فرمول یک ایرانتیم فرمول یک ردبول تا آخرین دور فصل 2020 فرمول یک به الکس آلبون فرصت داده است که “خودش را ثابت کند” و فصل 2021 هم در کنار مکس ورشتپن به رقابت بپردازد.

برای تیمی که معمولا رفتار سرسختانه‌ای با رانندگانش دارد، تمدید مهلت آلبون برای ثابت کردن خودش کار نسبتا غیر معمولی بود. ردبول با وجود تمام انتقاداتی که به این راننده شده است، می‌خواهد تا گرندپری ابوظبی به آلبون فرصت بدهد که خودش را ثابت کند.

الکساندر آلبون تا به اینجای کار 64 امتیاز کسب کرده است و در جدول رانندگان نهم است. این عملکرد راننده تایلندی باعث شده است که ردبول فقط با یک راننده به جنگ با مرسدس برود.

این شرایط ردبول و مشکلاتی که فراری از اول فصل با آن درگیر بوده است، باعث شد که مرسدس از همین حالا هفتمین قهرمانی پیاپی تیمی خود را کسب کند.

فرمول یک ایتالیا صرفا رقابتی دیگر برای بیشتر شدن فاصله ردبول با مرسدس بود. لاستیک مکس ورشتپن ترکید و آلبون هم در شروع دوباره مسابقه اسپین شد و به انتهای جدول رفت.

به همین دلیل بسیاری معتقد بودند که فرمول یک ایمولا آخرین فرصت آلبون برای ماندن در صندلی ردبول بود اما حالا هلموت مارکو اعلام کرده است که آلبون فرصت بیش‌تری دارد:

حتی پس از ایمولا، ما تصمیمی در مورد آلبون نمی‌گیریم.

ما زمان بیشتری به او می‌دهیم.

او حتی در ابوظبی هم فرصت دارد که ارزش خودش را نشان دهد و پس از آن ما تصمیم خواهیم گرفت که ادامه دهیم یا شخصی را از بیرون جذب کنیم.

اما رانندگان زیادی در بازار هستند و به همین دلیل ما عجله نداریم.

رانندگانی که هلموت مارکو به آن‌ها اشاره کرد، سرجیو پرز و نیکو هالکنبرگ هستند. در این میان شایعاتی مبنی بر ترجیح مکس به هم‌تیمی شدن با هالکنبرگ مطرح شده است.

در این میان آلبون اعلام کرده است که به هیچ شایعه‌ای اهمیت نمی‌دهد:

مشخصا من ادامه می‌دهم. من تمام تلاشم را می‌کنم. این آخر هفته خیلی بدی برای من نبود. اما ما روی آینده و مسابقه ترکیه تمرکز می‌کنیم.

23 دیدگاه

 1. iman88

  14

  4

  بعد از ایمولا صحبت از جمع و جور کردن روحیه ی البون برای ادامه فصل بوده.این مهلت دو ریسه ای که بهش دادن انقدر فشار روشو زیاد کرده بود که عملا منهدم شد.
  الانم فکر میکنم تا جایی که میشه دارن تلاش میکنن که کسی از خارج از اکادمی رو نیارن تا زمانی که ورودی جدیدشون اماده بشه یا همین حالا هم راننده اشون رو انتخاب کردن و فقط میخوان البون این چند ریس اخر روحیه اش رو از دست نده.
  من دوست دارم هالک رو این صندلی بشینه(البته بین راننده های ازاد).تکلیف راسل که مشخص شد و دیگه خطر پرز صندلیشو تهدید نمیکنه.
  البون هم حقش نیست اینجوری از ف1 کنار گذاشته بشه.راننده بدی نیست .حتی فصل قبل هم عملکردش خوب بود و تو 9 مسابقه با ردبول 76 امتیاز گرفت درصورتی که گسلی با 12 ریس 63 امتیاز گرفته بود.تو برزیل هم که فرصت بزرگی ازش گرفته شد وگرنه به راحتی بین راننده های سه تیم برتر فصلو تمام میکرد.در واقعا تنها ضعفش تو کوالی بود وگرنه مسابقات واقعا خوبی ازش دیدیم.خلاصه اینکه باید بهش فرصت داد(ولی تو ف1 نه ردبول)

 2. farshad

  6

  4

  با سلام . باید در نظر گرفت متر و معیاری که من بیننده از عملکرد یک راننده در پیست دارم با متر و معیار گاراژ تیمها با انهمه دستگاه سنجش فوق پیشرفته تفاوت زیادی دارد . باید دید انها چه سقف انتظاری از رانندگانشان دارند و راننده چقدر به این سقف نزدیک یا دور است . ولی یک نکته دیگه خارج از بحث تیم پیت استاپ البونه , واقعا فوق العاده هستند . اینکه نزدیک به دو ثانیه بشی خیلی سخته چه برسه به زیر دو ثانیه و انهم یک و هشت دهم , انهم با تداوم در تکرار , واقعا کار اعجاب انگیزی دارند انجام میدند و ایکاش البون بیشتر قدر این تیم را بداند .

