فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون در مصاحبه ای توضیح داد که مذاکرات قبلی با فراری برای انتقالش به اسکودریا هرگز به سرانجام مشخصی نرسید؛ چرا که موضع دو طرف به هیچ وجه همسو نبود.

در طی چند سال اخیر همیلتون هرگز علاقه خود به خودروساز مشهور مارانلو را پنهان نکرده است. در واقع حتی با خرید چند اتومبیل معروف کمپانی فراری، آشکارا این علاقه خود را نشان داد. اما از طرفی هر وقت تیم فرمول یک این خودروساز پیشنهاد پوشیدن لباس قرمزش را به همیلتون می داد، راننده ی بریتانیایی هرگز گزینه های مطرح شده توسط فراری را قبول نمی کرد.

همیلتون در مصاحبه‌ای، در خصوص پیوستن به فراری گفت:

ما در این مورد صحبت کردیم، اما پس از بررسی و درک اینکه چه گزینه هایی روی میز است به برآورد خوبی نمی رسیدیم. آنها هرگز گزینه های مناسبی نبودند.

اما همیلتون این را نیز توضیح داد که در گذشته زمان بندی نیز عامل یا مانع مهمی برای جلوگیری از پیوستن او به فراری بود. در واقع، دقیقا زمانی وی قراردادش را با مرسدس تمدید می کرد، که اسکودریا فراری دو راننده ی ثابت در اختیار داشته و صندلی خالی برای پیوست همیلتون به این تیم وجود نداشت.

وی افزود:

مواضع ما با یکدیگر هرگز همسو نشد. من فکر می کنم زمان بندی نیز عامل مهمی بود و در آخر تمام این اتفاقات مانع همکاری ما با یک دیگر شد. در فصول اخیر قرارداد من با مرسدس، همیشه در سال هایی متفاوت از سایر رانندگان به اتمام می رسید. زمانی که من با مرسدس قرارداد داشتم، فراری همیشه یک صندلی خالی داشت؛ و زمانی که من قرار دادم با این تیم به اتمام می رسید، این فراری بود که دو راننده ی ثابت در اختیار داشت.

 

Lewis Hamilton's laferrari

لوییس همیلتون و لافراری سفارشی او

البته مسئله ی دیگری که فعلا به عنوان یک سوال باقی می ماند، این است که اگر قهرمان هفت دوره ی فرمول یک به فراری می رفت، آیا او از همان آزادی عملی که مرسدس به عنوان یک فعال اجتماعی، در خارج از پیست و در زندگی روزمره اش در اختیار او قرار می دهد، بهره مند می شد یا خیر؟

وقتی همیلتون مک لارن را برای پیوستن به مرسدس ترک کرد، داشتن آزادی عمل کامل در فعالیت های شخصی و اجتماعی، یکی از پیش شرط اصلی او در قراردادش با مرسدس بود.

لوئیس همیلتون در این باره گفت:

در مک لارن من رشد زیادی کردم اما آن ها انتظارات خاصی در مورد نحوه رفتار یک راننده فرمول یک داشتند و تمام این ها با این واقعیت که من همیشه یک فرد معترض به بی عدالتی ها و به دنبال برابری های اجتماعی بوده ام، در تضاد است.

قبل از امضای قرارداد با مرسدس، من گفتم:( ببینید، من با دیگر رانندگان کمی متفاوت هستم. بگذارید خودم باشم و اجازه دهید چیزهایی را تجربه کنم، زیرا باید بفهمم که هستم. اما در هر صورت، من به شما کمک می کنم تا نام تجاری و کسب و کار شما در دنیا به شکلی بهتر رشد کند.)

و این دقیقا همان اتفاقی بود که افتاد.

