فرمول یک ایرانسرجیو پرز راننده مکزیکی تیم ریسینگ پوینت که از سال 2014 به این تیم پیوسته بود، لحظاتی پیش اعلام کرد که از این تیم سیلورستونی جدا شده و از فصل بعد با این تیم ادامه نمی دهد.

در بیانیه سرجیو پرز آمده است:

سلام به همه،

همه چیز در زندگی یک شروعی و یک پایانی دارد و پس از هفت سال باهم بودن، دیگر دوران من با این تیم پس از این فصل به پایان می رسد. کمی ناراحت کننده است اما شرط می بندم که در زمان های خیلی سخت ما موفق شدیم به موانع غلبه کنیم و من از اینکه شغل خیلی از همتیمی های خودم را نجات دادم مفتخرم.

من خاطرات زیبایمان، رفاقتهایمان و رضایت بخشی هایی را که با هم تجربه کردیم را پیش خودم نگاه می دارم.

من همیشه بابت فرصتی که در 2014 به من توسط ویجی مالیا داده شد سپاسگزارم، کسی که به من باور داشت و اجازه داد تا دورانم در فرمول یک را با فورس ایندیا ادامه دهم.

نسبت به مدیریت کنونی با رهبری لارنس استرول نیز چیزی جز بهترین ها در آینده آرزو ندارم مخصوصا با پروژه رو به ظهور استون مارتین. من هیچ نقشه دومی ندارم و قصد من ادامه به مسابقه دادن در اینجا می باشد اما خب این مسئله بستگی به این دارد که من پروژه ای را پیدا کنم که باعث انگیزه بخشی به من می شود تا بتوانم 100 درصد خودم را در هر دور به نمایش بگذارم.

من می خواهم از تمام شماهایی که با من در طی این 10 سال همراه بودین تشکر کنم. از خانواده خودم که همیشه برای حمایت از من حاضر بودن (نیز تشکر می کنم). از همه اسپانسر ها و حامیان مالی که به پروژه من باور داشتند، کارکنانم و مخصوصا خداوند که فرصت های زیادی را برایم در این ماجراجویی فرمول یکی نازل کرده سپاسگزارم.

امیدوارم که بتوانم اخبار خوبی را به زودی با شما به اشتراک بگذارم اما فعلا، بگذارید از مسابقات بعدی لذت ببریم.

در قلب من جا دارید.

سرجیو پرز؛ از خوابیدن در رستوران تا رسیدن به صندلی فرمول یک

صندلی های تیم های هاس و الفارومئو به نظر برای او در دسترس می باشند. برای جایگزینی وی نیز نیکو هالکنبرگ و سباستین فتل اولویت های اصلی هستند.

39 دیدگاه

  • Mekaeel

   6

   4

   به احتمال زیاد به هاس میره یا جایگزین کیمی میشه من که دوست دارم بره هاس و کیمی فعلا از فرمول یک نره
   سب هم که ایشالا بره استون تا ما هواداراش یه نفس راحت بکشیم
   گروژان و مگنوسن هم دیگه وقتشه با فرمول یک بای بای کنن و جا واسه جوون های بیشتری باز بشه
   کویات هم احتمالا بعد از این شکست بدی که مقابل گسلی خورده باید جای خودش رو به اون ژاپنیه بده
   فراری هم باید جیو کبیر رو پرت کنه بیرون و یکی از دوتا راننده فرمول دویه خودش رو بیاره که ترجیح من شوماخر جوانه که البته کسی به حرف ما گوش نمیونه😅

 1. Sina

  4

  6

  ولی ریسینگ پوینت باید حداقل پرز رو نگه میداشتو لنس رو راننده ذخیره میکرد حداقل اگه فصل بعد وتل رو میاوردند تیم قوی میشد

 2. Saeedreza

  0

  7

  تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
  مطمئن باشید فتل به ریسینگ پیوسته که پرز جدا شده
  ولی نخواستن اعلام کنن شاید خواسته فتل باشه که رسانه ای نشه

 3. صادق

  3

  15

  بهترین خبر در هفته‌ی اخیر.
  پرز بعد از گروژان و مگنوسن،* راننده تو فرمول یکه. امیدوارم * کنه و این دور و برها دیگه پیداش نشه.
  بسیار هم خوشحالم از موندگار شدن سب در فرمول یک.

