته چون خطرناکترین دشمن محیط زیست یعنی انسان ها رو به کشتن میده

  • @sebvr

   4

   1

   ممدو توی همین پست تحلیل کامل فراری رو قرار دادم منتظرم تایید بشه !

   • danialhatami

    2

    0

    دوستان سایت f1 ایران تست های بحرین رو ب صورت زنده پخش می کنه

   • مَمَّدو

    4

    0

    ادمییییییین! آزادش کن لطفا. من از 8 صب منتظرم.

  • لکلرک

   5

   0

   اگه اون سبزه سیاه بود و اون قسمت قرمز تیره رو کمی بیشتر میکردن یه ماشین وحشی و خفن میشد

 4. رضا سلطانی

  5

  0

  امسال هم اسکای اسپورت همه ی تست را پوشش خبری می دهد که امیدوارم مدیران محترم سایت بخش لایو سایت را دوباره راه بیاندازد
  البته یادم میاد در دو مسابقه بحرین پارسال را لایو سایت نگذاشت و از جاهای دیگه دیدیم که اگر این مشکل هم حل بشه خیلی عالی میشود
  باتشکر از مدیریت سایت

  • رضا سلطانی

   3

   0

   آقا چرا این کامنت ما را باز نمی کنید؟
   حرف بدی نزدم توش آخه…

 5. @sebvr

  8

  1

  سقوط بس است … : تحلیل کامل فراری اس اف 21 : بالاخره فراری اس اف 21 هم رونمایی شد و انتظار طرفدارن اسب وحشی ایتالیایی تموم شد ..! فراری که فصل قبل یکی از فاجعه بار ترین فصل تاریخش بود و ضعف پاوروینیت توی تک تک مسابقات فصل ازارشون میداد ..! حالا باید ببینیم که فراری اس اف 21 میتونه فراری رو توی جنگ سخت رده ی سوم پیروز کنه یا نه؟! با تحلیل این ماشین با من همراه باشید…
  بال جلو : بال جلوی فراری در واقع میراث دار بال جلوی فراری اس اف 1000 هستش که فقط یه تغییرات جزئی داشته ! انتهای قطعات ذوالفقاری ماشین کمی جمع تر شده و قسمت عقبی اندپلیت بال جلو هم به جای شیب صاف شیب ملایم گرفته و کمی بهنیه تر شده همچنین دو سمت جلو ترین قسمت بال جلو هم شیب بیشتری پیدا کرده و قسمت کناری اندپلیت هم یه خراش دو لایه ی ملایمی داره که در واقع یه نسخه ی بهینه شده ی اندپلیت قبلی هستش ! از بحث اندپلیت که خارج بشیم میبینیم که فاصله ی قطعات ذوالفقاری دو سمت تا دماغه ی اصلی بیشتر شده که این باعث میشه هوای بیشتری از اون قسمت رد بشه و از لحاظ ایرودینامیکی یه تاثیر خیلی کمی رو بزاره !
  دماغه : شاید واضح ترین تغییر فراری این فصل دماغه ی خودش باشه ! دماغه ی ماشین نسبت به قبل کمی بالاتر اومده که درسته که نمی تونه مثل قبل هوا رو به دو سمت ماشین هدایت کنه ولیکن در عوض میتونه هوای بیشتری رو به زیر دماغه ببره تا داونفورس تولیدی بیشتر بشه ! و همچنین حالت ایرودینامیکی تری به خودش گرفته !و اصل دماغه با اینکه از لحاظ شکلی عوض شده ولی از لحاظ ساختاری همونه ! و کناره های دماغه کمی بازتر شده و به صورت یکسره ا کیپ های کناری ترکیب شده تا از منحرف شدن هوا به سمت بیرون بال جلو جلوگیری کنه ! کیپ های فراری دقیقا مثل کیپ های مرسدس دبلیو 12 هستش که توی اون مقاله گفتم اکثر تیم ها از این نوع کیپ استفاده خواهند کرد !! و حالا به واسطه ی دماغه ی فراری در جلوی دماغه جاهای خالی ایجاد شده که باعث ناپایداری هوا در زیر شاسی ماشین میشه و حالا فراری برای جلوگیری از این اشکال اومده چیکار کرده ؟! اومده در دو طرف جلوی دماغه دو تا پنل نصب کرده که پیوستگی جریان هوا رو در زیر شاسی برقرار میکنن و تا داخل دماغه هم ادامه داره ! و در انتهای کیپ هم دقیقا مثل مرسدس منحرف کننده ی هوا قرار داره که این چیکار میکنه ؟! میاد هوای وارد به بیرون اون قسمت رو به سمت بارج بورد هدایت میکنه ! اگه پشت فونت شماره ی 16 رو روی دماغه نگاه کنید یه میله ی خیلی نازکی وجود داره که این در فصل قبل هم بود که بالای اون یه تیغه ی روبه جلو داشت که هوای وارد به اون قسمت رو بهینه سازی میکرد ولی حالا مثل مرسدس دبلیو 12 این قطعات رو به جلو به 2 تا عدد افزایش یافته که قدرت بهنیه سازی این قسمت رو افزایش میده !
  و در کناره های این قطعه 4 قطعه ی پله ای شکل روی هم قرار گرفته که به دو سمت ماشین میرن و این به هدایت جریان هوا کمک میکنه و طرح بهتری نسبت به مرسدس و استون مارتین هست !
  در کناره های دماغه هم دو تا قطعه ی اشک مانند مثل مرسدس و استون و… قرار داره !
  سیستم تعلیق جلو : سیستم تعلیق جلوی فراری هیچ تغییری نداشته !
  بارج بورد : بارج بورد فراری اس اف 21 تقریبا میراث دار همون فراری اس اف 1000 هستش که یه تغییرات کوچیکی داره ..در فصل قبل فراری در جلوی بارج بورد خودش 3 تا قطعه ی عمودی داشت که این قطعات توی این فصل کمی کوتاه تر و جمع و جور تر شدن !