42 دیدگاه

 1. Abbas

  12

  4

  ❤❤❤❤❤

 2. MERC

  21

  4

  حالا اگه فراری بود, بهش حتی اجازه نمیدادن یه ماشین اسپرت از یه کمپانی دیگه داشته باشه

 3. NICO ROSBERG-06

  13

  16

  فقط میشه گفت حیف مکس و لکلرک و فتل که دارن تو اون ماشین ها حدر میرن..
  ازتقدیر متشکر باش.

  • Mahmood.ghaedi

   12

   3

   نیکو تقدیر خودش رقم زد
   سالی ک رفت مرسدس سالی بود ک داشت تو مکلارن برای سکو و قهرمانی میچنگید و اون تیم ول کرد رفت مرسدس و سال بعدش قوانین عوض شد مرسدس شد تیم اول و سال ب سال توی پیشرفت مرسدس خودش هم نقش داشت
   ریسک کرد و ریسکش گرفت
   و جوتب کامنت بعدیت هم خودت میدونی چیه امسال دلیلی نداشت زدن رکورد بیخیال بشه بره ی تیم دیگه برای چی این تیم ول میکرد وقتی میدونه با همین تیم و سال دیگه هشتمین قهرمانی هم میتونه بگیره

   • NICO ROSBERG-06

    5

    8

    محمود اون نظر من فقط شخصیه.. نظر شما که هوادار لویس هستی محترمه- نظر من در اینکه لویس بهترین راننده حال حاضر گریده تغییری ایجاد نمیکنه و این قابل تقدیره.. ونظر شماروهم میشه از جنبه هایی قبول کرد

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   6

   3

   تقدیر توسط خود راننده ساخته میشه

   اگه منظورت تشکر از تیمه که لوئیس هر مسابقه سنگ تمام میزاره.حتی خودشو قهرمان نمیدونه!

 4. Dr¡ft€r

  9

  22

  با احترام به تمامی رانندگان و فن‌هایشان اغراق نیست اگر بگم نه تنها پیوستن همیلتون به فراری خللی در قهرمانی سالهای اخیرش ایجاد نمیکرد بلکه موجب پیشرفت فراری و رقابت نزدیکتر در صدر جدول میشد

  • RADU

   2

   0

   هر کسی میدونه که یه تیم بخواد قهرمان بشه یه پکیج کامل و تمام عیار میخواد نه فقط راننده میتونه به تنهایی قهرمانی بیاره نه یه تیم بدون راننده خوب

 5. NICO ROSBERG-06

  14

  11

  خب پس چرا به فراری نپیوست؟
  نکنه شما باور کردی بخاطر این بوده که فراری موقع پایان قرار داد لویس با مرسدس دوتا راننده ثابت داشته.. خب اگه اینطورطه امسال که لویس قراردادش با مرسدس به اتمام رسیده و فراری هم فتل و میخواست جایگزین کنه .. چرا لویس نرفت فراری؟ تا ما هم شاهد درخشش فراری باشیم.
  اونوقت اگر فراری میدونست ک لویس با پیوستن به فراری مشکلی نداره به نظرتون بین لویس و ساینز کدومشون و انتخاب میکرد لویس رانندگیش2 لول بالاتر از سطح رانندگی ساینزه البته که من استعداد و سرعت کارلوس ساینز و زیر سوال نمیبرم
  ولی خب مرسدس برای لویس مثل خونه دومشه.. با اون همه حمایت و اون ماشین بی نظیر و رانندگی بی نقص کجا بره بهتر از مرسدس.
  لویس میدونه که فراری تا چندسال آینده ماشین درحد و قواره قهرمانی ندارند.
  پس یک مصاحبه میکنه که از آینده مطمعن نیس که بیشتر جنبه رسانه ای جهت تمدید قرار دادشه و سپس با مرسدس تمدید میکنه و سپس قهرمانی شماره8.

