فرمول یک ایران – رئیس تیم فرمول یک فراری، متیا بینوتو می‌گوید که سکوی سباستین فتل در گرندپری ترکیه ۲۰۲۰ بسیار برای این راننده آلمانی مهم بود پس از آنکه فصلی سخت را پشت سر گذاشت.

فتل بهترین عملکرد خود در طول این فصل را به نمایش گذاشت تا در گرندپری ترکیه از رده دوازدهم راه خود را به رده سوم در پایان مسابقه باز کند. گرچه او تا لحظات آخر در رده چهارم قرار داشت اما همتیمی او که در حال رقابت با سرجیو پرز برای رده دوم بود اشتباه کرد و فتل هم بدون درنگ از این موقعیت استفاده کرد و در پیچ آخر مسابقه از چارلز لکلرک سبقت گرفت.

فتل بالاخره دارد پتانسیل خودرویش را آزاد می‌کند

بینوتو که در این مسابقه حضور نداشت، حس می‌کند که عملکرد فتل اثباتی بر آن است که بالاخره وی در آزاد کردن پتانسیل خودروی SF1000 پیشرفت داشته:

من خیلی برای سباستین خوشحالم. فکر می‌کنم که یک سکو برای او بسیار مهم است. این فصل سختی برایش بوده. به نظرم او تازه شروع کرده، بالاخره در انتهای فصل، که [بیشتر] با خودرو راحت باشد. او الان عملکرد بهتری دارد.

او استارت خیلی خوبی داشت، سرعت خوب و پایداری هم داشت. او داشت تایرهایش را مدیریت می‌کرد، مدیریت می‌کرد تا در رده‌اش بماند و آن را حفظ کند. و در کل، حتی در دور آخر هم او کارش را خوب انجام داد چونکه توانست تا از فرصتی که برایش بوجود آمده استفاده کند. و این برایش عالی است.

او در رده سوم مسابقه را به اتمام رساند، خیلی نزدیک به پرز. اما عالی بود، من برای او خوشحالم. هنوز سه مسابقه مانده، و امیدوارم در مسابقه بعد هم کارمان را به خوبی انجام بدهیم.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - فرمول یک ترکیه 2020

سباستین فتل و لوئیس همیلتون – فرمول یک ترکیه 2020

دلایل عملکرد ضعیف در این فصل از نظر خود فتل

فتل گفته بود که او در تعیین خط نسبت به لکلرک برای استخراج هرچه بیشتر سرعت از ماشین دچار مشکل بوده چونکه در پیدا کردن حد گریپ و چسبندگی زیاد راحت نیست. و رده های پایینی که در تعیین خط کسب می‌کرد هم مسابقه او را خراب می‌کردند چونکه وسط رقابت تنگاتنگ ماشین های میان جدول گیر می‌افتاد.

فتل پس از مسابقه ترکیه گفت که امیدوار است این قدم رو به جلوی او در استانبول نشان دهنده رقابتی تر بودن وی در سه مسابقه باقی مانده از این فصل باشد:

عقیده دارم که به وضوح در استخراج حداکثری توان ماشین دچار مشکل بودم.پس امیدوارم که در مسابقات بعدی ما نزدیکتر باشیم. به نظرم مسابقاتی که تا الان ما انجام دادیم قطعا خراب شده‌اند، زیرا وقتی که شما در رده های عقبی هستید، به نوعی گیر افتاده‌اید. در شرایط بارانی همه چیز اندکی متفاوت است، شما می‌توانید بدشانس یا خوش شانس باشید. می‌توانید تفاوت بیشتری را نسبت به شرایط خشک رقم بزنید.

و اما دیواری به نام سباستین فتل!

قهرمان این فصل، لوئیس همیلتون هم پس‌ از مسابقه به تقلاهای فتل در طول فصل اعتراف کرد همچنانکه در این مسابقه آنها برای رده‌ی خود می‌جنگیدند:

من پشت سب بودم و برای لحظه‌ای داشتم فکر می‌کردم که باید از او رد بشوم، اما بعد ما داشتیم رقابت می‌کردیم و این بسیار ناامیدکننده بود که نمی‌توانستم از او سبقت بگیرم. اما در همین حال به این فکر می‌کردم که “می‌دونی چیه، سب سخت ترین سالش را پشت سر گذاشته، احتمالا در طول کل دوران حرفه‌ایش” و فکر کردم که واقعا دارد خوب رانندگی می‌کند.