  باز هم فراری فلسفه ی بومرنگی خودش حفظ کرده و مثل فصل قبل یه بومرنگ دوقلو گذاشته که در فصل قبل فراری این دو قطعه رو روی همدیگه قرار داده بود ولی این فصل اومده چیکار کرده ؟! اومده یکی از این دوتا قطعه رو جلوی بارج بورد و دیگری رو پشت بارج بورد قرار داده و قطعه ی جلویی رو به پایینه و قطعه ی عقبی هم به یه زاویه ی کمی رو به پایین هست که زاویه ی بین این دو تا نسبت به اس اف 1000 کمی بیشتر شده !
  ساید پاد : سایدپاد جدید فراری یه جورایی ترکیبی از سایدپاد این فصل مرسدس و ردبول هستش ! اگه از کنار به سایدپاد نگاه کنید میبیند به جای حالت بارکد مانند قبلی دقیقا مثل سایدپاد این فصل و فصل قبل مرسدس شده که با 5 تا میله ی افقی نازک به قطعه ی عقبی بارج بورد متصل شده ! و باز هم از فلسفه ی سایدپاد دو تکه استفاده کرده که تکه ی کناری فاصله ی بیشتری با تکه ی بالایی سایدپاد داره {{نسب به قبل}} در قسمت بالایی سایدپاد 3 تا قطعه ی عمودی کوتاه داره تا جریان هوای ورودی به عقب ماشین رو بهنیه کنه !{{جریان هوایی که از بالای سایدپاد رد میشه !}} و جالبه بدونید این سایدپاد باعث شده که فراری ایینه بغل هایی رو بسازه که هم تاثیر ایرودینامیکی داره و هم به عنوان ایینه ی عقب انجام وظیفه کنه !{{این نوآوری از فصل قبل وجود داشت}}
  ایر باکس : فراری برای این فصل از ورودی هوای بزرگتری استفاده کرده که در قسمت بالاییش یه قطعه ای قرار داره که در بالای اون دو تا برآمدگی خیلی کوچیک وجود داره که در واقع بهنیه کننده هوای وارد بر بال عقب هستش همچنین فراری مثل فصل قبل در کنار ایرباکس خودش همون شاخ های وایکینگی معروف فصل قبل هست که این شاخ ها چیکار میکنه ؟! میاد هوا وارده بر دو طرف بال عقب رو بهنیه میکنه حالا شاید بگید چرا ردبول و مرسدس این کار رو نمیکن؟! چون فراری ورودی هوای کوچک تری رو داره میتونه اینکار رو انجام بده و خب قانون ها یه سری ابعاد ها رو محدود کرده !
  رادیاتور : رادیاتور فراری اس اف 21 کمی پهن تر شده !
  ناحیه ی دم کوسه ای : این ناحیه مثل فصل قبل پهن تر از دیگر رقباست و تغییری رو نداشته !
  بدنه : بدنه در قسمت میانی کمی پهن تر شده و به صورت ناگهانی به سمت داخل رفته ! ناحیه ی کوکاکولایی هم پهن تر شده ! و این یعنی فراری پاور یونیت به مراتب حجم بیشتری نسبت به قبل داره که امیدوارم به واسطه ی این حجم زیاد قدرت بیشتری هم داشته باشه…و به واسطه ی کوکاکولایی پهن تر هوای کمتری وارد بال عقب میشه !
  سیستم تعلیق عقب : توی این عکس چیز زیادی معلوم نیست ولی یکی از توکن های فراری برای سیستم تعلیق عقب خودشون خرج شد !
  گیربکس : یکی دیگه از توکن های فراری برای گیربکس این ماشین خرج شد !
  بال عقب : بال عقب فراری همچنان از دو تا نگهدارنده سر قو شکل استفاده میکنه تا مقاومت بیشتر و در نتیجه درگ بیشتر و داونفورس بیشتری رو داشته باشه از اون طرف وسط بال عقب رو به شکل قاشقی در اورده تا مقاومتی در برابر هوایی که از زیر بال عقب رد میشه نداشته باشه و چون هیچ کدوم از راننده های فراری عقب ماشین براشون زیاد اهمیت نداره نیازی به تولید داونفورس زیاد نیست !{{هر چند وقتی سب بود هم وضعیت فرقی نداشت …}}بال تی شکل وسط نگهدارنده ی فراری تغییر خاصی نکرده
  اندپلیت بال عقب فراری تغییراتی رو داشته که بهش میپردازیم :
  اولین تغییر در بالای اندپلیت هستش که یه حالت پله شکل ریز داره و در پایین پله یه مستقیمی داره که من اونو به راهرو تشبیه میکنم !
  در پایین اندپلیت تغییر خاصی نیست و این قسمت دقیقا مثل اپدیت فراری برای ابوظبی هستش !
  رنگ : رنگ ماشین فراری در اکثر قسمت ها قرمز فصل قبل هستش و از قسمت کوکاکولایی به عقب رنگ 1000 امین گرندپری فراری هستش که توی موجلو ی 2020 بود ! در قسمت کوسه ای هم رنگ سبز روشن هست که من خیلی دوستش ندارم ولی خب رنگ سبز پرچم ایتالیا هستش و قابل احترامه !
  فلور : انتهای فلور هم برای قوانین جدید باریک تر شه ! و در نزدیکی ساید پاد شیار هایی ایجاد شده !
  زاویه ی ریک : زاویه ی ریک فراری برای این فصل کمتر شده !
  نتیجه گیری : فراری بعد از یه فصل فاجعه بار برگشته و باید دید که از اشتباهاتش درس گرفته و میتونه برای 3 امی بجنگه ؟! و یا باید یه فصل فاجعه بار دیگه رو رد کنه که من یکی دیگه حوصلش رو ندارم!!!