  • farshad

   8

   5

   سلام به کاربر عزیز” نیکو روزبرگ ” البته فکر کنم منظور لوییز این چند سال اخیر نیست . احتمالا منظور لوییز مربوط به سالهای حضورش در مک لارن و در زمانی که تصمیم داشته به تیم دیگری بره , و برای همین اشاره میکنه که برای فعالیتهای اجتماعی و شخصی در مک لارن محدود بوده و دلایل انتخابش رو در آن مقطع عنوان کرده . البته برداشت شخصی بنده است و شاید اشتباه متوجه شدم .

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    12

    2

    ۲۰۰۹ فراری برای سال بعد با الونسو قرارداد امضا کرد و تا سال ۲۰۱۶ با فراری قرارداد داشت (برای اونایی که نمی دونن مکلارن هوندا قبلاً قهرمان جهان شد الونسو وسوسه شد قرار دادشو فسخ کرد)پس اگه اون موقع نرفت فراری دلیل اصلیش می شه الونسو
    از ۲۰۱۵ می شه گفت دلیلش صندلی خالیه

   • NICO ROSBERG-06

    8

    9

    امید نورمحمدی
    مخلصیم داداش
    گفتن حقیقت جرات میخواد.. مسعله تعداد دیسلایک یا ترس از گفتن حقیقت نیست واقعیت اینه که تاریخ حرف منو تایید میکنه که حقیقت همیشه تلخ بوده.وگفتنش شجاعت میخواد.

  • بیژن

   7

   9

   اقای nico rosberg-06
   لوئیز صحبت زمانی رو میکنه که فراری با فتل سه ساله تمدید کرد ، اون موقع یه صحبت هایی شده بود بین لوئیز و مدیرای فراری
   وبعد قرارداد فتل با فراری لوئیز برگشت گفت :تمدید ۳ ساله من سر در نمیارم . چون به لوئیز پیشنهاد داده بودن و صحبت شده بود . یعنی ۲۰۱۷
   بعد اون دیگه کلا کنسل شد رفتن لوئیز به فراری .
   الان دیگه لوئیز اواخر کریرشه و فراری هم با چارلز بلند مدت تمدید کرده ، این یعنی تمام تخمه مرغ های فراری تو سبد چارلز هست .
   الان دیگه لوئیز شده پرافتخار ترین راننده تاریخ ، و شرایط کاملا متفاوته با اواخر ۲۰۱۷ .
   به نظرم حتی اگه فراری در حد مرسدس الان قوی بود هم باز لوئیز الان نمیرفت فراری ، همونطور که گفتم فراری رو چارلز سرمایه گذاری بلند مدت کرده و هم اینکه لوئیز کاملا با مرسدس اجین شده .
   این مصاحبه هم تیکه ای از مصاحبه لوئیزه که راجع به کل کریرش صحبت کرده و اینم یه تیکه از مصاحبه لوئیزه که در جواب یکی از سوالات داده .
   مورد آخر هم لوئیز داستانش با کل راننده های گرید متفاوته ، باید پیشنهاد بهش بدن که بره جایی ، حالا هر تیمی ، نه اینکه خودش ، خودش رو پیشنهاد بده .
   مگه خونه خاله اس پاشه بره فراری ؟
   یکی از بهانه های فراری برای عدم تمدید با سب دستمزدش بود ، بعد میان با لوئیز که دستمزدش بالاتره ببندن ؟ اونم چی لوئیز با این همه افتخاره خودش بره پیشنهاد بده ؟
   فراری بعد ۲۰۱۷ فکر میکرد با سب میتونه به موفقیت برسه واسه همین یهو ۱۸۰ تغییر نظر دادن .
   صحبت لوئیز هم در مورد همون دوره اس نه الان .
   drifter هم اشتباه میکنه
   چون با اگر و اما نمیشه قاطع گفت چیزی .
   nico
   شما برعکس اینکه میگید طرفدار لوئیز هستید ، اتفاقا برعکس کاملا ضدش هستید . چون هیچوقت یه طرفدار نمیاد مثل شما رفتار کنه .
   شما احتمالا یکی از دوستانی هستین که این چند ساله بهتون سخت گذشته و با این اکانت وارد سایت شدید ،که یکم عقده گشایی کنید .

