فرمول یک ایرانمکس ورشتپن شک دارد که ممنوعیت پارتی مود ربطی به مشکلات ردبول در مرحله تعیین خط فرمول یک ایتالیا داشته باشد.

گرندپری ایتالیا، اولین هفته ای بود که بخشنامه فنی جدید فیا در مورد ممنوعیت استفاده از مودهای متنوع موتوری در مرحله تعیین خط و مسابقه اعمال شده بود و تیم ها مجبور هستند که با همان مودی که در مرحله تعیین خط هستند در مرحله مسابقه نیز حضور یابند.

ردبول تعیین خط خوبی را نداشت و مکس ورشتپن با فاصله 0.9 ثانیه ای نسبت به لوئیس همیلتون در رده پنجم و الکس البون نیز در رده نهم قرار گرفته بود. اما ورشتپن بیان کرد که باور ندارد ممنوعیت حالت های قدرتمند موتوری دلیل مشکلات ردبول باشد و اعتقاد دارد که خودروی فصلشان در پیست های داونفورس پایین فصل دارای ضعف هایی می باشد:

نه واقعا من فکر نمی کنم که ما عقبگرد کرده باشیم. فکر می کنم که این کمی پیست عجیبی برای دیدن مزایا یا تفاوت های واقعی این موضوع باشد به این خاطر که در مونزا همه در خلا هستند، برخی خلا های بهتری را نسبت به دیگران داشتند.

ما باید کمی صبر کنیم تا دوباره به یک پیست عادی تر برگردیم.خیلی زود است که در این مورد صحبتی شود. اما من هرگز انتظار نداشتم که خیلی تفاوتی ایجاد کند. البته که برخی از افراد داشتند کلمات دیگری را به کار می بردند.

همانطوری که می توانید ببینید، چیزی تغییر نکرده است اما من نیز انتظار آن را نداشتم. من همه چیز را امتحان کردم، داونفورس خیلی کم، متوسط-کم و کمی بیشتر. اما در نهایت من همیشه یک دور ثابت را می زدم و این نشان می دهد که خودروی ما در حال حاضر به اندازه کافی خوب نیست.

در اینجا، از لحاظ حداکثر سرعت ما می دانیم که نسبت به مرسدس قدرت کمتری داریم و این نیز به صورت پیش فرض بوده اما این ضعفی نیست که الان ما با آنها داریم. ضعف قدرتی آنچنان زیاد نیست. از جانب ما، ما صرفا بالانس خوبی در خودرو نداشتیم و نه تنها این موضوع بلکه ما از لحاظ چسبندگی نیز کمبود داریم.

مکس ورشپتن - تست های پیش فصل 2020

مکس ورشپتن

مکس ورشتپن: خودروهای فرمول یک بیش از اندازه برای مسابقات نزدیک به هم سریع هستند

افراد زیادی تایرها را عامل حوصله سربر بودن فرمول یک می دانند اما مکس می گوید که نباید داونفورس فوق العاده زیادی را که خودروهای کنونی تولید می کنند را نادیده گرفت:

امروزه خودروها بسیار سریع هستند و شما به این خاطر نمی توانید خودروهای دیگر را تعقیب کنید.(در گرندپری بلژیک) من می توانستم والتری را با فاصله 1.2 تا 1.3 ثانیه اختلاف برای چند دور تعقیب کنم اما دیگر از این نزدیک تر نمی شد.

در پیچ های سرعت پایین، شما به حدی داونفورس از دست می دهید که دیگر اصلا هیچ چسبندگی ندارید. بنابراین همه این جنبه ها نقش خودشان را بازی می کنند و به خاطر تمامی این فاکتورها شما این مسابقات کسل کننده را می بینید.

آنها می خواهند برای سال بعد تغییراتی را حاصل کنند و کمی از داونفورس کم کنند. اما خودروهای کنونی در حال حاضر خیلی سریع هستند و در واقع خیلی هم عریض هستند که این موضوع اصلا کمکی نمی کند.

19 دیدگاه

 1. م.یوسفوند

  11

  9

  ردبول و آدرین نیوی هرچقدر تقلا میکنن حتی به مرسدس نزدیکم نمیتونن بشن هم از نظر پاور یونیت عقبترن و هم از نظر دانفورس و چسبندگی و البته ثبات خودرو،وگرنه این ورشتپن که من دیدم ردبول خودرو بهتر بهش بده همه رو نابود میکنه

 2. ....kh:n....