اما در همین حال می‌گفتم “او دارد خیلی خوب رانندگی می‌کند، اما لعنت، سر راهم قرار گرفته و راننده های جلو دارند فاصله می‌گیرند!” و بعد این او شروع کرد فاصله‌اش را با من زیاد کند و در آن لحظه من قطعا می‌توانستم ببینم که پیروزی دارد دورتر می‌شود.

52 دیدگاه

 1. Amir.vet

  18

  4

  اگه برات ارزش داره یه ۴ تا ابدیت بیار مرسی😐
  تو باشی دیگه تو ناحیه خاکستری قوانین نری راستی کولتارد کجاست خبریش نیست

  • Mekaeel

   13

   2

   امیرجان برای سه مسابقه چه آپدیتی بیاره؟
   فراری و سب راهشون از هم جدا شده و دیگه تمومه
   حالا باید امیدوار باشیم استون ماشین رقابتی داشته باشه فصل آینده و فراری هم یه ماشین درست حسابی بده دست لکلرک و ساینز

   • Amir.vet

    14

    0

    اره دیر شده ولی خوب بازم فرصت کمی هست .طلاق تلخیه برام جدایی سب و فراری بدون قهرمانی

   • Mahmood.ghaedi

    5

    2

    میکائیل من شخصا ب استون مارتین امیدی ندارم سال دیگه خوبن چون ماشینشون همینه
    ولی دوسال دیگه چی
    اینا اگه میتونستن ماشین خوب طراحی کنن ک کپی نمیکردن

   • Mekaeel

    7

    2

    محمود فکر میکنم لارنس استرول برنامه های بلند پروازانه ای داشته باشه و بدون هدف فتل رو جذب نکرده و البته فتل هم به استون نمیرفت
    قبلا یه شایعاتی منتشر شد در مورد رفتن آدرین نیوی به استون و مطمئنن اگه نیوی هم جذب نشه افرادی کاردان به این تیم خواهند رفت، توی این دنیا با پول همه کار میشه کرد فقط باید برنامه داشت که به نظر میرسه لارنس هر دو رو داره

   • Mahmood.ghaedi

    6

    1

    میکائیل مسئله عمر ورزشی سب هم هست مگه چند سال دیگه میتونه رانندگی کنه
    شاید مثل کیمی تا سنبالا رانندگی کنه ولی قهرمانی چی میشه و تیمی رفته ک قهرمان بشو نیست اونم تو زمانی ک سب میتونه واسه قهرمانی بجنگه سال دیگه هم ک خود مرسدس هست ک حرف اول میزنه قانون همینه و مرسدس حرف اول میزنه
    سال 2022 هم تهش استون مارتین تیم چهارم باشه

   • Mekaeel

    4

    1

    خوب محمودجان دیگه قطعا سب شانسی برای قهرمانی نداره مگه این که اتفاقی پیشبینی نشده رخ بده ولی در کل شاید بتونن در حد رقابت برای سکو باشن

   • آرشا

    4

    1

    فرفری یه جوری میگه پتانسیل ماشین انگار……

 2. محمد شکاری

  21

  1

  شاید دوستان بگن رده خیلی مهمه و با پیت استاپ بدش حتی رده دوم رو هم از دست داد ولی به نظرم تنها چیزی که مهمه اینه که دوباره دیدیم فتل با استایل رانندگی ویژه‌اش به پیست حکمرانی میکنه، یه استارت عالی داره، یه رانندگی بدون نقص و حتی لوییس همیلتون رو به چالش میکشه… اگر همه اینا رو کنار هم بذاریم میبینیم که رده واقعا مهم نبود، همین که آخر مسابقه بگیم «وای سب دوباره برگشته» خودش خیلی هیجان آور تر از یه پودیومه… این رو هم رد نمیکنم که اون پودیوم مهم نبود و قطعا تاثیر زیادی توی روحیه خود سب و تیم خواهد داشت ولی به عنوان یه طرفدار واقعا بیشتر از رانندگیش لذت بردم نه سکویی که بدست اورد و قطعا لیاقتشو داشت