   • mohammad

    1

    1

    نیمدون فصل قبل بود یا قبل ترش که اصلا بحث بود که لویس بیاد فراری و منبه عنوان طرفدار سب خوشحال بودم چون ممکن بود سب بره مرسدس ولی همون موقع هم میگفتم چرا لوییس باید مرسدس رو ول کنه بره فراری و همین هم شد نرفت چرا وقتی میتونه تارخ ساز باشه ول کنه بره شاید چند سال بعد بره که بگه راننده فراری هم بوده و شاید با تغییر قوانین فراری یه تکون بخوره وگرنه تا 100 سال دیگه همینجا میمونه

  • mohammad

   2

   1

   کاملا موافقم دلیلی نداشته یه تیم قوی و کاملا قهرمان و هماهنگ رو ول کنه بره یه تیم ضعیف رو به ضعیف تر شدن

 6. REZA.M

  11

  14

  آره تو گفتی ما هم باور کردیم.بگو ماشین دامینیت نداشتن.
  البته همیل فن های عزیز خدا رو شکر کنید همیلتون نرفت فراری.
  با عملکردی که بینوتو داشته اگه همیلتون میرفت فراری قطعا با ماشین بینوتو رو زیر میگرفت و کار به جاهای باریک میرسید.

  • Mahmood.ghaedi

   11

   8

   اقا رضا خب شما باور نکن
   فقطی سوال لوییز چ سالی رفت مرسدس؟
   زمانی ک رفت مرسدس ماشین مرسدس دامینت بود؟
   شما چیزی ک دوس داری باور میکنی چیزی ک دوس نداری باور نمیکنی

   • امید نورمحمدی

    6

    10

    احتمالا شما اون موقع توی مسایل مربوط به تغییر قوانین و شروع هایبرید بودی. حتما هم از ریز جلسات همیلتون و مرسدس با خبر بودی. خود همیلتون قبول داره که باید از مرسدس تشکر کنه بابت فرصتی که بهش داده شده ولی شما قبول نداری!!!

   • بیژن

    7

    6

    اقای نور محمدی
    اواخر ۲۰۱۲ هر اطلاعاتی هم از تیم مرسدس گرفته باشه لوئیز
    میتونست مطمئن ۱۰۰% باشه که ۲۰۱۴ مرسدس برترین ماشینه ؟
    یا بقیه تیم ها ماشینی در حد قهرمانی ندارن ؟
    کی میتونست پیش بینی کنه شرایط ۲۰۱۴ رو ؟
    کاملا ۵۰ ۵۰ بود ریسکش ولی جواب داد .
    میدونم سختی کشیدین این چند سال ولی ادم از فرداش مطمئن نیست چطور میتونستن از دوسال بعد مطمئن باشن ؟

   • Mahmood.ghaedi

    4

    0

    تقای امید نورمحمدی عزیز من ن در جریان نبودم ولی شما ک اطلاعات بالای ظاهرا دارین میتونید ی سرچ تو همین سایت کنید نیکی لائودا دربار نوع امدنش ب مرسدس صحبت کرده
    البته نمیدونم نیکی لائودا قبول دارین یا نه

 7. TEAM LH #44

  2

  5

  شاید اگه می رفت مثل 2013 سود می کرد با مثل 2014 فتل نمی تونست قهرمان شه
  کسی چی میدونه
  😁

 8. ....