 3. behrang 1350

  8

  2

  بنظرم آلبون راننده بدی نیست ولی برای آوردن او از تیم دومشان
  کمی عجله کردند . بهتر بود 2 فصل در آلفاتوری ( توروروسو ) تجربه
  کسب میکرد وبعد میومد ردبول . بدشانسی اصلی آلبون همتیمی شدن
  با مکس بود که کاملا بر شرایط ماشین و جو تیم تسلط کامل داره.
  به هر حال فرمول یک بی رحم است و احتمالا هالکنبرگ جای او را در
  آخر فصل خواهد گرفت.

  • محمد

   3

   0

   راست میگی کاملا
   راستی پرز جایی نمیره؟

 4. Abbas

  7

  8

  درود،نقش راننده دوم در فراری و ردبول فقط و فقط برند کردن راننده اول هستش و دیگر هیچ،ی جوری اختلاف هست بین رانندهاشون ک گویا فتل و آلبون حتا گواهینامه پایه دو هم ندارن،هربار نگاه میکم انگاری فتل و آلبون از رشته ورزشی دیگری پشت این ماشینا نشستن ولی اون طرف مکس و چارلز هرکاری تو پیست میکنن،من منکر استعداد،نبوغ و غیره این دوستان نمیشم ولی نه دیگر اینطوری،نه به روش،اینطوری ک این دو راننده رو برند میکنن فقط فقط یک برند فیک میتونه باشه،مکس و چارلز با ماشین هرکاری میکنن،فتل و آلبون(ی زمانی گسلی)اصن رانندگی بلد نیستن،ب عقیده من ما دوستداران این ورزش(اگر ادعا به علم،تخصص و غیره داریم)باید هوشیارتر و هوشمندانه تر برخورد بکنیم

  • Ali🦁33

   6

   3

   آقا عباس شما که نقد می کنی از دوستمون جناب بهرنگ 1350 که درست تحلیل کنیم پس خودت چرا.؟؟!!!
   لطفأ اول لطف کن برو عملکرد و رانندگی‌ این دوتا ببین بعدش همچین نظری بده هر چقد هم ماشینا اختلاف داشته باشن به قول شما ولی کسی مکس و چارلز برند نکرده بلکه این کارشناسای خبره f1 هستن که میگن این دو نفر از آینده های پیست هستن، حالا شما خوشتون نمیاد یا مشکل دارین با طرفداری از این دو تا راننده مشکل خودتون هست.
   اگه وجود راننده دوم ردبول و فراری فقط برند کردن راننده اول هستن پس تو مرسدس وجود بوتاس فقط برای قهرمان کردن لوئيس هست که خیلی تابلوتر از فراری و ردبول هست رفتاراشون و این قهرمانیا هم بی ارزش ترن حساب میشه پس.

   • Abbas

    6

    2

    درود،ali از طرز بیان دیدگاهت متوجه شدم باعث ناراحتی شما یا شاید دیگر دوستان شدم،خواستم بابت این رفتارم معذرت خواهی بکنم،موفق باشید

  • Esmaeil_5

   6

   2

   فتل و آلبون اصلا رانندگی بلد نیستن!!!
   فتل و آلبون برند فیکن!!!
   احتمالا از 2020 داری فرمول 1 دنبال میکنن ولی داداش اینا انقدام بدردنخور نیستن اینجوری دورشون ننداز

  • Ali🦁33

   10

   2

   Abbas
   چرا یه نظر هم راجب راننده دوم مرسدس نمیدی که وجودش چه مزایائی داره واسه همیلتون.؟
   اگه مکس و چارلز تبدیل شدن به یه برند فیک پس همیلتون به چه برندی تبدیل شده.؟؟

   • Abbas

    3

    5

    درود،ali اصلا نیتم این نیست ک این بحث رو ادامه بدم و ب هیچ وجه ب صحیح بودن دیدگاهم اصرار نمیکنم،ولی ی نگاه ب نتایج بسیار نزدیک همیلتون و بوتاس گویای خیلی از مجهولات است.با آرزوی بهترینها برای همه دوستان،بدرود

  • Ali🦁33

   1

   1

   نه عباس جان اصلأ نیاز به معذرت خواهی نیست دوست خوبم بهرحال نظرتون قابل احترام هست ناراحتی نداره حالا انتقاد یا کل کل هم می کنیم ولی بازم دوستانه کنار هم هستیم شما هم موفق باشید.