  • مَمَّدو

   5

   3

   مررررررسی sebvr حمزه کلایی!
   اول اینکه دعا میکنم برات تا اگه خودتم دوست داشتی، تو همون دانشگاه نوشیروانی قبول بشی و تا دکترا بری راحت. و اما از تحلیل:
   همانطور که انتظار میرفت برای فراری یه سنگ تموم خاصی گذاشتی که شایستش بود! من کلمه به کلمه رو خوندم دادا و معترفم که بعضی چیزا از چشمم دور مونده بود که دست مریزاد.
   اما نظرم اینه (البته اگه مهم باشه!) که وقتی به شاکله اصلی بدنه فراری نگاه میکنم، کاملا رویکرد عدم توجه کافی رو میبینم. تغییرات، بسیار ظاهری و غیر ریشه ای (برخلاف ۴ رقیب اصلی که بدجور دندون تیز کردن) و اون پهنای زیاد وسط بدنه و بعدش شیب خیلی زیادی که به دُم ماشین ختم میشه کاملا گویای درگ شدید هستن که شاید از پارسال بیشتر هم باشه. استفاده از قطعات قطره اشکی در اون فاصله دور از بالَک ها و به اون کوچکی و باله چهار پر روی دماغه و ستون های کلفت بال عقب و معرفی بال قاشقی در لانچ (درحالیکه همه میدونیم، بال عقب در هر مسابقه متفاوته) و … همه شون این احساس رو در من ایجاد میکنن که برای لانچ بدجوری دست خالی بودن و خواستن با چندتا جنگولک بازی، خلاء رو پر کنن.
   در پایان اگه موتورشون واقعا تغییری بیش از پیشرفت رقبا (هوندا و مرسدس) نکرده باشه، پس فاتحه این فصل متاسفانه مطمئنن خوندس!

