فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده فنلاندی تیم فرمول یک مرسدس پس از آنکه تیمش رده یک و دو را با اقتدار تمام در مرحله تعیین خط فرمول یک ایتالیا به دست آورد در مورد احساس کنونی ردبول که برای تغییر در مود های موتوری تلاش می کردند مطمئن نیست.

لوئیس همیلتون توانست نود و چهارمین پول پوزیشن خودش را در گرندپری مونزا به دست بیاورد. بوتاس که با اختلاف کمی دوم شده بود می گوید که در مورد احساس کنونی ردبول که برای اعمال این بخشنامه فنی تلاش کرده بودند و مکس ورشتپن تنها توانست در رده پنجم قرار می گیرد مطمئن نیست:

سرعتی که من در دور های شبیه ساز مسابقه داشتم و به عنوان تیم داشتیم، قدرتمند به نظر می رسیم.

با توجه به تغییر قوانین مرتبط به مودهای موتوری، اوضاع ما در مسابقه بهتر از قبل خواهد شد و خوشبختانه اوضاع خوب خواهد بود. الان واقعا نمی دانم که ردبول چقدر از بابت این تغییر خوشحال شده است.

لوئیس همیلتون نیز در این مورد بیان کرد:

من فکر نمی کنم که هرگز ما چیزی به عنوان پارتی مود داشتیم. این چیزیست که یک نفر دیگر بیان کرده بود. چه کسی می داند که اصلا ما از این مود در اسپا استفاده کرده باشیم؟

والتری که با اختلاف 0.069 ثانیه نسبت به لوئیس در رده دوم قرار گرفت باور دارد با اینکه به همیلتون خلا داده بود اما بهتر بود که در هوای تمیز رانندگی کند و عدم داشتن خلا را دلیل شکستش نمی داند:

این هفته حس می کنم که سرعت زیادی دارم و مطمئنا از اینکه دوم شده ام کمی ناراحتم. در نهایت به انتخاب ختم شد، اگر من در اولی یا دومی بودم اول بیرون می رفتم به این خاطر که از بررسی های ما آنچنان تفاوتی نباید وجود داشته باشد یا شاید حتی بهتر باشد که اول بیرون رفته تا واقعا روی دورهای تمیز تمرکز کرده و درگیر اوت لپ های شلوغ نشده باشم.

من در دور آخر مرحله دوم تعیین خط، خلا را داشتم و در واقع آنچنان بد نبود. در پیچ ها من سریع بودم. بنابراین غیرممکن است که بدون دیدن داده ها متوجه شد که کدام یک بهتر است.

14 دیدگاه

 1. م.یوسفوند

  3

  6

  سرعت والاتری خوب بود منتهی از یه وینگمن بیشتر از این انتظار نمیره،مسابق هم طبق معمول به جای استارت خوب و حمله به لویز باید از ردش دفاع کنه و همون دو سه دور اول کلی از لویز عقب میفته

 2. Mohammad44

  4

  0

  سلام خدمت دوستان یه سئوال برام پیش اومد تو کل تعیین خط بوتاس اول میرفت و لوییس پشتش ولی لوییس یکم شل می کرد تا بوتاس دور شه به طوری فاصله شون به هفت الی هشت ثانیه می رسید و حتی دور آخر کیو ۳ به ده ثانیه رسید می خوام بدونم با وجود این فاصله لوییس مزیتی نسبت به والتری داشت یا نه؟ اسلیپ استریم رو تقریبا میدونم که نیست آیا tow هست؟ دوستانی که می دونن یا آرمین های عزیز جواب بدن لطفا

  • ساعد

   2

   1

   همین موضوع برای من هم سوال بود،این فاصله تا چه حد میتونه تاثیر گذار باشه.مطمعن نیستم ولی یه جا خوندم که لوییس گفته بود خلا ایجاد شده توسط ماشین جلوتر حتی با فاصله هفت هشت ثانیه میتونه کمک کنه.البته من مطمعن نیستم شاید لوییس در شرایط خاصی اینو گفته بود یا مربوط به پیست خاصی بود.

  • THE MINDBLOWER

   4

   0

   محمد جان فاصله مناسب برای تو بین ۴ تا ۵ ثانیه هستش.
   بعداز اون تاثیر تو خیلی کم‌میشه و بعید میدونم ۱۰ ثانیه تاثیری داشته باشه ولی تو خودش ۰.۳ تا ۰.۵ ثانیه کمک حال راننده عقبی میشه بستگی به ماشین جلویی و ماشین خودتون هم داره.

   • Mohammad44

    1

    0

    مرسی از جوابت. حقیقتش نظر خودم هم مطابق با شماست ولی گفتم مطرح کنم تا مطمئن بشم و اگه یه جایی این بحث مطرح بشه اطلاعاتم نادرست نباشه
    مرسی

 3. ....kh:n....

  5

  10

  چطور فرق نمیکنه. همیلتون حدودا ۷ یا ۸ثانیه پشت سربوتاس بود
  طبیعتا وقتی ولتری از مسیر ریسلاین رد بشه هوای پشت سرشو باخودش میکشه وهمین جریان هوای موافق به ماشین لوییس کمک خواهد کرد ولو چند هزارم ثانیه…
  مرسدس یک بار هم نشد که ولتری راپشت سرلوییس بفرسته بیرون…
  قشنگ معلومه نمیخوان بوتاس تایم یک بزنه ومانع بردهای بیشتر وبدون دردسر همیلتون بشن…
  بوتاس دقیقا باریچلو دومه البته با کاریزمای باکلاس تر….

  • Sina

   4

   1

   اگه دقت میکردی میدیدی لوئیس قبل از والتری شروع به خروج از پیت کرد ولی تو همون اوایل ایستاد تا والتری زود تر خارج شه

  • بیژن

   0

   0

   دوست عزیز یه مسابقه بوتاس جلو میره یه مسابقه لوئیز
   مسابقه قبل کلا لوئیز جلو بود ،این مسابقه بوتاس ،مسابقه بعد باز لوئیز جلو میره ،مسابقه بعد دقت کن .

 4. امید نورمحمدی

  0

  0

  توی خیلی از پیستها tow بدرد نمیخوره یا اصلا بوجود نمیاد ولی توی مونزا واقعا تعیین کننده است. اسلیپ هم توی مونزا واقعا کار میکنه. ولی در مجموع من نمیدونم اگر بوتاس دوم میرفت میتونست تایم یکو بزنه یا نه ولی اینو میدونم همیلتون سلطان تک دوره و آمارش خیره کننده است.
  توی فراری هم دو ساله لکلرک به سب هیچ کمکی نکرد ولی 2018 کیمی جلوتر از سب بود و اون تایم شاهکارو زد.
  چیزی که از قلم میوفته اینه که سرعت و جهت باد و دمای هوا و پارامترهای زیاد دیگه اصلا توی تحلیل هواداران دیده نمیشه و تاثیر محیط کلا نادیده گرفته میشه…

دیدگاه خود را بیان کنید