  9

  7

  نمیشه منکر نقش برند فراری تو محبوبیت
  راننده ها شد
  فکر میکنم اگه لوییز این تعداد قهرمانی و رکورد رو اگه با فراری کسب میکرد خیلی خیلی بیشتر از الان مورد تمجید قرار می‌گرفت
  هرچند همین الان هم کسی که تعصب نداشته باشه قطعا از لوییز تمجید می‌کنه…

  • بیژن

   1

   7

   اصلا ربطی نداره amin جان
   لوئیز یکی از محبوب ترین راننده هاس
   طرفداری از یک راننده و محبوبیتش ربطی به برند تیمش نداره

   • ....

    6

    2

    بیژن جان قبول دارم که لوییز راننده معروفیه
    و البته محبوب
    اما فکر نمیکنم طرفدارای فراری که صرفا طرفدار لوییز باشن تعدادشون خیلی زیاد باشه
    و نمیشه کتمان کرد که فراری بیشترین فن رو تو فرمولا وان داره

   • بیژن

    3

    5

    اخه چرا باید طرفدار های فراری طرفدار لوئیز باشن ؟ فراری فن ها تو این سالها دو تا مانع داشتن واسه رسیدن به قهرمانی،لوئیز و سب
    امین جان همین از بدو ورود سب به فراری تا الان
    کلی از طرفدار های فراری مخالف سب هستن و منتظر یه عملکرد بد ازش تا بهش حمله کنن .
    فکر میکنی چرا ؟ چون سب چهار سال مانع فراری شد واسه قهرمانی
    لوئیز هم همینطور چند ساله نذاشته فراری قهرمان بشه .
    واسه همین هیچوقت نمیان طرفدار لوئیز باشن و ب عکس طرفدارهای مرسدس نمیان طرفدار فراری و سب باشن ‌.
    ولی بحث احترام جداس، همونطور که من و یه سری لوئیز فن ها واسه فراری و راننده هاش احترام قائلیم ، اونا هم متقابل احترام میذارن .
    به نظر من طرفداری از یه راننده اصلا ربطی به تیم نداره .
    سب الان از فراری بره طرفداراش کم میشن ؟ یا قبل اومدن به فراری کم طرفدار داشت ؟
    یا مکس مگه تو فراری بوده ؟ حتی قهرمان نشده . ولی طرفدارهای خودشو داره .
    لوئیز هم واسه من و خیلی ها فرق نمیکنه کجا باشه همه جا طرفدارشیم از بدو ورود تا الان .
    شاید واسه خیلی ها و شما فراری خاص باشه . ولی برای من نه
    چون نسبت به سالهای حضورش تو فرمول وان و کسب افتخار
    خیلی ضعیف عمل کرده .
    ولی مرسدس با ۱۳ سال حضور در مسابقات ۹ تا قهرمانی داره
    دو قهرمانی مربوط به سالهای ۱۹۵۴ و۵۵ .
    فراری ۷۰ سال حضور ۱۶ قهرمانی
    مرسدس ۱۳ سال حضور ۹ قهرمانی

   • Siamak

    6

    2

    آقا بیژن ،
    صرفنظر از کل محتوای کامنتتون که درسته یانه ، فقط به این مطلب اشاره کنم که بنده یک فراری فن قدیمی هستم که فوق العاده همیلتون رو تحسین میکنم و به خودش و عملکردش اعتقاد دارم !
    لطفآ حساب فن های واقعی ولی غیر متعصب هر راننده و یا هرتیم رو با عده ای فن نمای افراطی ، از هم جدا کنید .
    هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای اینکه یک فراری فن از لوئیس تعریف کنه ویا یک لوئیس فن فراری رو دوست داشته باشه وجود نداره ! این مرزبندی و خط کشی مجازی زائیده افکار افرادی صرفآ افراطی است .

   • بیژن

    1

    0

    اقای سیامک عزیز
    حرف بنده هم همینه ، طرفداری از راننده ربطی به تیم نداره .
    و بحث احترام به رقیب از طرفداری جداس .
    و اینکه اگه هر راننده ای تو تیم فراری باشه طرفداراش بیشتر میشه رو اصلا قبول ندارم ، چون طرفدار واقعی براش فرقی نداره که راننده یا ورزشکار محبوبش تو کدوم تیم باشه .