  • Seb the great

   10

   6

   اولا لنس کیه ک قهرمان ۴ دوره جهان راننده دومش باشه دوما همین رایکوننی ک میگی قهرمان جهانه و همین الانش از جیو بهتره و سال بعد یا دو سال بعد ب احتمال قوی شوماخر پسر جایگزین جیو خواهد شد یا حتی شوارتزمن
   لطفا قبل از کامنت نویسی یک دور اونو بخونید
   امیداورم قبول بشه با تشکر

  • شاهین

   7

   3

   راننده دوم! مرسی جین گوز از نظر کارشناسانه ی حرفه ای که دادی. طرف قهرمان ۴ دوره هستش بشه راننده دوم و اون یکی کلا ۲ تا پودیوم داره اونم با کلی حادثه و شانس و اتفاق بشه راننده اول.

   • iman88

    3

    0

    😂😂😂😂😂

   • siamak

    2

    0

    نمیدونم چرا برخی دوستان فقط به جنبه فان نظرات جناب جینگوز ! توجه میکنند و حقایقی که در قالب طنز تلخ در کامنتهای اوست مورد توجه قرار نمیگیره ؟!
    این واقعییتیه که لارنس استرول تیم ریسینگ پوینت رو بیشتر از اینکه نگاهش نگاهی مالی و بیزینسی باشه ، بخاطر پسرش خریده . پس کاملآ طبیعیه که در این تیم مادامیکه لنس هست ، اولویت تیمی با اون باشه و استراتژی بهتر ، ماشین آماده تر و امکانات بیشتر مال لنس باشه . خدا وکیلی هریک از ما جای مالک تیم بودیم پسرمونو ول میکردیم ، طرف یه غریبه رو میگرفتیم تا بچه مونو شکست بده ؟ کدوم پدری در شرایط طبیعی اینکار رو میکنه که لارنس استرول بکنه ؟
    اگه سب به آستون مارتین بپیونده ، شاید مثل الآن فراری ماشین اول با آنبورد مشکی رو در اختیارش بگذارند و ظاهرآ اونو راننده اول معرفی کنند ( که میتونه اینطور هم نباشه ! ) ولی در اصل این حفظ ظاهر بیشتر بخاطر استفاده از تجارب و مهارتهای سب در امر تحقیق و توسعه ، ستآپ کردن درست ماشین و کلآ اموری از این دست هست ، نه اولویت دادن بهش برای پیروزی در مقابل کسیکه نا سلامتی پدرش صاحب تیمه !
    یکی از عزیزان در کامنت خودشون هنوز الحاق سب به ردبول رو محتمل دونستند . در اینصورت هم باز شرایط برای سب فرقی نخواهد کرد و در آنجا هم با توجه به آمادگی فعلی فرشتپن ، سباستین زیر سایه مکس قرار خواهد گرفت و شرایط متفاوتی با شرایط فعلی اش در فراری برایش رقم نخواهد خورد ! با این تفاوت که چارلز حداقل در مصاحبه ها و در خبرهای رسانه ای ظاهر قضییه رو حفظ میکنه و فیگور و ژست حرمت گذاشتن به یک پیشکسوت رو میگیره ، اما مکس با توجه به خصوصییات اخلاقی و صراحت بیانش حتی این حرمت گذاری رو هم در مقابل رقیب مستقیمش رعایت نخواهد کرد !
    نتیجه اخلاقی : در هردو سناریو سب عملآ در نقش راننده دوم ظاهر خواهد شد !!
    حالا کجای این مطلب فانه ؟

   • iman88

    3

    0

    جناب سیامک تا حدودی باهاتون موافقم.اما تا جاییکه استرول پسر بتونه پتانسیل بالایی از خودش نشون بده اونوقته که در شرایط برابر یا نزدیک به برابر همه چیز در اختیارش قرار میگیره.اما در غیر این صورت همونطور که در حضور پرز ما جانب داری انچنانی از تیم ندیدیم پس با حضور سب هم این اتفاق نخواهد افتاد.اما ممکنه استخدام سب صرفا بخاطر تجربیات ارزشمندش باشه تا به پیشرفت یه تیم در حال توسعه کمک کنه و در اینده جای خودشو به یه کسی بده که نقش راننده دوم تیم رو در کنار استرول بازی کنه.
    در مورد پیوستن سب به ردبول کاملا باهاتون موافقم.اما اون قضیه کاملا منتفی شد و سب صد در صد به استون مارتین پیوست

   • siamak

    0

    0

    ایمان خان ،
    اگه بگم که از صمیم قلب آرزو میکنم تا تحلیلم از موضوع درست نباشه و همون اتفاقی بیفته که شما میفرمائید ، بواقع اغراق گوئی نکردم . امیدوارم حدسم اشتباه باشه .