   • @sebvr

    6

    2

    راستش من خودم استون مارتین رو رقیب ردبول میدونم….خیلی خوب بودن …ممنون ازت ممدو ! برای شما و خانوادتون آرزوی موفقیت دارم

  • Shumi1

   4

   0

   قطعات ذولفقازی چیه؟؟؟؟؟؟!!!!!
   تاحالا همچین چیزی نشنیدم

   • مَمَّدو

    5

    3

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣
    Sebve و من ، به اون بالَک هایی که روی بال جلو نسب هستن و لبه های دوتایی دارن -همه ندارن- میگیم ذوالفقاری! آخه شبیه نقاشی هایی هست که از شمشیر حضرت علی میکشن و نوکش رو دوتایی میکنن! خخخخخ
    فرهنگ واژگان ایرانی!

  • 7seb7vettel7

   3

   1

   دمت گرم من اولین بار کامنت میزارم ولی میخواستم بهت بگم یه تنه پرچم بابل رو بردی بالا امیدوارم همینجوری ادامه بدی🙏🙏🙏

   • @sebvr

    3

    1

    ممنون داداش! نظر لطفته

  • mobinfr

   2

   0

   تحلیل هات مثل همیشه عالی، دقیق و آموزنده هست… دمت گرم همشهری… 😀😀
   فردا معلوم میشه این همه تغییراتی که فراری داده(حتی داکت ترمز) چقدر تاثیر داره..

 6. محمدحسین

  3

  0

  امسال هم به احتمال زیاد یاماها تا وسطای فصل پیشتاز باشه تو جدول بعد افت کنن.
  به موتور دوکاتی هم امید دارم که تونسته باشن به تعادل و چسبندگی بهتری برسن

  • @sebvr

   3

   1

   دوکاتی خیلی خوب بوده تو این تست ! با اختلاف ۲ دهم رکورد مارکز زدن اونم توی تست کار هر کسی نیست ! پتروناس خوب نبوده فعلا ولی هم روسی و هم موربیدلی ابراز امیدواری کردند ! وضعیت یاماها هم خیلی خوبه ! ولیکن خیلی دوست دارم پتروناس بهتر بشه !

   • محمدحسین

    2

    0

    احتمالا دوکاتی رکوردای بیشتری هم بزنه..
    چون از عکسایی که در اومده (دوکاتی کربنی)
    نشون میده که اصلاحات خیلی بیشتری هم داره و چندتا قطعه آیرودینامیکی جدید رو دارن امتحان میکنن.
    تو تمرین دیروز هم جک میلر با موتور دوکاتی به سرعت سرسام آور ۳۴۸ کیلومتر بر ساعت رسید که بیش از ۱۰ کیلومتر بیشتر از بقیه سازنده ها بود..
    .
    جک اگه در طول فصل دچار سانحه نشه یا از نظر روحی افت نکنه ؛ قهرمانیش دور از دسترس نیست!
    .
    یه نکته جالبی هم که دقت کردم از عکسایی که در اومده اینه که بقیه سازنده ها(هوندا ، یاماها، آپریلا) هم دارن ایده های دوکاتی(قطعه های آیرودینامیکی) رو موتور هاشون امتحان میکنن

   • محمدحسین

    1

    0

    یوهان زارکو موتور سوار تیم پراماک
    با موتور دوکاتی با ثبت رکورد ۳۵۷.۶ کیلومتر ؛
    رکورد سریعترین موتور‌تاریخ موتو جیپی رو به نام خودش زد..!!😶😶

 7. محمدحسین

  5

  0

  چرا انقدر بخش موتو جیپی سایت افت کرده و مطلب به ندرت میزارید☹
  الان کلی تحلیل از عملکرد موتور ها تو این فصل میشه نوشت و تو سایت قرار داد

  • @sebvr

   4

   1

   من مصاحبه ی ولنتینو روسی رو ترجمه کردم و قرار دادم ولی هنوز تایید نشده !