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    3

    1

    اقا بیژن پس شوماخر دو بار نذاشته فراری قهرمان شه پس طرفدارای فراری از شوماخر بدشون میاد ؟

   • ....

    3

    1

    بیژن جان بنده با فرمایشات شما موافقم و قطعا طرفدار یک راننده براش فرقی نمیکنه تو کدوم تیم باشه
    اما تو کامنت اول هم اشاره کردم با توجه به بیشتر بودن فن های فراری تو دنیا،اگه لوییز با فراری ب این افتخارات رسیده بود خیلی خیلی بیشتر ازش تمجید میشد
    شما فکر کنید لوییز یک میلیون فن داره
    (همه فقط طرفدار شخص لوییز هستن)
    مرسدس یک میلیون فن(تو فرمول یک)
    فراری هم سه میلیون فن(تو فرمول یک)
    خب حالا اگه طرفداری فراری تو جبهه لوییز باشن،از نظر هواداری بیشتر رو بورس خواهد بود یا با حضور طرفدارای مرسدس؟؟
    (البته لازم به ذکره بنده فن شخص لوییز هستم اما بین تیم ها طرفدار مرسدس
    بنده از خدامه که محبوبترین رانندم تو محبوب ترین تیمم ب این افتخارات برسه
    فقط صرفا نقش یک برند محبوب تو افزایش محبوبیت یک راننده محبوب رو خواستم توضیح بدم)

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    6

    2

    این حرف اقا بیژنه
    مرسدس با ۱۳ سال حضور در مسابقات ۹ تا قهرمانی داره
    دو قهرمانی مربوط به سالهای ۱۹۵۴ و۵۵ .
    فراری ۷۰ سال حضور ۱۶ قهرمانی
    مرسدس ۱۳ سال حضور ۹ قهرمانی
    اگه به تعداد سال و قهرمانیه
    برون جی پی سال حضور یک تعداد قهرمانی در جدول رانندگان یک و قهرمانی در جدول سازندگان یک تعداد حضور به قهرمانی صد
    اینطوری کسی به گرد برون هم نمی رسه

   • Mahmood.ghaedi

    2

    0

    بیژن خب من مرسدس دوس دارم و طرفدارشم ولی طرفدار کیمی هم بودم ک راننده فراری بود و واقعا دوسش دارم
    مکسم خوشم میاد ولی تو تیم ردبول رانندگی میکنه
    Amin
    منم باهات موافقم فراری فن هاش بیشتر و ی راننده با فراری قهرمان بشه یا کلا تو فراری رانندگی کنه تاثیر زیادی میتونه توی تعداد فن هاش داشته باشه

   • Siamak

    2

    0

    شک نکنید ، اینکه راننده ای در کدام تیم باشه روی تعداد طرفدارنش تآثیر گذاره .
    نظر شما رو کاملآ محترم میشمارم ، ولی در اینمورد نظر بنده به نظر Amin عزیز نزدیکتره !؟