   • iman88

    0

    0

    شاید منم بیشتر از اینکه باور داشته باشم مثل شما امیدوارم که این اتفاق بیوفته.
    زمان مشخص میکنه

  • Ali seb

   0

   1

   شما باید دعا کنی که کیمی از فرمول یک بره چون شکست جیو کبیرت دربرابر یه راننده ۴۱ ساله بی انگیزه خیلی خنده داره
   الان کیمی کاملا شل کرده و جیو کبیر کلی زور میزنه باز بهش نمی‌رسه
   اینم که میگی سب راننده دوم استرول بشه چیزی راجع بهش نمیگم چون اینجوری میشه : *******

   • Ghombolfang

    1

    0

    داداش حق با ایشونه فعلاً !!
    امتیاز آلفا تا حالا مال به قول ایشون کبیره نه رایکونن…

 4. THE MINDBLOWER

  6

  2

  چکو لیاقت نشستن رو ماشین رقابتی رو داشت و هیچوقت بهش نرسید.
  یکی از بزرگ‌ترین حیف‌های تاریخ فرمول‌یک که ما هیچوقت تو ماشین رقابتی‌ ندیدیم اونو.

  • Mekaeel

   6

   1

   پرز اولین نفر نبوده و قطعا آخرین هم نخواهد بود که ماشین رقابتی نداشته به خصوص این سال ها که فقط دو تا صندلی رقابتی وجود داره و همیلتون با شایستگی روی یکیش نشسته و بوتاس هم اون یکی رو اشغال کرده پس جایی واسه چکو نیست توی تیم های برتر البته تیم برتر بگیم بهتره چون مرسدس فاصلش خیلی با بقیه زیاده

 5. Sebbbbb

  2

  4

  دوستان احتمال حضور سب در ردبول رو ناديده نگيرين.
  بعد از حضور ناموفق گسلي و البون در كنار مكس، ردبول متوجه شده كه براي اينكه دستش تو استراتژي و كمك به مكس باز باشه نياز به حضور يه راننده سطح بالا در اين تيم هست.
  اخراج سرجيو پرز هم ميتونه به مصاحبه دو ماه پيش كه گفته بود اگه قرار باشه از بين من و لنس يكيمون ريسينگ پوينت رو ترك كنه اون منم چون هيچ پدري پسر خودشو اخراج نميكنه.
  من احتمال ميدم اين مصاحبه به لارنس استرول(پدر لنس) و بقيه سهامداران اين تيم برخورده و عذر پرز رو خواستند.

 6. iman88

  4

  1

  نمیدونم چی بگم.از طرفی ریسینگ پوینت میتونه تبدیل بشه به چیزی مثل ردبول از طرفی ممکنه همیشه همین جایی که هست بمونه.از طرفی دوست دارم رقابت سب رو تو میونه جدول ببینم ولی دوستم ندارم الان که هنوز توان رقابت برا قهرمانی جهان رو داره این اتفاق بیوفته.
  امیدوارم خودش که بهتر از هرکسی صلاحشو میدونه بهترین تصمیمو بگیره.فقط امیدوارم تصمیمش از سر ناچاری نباشه.
  پرزم حیفه از ف1 بره.من هیچ وقت به عنوان یه راننده تاپ قبولش نداشتم.اما راننده خوبیه و با توجه به سنش تو سه تیم پایین میتونه نقش مهمی رو بازی کنه.
  امیدوارم هردوشون در ادامه موفق باشن

 7. Mehryar Salehi

  2

  0

  خیلی خوب میشد اگر سرجیو میومد به ویلیامز.
  آپشنهای دیگه، هاس و آلفا هستن که اصلا اوضاع بهتری ندارن.باز حداقل ویلیامز یه سرمایه گذار جدید پشتش داره…تنها بلاکش شاید این باشه که راننده های آلفا و هاس قراردادی با تیمهاشون ندارن و لطیفی با ویلیامز داره و هزینه بر هستش شکستن این قرارداد.

 8. Kamran

  1

  2

  نمیدونم واقعا چندتا راننده لایق فرمول یک باید قربانی حضور اجباری لنس استرول بشه.فعلا که تقریبا سالی یک قربانی داره میگیره.

دیدگاه خود را بیان کنید