 5. Abbas

  8

  7

  تا حداقل این سایت ک تنها سایت مقبول برای دوستان ایرانی هستش کیفیت خودش رو حفظ بکنه و به حرکت رو به جلوی خودش ادامه بده،،،وگرنه ک این مکان مناسب هم در زمان کوتاهی از اهداف خودش دور و دورتر میشه،،،بیاید دست در دست هم،،،با حفظ رقابت و هواداری سالم این مکان رو به بهترین مکان ممکن تبدیل کنیم،سلامتی و موفق همه دوستان آرزوی من است.

 6. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  6

  5

  شاید مسابقات اروپایی برای آلبون خوب نیست بیرون اروپا ببینیم چی میشه!
  #مضاح

 7. Amir.vet

  5

  1

  کاری اصلا با آلبون ندارم این دکتر مارکو خیلی خوبه کلا😂😂

 8. امید نورمحمدی

  4

  8

  صحبتهای عباس گرامی از زاویه ای درست است ولی مقایسه سب و آلبون از هر منظری یک اشتباه بزرگ تلقی میشود.
  فاصله بین سب و لکلرک از این نظر عجیب است که همین سب تا فصل قبل هم پول پوزیشن گرفته و هم مسابقه برده و قهرمان 4 دوره جهان بین سالهای 2010-2013 هم هست . از طرفی از فصل بعد راننده تیمی با موتور و کانسپت مرسدس که رقیب اصلی فراری محسوب میشه خواهد شد و هیچ مدیر عاقلی هم همه توانایی ماشینش را به راننده تیم رقیب نشان نمیده و اگر غیراز این باشه مدیریت زیر سوال میره و ..
  ماجرای آلبون برعکسه. اون خودش از تیم دوم به تیم اول آمد تا جایگزین کسی شبیه به خودش بشه و اصلا نتونسته انتظارات تیمو براورده کنه و مسابقه به مسابقه هم نمایشهای مایوس کننده ای از خودش نشون میده. اگر این فصل تحت الشعاع کرونا نبود و قوانینی سخت قرنطینه و کاهش شدید درآمدهای تیمها و … وجود نداشت در نیمفصل جایگزین میشد .
  رفتن آلبون از ردبول بمنزله رفتن او از فرمول 1 نیست و احتمالا اگر قرار به این باشه جایگزین کویات خواهد شد. حالا چه کسی جایگزین او در ردبول خواهد شد یا اصولا آلبون برای فصل بعد از ردبول خواهد رفت یا خیر چیزی است که شرایط تیم مشخص میکنه.

  • smf@

   5

   1

   من نمیگ البون خوبه یا بد فقط میگم همین اولتیماتوم دادنا باعث میشه البون زیر فشار باشه و با استرس فراوان رانندگی کنه که خوب نیستش چون مسابقه دادن خیلی خیلی سخته و تمرکز بسیاری میخاد،،

 9. آرشا

  4

  9

  ردبول باید باید سرجیو پرز رابه خدمت بگیره…
  سرجیو راننده یکشنبه هاست خدایی نگهداری لاستیکش فوقلعادس هرانتخاب دیگری غیر از پرز برای ردبول عقبگرد خواهد بود..
  نگاه نکنید هالکنبرگ باماشین ریسینگ پوینت درخشید.اون ماشین ماشین قهرمان سال قبله.
  رانندگی با ماشین ردبول به مراتب سخت تر از ماشین ریسینگ پوینت خواهد بود…
  …خدای من سباستین بااون ماشین چکار خواهد کرد…🤑

  • محمد

   0

   1

   موافقم ولی منطورت از جمله آ خر چی بود دقیقا؟

 10. seb5

  4

  1

  ما رو دور ننداز ما اینقدر هم به درد نخور نیستیم

  از بوتاس به مرسدس

  • Mahmood.ghaedi

   1

   0

   بیشتر میخورد از زبان راننده ای باشه ک فصل شروع نشده بیرون انداخته شده🤔
   تا راننده ای ک داره کار خودش میکنه

 11. آرشا

  0

  2

  منظورم آتیش بازی سب خواهد بود با استون مارتین فصل بعد😍