   • بیژن

    1

    1

    اینکه فراری محبوب ترین تیم فرمول وانه بحثی درش نیست .
    و طبیعییه که هر راننده ای به هر تیمی بره طرفدارهای اون تیم از راننده حمایت میکنن ،حالا هر تیمی که باشه . فراری که جای خود
    صحبت من اینه قهرمانی در فراری با بقیه تیم ها از نظر ارزش و اعتبار هیچ فرقی نداره .
    سنا مگه با فراری قهرمان شده ؟ نه نشده ولی خیلی ها بهترین راننده تاریخ میدونن سنا رو .
    یا سب مگه با فراری قهرمان شده ؟
    این ذهنیت اشتباهه که تو فراری بودن قهرمانی یه راننده رو خاص میکنه کاملا اشتباهه .
    این کاملا نظر شخصیه برای هر کسی
    مثلا از نظر سب که الگوش شوماخره قهرمانی در فراری براش خاص میشد .
    ولی واسه لوئیز که الگوش سنا بوده نه .
    معیار هر شخص متفاوته .
    لوئیز و مرسدس کاری کردن که نسل بعد ارزوی قهرمانی با مرسدس رو داشته باشن .
    مثل نسل قبل که بیشترشون ارزوی قهرمانی با فراری رو داشتن .
    عملکرد مرسدس و لوئیز یه الگوی جدید خلق کرده در کنار فراری وشوماخر .
    ثبات و عملکردی که در طول تاریخ هیچ تیمی نداشته .
    مرسدس خودش شده یه مرجع، پیشرو و الگو .
    باز اگه متوجه منظورم نمیشید من نمیدونم دیگه چطوری منظورم رو برسونم ‌.

   • بیژن

    0

    0

    amin جان
    احترام رو به دست میارن
    یادمه سال ۲۰۱۷ و۲۰۱۸ تو همین سایت فقط، شاید سه یا چهار نفر از طرفدارهای فراری به لوئیز احترام میزاشتن و قبولش داشتن
    ولی الان خیلی بیشتر شده تعدادشون .
    احترام رو باید به دست آورد امین جان .
    دوست عزیز dr3
    شوماخر شاید دوبار جلوی قهرمانی فراری رو گرفته باشه
    ولی پرافتخارترین راننده تاریخ فراری محسوب میشه و باعث شد فراری محبوبیتش دو برابر بشه .
    کاری که آلونسو و سب نتونستن واسه فراری انجام بدن .
    در مورد برون جی پی هم اگه بری تحقیق کنی متوجه میشی که کاملا تسط مرسدس پشتیبانی شد و سال بعدش هم شد تیم مرسدس .
    به غیر اون تداوم موفقیته که مهمه
    اینکه هر وقت حضور داشته باشی موفق باشی .

   • ....

    1

    0

    بیژن جان بنده منظور شما رو متوجه شدم
    و باهاش موافقم،قهرمانی،قهرمانیه فرق نمیکنه تو چه تیمی باشه
    دیدگاه بنده از منظر هواداری بود و دیدگاه شما از منظر کارشناسی قهرمانی ها
    و همه ما خوب میدونیم از نگاه هواداری تا نگاه کارشناسی اختلاف زیاده…

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    1

    0

    خب پس برون یعنی مرسدس . پس اگه اینطوره بری شما که اینقدر تحقیق می کنی بری تحقیق کنی برون تیمو از هوندا خریده پس هوندا همه‌ی قهرمانی ها رو گرفته
    معلومه که این حرف کاملا اشتباهه مثل اینکه بگی قهرمانی های رنو مال بنتونه چون اون تیمو خریده

  • mohammad

   1

   2

   خوب با فرارینمیتونست اونوقت این محبوبیت رو هم نداشت

 9. itg

  8

  4

  با احترام به همه طرفدارها
  مشکل بنظرمن اکانت فیک هستش
  که چند وقتیه کامنتارو میخونم میشه فهمید چی به چیه
  نیکو روزبرگ پست قبلی نوشتی جوری ننویسیم که به طرفدارها بربخوره
  داداش با خودت چند چندی
  اصلا طرفدار کی هستی؟
  نقد کردن شجاعت میخاد آره ولی با احترام به شما حرف شما کلا در تضاد با شجاعته
  کاربر نور محمدی
  طرفدار دوآتیشه فتلی نگارشتم عالیه
  برای شخص عزیزی
  ولی خداییش انصاف رعایت میکنی؟

  • Abbas

   1

   8

   اکانتا فیک زیاد شده جدیدا،دوستان کاش همراه تعویض اکانت طرز فکرشون رو هم بسمت منطقی کردن میل بدن،،،،موفق باشند.