  • mohammad

   3

   2

   1000 درصد باهات موافقماینکه به تنهایی تونست همیلتون رو به جالش بکشه و رانندگی بی نقصش واو

  • Mahmood.ghaedi

   6

   6

   اقای شکاری عزیز همونطور ک با ی ریس بد نمیشه گفت عمر ی راننده تمام شده
   با ی ریس خوب هم نمیشه گفت ک ی راننده برگشته
   پارسال هم همه گفتیم ایول سب برگشته
   سب تا مشکلاتش حال نکنه بازهم همینه حال مشکلاتش واقعا چی هستن نمیدونم

   • محمد شکاری

    9

    0

    قبول دارم فرمول یک همچین چیزیه ولی بیاین عادت کنیم خوشبین باشیم🙂

  • بهزاد زمانی

   6

   3

   سلام، شنیدید میگن با یه گل بهار نمیشه؟ اجازه بدید عملکرد ۳ مسابقه بعدیش رو ببینیم بعد نتیجه گیری کنیم

   • ایرن

    6

    3

    گلام: من میدونم فتل موفق نمیشه گالیور، من میدونم.
    به جای گلام بودن سعی کن انگوری باشی دوست بنفش من 👻

  • ایرن

   4

   3

   با فاصله ای که در لحظه رد شدن از خط پایان با پرز داشت اگر تنها و تنها یک دور دیگه مسابقه طول میکشید توی همون مستقیمی اول فتل با دی ار اس سبقت گرفته بود. اما همه اینا ایکاش هست و حرف آقای شکاری کاملا درست هست.

   • بهزاد زمانی

    4

    4

    بانو ایرن، اگر از اونچه بنده نوشتم برداشتتون اونی بوده که در کامنت اولتون نوشتین احتمالا در خوندن و درک مطلب کمی مشکل دارید. مضاف براینکه اصلا خوشمزگی رو بلد نیستید بهتره کمی روی این موضوع کار کنید، و مهمتر اینکه بنده هنوز افتخار آشنایی با شمارو ندارم چه رسد به اینکه دوست شما باشم چه بنفش و یا هر رنگ دیگری که می‌پسندید.

   • محمد شکاری

    2

    0

    تنها چیزی که میخواستم با کامنتم بگم همین مسئله بود که از عملکرد فتل خوشحالم و نه رده‌اش… ببخشید اگر بین دوستان کدورت ایجاد شد، و بحث سر اینکه آیا این عملکرد خوب ادامه داشته باشه یا نه به اعصاب خورد کردن من و شما و دیگران ربطی نداره… ورزشی نیست که فقط به فاکتور راننده یا فقط ماشین وابسته باشه و خیلی چیزهای دیگر هم دخیل هستند و نمیشه پیش بینی کرد که چه اتفاقی خواهد افتاد اما همین پیشرفت در استخراج سرعت از ماشین به قول بینوتو رو میشه به فال نیک گرفت گرچه در نهایت هم اصلا بحث من این نبود. با توجه به آینده ای که نیومده و اصلا معلوم نیست نمیشه قضاوت کرد. و حتی سه مسابقه هم معیار عملکرد یک راننده مثل فتل نیست چون به نظر شخص من فتل سعی داره تا برای ماشین سال بعدش خودش رو آماده کنه و عملا همین الانشم کمتر از اونچه باید برای مسابقات امسال انرژی میذاره اما نمیشه هم گفت که پایبندیش به تیمی که حال حاضر باهاش قرارداد داره و خیلی وقته داره براش رانندگی میکنه کمتر شده حتی اگر به قول خیلی از افراد این کنار گذاشته شدن خیلی بی رحمانه یا نادرست بوده باشه و البته در این برهه هم دیگه حرف از این چیزا گذشته و لازم نیست دیگه راجع بهش بحث بشه. تنها مسئله مهم اینه که فتل با همه این قضایا و فشار روحی و خروجش از فراری در پایان فصل باز هم تونست تا روی چیزی که حال حاضر جلوشه تمرکز کنه و اونو به ثمر برسونه. ما هم از زاویه دید خودمون میبینم و شاید از زاویه دید راننده همه این اولویت ها در درجه های متفاوتی هستن. با همه این اوصاف اگر ما هم بگیم که ترکیه قراره یه شاخص باشه اشتباه کردیم و اگر هم بگیم که چیزی رو معلوم نمیکنه باز هم اشتباه کردیم. امیدوارم منظورم رو شفاف تر کرده باشم.