  9

  5

  دوحالت بیشتر نداره یا مرسدس ها بی دردسرتر از قبل بقیه مسابقات را۱و۲میکنن ومکس هم بامکلارن ها.رنوها یاریسینگ پوینت باید برای سومی بجنگه…
  یا مرسدس برای مسابقه به دردسر خواهد افتاد ومسابقه آبستن حوادث غیر پیشبینی خواهدبود….
  خداکنه دومی باشه…

 3. داریوش

  4

  5

  معلومه که مکس میخواد ماشین ها ضعیف تر بشن ، چون قهرمان جهان نیست ، اگر ۴ تا قهرمانی بیاره ، از تکامل ماشین حرف میزنه
  برای ما تماشاگران ( بجز مرسدس فن ها ) ضعیف تر و یا ساده تر شدن ماشین قطعا جذاب تر خواهد بود

 4. Dr!fter

  5

  0

  اگر تیمی در تعیین خط از مود بالا استفاده کرده باشه در مسابقه برنامه مدیریت مصرف سوخت و قطعا سرعت مسابقه‌ای کمتر خواهد داشت که البته این با دو بار حضور سیفتی‌کار قابل جبران است

 5. 33🦁Ali

  9

  2

  ردبول امسال قول بهترین خودرو به مکس داده بودن که حداقل نزدیک مرسدس باشه ولی تو تعیین خط با رنو مک‌لارن و ریسینگ باید رقابت کنه از اول فصل مکس راضی نبود حتی آلبون هم اینقد انتقادات سمتش زیاد شده عادلانه نیست که بگیم خیلی کند هستش کسی از حال رانندگی با این ماشین خبر نداره جز رانندگان.
  مکس راننده مسابقه ای هست امروز باید هر چه در توان ماشین داره سکو بچنگ بیاره.

  • سامان

   1

   1

   بیچاره آلبون که همین ماشین مکس رو هم بهش نمیدن.فول پاور نیست ماشینش.فقط یه بار فول پاور دادن بهش که اونم همه رو داشت درو میکرد که همیلتون چوب لای چرخش گذاشت.بعد اون قدرت ماشینشو کشیدن پایین که آبروی مکس نره.چون راننده اولشونه.

  • mamadf86

   1

   3

   به نظر من هیچی معلوم نیست و ممکنه ردبول تو مسابقه سرعتش افزایش پیدا کنه، مطمئنا یه چیزی می دونن که درخواست لغو پارتی مود رو دادن (البته امیدوارم اینطوری باشه) اگه بشه یه مسابقه جذاب رو خواهیم دید.
   من فکر می کنم این اختلاف با مرسدس و قرار گرفتن در رده پنجم به این معنی هست که اونا مود موتوریشون رو بیشتر برای مسابقه تنظیم کردن تا تعیین خط.

   • Very

    2

    1

    سرعت مسابقه
    مرسدس 0
    ردبول +0.5

 6. بیژن

  2

  0

  والا اسپا هم مثل همین پیست بود و مشخصات همین پیست رو داره ،ولی اونجا که پیست طولانی تر بود ؛اختلاف نیم ثانیه بود ، اینجا تو پیست کوتاه تر و با همون ویژگی ها فاصله شده تقریبا یک ثانیه .
  این که یکی خلا بهتر داره ما نداشتیم نهایت ۱ دهم تاثیر داشته باشه نه بیشتر .
  صدرصد ردبول تو مسابقه بهتر میشه .

 7. امید نورمحمدی

  0

  0

  اسپا با مونزا تفاوتهای زیادی داره و بنظر من اصلا شباهتی به هم ندارند. فراری پکیج یکسانی برای این دو مسابقه استفاده کرد چون براش تفاوتی نداشت. ولی برای ماشینهای و تیمهای دیگه تفاوتهای زیادی بین دو پیست وجود داره. تنها نکته مشترک بین دو پیست بلند بودن مسیرهای مستقیمشه و در سایر آیتمها فرق دارند. طول پیست و ماهیت پیچها (تاثیر روی زمان و نحوه ترمزگیری) و اختلاف تراز بین بخشهای مختلف پیست (شیب) تعداد پیچها و …

 8. سامان

  1

  1

  مونزا و اتفاقاتش یه چیزو به همه ثابت کرد.همیلتون واقعا افسانس.طرز رانندگیش و نحوه ترمزگیریاش بعد پنالتی 10 ثانیه و تا رده هفتم اومدن.واقعا قابل ستایشه.قشنگ بلده چطور آب ماشینو بکشه.مرسدس هم واقعا پاور یونیتش معرکس.

دیدگاه خود را بیان کنید