   • محمدحسین

    3

    1

    دمت‌گرم داداش من خیلی وقته سایت و کامنتات رو دنبال میکنم ولی به ندرت کامنت گذاشتم.
    از تحلیلات لذت میبریم❤

   • @sebvr

    3

    1

    ممنون محمد حسین! نظر لطفته

 8. @sebvr

  4

  1

  مصاحبه ی ولنتینو روسی روز سوم تست قطر : ((ترنسلیت خیلی غلط داشت دیگه خودم ترجمه کردم))
  “من‌خیلی از رتبه ی ۱۳ ام خوشحال نیستم ولی خب امروز روز خوبی بود چون ما باید از ۲روز اول بهتر میشدیم و شدیم هم توی تک دور و هم توی ریتم مسابقه ای بهتر شدیم. من فکر میکنم ما داریم خیلی خوب کار میکنیم! ولی موتور سوار های یه مقداری از ما سریعترن و این نشون میده که ما نیاز داریم کار کنیم ! ما امروز یه حالت هایی رو امتحان کردیم و این برای پیشرفت موتور خوبه ! بنابراین امروز برای ما روز مثبتی بود ! ما باید توی هر قسمتی بهتر

  • @sebvr

   3

   0

   ادامه ی کامنت قبلی ((مصاحبه ی روسی که هنوز تایید نشده )) :ما مخصوصا توی چسبندگی باید بهتر عمل کنیم که امروز رو خیلی لذت بخش میکنه ! و حالا ما دیتا ها رو چک خواهیم کرد تا ببینیم کجا میتونیم بهتر بشیم !!

 9. Erfn

  4

  1

  ساعت برگزاری تست پیش فصل فرمول یک چه زمانیه؟

 10. محمدحسین

  3

  0

  پول اسپارگارو رپسول هندا نبود مگه برادر؟

 11. Pouria

  3

  0

  خبری از مارک نیست ؟
  پس کی میرسه

  • مَمَّدو

   4

   0

   اول بپرس که آیا اون مارک سابق میشه اصلا؟

  • @sebvr

   3

   0

   داره ریکاوری میکنه…..خودش میگه بزودی برمیگردم!! احتمالا به ریس قطر 2 برسه

 12. مَمَّدو

  4

  2

  کامنت طنز:
  در پی انفجار یک گالن سوخت، متعلق به “صنایع مازپین” (هرگونه تشابه اسمی اتفاقی میباشد!) در پدوک، که منجر به کشته و زخمی شدن ۱۹ نفر شد! ، بار دیگر مخالفان طرح “توسعه سوخت اف۱” تجمع اعتراض آمیز کردند.
  این طرح که به معنای اجازه دادن به شرکتهای سوختی، برای ارتقا کیفیت سوخت ماشینهای اف۱ تحت اسپانسرینگشان و در جهت افزایش قدرت موتور میباشد، بعد از آن به وجود آمد که نیکیتا مازپین و تیم هاس، ۱۰ سال پی در پی قهرمان اف۱ شدند و بسیاری از تیمها و اسپانسرهاشون از اف۱ کنار کشیدند! چون معتقد به تقلب گسترده ای بودند که FIA همواره اصرار داشت، منطقه خاکستری قانون بوده است!
  در نتیجه امروزه شاهد سوخت هایی هستیم که به صورت درجا و در داخل بشکه هم تولید انرژی میکنن و آماده انفجار هستن.

  • Pouria

   2

   2

   نیکیتا مفتی
   نیکیتا تفتی
   نیکیتا نفتی
   .

 13. Kamran

  3

  0

  داشتم یکی از تجلیل های اد استرا درباره sf21 تو یوتیوب تماش میکردم نگاهم افتاد به یه کامنت بامزه زیر ویدئو.یه کاربری نوشته بود من نگران موهای کارلوس هستم بعد از چند دوره رانندگی برای فراری
  (قطعا متوجه مبظورش شدید)

 14. 🏁Parsa16

  6

  1

  با سلام
  ببخشید من چند. روز نبودم به دلیل بیماری اما خوشبختانه بر طرف شد و از امروز پر قدرت تر در خدمت همه هستم

  • @sebvr

   2

   0

   خوش برگشتی پارسا !!

 15. saman.5

  3

  1

  تست ها از جایی پخش میشه ؟

 16. saman.5

  2

  1

  تست های ماشین های جدید از جایی پخش میشه ؟

 17. Kamran

  5

  2

  داشتم یکی از تحلیل های اد استرا درباره sf21 تماشا میکردم نگاهم افتاد به یه کامنت بامزه زیر ویدئو.یه کاربری نوشته بود من نگران موهای کارلوس هستم بعد از چند دوره رانندگی برای فراری
  (قطعا متوجه مبظورش شدید)

 18. Milad SV5

  2

  0

  موتور یاماها پارسال هم تو تک دور ها بهترین بود
  ولی ابدا ریس پیس خوبی نداشت
  که با اپدیت های اشتباه عملا فرصت قهرمانی رو از موریک و فابیو گرف‌

  امسال با این شاسی جدید امیدوارم تا اخرین ریس شانس داشته باشن