   • بهزاد زمانی

    4

    2

    جناب شکاری بنده نه با کامنت شما و نه با کامنت هیچ کس دیگری مشکل ندارم شما نظرت بیان کردی و بنده هم همینطور اما اینکه بعضی از دوستان سعی میکنن با این قبیل شوخی‌های ناجور که بعضا بار توهین آمیزی هم داره لوث کنند موضوع رو نمیتونم درک کنم، والا بارها هم قبلا عرض کردم وجود هیجان مسابقات یکی از انگیزه های این قبیل ورزشهاست و نفراتی مثل فتل و … میتونن موجب این جذابیتی که همه ما دنبالش هستیم بشند و …

   • SIAMAK

    5

    3

    اگه مسابقه فقط یک دور دیگه بطول میانجامید ، با سرعتی که لکلرک داشت شک نکنید که اشتباه در سبقتگیری قبلش رو جبران میکرد و احتمال اینکه سکوی دوم رو داشته باشه بمراتب بیشتر از فتل بود .

   • ایرن

    1

    1

    ۱ آقای زمانی این نظری که شما زیرش نظر دادی در ج آقای شکاری بود و شما باید زیر کامنتی که پاسخ به نظر شما بود نظر میدادی و این چیزا رو مینوشتی.

    ۲ کامنت اول من در ج به شما نبود که حالا قرار باشه درونش برداشت من از نظر شما بازتاب پیدا کنه یا نه.

    ۳ اون عبارت «دوست بنفش من» یک دیالوگ معروف بود و منظور من دوستی با شخص شما نبود و نیست و نخواهد بود.

    ۴ طنز همیشه قرار نیست بخندونه. طنز گاهی باید چیزی رو به شما نشون بده که شما جرات پذیرشش رو توی صحبتهای جدی نداری. منظورم از کلمه ی شما مخاطب عام بود و نه شخص بهزاد زمانی.

  • NICO ROSBERG-06

   4

   1

   دوستان باید تو این وضعیت فرمول1 کنونی که همه شاهد رقابت یک تیم باراننده دوم خودش هستیم باید واقع بینانه و بدور از بی انصافی قضاوت کنیم اگر قراره قضاوتی انجام بشه لویس با اون ماشین داره بهترین نتایج و میگیره و یجورایی رانندگیش شبیه به یک اثر هنریه کلاسیک و باارزشه که خب شرایط تیم هم این و براش راحت تر میکنه و با توجه ب ماشین بدترین راننده گرید شاید بتونیم بگیم بوتاس که واقعا عملکردش نسبت به صندلی که در اختیارش هست و نتایجی که هم تیمیش بدست آورده خیلی ناامید کننده بوده و بعد لکلرکه ک با اون فراری خیلی خوب نتیجه گرفته و بعد هم فتله که باتوجه ب شرایطش با تیم و اتفاقاتی که با گاراژ داشته میتونیم بگیم اگر نگیم فوق العاده اما با اون فراری واقعا بد و پیت های دیوانه کننده -عالی بوده جز یک ریس. و بعدهم مکسه ک خب همه باتوجه ب استعدادش و ماشینش تقریبا همین انتظار و داشتیم. بقیه هم خوبن اما این 4 راننده سظحشون کاملا از بقیه جداست. (لویس-لکلرک-فتل- مکس) بپذیریم که باتوجه ب رانندگی بی اشتباه لویس کسی در حال حاضر نزدیکشم نیست. البته ماشین هم موٍثره اما منظورم بی احترامی به راننگان وطرفدارای اونها نیست.

 3. ابوالفضل

  8

  6

  نمیدونم دقت کردین یا نه ولی وقتی وتل رفت لاستیک عوض کنه مکانیک ها خیلی زود لاستیک ها رو عوض کردن اما مکانیک های جک عقب و جلو ماشین رو رها نکردن و حتی وتل شروع به شتاب گیری کرد درحالی که جک ها فعال بود

  • Mekaeel

   10

   2

   اگه اشتباه نکنم لاستیک جلو راست بود که کامل بسته نشده بود برای همین جک ها رو پایین نمیاوردن
   این پیت استاپ های طولانی درسته از روی عمد نیست ولی واقعا به راننده و جایگاهش ضربه میزنه
   امیدوارم فراری برای سال های بعد این مشکل رو هم برطرف کنه و مکانیک هاش آماده تر باشن

   • AM PHD

    14

    0

    مکانیکا ردبول همه سیکس پک، مکانیکا فراری همه ایربگ😂

   • Mekaeel

    7

    1

    مکانیکای ریسینگ پوینت خیلی چاق هستن

   • امید نورمحمدی

    1

    8

    Mekaeel : از کجا میدونید از روی عمد نیست؟! از 2018 تا 2020 معدل پیت استاپهای سب چقدر بوده؟ چند مسابقه این اتفاق افتاده؟ تکرار یک اتفاق دیگه اتفاق محسوب نمیشه و تبدیل به روند میشه.

 4. Amir5

  15

  2

  من که فکر میکنم یکی از دلایل موفقیت فتل عدم حضور بینوتو بوده

 5. Siya

  6

  1

  شوخیه دیگه واقعا که همچنین فکری نمیکنی ؟

 6. THE MINDBLOWER

  9

  0

  امیدوارم فقط این ریس نباشه و بتونه تو ۳تا ریسی که مونده رقابتی باشه مرد دوست‌داشتنی ما

 7. 33🦁Ali

  12

  1

  تبریک به وتل که با رانندگی خوبش پودیوم گرفت و باعث خوشحالی طرفداراش شد در فصلی که أمیدی نداشتن به سکو گرفتنش.

 8. AmirAli

  7

  2

  واقعا انرژی داد بهم این مسابقه
  کاش فراری فکری به حال پیت استاپاش بکنه
  حداقل برای سال دیگه
  چون همین ثانیه ها و صدم ثانیه هاس که مهمه

 9. mohammad

  1

  1

  من پشت سب بودم و برای لحظه‌ای داشتم فکر می‌کردم که باید از او رد بشوم، اما بعد ما داشتیم رقابت می‌کردیم و این بسیار ناامیدکننده بود که نمی‌توانستم از او سبقت بگیرم. اما در همین حال به این فکر می‌کردم که “می‌دونی چیه، سب سخت ترین سالش را پشت سر گذاشته، احتمالا در طول کل دوران حرفه‌ایش” و فکر کردم که واقعا دارد خوب رانندگی می‌کند.

  اما در همین حال می‌گفتم “او دارد خیلی خوب رانندگی می‌کند، اما لعنت، سر راهم قرار گرفته و راننده های جلو دارند فاصله می‌گیرند!” و بعد این او شروع کرد فاصله‌اش را با من زیاد کند و در آن لحظه من قطعا می‌توانستم ببینم که پیروزی دارد دورتر می‌شود.

  • kakolokia

   6

   3

   چیزی که من از رانندگی همیلتون توی اون مسابقه دیدم و حرفی که اینجا زد و همچنین با توجه به اینکه آلبون و وشتپن به راحتی حمله میکردن و فشار میاوردن من رو مطمئن کرد که ماشین ردبول تو اون پیست هم قدرت هم ستاپ مناسب برای فشار اوردن تو اون شرایط لغزندگی رو داشت و به نظر اشتباهات و بدشانسی باعث شد هیچ کدوم از ردبول ها سکو نگیرن .. و صد البته که رانندگی و مدیریت لاستیک همیلتون و شیرین کاری های گاراژ مهد کودک فراری حسرت به دلمون گذاشت .. کاش فتل با برنده شدن تو یکی از مسابقات آینده فصل رو تموم کنه و از فراری خداحافظی کنه

 10. TEAM LH #44

  5

  2

  #keppbinotoinfactory
  #بینوتو_را_در_کارخانه نگه دارید! 😜

  • TEAM LH #44

   3

   2

   Keep منظورم بود نه kepp 😅😅

  • ایرن

   2

   2

   هشتک ایجاد شده توی فضای مجازی اینه
   keepbinottoaway#

   • Arash⁵⁴

    1

    1

    بد نیست همینجا ام وایرال بشه :))

    #keepbinottoaway

 11. Arash⁵⁴

  7

  4

  به نظر من بینوتو اونقدری که مدیر فنی خوبی بود، نتونسته به اون اندازه تو مدیریت تیم خوب باشه
  فقط همین امسال رو در نظر بگیریم که جدا از شاهکارهای گاراژ فراری (پیت استاپ های رویایی) چقدر تفاوت هست بین دو تا ماشین فراری (اگه فکر میکنین ماشین ها فرقی ندارن میتونین سبقت لکلرک از فتل رو توی گرند پری ترکیه ببینید)!!! یا حتی استراتژی های جالبی که برای فتل در پیش میگیرن (امیدوارم بعضی دوستان نیان و بگن که سب یه شبه رانندگی یادش رفته) !
  با چیزی که من توی “ترکیه” دیدم امیدوارم بینوتو بقیه مسابقه ها رو از دور مدیریت کنه :)))
  به عنوان کسی که طرفدار فراری نیست امیدوارم فصل بعد رقابتی تر باشن و مسابقات از این حالت خسته کننده ای که داره در بیاد

  • BAHRAM

   7

   13

   به نظر من شما فقط بهونه میگیری همین مصاحبه فتل نظرت رو رد میکنه و صراحتا گفته شده درک بهترش از ماشین باعث عملکرد بهتر شده
   لکلرک هم تو سطحی رانندگی میکنه که باعث میشه شما اینطور فکر کنی کار هرکس نیست ظرف ۴۱ دور حدودا ۴۰ ثانیه اختلاف بین خودش و همتیمی خودش رو جبران کنه و بهش برسه حتی ازش سبقت بگیره و ۳ دور بعد ۵ ثانیه اختلاف هم باز کنه. شما بهش میکی تفاوت ماشین من میکم استعداد بی نظیر. حتی فتل هم بعد مسابقه گفت بین رانندهای جوان حاضر در مسابقات لکلرک بهترین رانندست حتی بهتر از مکس و خودش رو در لکلرک میبینه

   • Arash⁵⁴

    3

    4

    نظر شما مثل خودتون واسه من محترمه دوست عزیز
    فقط واسم سواله چطوری می‌شه که لکلرک تو مسیر مستقیم به راحتی بدون DRS از فتل سبقت می‌گیره، احتمالاً لکلرک نسبت به فتل (قهرمان ۴ دوره جهان) استعداد بهتریه :))))

    پ.ن: بابت دیسلایک‌هاتونم متاسفم، شما فقط نظر خودتونو گفتین 3>

   • Saeedreza

    4

    7

    اره راست ميگين
    نميدونم چرا دوستان حاضر مخالفند هي دیسلایک ميدن
    چهار سال قهرمانی چارلز رو فراموش کردن
    یا نمیبین لکلرک سومین راننده از نظر آمار برتر فرمول یک با 53 سکو قهرمانی مسابقات
    امید وارم فتل از لکلرک الگو برداری بکنه تا از این همه افتخار چارلز ، درسهایی یاد بگیره تا راننده کاملی بشه

   • iman88

    5

    0

    ارش جان.
    علتش پیشفرض منفی ، اطلاعات غلط و تصورات خامه.
    پیشفرض منفیتون درمورد فراریه که باعث میشه از ابتدا خیلی مسائل رو درنظر نگیرید یا اصلا نبینید.احتمالا به خاطر همینه که میگید بدون دی ار اس ازش رد شده!قبل مستقیمی ،زمانیکه سب با لنس درگیر بود چارلز از البون رد میشه و بلافاصله لنسم میگیره و با فاصله 8 دهم میرسه پشت سب.با این اختلاف وارد مستقیمی اول میشن.چارلز با استفاده از دی ار اس و خلاء پشت تو کل مستقیمی 2 دهم از این فاصله رو جبران میکنه و میرسه به 6 دهمی سب و از اینجا به بعده که چارلز با سب اختلاف داره،جایی که پیچهارو در حدود 4 صدم سریعتر از سب رد میکنه و هنگام خروج از پیچ اخر منتهی به محل دوم استفاده از دی ار اس(یعنی پیچ 10) میرسه به دو دهمی سب.فاصله ای که حتی با سرعت برابر و بدون دی ار اس هم امکان سبقت رو با استفاده از خلاء پشت بهت میده.با این وجود چارلز دی ار اس هم داشت و دو دهمم چیزی نیست که نشه با دی ار اس و خلاء جبرانش کرد.این ندیدن و در نظر نگرفتن چیزاییه که بهش اشاره کردم.
    و در نهایت این خیال خام که باعث میشه فکر کنید یه راننده قهرمان جهان همیشه سریعترین راننده پیسته!مسئله ای که بعضی از طرفدارای این راننده ها به هیچ چیزی بدون در نظر گرفتنش،نگاه نمیکنن.تجربه ای که طرفدارای شوماخر و الونسو در گذشته ای نزدیک داشتن و در حال حاضر هم طرفدارای سب و حتی لوئیس هم دارن.

   • NICO ROSBERG-06

    0

    0

    BAHRAMبه نظر من شزایط لکلرک در فراری اصلا باهم برابر نیست.. چه تو پیت استاپ ها چه آپدیت ها و چه حمایت تیم که خب بخاطر فصل آخرش شاید منطقی باشه اما عادلانه نیست.. البته این نظر شخصیه و لکلرک هم راننده خیلی سریعیه اما واقعا شرایطشون با هم برابر نیست.

  • Saeedreza

   2

   1

   فداي شما و همه دوستانی که با هر سلیقه ای با هر نوع تفکری، بدون نفرت نظر ميدن
   ولی نظر عده بسیار قلیلی واقعا سرشار از حس نفرته
   کاش همه ما موقعی انتقادی هم میکنیم حداقل بدون نفرت باشه
   کوچک همه دوستان علاقمند به فرمول یک هستم

 12. Arash⁵⁴

  1

  0

  ایمان جان مرسی که منو در جریان گذاشتین و عذر خواهی میکنم اگه حرفم جانبدارانه بود

  • iman88

   3

   0

   خواهش میکنم.اصلا عذرخواهی نداره ارش عزیز.دور همیم که گپ بزنیم و ته و توی یه سری مسائل رو باهم در بیاریم،همین.❤️

 13. NICO ROSBERG-06

  1

  1

  فقط خدا کنه اون بینوتورو این3 ریس هم تو کارخونه حبس کنن- چون اگه برگرده یه حسی میگه دوباره فتل چهردهم..دوازدهم..نمیدونم چرا دلم میخواد فتل با یک خاطره بهتراز این فراری رو ترک کنه.. اخلاقش واقعا جذب کنندست.

  • iman88

   3

   0

   گذشته از این بحث،خوبه که به موارد فنی بیشتر نظارت داشته باشه،جایی که واقعا توش تخصص داره.بخاطر همین منم دلم میخواد تو سه ریس اینده تو مارانلو بمونه.
   اما احتمالا بعضی ها ندونن که شاید فیزیکا حضور نداشته باشه،اما در طول تمام مسابقه تماس مستقیم باهاش برقراره و شرایطی رو مهیا کردن که بتونه به تمام اتفاقات و تصمیمات نظارت کامل داشته باشه.

 14. mohsen.p

  1

  0

  بله درسته به لطف نبودن جناب پینوکیو ( بینوتو ) ریس خوبی واسه سب بود 👌🏻